Išvargtos favoritų pergalės ir netikėta "MB Legal-Tikrosios saugos" sėkmė

Trečiadienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje buvo sužaistos trejos rungtynės. Vieni čempionatų favoritų "LKA-karys.lt" ir "Savivaldybės administracijos" komandos pergales iškovojo tik po dramatiškos kovos. Tuo tarpu "MB Legal-Tikorsios saugos" ekipa, iškovojusi antrą pergalę per tris susitikimus, bando kabintis į nuvažiuojantį atkrintamųjų varžybų bilietą.

Rotacijos stoka

Kiek netikėtai įtempta kova įvyko mače, kuriame grūmėsi A grupės lyderis "LKA-karys.lt" (13-1) ir "SK Oaks-Magnum veterinarijos" (8-7) komandos. Vos septyniese į rungtynes susirinkę Mindaugo Lapėno auklėtiniai, pastaruoju metu demonstravę ne patį kokybiškiausią žaidimą, sugebėjo mesti labai rimtą iššūki kariškiams ir galimybę išplėšti pergalę palaidojo tik paskutinėmis mačo sekundėmis. Susitikimo pabaigoje suklydę svečiai rungtynes pralaimėjo 76:80.

Susitikimas prasidėjo abiejų komandų rezultatyviomis atakomis ir "ąžuolų" dominavimu po krepšiu. Tai privertė sunerimti aikštelės šeimininkų trenerį Kęstutį Kairį, kuriam teko spręsti atkovotų kamuolių problemą. Antrajame kėlinyje suaktyvinus gynybą, kariškiams pavyko perimti iniciatyvą ir atitrūkti 7 taškais.

Tačiau M.Lapėno auklėtiniai nebuvo linkę lengvai pasiduoti. Daugiausia Mindaugo Šeduikio pastangomis, "ąžuolai" ne tik neleido atitolti varžovams, bet ir patys susigrąžino iniciatyvą ir likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes pirmavo 5 taškais. Vis tik turėtu puikiu šansu pateikti staigmeną svečiai nepasinaudojo. Apmaudžiai klydę paskutinėmis rungtynių akimirkomis, "ąžuolai" buvo priversti trečią kartą iš eilės patirti pralaimėjimą.

M.Lapėnas dėl pralaimėjimo žaidėjams priekaištų neturėjo bei pasveikino ekipos narį su šeimos pagausėjimu: "Vakar aikštelėj susitikom dvi karių komandos. Geras įtemptas mačas, tik mums su nelaiminga pabaiga. Aišku, visi matom, turėjau pusė komandos ir teko ne diktuoti varžovui sąlygas , o taikytis prie jo. Aš galiu tik pasidžiaugti , kad mano komanda sukovojome tikrai neprastai, įvykdė praktiškai viską, ko aš iš jų tikėjausi. Visa problema, kad labai trūko susikurtų momentų realizacijos, o dėl viso kito jokių priekaištų neturiu. Rotacijos trūkumas ir vėl pakišo mums koja. Spėju, kad šiomis rungtynėmis bus atverstas naujas komandos puslapis,  sugrįš rotacija ir paskutinės trys rungtynės grupėje sugrąžins mums mūsų tikrąjį veidą."

"Pasinaudojus proga negaliu dar kartą nepasveikinti mūsų ženklo kovotojo dėdės sulaukus šeimos pagausėjimo. Šiame sezone mūsų organizacija turi net tris klubus, po vakar , kilo mintis, kad teks ruošt dirvą ir naujai moterų komandai. Tad dar kartą sveikinam ir tikimės , kad šis gyvenimo įvykis tik paskatins ir motyvuos svarbiausioms krepšinio batalijoms."

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Aurimas Pocius ir Darius Dūdėnas, pelnę atitinkamai 20 ir 18 taškų.

Svečių ekipoje M.Šeduikis surinko 22 taškus.  Darius Mikalauskas pridėjo 17 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Ryškus progresas

Nors "Vilniaus Km-98" (3-12) kolektyvas nebeturi šansų patekti į tolimesnį etapą, jų padarytas progresas lyginant su pirmuoju ratu matomas itin ryškiai. Gintauto Reginos auklėtiniai po naujųjų metų demonstruoja kur kas kokybiškesnį krepšinį ir vieniems grupės favoritų "Savivaldybės administracijai" (12-2) pralošė tik po labai atkaklios kovos rezultatu 62:57.

