Fantastiško grožio trileryje - dramatiška VGTU pergalė

Pirmadienio vakaras GEALAN-Sostinės A lygoje buvo kaip niekad įdomus ir Vilniaus krepšinio mėgėjams padovanojo nemažai įspūdžių. Savo aikštėje žaidę VGTU studentai tik po pratęsimo palaužė Ramūno Šiškausko vedamą "Oro navigacijos" ekipą, o "Vilniaus universiteto" studentai įrodė savo pranašumą prieš "Vilniaus kolegijos" komandą ir šventė trečiąją pergalę per pastarąsias penkerias rungtynes.

Déjà vu

Pastarąjį kartą VGTU (9-1) ir "Oro navigacijos" (4-6) komandos buvo susitikusios pavasarį vykusiame Sostinės A lygos pusfinalyje. Tuomet pergalę paskutinėmis dvikovos sekundėmis šventė "navigatorių" komanda.

Nedaug trūko, jog panašus scenarijus vėl pasikartotų, visgi pirmadienio vakaro vykusioje akistatoje Gintaro Šerkšno treniruojami studentai išplėšė pratęsimą, o per papildomą penkių minučių atkarpą sugebėjo išplėšti dramatišką pergalę rezultatu 87:85.

Pirmoje susitikimo dalyje savo sąlygas diktavo savo aikštėje žaidusi VGTU ekipa, kuri įpusėjus dvikovai turėjo triuškinamą 14 taškų pranašumą (37:23).

Visgi trečiajame kėlinuke daugiausia Ramūno Šiškausko pastangomis svečiai ne tik pavijo varžovus, bet ir jo pabaigoje išsiveržė į priekį (51:49).

Lemiame ketvirtyje atmosfera buvo įkaitusi iki aukščiausio taško, tad nieko nuostabaus, jog rungtynių likimas sprendėsi pačioje pagrindio laiko pabaigoje.

Likus žaisti kiek mažiau nei minutę Jonas Elvikis turėjo progą padidinti "Oro navigacijos" atotrūkį iki keturių taškų, tačiau stojęs prie baudų metimo linijos pataikė tik vieną metimą, tad svečiai įgijo trapią persvarą (73:70).

Tuomet Evaldas Rastenis ir R.Šiškauskas apsikeitė netaikliais tritaškiais metimais, o prieš pat nuaidint finalinei sirenai savo žodį tarė VGTU pirmakursis Ignas Bilinskas kuris smeigė netikėtą tritaškį ir išlygino rezultatą 73:73. Pratęsimas.

Papildomų penkių minučių metu drama tęsėsi toliau. Iš pradžių studentai pabėgo į priekį (77:73), tačiau "navigatoriai" netrukus pelnė 5 taškus be atsako ir susigrąžino minimalią persvarą (78:77).

Likus žaisti 17 sek. R.Šiškauskas tritaškiu išlygino rezultatą (85:85), tad atrodė, jog komandoms teks žaisti dar vieną pratęsimą. Tačiau tuomet aikštės šeimininkų strategas G.Šerkšnas paėmė minutinę pertraukėlę, po kurios VGTU turėjo vos keletą sekundžių tam, kad persvertų rezultatą savo naudai.

Lemiamas metimas buvo patikėtas E.Rasteniui, tačiau šio šūvis buvo netaiklus ir kuomet studentų komandos fanai jau buvo besistveriantys už galvų Steponas Markus kyštelėjo savo ranką, sėkmingai pataisė beišsisukantį kamuolį ir išplėšė savo komandai neįtikėtiną pergalę!

Nugalėtojų komandos treneris Gintaras Šerkšnas nepuolė į euforiją: "Džiaugiuosi, kad metus baigėm būtent taip. Pergalė yra pergalė, be to ir rungtynės turėjo labai patikti žiūrovams."

"Nors esame turnyro lyderiai, tačiau negali būti tikras, jog pavasarį tai duos dividendų. Tiesiog, rikiuotė kol kas tikrai neatspindi tikrojo komandų pajėgumo, nes atkrintamosiose nagus gali parodyti net 8 reitingą turinti ekipa."

