Lygos senbuviai nuolaidų naujokams nedarė (foto, video)

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje debiutavo dvi komandos, o jas egzaminavo savo vertę jau įrodę klubai. Pirmieji žingsniai žaidžiant aukščiausiame lygyje debiutantams pasirodė esą sunkesni, nei buvo galima įsivaizduoti, tad senbuviai šventė įtikinamas pergales.

Bene labiausiai intriguojanti akistata vyko Šarūno Marčiulionio krepšinio akademijos salėje, kur susikovė praėjusiame sezone Plasta-Sostinės A ir B lygose antrąsias vietas užėmusios ekipos - "Tegra" (1-0) ir "Stekas" (0-1).

Rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Nors pirmajame ketvirtyje savo aikštėje žaidusi "Steko" ekipa atrodė gana neblogai bei metė rimtą iššūkį kur kas labiau patyrusiems varžovams, tačiau netrukus gražus debiutantų sapnas baigėsi.

Antrojo kėlinuko pradžioje "Tegra" perėmė iniciatyvą į savo rankas, o ketvirtį pabaigę atkarpa 12:2 dvikovos pusiaukelėje jau triuškino varžovus 42:28.

Po didžiosios pertraukos svečiai nemažino apsukų ir sulig kiekviena minute didino savo persvarą, kuri susitikimo pabaigoje pasiekė 30 taškų ribą. Galutinis rezultatas – 94:64 "Tegros" komandos naudai.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Remigijus Sugintas įmetęs 19 taškų, Vaidas Bendikas pridėjo 17, o Henrikas Šliogeris 11 taškų.

"Steko" ekipoje puikiai žaidė komandos naujokas Mantas Vavilovas pelnęs 17 taškų, Lukas Poniškaitis į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

Daug krepšinio pamokų ketvirtadienio vakarą gavo praėjusio sezono B lygos čempionė "Sadolin" (0-1) ekipa, kuri dvikovoje savo aikštėje turėjo pripažinti "SK Ferimstos" (1-0) komandos pranašumą.

Svečiai laiko vėjais neleido ir jau pirmajame ketvirtyje įgijo triuškinamą pranašumą (26:11). Nors vėliau Algirdo Milono treniruojami debiutantai kiek atgavo kvapą bei pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau tai buvo viskas, ką "Sadolin" vyrams pavyko padaryti.

Po didžiosios pertraukos Renato Kurilionoko diriguojama svečių ekipa surengė dar vieną spurtą ir trečiojo ketvirčio pabaigoje  susikrovė nepadorų pranašumą (75:41).

Lemiamame kėlinuke abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjusi finalinė sirena tik oficialiai paskelbė tai, kas seniai visiems buvo aišku. Galutinis rezultatas - 93:55 "SK Ferimstos" komandos naudai.

Nugalėtojų komandos strategas Renatas Kurilionokas džiaugėsi tinkamu pasiruošimu sezono kovoms: "Nežinau ar varžovai čia tokie silpni, ar mes labai gerai sezonui pasiruošėme. Toks jausmas, kad "Sadolin" ekipa pirmą kartą į salę atėjo. Šiai dienai mes esame tiesiog geresni, gal ne 40 taškų, kaip rodo rezultatas, tačiau solidžią pergalę vis tiek turėjome iškovoti".

Nugalėtojų gretose visus nustelbė Augustinas Venckus, pelnęs 18 taškų, Ugnius Luneckas pridėjo 13, Ignas Juškevičius (10 atk.kam.) ir Linas Valatkevičius į savo sąskaitas įsirašė po 12 taškų.

"Sadolin" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Šarūnas Jurgutis įmetęs 11 taškų, Rokas Kasparavičius, Gediminas Idzelis, Žilvinas Rubliauskas ir Tomas Gasparavičius pridėjo po 8 taškus.

Netikėtai lengvą pergalę iškovojo "LEU-Šviesos" (1-0) komanda savo aikštėje rezultatu 92:63 nepasigailėjusi "Vilniaus kolegijos" (0-2) studentų.

Aikštės šeimininkai dviženklį pranašumą įgijo jau pirmajame ketvirtyje (29:19). Nepaisant gana saugaus skirtumo Gedimino Bražionio treniruojami būsimieji pedagogai nemažino apsukų, palaikė aukštą žaidimo spartą ir sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų, kol galiausiai pasiekė įtikinamą pergalę.

Nugalėtojų ekipos treneris Gediminas Bražionis pernelyg nesidžiaugė pergale: "Žinojome, kad varžovai buvo ne pilnos sudėties ir turėjo tik tris pajėgesnius krepšininkus. Todėl stengėmės aktyviai gintis, palaikyti aukštą rungtynių tempą ir gana greitai įgijome solidų pranašumą. Šįkart turėjome ilgą atsarginių suolelį, daug lygiaverčių krepšininkų, turėjome daug variantų kaip žaisti puolime bei gynyboje, tad natūralu, kad pasiekėme gana lengvą pergalę".

"LEU-Šviesos" ekipoje šėlo Gediminas Povilauskas pelnęs 17 taškų, atkovojęs 16 atšokusių kamuolių, atlikęs 9 rezultatyvius perdavimus ir surinkęs net 38 naudingumo balus. Jam neblogai talkino Tautvydas Paliukėnas, Edvinas Dubauskas ir Justinas Gečas pridėję po 12 taškų.

"Vilniaus kolegijos" gretose išsiskyrė Darius Stonkus surinkęs 21 tašką, Mantas Šerkšnas pridėjo 9 taškus.