Evaldas Rastenis po metų pertraukos sugrąžino VGTU į finalinį ketvertą

Vakar vakare paaiškėjo trečiasis GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos (SKL) pusfinalio dalyvis. Juo tapo Vilniaus Gedimino technikos universitetas, po permainingo mūšio nukovęs „LKA-karys.lt“ ekipą. Prieš seriją prognozavau, kad būtent kariškiai atras šiek tiek daugiau ginklų akistatoje su energetiniu priešininku, tačiau itin kibi ir agresyvi Gintaro Šerkšno gynyba išbalansavo Marius Kugaudos žaidėjų kamuolio judėjimą, o lemiamus dūrius į paširdžius susmaigstė ne kas kitas, o mano galva geriausias visos A lygos gynėjas Evaldas Rastenis.

Niekas nenorėjo mirti

Galima drąsiai sakyti, kad abu klubai turėjo vieną tikslą – patekti į finalinio ketverto varžybas. Tad nenuostabu, kad serija gavosi permaininga, intriguojanti ir kovinga.  Ir abu jie buvo verti to, tačiau kažkas turi laimėti, o kažkas pralaimėti.

Susitikimo pradžia priklausė svečiams. „LKA-karys.lt“ į aikštelę žengė susikaupęs ir spurtavo gąsdinančia atkarpa 12-2. Drįsiu pastebėti, kad šioje tiesėje visu taškus  surinko perimetro žaidėjai, puikiai vaikščiojo  kamuolys, ryšys tarp mažiukų ir didelių turėjo gerą balansą. G. Šerkšnas netruko paimti minutinės pertraukėlės ir įkaitusiais žandais aiškiai išdėstė savo auklėtiniams viską, ką apie juos galvoja.

VGTU netruko pridėti agresijos, nes kito kelio jiems tiesiog nebuvo. Itin veržlus perimetro žaidimas atnešė ne vieną gerą momentą ir šeimininkai pajuto ritmą. Evaldas Rastenis dvitaškiu sumažino VGTU atsilikimą iki trijų taškų ir ekipos išėjo atsipūsti dviem minutėm degant rezultatui - 16:19 svečių naudai.

Antrasis rungtynių kėlinukas totaliai priklausė VGTU. G. Šerkšno vyrukai gynyboje spietėsi itin agresyviai, vis kaitaliodami jos metodus. Perėjimas vienoje atakoje iš aikštės į asmeninę jau tapo G. Šerkšno klasika, o varžovų puolimui tai ypač neparanku.

Aiškiai matėsi, kad studentai bando išmušti kariškius iš ritmo, ir tas jiems gavosi, ypač tais momentais, kai aikštėje M. Kugauda laikė T. Gasparavičių. Jei su E. Rasteniu pastarasis tvarkėsi  visai neblogai, tačiau puolime blaškėsi nerasdamas sau vietos.

„LKA-karys.lt“ pirmuosius kamuolius dažnai bandė įmesti Raimondui Ambrulaičiui, tačiau pavesdavo tikslumas, perskubėjimai ar tiesiog jis iki jo net nenukeliaudavo. VGTU vijurkai perėmė nė vieną kamuolį ir surengė sausą atkarpą, kuri virto dviženkle persvara. Po dviejų kėlinių priekyje inžinieriai – 38:28.

Per ilgąją pertrauką „LKA-karys.lt“ rūbinė drebėjo nuo pakelto M. Kugaudos balso, tačiau rezultato aikštėj tai nedavė. Evaldo Rastenio ir Igno Bilinsko tandemas efektyviai išnaudojo savo progas ir per sekančias dešimt minučių padidino VGTU atotrūkį iki 14 taškų – 58:44. Kariškiams sunkiai sekėsi realizuoti savo sumanymus, o ir iš gerų situacijų pataikyti sekėsi itin menku procentu.

Ketvirtąjį kėlinuką „LKA-karys.lt“ startavo kokybiškiau ir Edvino Ruzgo bei Raimundo Ambrulaičio duo pradėjo savo spurtą. Studentai momentu pametė galvą, momentu nekrito geri metimai, ir iki mačo pabaigos likus apie 6,5 minutės komandas jau teskyrė 4 taškai. Paskutinėmis mačo minutėmis visu sprendimus G. Šerkšnas patikėjo savo lyderiui E. Rasteniui. Nesugaunamasis VGTU snaiperis vedė į priekį savo ekipą ir būtent jo šūvis nužudė kariškių ambicijas.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei Eimanto Narušio tritaškis sumažino svečių deficitą iki trijų taškų, kai žudiko kūdikio veidu eilinis metimas iš vidutinio nuotolio padidino persvarą iki 5 taškų bei paliko kariškiam vos 16 sekundžių. Po minutinės pertraukėlės svečiai suklydo išsimesdami kamuolį iš užribio ir nugalėtoju jau niekas nebeabejojo. VGTU su trenksmu sugrįžo į A lygos finalinį ketvertą 72:65.