"O kalbant apie rungtynes, galiu tik pasidžiaugti, kad jų pabaigoje mums šyptelėjo Fortūna. Be to, šiandien kai kurie varžovų ekipos krepšininkai nežaidė taip, kaip gali."

VGTU: Andrius Juknevičius 32, S.Markus 16, E.Rastenis (1/9 trit.) 10.

"Oro navigacija": R.Šiškauskas (37 naud.balai) 32, Rolandas Matulis 14.

Įdomu tai, jog pastarąjį kartą R.Šiškauskas Sostinės A lygoje žaidė dvikovoje su kita studentų ekipa ("Vilniaus kolegija"). Tuomet "Oro navigacija" taip pat pralaimėjo po nepaprastai atkaklios kovos, o Lietuvos krepšinio legenda surinko tiek pat taškų, kaip ir varžovų geriausias žaidėjas (Laurynas Kirlys).

Pirmadienio vakarą atsitiko savotiškas déjà vu, nes pergalę vėl pasiekė studentų ekipa, o R.Šiškauskas surinko tiek pat taškų kiek ir VGTU komandos rezultatyviausias žaidėjas.

Netikėta pergalė

Pirmadienio popietę SKL vadovybė gavo MRU (7-3) ekipos trenerio Vytauto Poteliūno skambutį. Strategas prašė nukelti vakare turinčias įvykti rungtynes, nes komandą išretino traumos ir likos ir jis nežino ar pavyks surinkti bent 5 žmones.

Vis tik abi pusės sutarė, kad studentai bandys susirinkti ir garbingai pakovoti su pastaruoju metu puikią formą demonstravusia "Volfas Engelman" (6-4) ekipa.

Į dvikovą šiaip taip susirinko septyni MRU komandos žaidėjai, tuo tarpu "aludarių" atsarginis suolelis vos talpino visus norinčius, o ant jo sėdėjo naujausias praėjusio sezono finalininkų "pirkinys" iš LEU ekipos perėjęs snaiperis Justinas Gečas.

Nors jėgos atrodė nelygios, juolab, kad savo aikštėje žaidę studentai neturėjo net trijų startinio penketuko narių, tačiau nuo pat pirmų susitikimo minučių aikštėje užvirė įdomi bei intriguojanti kova.

Aikštės šeimininkai dvikovą pradėjo spurtu 7:0, tačiau netrukus "Volfas Engelman" ekipa įsivažiavo ir prasidėjo tikras krepšinio spektaklis.

Pirmaujanti ekipa šiose rungtynėse spėjo pasikeisti net 16 kartų, o didžiąją laiko dalį abi komandas skyrė kukli 1-3 taškų persvara.

Trečiojo kėlinuko viduryje "aludariams" buvo pavykę atitrūkti (64:56), bet netrukus stduentai rado savyje jėgų tam, kad suorganizuotų mini spurtą ir lemiamo ketvirčio pradžioje išlygintų rezultatą (66:66).

Kaip ir dera tokiai dvikovai nugalėtojas sprendėsi pačioje pagrindio laiko pabaigoje. Likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės svečiai dar pirmavo (84:83), bet per likusį laiką studentai udarė visus kelius savojo krepšio link, patys pelnė septynis taškus be atsako ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą ir gan netikėtą pergalę rezultatu 90:84.

Nugalėtojų komandos strategas Vytautas Poteliūnas atrodė laimingas: "Šiaip taip surinkome septynis žmones iš kurių aktyviai žaidė tik šeši. Nors varžovai stengėsi palaikyti itin aukštą rungtynių tempą, stengėmės nepaleisti jų pernelyg toli ir dvikovos pabaigoje tai davė vaisių."

"Sakiau vyrams, jei atsilaikysime tris kėlinukus turėtumėm pasiekti pergalę. Atsilaikėme, o geriau nei "aludariai" sužaidę dvikovos pabaigą iškovojome svarbų tašką."

