Eilinė "LKA-karys.lt" pergalė bei "SK Nemenčinės" šuolis į viršų

Trečiadienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Itin svarbią pergalę į savo sąskaitą įsirašė svečiuose žaidusi Stasio Plytnyko treniruojamas "SK Nemenčinės" klubas. Tuo tarpu namuose žaidę kariškiai įsirašė eilinę pergalę į savo sąskaitą.

Nesustabdomi

"LKA-karys.lt" (14-1) žygiuoja nesulaikomai. Pergalę namuose 77:53 prieš "Vilniaus Justiniškių vaikų ir jaunimo klubą" (5-10) iškovoję Kęstučio Kairio auklėtiniai galėjo džiaugtis jau dešimtuoju laimėjimu iš eilės. Tuo tarpu ketvirtąjį pralaimėjimą patyrę VJVJK krepšininkai tolsta nuo atkrintamųjų varžybų traukinių.

Vos šešiese į susitikimą susirinkę svečiai neturėjo didelių iliuzijų iškovoti pergalę prieš grupės lyderius. Nusprendę eiti "va bank", VJVJK krepšininkai didžiąją rungtynių dalį savo žaidimą grindė tolimais metimais. Deja, suderinti taikiklį jiems pavyko tik ketvirtajame kėlinyje, kai susitikimo baigtis buvo aiški. Iki to laiko svečiai buvo pataikę vos vieną tolimą metimą.

Tuo tarpu aikštelės šeimininkai, remdamiesi turima patirtimi ir gera gynyba, jau po trijų kėlinių galėjo džiaugtis 26 taškų pranašumu ir paskutiniajame ketvirtyje leido pažaisti tiems, kurie dažniausiai tenkinasi atsarginių vaidmenimi.

Nugalėtojų gretose Rimvydas Sasnauskas surinko 26 taškus. Karolis Bakanauskas pridėjo 19 taškų.

VJVJK ekipoje galingą dvigubą dublį atliko Artūras Pūkys. Jo sąskaitoje 14 taškų ir 19 atkovotų kamuolių.

Didelis žingsnis

Itin svarbią pergalę vakar dienos rungtynėse pasiekė "SK Nemenčinės" (8-6) krepšininkai. Svečiuose žaidę S.Plytnyko auklėtiniai 72:64 įveikė "VSC-Elteros projektų"  (8-9) komandą ir šventė antrąją pergalę tarpusavio dvikovose šį sezoną. Tuo pačiu šis laimėjimas iš esmės garantavo "SK Nemenčinės" klubui bilietą į atkrintamąsias varžybas.

Pirmasis kėlinys Igno Pagalio komandai nieko blogo nežadėjo. Po jų aikštelės šeimininkai turėjo penkių taškų pranašumą ir atrodė, kad viskas klostosi pagal jų scenarijų. Tačiau košmariškas antrasis kėlinys nubraukė visas "VSC-Elteros projektų" ekipos viltis. Kone pusę kėlinio nesugebėję pelnyti nė taško, aikštelės šeimininkai leido svečiams pabėgti negrįžtamai.  Pralaimėta atkarpa 0:13 leido "SK Nemenčinėms" krepšininkams perimti susitikimo kontrolę į savo rankas.

Antroje rungtynių pusėje tęsėsi aikštelės šeimininkų problemos puolime. Tuo puikiai naudojosi S.Plytnyko kariauna, kuri per trečiąjį kėlinį turimą pranašumą tik dar labiau padidino. Nors lemiamame ketvirtyje I.Pagalio ekipa atsigavo ir ėmė žaisti kur kas rezultatyviaum, galutinai panaikinti turėto didžiulio deficito jiems nepavyko.

Šis aikštelės šeimininkų pralaimėjimas gali užkirsti jiems kelią žengti į tolimesnį etapą. Šiuo metu "VSC-Elteros projektams" žengia 7-oje vietoje, kuri nesuteikia galimybių žaisti atkrintamosiose varžybose. Likusiame viename susitikime jiems reikia ne tik nugalėti "Rybvaldos" ekipą, bet ir tikėtis itin palankių rezultatų kitose grupės dvikovose.

"SK Nemenčinės" žaidėjo Justino Plytnyko mintys po svarbios pergalės: "Labai džiaugiamės pergale, padarėme didelį žingsnį kito etapo link. Susitikimą pradėjome miegodami, o antrame kėlinyje išlyginome susitikimo eigą. Trečią pradėjome didele sparta, aukštesne pavara ir pabėgome nepavejamai. Nors ketvirtame kėlinyje jie bandė mus spausti ir vaizdas aikštelėje labiau priminė regbį nei krepšinį,  atsilaikėme ir pergalės nepaleidome. Labai sudėtinga žaisti tokiose mažose aikštėse. Ir dar kai leidžiama grubiai žaisti. Dabar gydysimės mėlynes ir lauksime kitos savaitės batalijų. Laukia trys rungtynės dėl aukštesnių vietų."

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo Adas Paprovas, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 16 kamuolių. Ričardas Nacius pridėjo 15 taškų.

Aikštelės šeimininkų komandoje Šarūnas Žala surinko 20 taškų.