Prognozėse dūmojau, kad kariškių agresyvi gynyba išmuš studentus iš palankių situacijų. Taip nutiko antrose serijos rungtynėse, kur teisėjai leido kietesnį krepšinį, tačiau lemiamoje akistatoje didelio fiziškumo skirtumo nesimatė.

Svečių darbas alkūnėmis dažnai virsdavo asmeninėmis pražangomis, o kai G. Šerkšnas palikdavo E. Rastenį 1x1, tai šis ginklas iš vis nebeveikdavo. Studentai nusileido ūgiu ir mase, tačiau įdėjo dvigubai daugiau pastangų tam, kad šiuos minusus užtušuoti. Būtent darbas gynyboje ir buvo didžiausias raktas į pergalę. VGTU varžovas pusfinalyje paaiškės po „Ferimstos“ ir „Steko-Rivilės“ tarpusavio santykių pabaigos.

VGTU gretose nesulaikomai žaidė E. Rastenis, kuris priskaldė 28 taškus. Ignas Bilinskas (tapo ryškia figūra, niekuo nenusileido (15 tšk., 8 atk.kam.,6/17 met) R. Ambrulaičiui, tik strigo kiek su pataikymu. Andrius Juknevičius ir Mantas Vavilovas išsiskyrė veržlumu ir pridėjo po 12 taškų.

„LKA-karys.lt“ kuopoje produktyvumu išsiskyrė Edvinas Ruzgas, suvertęs 25 taškus. R. Ambrulaitis (17 tšk., 12 atk.kam., 7 rez.perd.) buvo arti trigubo dublio. E. Narušis (8 tšk.,. 10 atk.kam., 3/14 met.)  itin prastai atakavo iš distancijos, bet buvo trečias pagal rezultatyvumą ekipoje. Aurimo Pociaus sąskaitoje 6 taškai.

VGTU komandos treneris G. Šerkšnas trumpai reziumavo: „Ką kaip darėme ir darysim toliau, aš nepasakosiu, neužsiimu tokiais dalykais, bet trumpai galiu pasakyti, kad pradėjom sunkiai, vėliau įsivažiavom ir galėjom ramiai užbaigti rungtynes. Bet maniškiai užsinorėjo intrigos ir ją gavo. Momentais trūko gynyboj pastangų, kažkas kažkur nesužaidė taip kaip reikėjo, ne pagal trenerio nurodymus, išsibaudavo I. Bilinskas ir teko rungtynių gale pavargti iš naujo. Laimėjom, gerai, komanda kaip ir viršijo lūkesčius, bet kausimės toliau iki galo.“

„LKA-karys.lt“ vadas M. Kugauda pripažino, kad varžovas buvo stipresnis: „Nugalėjo ta komanda, kuri buvo geriau pasiruošusi. Viską lėmė detalės, kurios gludinamos treniruotėse. Man yra pikta tik dėl vieno, kad po naujų metų mes neturėjom praktiškai nė vienos treniruotės, nors ėjau, kviečiau, laukiau. Turim kelis užgrūdintus žaidėjus aplink kuriuos sukasi žaidimas, o kitiems būtina prie jų prisišliet. Reikia gi ir pakeist, ir poilsio duot. To nebuvo.

Neturiu priekaištų nė vienam dėl nusiteikimo žengiant į aikštę. Kiekvienas iš žaidėjų pateisino kovotojų, kario vardą ir šito iš mūsų neatimsi. Tačiau VGTU sužaidė darniau, patraukė juos E. Rastenis.

Rungtynių gale, kai turėjo šansą užsikabint ir vėl kelios smulkios detalės, klaidelės lėmė tai, kad neperlaužėm iki galo. Sako, kad pasirodėm kaip naujokai neblogai, tačiau man tai nėra pasiekimas. Mano ambicijos buvo didesnės, tačiau be sporto kartu sunku kažką ir išgauti. Jei reikėtų parašyti pažymį dešimtbalėje sistemoje, sakyčiau pasirodėm kokiam šešetui, ne daugiau. Yra kaip yra, o kaip bus toliau parodys ateitis.“