MRU: Modestas Gilys (5 rez.perd.) 28, Lukas Motiejūnas 26, Dominykas Zupkauskas (13 rez.perd., 5 per.kam.) 13.

"Volfas Engelman": Justinas Gečas (14 atk.kam.) 18, Edgaras Pundzius 15.

Įdomu tai, jog pirmadienio vakarą tarpusavyje grūmėsi visos praėjusio sezono pusfinalio dalyvės, o pergales abejose rungtynėse pasiekė į finalą nepatekusios ekipos.

Atsitiesė

Sezono pradžioje sunkiai taškus rinkusi ir iš turnyro rikiuotės dugno niekaip neišlipusi "Vilniaus universiteto" (3-6) komanda atsitiesė bei ėmė skinti vieną pergalę po kitos. Pirmadienio vakarą Rimanto Kaminsko auklėtiniai dvikovoje svečiuose rezultayu 85:81 palaužė "Vilniaus kolegijos" (2-9) ekipą ir palypėjo iki 11 rikiuotės pozicijos.

Antrojo kėlinuko pradžioje svečiai buvo įgiję 12 taškų persvarą (26:14), tačiau tuomet Stanislovo Radziulio treniruojami "Vilniaus kolegijos" studentai metė į kovą savo elitinį būrį, perėmė iniciatyvą ir trečiojo ketvirčio viduryje patys įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (49:40).

Atrodė, jog tai turėtų palaužti VU atstovus, tačiau šie parodė tikrą kovotojų charakterį, sugebėjo išlyginti rezultatą ir pavyzdingai sužaidę lemiamą kėlinuką dvikovos pabaigoje šventė pelnytą pergalę.

Nugalėtojų ekipos vairininkas Rimantas Kaminskas gyrė savo auklėtinius: "Pastarosios dvi pergalės pasiektos todėl, kad komanda tikrai sunkiai dirba. Vyrai pavyzdingai lanko treniruotes, todėl rezultatas turėjo pradėti matytis."

"Rungtynes pradėjome gerai, tačiau vėliau pakleitėm gynybos sitemą ir varžovai sugebėjo atsitiesti. Kita vertus, į duobę daugiau kritome dėl per didelio noro laimėti, nes komanda tikrai stengėsi, tačiau kovingumas duoda vaisių, kai esi pasiekęs tam tikrą meistriškumo lygį. O dabar vyrams dar daug ką reikia tobulinti."

"Apkritai, neturime aukšto žmogaus, pagrindinis įžaidėjas (Simonas Lekys, -aut.past.) gavęs sunkią traumą, tad verčiamės su tuo ką turime ir galiu pasakyti, kad viską įvertinus tikrai neblogai atrodome."

"Sezono pradžioje galvojome net apie B lygą, tačiau dabar džiaugiuosi, jog pasirinkome aukštesnį lygį. Vyrai įrodė, kad gali grumtis su visomis komandomis ir jei dar pridėjus porą labai apmaudžiai prarastų taškų veikiausiai apskritai būtumėm turnyro lentelės viduryje."

"Manau, kad šiemet realiai galime kovoti dėl vietos atkrintamosiose ir neramina tik faktas, jog atėjo sesija, tad dabar du mėnesius nežinau, kaip su tuo treniruočių lankymu bus."

"Vilniaus universitetas": Mantas Dong (10 atk.kam., 35 naud.balai) 22, Laurynas Jasionis 19, Justinas Jogminas (10 atk.kam.) 15.

"Vilniaus kolegija": Simonas Januškis (7 kld.) 22, Jonas Zakas 17.

Iškovoję trečiąją pergalę VU studentai užimą vienuoliktą poziciją ir yra atsidūrę vos per žingsnį nuo atkrintamųjų zonos. Tuo tarpu ketvirtąjį pralaimėjimą iš eilės patyrę "Vilniaus kolegijos" krepšininkai šiuo metu užimą paskutinę, tryliktąją, turnyro lentelės vietą.