Konkretus „LKA-karys.lt“ atsakas, serijoje su VGTU - lygybė

Pirmoje ketvirtfinalio akistatoje VGTU savo namų teritorijoje ištraukė pergalę mačo pabaigoje 66:61 ir išsiveržė serijoje iki dviejų pergalių 1-0. Ne vienam klubui išvyka į karo akademiją yra pasibaigusi ypatingai nesėkmingai, švelniai tariant ši salė svečių ekipoms nėra svetinga, tad šioje vietoje nurimti nebuvo kur. Galima buvo tikėtis, kad „LKA-karys.lt“ dės maksimalias pastangas tam, kad pratęstų seriją, o tai reiškė, kad VGTU reikės sužaisti geriau, nei tai darė namuose.

Surakino gynyboje ir nepaliko vilties

Edvinas Ruzgas mačo pradžioje užtraukė karo giesmę, susmaigstė  net tris tolimus metimus ir „LKA-karys.lt“ pradėjo susitikimą atkarpa 11-2.

Jokia staigmena, kad M. Kugaudos komanda griebė važovą gynyboje už gerklės, stengdamiesi atkirsti „mažiukų“ žaidimo organizaciją.

Tokiais momentais sunku išlaikyti komandinį krepšinį ir daug lemia individualios žaidėjų savybės bei meistriškumas. Jau susitikimo pradžioje VGTU strigo prie varžovų krepšio prieigų ir po pirmų dešimties minučių kariškiai atitrūko 20-12, o tai kėlė jų kovinę dvasią.

Gal ir per stipru taip būtų pasakyti, bet rungtynės buvo uždarytos praktiškai dar iki ilgosios pertraukos. Per visą antrąjį kėlinuką studentai tesukrapštė 4 taškus ir tik stebėjo, kaip nenumaldomai tolsta jų vakaro oponentas.

Net šešias minutes VGTU nesugebėjo pelnyti nė taško, o kariškiai jau buvo nutolę 34:12. Gynyba ant pražangos ribos išjungė iš žaidimo G. Šerkšno kūrėjus, o „LKA-karys.lt“ savoje aikštėje pasijuto lyg žuvis vandeny.

Po dviejų kėlinių kariškiai vedė 43:16. Laiko lyg ir į marias, tačiau M. Kugauda - treneris su praktika ir puikiai žinojo, ką pasakyti savo žaidėjams ilgosios pertraukos metu.

Antroje mačo dalyje žaidimas išsilygino, tačiau atstumas tarp komandų laikėsi per 20 taškų.  Evaldas Rastenis, Mantas Vavilovas patraukė studentus puolime, tačiau atlaikyti priešininko diktatą po savu krepšiu sekėsi itin sunkiai.

Taškų apsikeitimas buvo palankus aikštelės šeimininkams, kurie po 30 minučių kovos priekyje solidžiu skirtumu – 66:41.

Paskutinis ketvirtis naujų vėjų neatpūtė, kariškiai išlaikė solidumą ir rimtį bei nepaliko VGTU jokių šansų 82:50.

VGTU klubas rungtynėse metė bendrai vos 25 procentų taiklumu, kai jų oponentas - 50. Kova dėl atšokusių kamuolių taip pat kariškių naudai 46-33. Tai ir buvo pagrindiniai skirtumai, kodėl tą vakarą ant parketo dominavo vienas klubas.

„LKA-karys.lt“ naudingiausiu žaidėju aikštėje buvo Edvinas Ruzgas (29 tšk.), surinkęs 31 efektyvumo balą. Lukas Karalius įnešė energijos nuo suolo, suvertęs 13 taškų. Eimantas Narušis (11 tšk.) ir Raimondas Ambrulaitis (8 tšk.)  patikimai grūmėsi po abiem krepšiais ir sugriebė po 10 atšokusių kamuolių.

Etatiniai VGTU  taškų medžiotojai Evaldas Rastenis ir Andrius Juknevičius buvo kiek pristabdyti ir aikštelę paliko surinkdami po 11 taškų. Karolis Gubinas dukart viršijo savo rezultatyvumo vidurkį ir pridėjo 10. Mantas Vavilovas pataikė vos 2 metimus iš 13 ir pasižymėjo vos 8 taškais.

Išėjo iš komforto zonos

VGTU treneris Gintaras Šerkšnas prieš savaitę labai nesidžiaugė laimėjęs, kaip ir dabar neliūdėjo pralaimėjęs: „Patekom į nepalankias sąlygas, išėjom iš komforto zonos ir turim tokį rezultatą.

Tamsi, slidi salė mums nėra privalumas, teisėjavimo maniera – irgi. Buvo leidžiamas kietas kontaktas, kartais gal ir per kietas ir mes buvom išmušti iš ritmo.

Kariškiai naudojosi savo fiziškumu, kas yra jų privalumas ir nelabai ką tą vakarą mes galėjom padaryti. Nusileidžiam svoriu, mase, bet turim savo privalumų, o vakar dėl išvardintų priežasčių negalėjom savęs atskleist.

Nieko nelaimėjom, nieko nepralošėm, grįžtam į savo erdvę, šviesią, didelę salę ir bandysim kautis iš naujo. Ar pralaimėsim, ar laimėsim - niekas gi irgi nepasikeis, saulė vis dar švies, gyvenimas tęsis“, - į filosofines egzistencijos mintis paniro ilgametis VGTU krepšinio guru G. Šerkšnas.