Autsaiderių mūšyje – kova iki paskutinių sekundžių

Paskutiniais būti nenori nė vienas – tuo galima buvo įsitikinti trečiadienio vakarą įvykusioje "Asseco Lietuva-Ego Forte" ir "Š.Marčiulionio KA-Čili" komandų akistatoje.

Namuose žaidę "Asseco" žaidėjai pirmame kėlinyje nespėjo paskui greitai įsibėgėjusį jaunimą (18:28), bet antrame kėlinyje pademonstravo geležinę gynybą ir atsidūrė priekyje – 48:36.

Po ilgosios pertraukos žaidimo tempas išsilygino, o tai parankiau buvo "Asseco" komandai, kuri prieš lemiamą ketvirtį pranašumu padidino dar vienu tašku (74:61). Ir kai atrodė, kad nugalėtojas šiame susitikime jau tikrai aiškus, marčiulioniukai kilo į lemiamą šturmą – po spurto jie priartėjo trijų taškų atstumu (78:81). Vis tik greitai atsikvošėję šeimininkai vėl susikrovė solidžią persvarą (88:80).

Likus žaisti minutę ir šešias sekundes "Asseco" pirmavo 94:85, bet tuomet solo pasirodymą surengė Arnas Beručka, smeigęs 6 taškus be atsako (91:94). Vis tik stebuklo jauniesiems žaidėjams suskurti nepavyko – kitoje atakoje vieną baudą sėkmingai realizavo Joris Kepežinskas, todėl net taiklus tolimas A.Beručkos metimas likus žaisti 4 sekundes situacijos nepakeitė – 94:95.

"Š.Marčiulionio KA-Čili" treneris Gintaras Pocius išdėstė banguoto žaidimo priežastis: "Šiandien neturėjome dviejų pagrindinių krepšininkų (Jokūbo Švambario ir Manto Pigagos), be to - norėjau leisti pažaisti visiems atėjusiems, tad natūralu, jog rezultatas nuolat svyravo".

"Asmeniškai man labai smagu, kad galime žaisti su patyrusiomis komandomis ir pajusti kiek kitokį krepšinį nei moksleivių čempionate bei suprasti kaip turi atrodyti vyriška kieta kova", - nauja patirtimi džiaugėsi "Š.Marčiulionio KA-Čili" treneris G.Pocius.

Dabar tiek "Asseco Lietuva-Ego Forte", tiek "Š.Marčiulionio KA-Čili" ekipos turi po tris pergales. Vis tik tai nepadėjo "Asseco" pakilti iš turnyro lentelės dugno – jos sąskaitoje net 15 pralaimėjimų. Vienu mažiau turintys marčiulioniukai rikiuojasi dešimti.

Nugalėtojų gretose žaidė vos 7 krepšininkai, iš kurių net 6 pasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi: 24 – Pavelas Braknys (10 atk. kam.), 17 – Tomas Budreika, 15 – J.Kepežinskas, po 11 – Tadas Brazys (10 rez. perd.) ir Edmund Rodzevič, 10 – Vitalij Podgaiskij.

Marčiulioniukų gretose geriausiai pasirodė Karolis Lukošiūnas, surinkęs 26 taškus. Dainius Oželis pridėjo 23 taškus ir 8 rezultatyvius perdavimus, o vos stebuklo nesukūręs A.Beručka – 16 taškų.