B lygoje - debiutantų pralaimėjimai ir puikūs individualūs pasirodymai

Sulig kiekviena diena GEALAN-Sostinės B lygos varžybos įgauna pagreitį. Antradienio vakarą buvo sužaistos trejos pirmenybių rungtynės. Jose pergalės šventė labiau patyrusios ekipos, kurios lygos debiutantėms Vilniaus KM-I ir "LEU-Safety Style" neleido sėkmingai debiutuoti čempionate.

Fenomenalus A.Pociaus pasirodymas

Sėkmingai sezoną pradėjo praėjusių metų bronzos medalių laimėtoja "LKA-karys.lt" (1-0) komanda. Svečiuose žaidę kariškiai kur kas sėkmingiau sužaidė ketvirtąjį rungtynių kėlinį ir šventė pergale rezultatu 83:70 prieš Egidijaus Zenevičiaus treniruojamą "LEU-Safety Style" (0-1) ekipą.

Lygos debiutantai "LEU-Safety Style" jau pirmose čempionato rungtynėse įrodė, kad jie bus kietas riešutėlis bet kuriai lygos komandai. Jaunieji krepšininkai tris kėlinius garbingai kovėsi ir priešinosi kur kas labiau patyrusiems varžovams. Po pirmųjų 30 minučių komandas skyrė tik 7 taškai.

Tačiau ketvirtajame kėlinyje daugiau jėgų išsaugoję buvo kariškiai. Kęstučio Kairio auklėtiniai lemiamame kėlinyje padidino tempą ir nutolo nuo varžovų. Kėlinio viduryje komandas skyrė rekordinis 16 taškų skirtumas ir rungtynių nugalėtojo likimas tapo aiškiu.

Šiame mače nesustabdomai rungtyniavo nugalėtojų ekipos senbuviai - Darius Dūdėnas ir Aurimas Pocius. Pastarasis jau pirmose rungtynėse sugebėjo atlikti trigubą dublį. A.Pociaus sąskaitoje 17 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir tiek pat rezultatyvių perdavimų. D.Dūdėnas prie pergalės pridėjo 27 taškus.

E.Ženevičiaus treniruojamoje komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Augustinas Venckus, surinkęs 23 taškus. Andrej Tichonov pridėjo 12 taškų.

Rimta paraiška

Panašu, kad Šarūno Cipario auklėtiniai nepamiršo skaudaus pralaimėjimo pavasarį. Per žingsnį nuo aukso medalių praėjusiame sezone likę "ISM universiteto" (1-0) krepšininkai panašu, kad nebus linkę juokauti šį sezoną. Pirmose rungtynėse studentai nepaliko jokių vilčių Vilniaus KM-I (0-1) komandai ir šventė pergalę 83:54.

Intriga rungtynėse laikėsi itin trumpai. Dar pirmajame kėlinyje svečiuose rungtyniavę studentai įgijo 8 taškų pranašumą, itin sėkmingai išnaudodami jaunųjų krepšininkų klaidas gynyboje.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė. Š.Cipario auklėtiniai ir toliau lengvai rasdavo kelius varžovų krepšio link ir didino savo pranašumą, kuris įpusėjus mačui siekė 19 takšų.

Antroje susitikimo dalyje VKM jaunimas pakeisti mačo eigos nesugebėjo ir turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

"ISM universiteto" treneris Š.Ciparis džiaugėsi prasidėjusiu sezonu: "Pagaliau prasidėjo krepšinis. Vyrai jau buvo pasiilgę krepšinio. Džiugu, kad startas buvo sėkmingas, nors iki optimalios mūsų formos dar toli."

"Šį sezoną sau ir vėl keliame aukščiausius tikslus. Tikimės, kad šį sezoną pavyks žengti dar vienu žingsneliu aukštyn."

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 17 taškų surinkęs Karolis Bielskis. Eigirdas Keblikas prie pergalės pridėjo 14 taškų.

VKM komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Edvinas Lebeckas, kurio sąskaitoje 17 taškų.

Gimtadienio dovana

Trečiose vakaro rungtynėse susitiko "Gesto-IDW" (1-0) ir "VSC-Elteros projektų" (0-1) komandos. Šių ekipų susitikimai visada kelią papildomą intrigą - abi komandos savo namų rungtynes žaidžia toje pačioje salėje, tad oficialūs mačo šeimininkai netenka formalaus pranašumo. Vis tik šį kartą pirmu numeriu rungtynių protokole įrašyti "Gesto-IDW" krepšininkai sugebėjo įrodyti savo pranašumą prieš varžovus 69:64.

Pirmoje rungtynių dalyje aikštėje vyko lygi ir atkakli kova. Įpusėjus susitikimui ekipas skyrė tik 2 taškais.

Vaizdas aikštėje kardinaliai pasiketė po didžiosios pertraukos. Iki tol pro šalį iš toli atakavę Algimanto Šato auklėtiniai, kelis kartus sėkmingai atakavo varžovų krepšį ir nuo jų atitolo.

Ketvirtajame kėlinyje "Gesto-IDW" pranašumas jau nebekėlė jokių abejonių. 35-ą minutę aikštelės šeiminikų opranašumas pasiekė 15 taškų ribą. Per likusį laiką A.Šato auklėtiniai kiek stabtelėo ir leido varžovams priartėti, tačiau sukaupto pranašumo jiems užteko.

"Gesto-IDW" ekipos žaidėjas Justinas Navlickas džiaugėsi sezono startu: "Džiugu pergalingai startuoti naujajame sezone. Varžovai mums gerai pažįstami iš praėjusio sezono. Tiek mes, tiek jie treniruojamės toje pačioje salėje, tad žinome jos ypatumus. Tiesa priešininkai šį sezoną pasipildė keliais naujais žaidėjais. Šios varžybos  šį sezoną mums buvo pirmosios oficialios, tad dar nesame optimalioje formoje. Pirmoje rungtynių dalyje vyko apylgė kova, tačiau trečiajame pataikėme kelis tritaškius ir atitrūkome. Gera pradžia - pusė darbo. Laukia ilgas ir nenuspėjamas sezonas. Esu dėkingas kolektyvui už dovanėlę mano gimtadienio proga."

Pralaimėjusių ekipos narys Ignas Kalesnykas pripažino, kad komanda nebuvo pilnai pasiruošusi: "Nebuvome pilnai išstudijavę priešininkų žaidimo. Jie žaidė agresyviau, vyriškiau, ties pražangos riba. Mes į tai neatsakėme tuo pačiu, todėl ir pralaimėjome. Bet tai tik sezono pradžia, galbūt ir startinis jaudulys padarė savo. Bet įsivažiuosim ir viskas bus gerai."

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo Gediminas Žukas, pelnęs 29 taškus. Jo sąskaitoje taip pat 7 atkovoti kamuoliai ir 8 rezultatyvūs perdavimai.

Igno Pagalio treniruojamoje komandoje Šarūnas Belevičius surinko 13 taškų. Tadas Gaižauskas ir Vytautas Gedminas pridėjo po 10 taškų.