Reguliariojo sezono finiše - dar dvi (ne)tikėtos pergalės (video)

Prieš keletą savaičių paaiškėjo visos Plasta-Sostinės A lygos atkrintamųjų dalyvės, o netrukus didžioji dalis ekipų sužinojo savo vietas atkrintamųjų medyje. Ir tuomet prasidėjo įdomūs dalykai. Išsprendę svarbiausius pirmojo etapo klausimus favoritai ėmė dalinti taškus turnyro lentelėje žemiau esantiems varžovams. Tad gal nereikia stebėtis, jog vakar prie šio madingo reikalo prisijungė VGTU ir "Volfas Engelman" kolektyvai.

Pirmojoje vakaro akistatoje susigrūmė savo aikštėje žaidusi "KK Žaibo-Alnidos" (11-11) ekipa ir VGTU (16-6) studentai. Pastariesiems šios rungtynės nieko nelėmė, tad Gintaro Šerkšno treniruojami vieni iš čempionato favoritų dvikovos metu galėjo ramiai spręsti savo vidinius uždavinius. Tuo tarpu aikštės šeimininkams taško reikėjo, nes nesėkmė galėjo juos nustumti į aštuntąją poziciją bei ketvirtfinalyje atiduoti į reguliariojo sezono nugalėtojos "SK Ferimstos" komandos glėbį.

Daugiau motyvacijos turėję "KK Žaibo-Alnidos" atstovai puikiai pradėjo rungtynes ir dar pirmajame ketvirtyje įgijo apčiuopiamą persvarą (27:19). Visgi po trumpos pertraukėlės studentai atsakė tuo pačiu ir įpusėjus dvikovai net atsidūrė priekyje (42:40).

Po didžiosios pertraukos VGTU studentai kurį laiką buvo priekyje, tačiau vėliau aikštės šeimininkai šovė į priekį ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Tiesa, lemiamao ketvirčio pradžioje studentams dar buvo pavykę išlyginti rezultatą (66:66), bet netrukus "KK Žaibo-Alnidos" ekipa laimėjo atkarpą rezultatu 9:0 bei susikrovė įtikinamą pranašumą (75:66).

Atsidūrę priekyje aikštės šeimininkai nebesidairė atgal ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę garantavusią septintąją vietą turnyro lentelėje. Galutinis rezultatas - 82:76 "KK Žaibo-Alnidos" ekipos naudai.

"KK Žaibas-Alnida": Tadas Mincė 18, Aivaras Mincė 15, Elonas Penikas ir Aurimas Lukauskis po 13.

VGTU: Karolis Gubinas 18, Povilas Dobradziejus ir Lukas Augustinas po 14.

Įdomu tai, jog šiame sezone studentai taip ir nesugebėjo įveikti "KK Žaibo-Alnidos ekipos". Tiesa, pastarajai komandai po šios pergalės irgi nevertėtų pulti į euforiją, nes studentai žaidė toli gražu ne pagrindine sudėtimis, o didžiąją laiko dalį aikštėje buvo retai kada nuo atsarginių suolelio pakylantys krepšininkai.

Antrosiose vakaro rungtynėse intrigos buvo gerokai mažiau, o pergalę taip pat šventė bukmekerių autsaidere laikyta ekipa. Svečiuose žaidusi "Š.Marčiulionio KA-Čili" (7-15) komanda išlaikė pastarąjį mėnesį demonstruotą puikią formą, rezultatu 76:75 įrodė savo pranašumą prieš "Volfas Engelman" (9-13) krepšininkus ir pasirodymą A lygoje baigė pasiekę ketvirtąją pergalę iš eilės.

Nežinia, kaip būtų susiklosčiusi dvikova jei aikštės šeimininkai būtų turėję vilčių pakilti į septintąją poziciją. Visgi "Volfo Engelman" krepšininkai jau žinojo pirmosios vakaro akistatos rezultatą bei suprato, kad iš aštuntosios vietos niekur nebepajudės.

Tuo tarpu jaunimo nusiteikimas buvo visiškai kitas. Degančiomis akimis "marčiulioniukai" kovėsi kiekviename aikštės centimetre siekdami pergalės prieš dar vieną atkrintamųjų komandą. Ir sekėsi jiems visai neprastai.

Tris kėlinukus abi ekipos grūmėsi it išlikimo dvikovoe, tad pirmaujanti komanda keitėsi net 20 (!) kartų. Vos prasidėjus lemiamam kėlinukui Gintaro Pociaus treniruojami svečiai pabėgo nuo varžovų bei įgijo didžiausią rungtynėse aštuonių taškų persvarą (60:52). Visgi tuomet aikštės šeimininkai tarsi pabudo ir atsakę atkarpa 23:6 likus kiek mažiau nei penkioms minutėms iki pagrindio laiko pabaigos patys susikrovė apčiuopiamą pranašumą (73:66).

Tačiau tuomet jaunimas uždarė visus kelius savojo krepšio link, pelnė 10 taškų be atsako (76:73) ir tik prieš pat finalinę sireną leidę varžovams pasižymėti nuo baudų metimų linijos šventė dramatišką, tačiau nepaprastai saldžią pergalę.

"Volfo Engelman" ekipos treneris Tomas Keršis atskleidė nesėkmės priežastis: "Dar prieš prasidedant dvikovai žinojom, jog šios rungtynės mums nieko nereiškia, tad krepšininkams trūko nusiteikimo. Be to, ne visi susirinkome šįkart - vieni negalėjo, kiti - gydėsi smulkias traumas. Todėl gavosi lengvas, treniruočių pobūdžio pasižaidimas".

"Kalbant apie ketvirtfinalį - laukia labai ilga serija. Turbūt neatsirastų nė vieno žmogaus, kuris pergalę kitame etape prognozuotų mums. Kita vertus, kaip parodė pastarųjų kelių savaičių įvykiai - "SK Ferimstos" ekipa nėra neįveikiama. Bus įdomu, kaip atrodys varžovai svarbiose rungtynėse. Kita vertus, šiame sezone mes jiems buvome metę rimtą iššūkį ir dar tuo metu, kai jie buvo ant bangos. Tikiuosi, pavyks visa tai pakartoti. Neramina tik tai, kad amplitudė tarp mūsų gero žaidimo bei prastų pasirodymų yra pernelyg didelė, tad per likusį iki atkrintamųjų laiką stengsimės suprasti savo klaidas ir jas ištaisyti", - rimtai kovai ruošėsi "Volfas Engelman" ekipos treneris T.Keršis.

"Š.Marčiulionio KA-Čili": Dainius Oželis (9 rez.perd.) ir Karolis Lukošiūnas po 16, Nedas Matulionis 13.

"Volfas Engelman": Darius Jovaiša 20, Saulius Žurauskis (10 atk.kam., 5 rez.perd.) 18.