A lygos starte - įtikinamos favoritų pergalės (video)

Pirmadienio vakarą (10 10) oficialiai startavo 21-asis GEALAN-Sostinės krepšinio lygos sezonas. Pirmąją čempionato dieną kovėsi elitiniai Vilniaus klubai, o kaip ir buvo galima tikėtis pergales šventė favoritėmis laikytos ekipos.

Vienas lauke - ne karys

Atidarymo rungtynėse "Vilniaus kolegijos" (0-1) studentai priėmė vienus iš čempionato favoritų SK "Ferimstos" (1-0) krepšininkus. Nors daugelis tikėjosi atkaklios kovos, tačiau svečiai dar susitikimo pradžioje pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

Rungtynes Edvino Justos treniruojami "Ferimstos" vyrai pradėjo spurtu 13:0. Nors studentų komandai įpusėjus pirmam kėlinukui pavyko išsijudinti, tačiau didžiulį pagreitį įgijusi svečių ekipa nė nemanė dairytis atgal ir sulig kiekviena minute didino savo persvarą, kol trečiojo ketvirčio viduryje rekordinį 27 taškų pranašumą (64:37).

Nepavydėtinoje padėtyje atsidūrę "Vilniaus kolegijos" krepšininkai pakilo į kovą dėl garbės ir sugebėjo ženkliai apkarpyti turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda Stanislovo Radziulio treniruojamai komandai. Galutinis rezultatas – 106:81 svečių ekipos naudai.

Pristatome jums video reporatžą iš "Savaitės rungtynių" statusą turėjusios dvikovos:

Nugalėtojų komandoje monstriškas rungtynes sužaidė Ignas Juškevičius pelnęs 27 taškus (12/14 dvit.), atkovojęs 15 atšokusių kamuolių ir surinkęs net 47 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Eduardas Rogačiovas įmetęs 24 taškus bei jaunasis Ignas Repčys pridėjęs 13 taškų.

"Vilniaus kolegijos" gretose daugiau nei pusę komandos taškų pelnė Laurynas Kirlys – 42, be to krepšininkas dar išprovokavo 13 varžovų pražangų, tačiau suklydo net 12 kartų. Tačiau, kaip sako liaudies išmintis, vienas lauke - ne karys. Jam neblogai talkino Simonas Januškis pridėjęs 15 taškų.

Atsirevanšavo

Įspūdingą pergalę šventė tarpsezonyje trenerį pakeitusi "Tegros" (1-0) ekipa, kuris dvikovoje svečiuose net 82:68 parklupdė "Vilniaus universiteto" (0-1) studentus bei atsirevanšavo už du netikėtus pralaimėjimus praėjusiame sezone.

Egidijaus Ženevičiaus treniruojama svečių ekipa vien per pirmą kėlinuką pelnė 34 (!) taškus, o trečiojo kėlinuko pradžioje triuškino varžovus 25 taškų persvara (53:28).

Nors Rimanto Kaminsko treniruojama VU ekipa sugebėjo atsitiesti, tačiau viskas, ką jai pavyko padaryti, tai pristabdyti įsibėgėjusį "Tegros" traukinį ir garbingai užbaigti rungtynes.

"Tegros" komandoje fantastiškai žaidė Remigijus Sugintas, pelnęs 32 taškus, atkovojęs 10 atšokusių kamuolių, atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs 42 naudingumo balus. Jam puikiai talkino Vaidas Bendikas pridėjęs 15 taškų bei Martynas Girnius į savo sąskaitą įsirašęs 12 taškų.

"Vilniaus universiteto" gretose rezultatyviausiai žaidė Mantas Dong (6 kld.) įmetęs 18 taškų ir Žymantas Armonas pridėjęs 15 taškų.

Maloniai nustebino

Itin maloniai pirmadienio vakarą nustebino vasarą sudėtį akivaizdžiai sustiprinusi "Sadolin" (0-1) ekipa, kuri dvikovoje savo aikštėje metė rimtą iššūkį nuolatinei finalų ketvertų dalyvei VGTU (1-0) komandai.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko arši kova, o įpusėjus rungtynėms studentai turėjo minimalią persvarą (35:34). Maža to, trečiajame kėlinuke Algirdo Milono treniruojami aikštės šeimininkai netikėtai spurtavo ir jo pabaigoje šgijo šešių taškų persvarą (50:44).

Tačiau, kuomet jau atrodė, jog "Sadolin" vyrai kuria sensaciją, iššovė svečių ekipos gynėjai, kurie padidino žaidimo spartą, pataikė keletą sudėtingų metimų bei padėjo VGTU komandai atitrūkti į priekį (59:51).

Atsidūrę besivejančių vaidmenyje aikštės šeimininkai kiek pakriko, o tuo pasinaudoję Gintaro Šerkšno auklėtiniai įgijo dviženklę persvarą ir ją išsaugoję iki pagrindinio laiko pabaigos šventė sudėtingą pergalę rezultatu 70:55.

"Sadolin" treneris Algirdas Milonas teigė, jog pritrūko susižaidimo: "Pritrūkom paprasčiausiai žaidybinės praktikos, nes kone pirmą kartą šiame sezone žaidėme susirinkę į vieną krūvą. O susitikimo pabaigoje charakterio šiek tiek pritrūko, kuomet varžoivai pataikė keletą metimų iš eilės ir vyrai nuleido rankas."

"Šiemet komanda visai neblogą įspūdį, turime rotaciją, daug lygių krepšininkų, tad manau kai įgausime formą demonstruosime tikrai neblogą žaidimą. Šiandien matėsi, kad studentai turėję nemažai treniruočių, nes varžovai puikiai jautė vienas kitą, atrodė kaip komanda, o mes sudėtingais momentais stengėmės žaisti po vieną. Tiesiog, neatsirado žmogaus, kuris sudėtingu momentu patrauktų kolektyvą į priekį."

VGTU komandą į priekį vedė Evaldas Rastenis, pelnęs 25 taškus ir surinkęs 35 naudingumo balus, Andrius Juknevičius pridėjo 17 taškų, o Aurimas Ruškys pasižymėjo įmesdamas 11 taškų.

"Sadolin" ekipoje lyderio vaidmens ėmėsi Rokas Kasparavičius įmetęs 13 taškų, jam neblogai talkino Darius Stonkus ir Žilvinas Rubliauskas pridėję po 9 taškus.