Svečiuose žaidusi VKM komanda pirmoje rungtynių dalyje kontroliavo rungtynių tempą. Patikimai gindamiesi ir išnaudodami susikurtas progas, jaunimas vienu metu net buvo įgijęs 11 taškų pranašumą 28:17.

Deja išlaikyti sukaupto pranašumo G.Reginos ekipai nepavyko. Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkai ženkliai pagerino žaidimą, ypatingai savoje aikštės pusėje. Tai jiems padėjo ne tik panaikinti turėtą deficitą, bet ir persverti susitikimo rezultatą savo naudai.

Likus žaisti kiek mažiau nei vieną minutę, "Savivaldybės administracija" turėjo tik vieno taško pranašumą. Vis tik turima patirtis jiems leido rungtynių pabaigą sužaisti kur kas patikimiau ir švęsti pergalę.

Nugalėtojų ekipos atstovas Rolandas Krikščiukas gyrė varžovų trenerį: "Galiu tik pagirti trenerį Reginą, kad per porą mėnesių taip patobulino jaunimą, nes palyginus su pirmomis varžybomis matosi akivaizdus progresas. Kas liečia rungtynes, tai mūsų pradžioje nesusikaupimas ir fantastiškas jaunimo tritaškių pataikymas lėmė, kad pralaiminėjome du kėlinius, tuo labiau, kad jie aktyviai gynėsi ir spaudė mus po visą aikštelę, bet po ilgosios pertraukos (gal jaunimas pavargo) mūsų žaidimo ir gynybos kokybė pagerėjo, perėmėme kelis kamuolius ir išlyginome rezultatą, o pabaigoje jau liko tik sumesti lemiamus baudų metimus (nors baudų pataikymas tragiškas), ką ir padarėme bei iškovojome sunkią pergalę."

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose rungtyniavo Gintas Petrikas ir Andrius Čeplinskas, pelnę atitinkamai 18 ir 11 taškų.

VKM komandoje Džiugas Maslenikas pelnė 12 taškų. Mantas Makselis ir Einaras Tubutis pridėjo po 10 taškų.

Nepasiduoda

Svarbią pergalę žaisdami svečiuose pasiekė "MB-Legal Tikrosios saugos" (5-9) krepšininkai. Šį kartą advokatai gana užtikrintai susitvarkė su "Teltonikos" (7-8) pasipriešinimu ir iškovoję pergalę 74:60 sugrįžo į kovą dėl patekimo į atkrintamąsias. Nuo išsvajotos šeštosios vietos  Andriaus Vaitiekūno auklėtinius dabar skiria tik viena pergalė.

Jei reikėtų išrinkti patį neparankiausią varžovą "Teltonikos" komandai, "MB-Legal Tikrosios saugos" ekipos kandidatūra būtų viena pagrindinių. Pirmajame šių ekipų susitikime šiame sezone pergalę taip šventė A.Vaitiekūno kolektyvas.

Jei pirmoje akistatoje ekipos prireikė papildomų penkių minučių nugalėtojui išsiaiškinti, tai šį kartą viskas buvo daug paprasčiau. Svečiai jau pirmoje rungtynių pusėje susikrovė 13 taškų pranašumą. Nors "Teltonikos" krepšininkai trečiajame kėlinyje bandė vytis varžovus ir skirtumą buvo sumažinę iki 2 taškų, galutinai palaužti "advokatų" jiems nepavyko. Mačo pabaigoje kur kas rezultatyviau rungtyniavę svečiai iškovojo pelnytą ir labai svarbią pergalę.

"Teltonikos" ekipos treneris Mykolas Mankevičius pabrėžė klaidų gausą: "Pradėjome gerai, užsivedę, tačiau jie nežmoniškai gerai pataikė, įmetė daug sudėtingų tritaškių ir išbalansavo mus. Paskui pavijome varžovus, bet lemiamo kėlinuko pabaigoje padarėme labai daug neatleistinų klaidų. Atiduodavom kamuolį varžovams į rankas bei paleidome rungtynes. Matyt perdegėme iš pernelyg didelio noro pasiekti pergalę. Kai žaidžiame ramiai, galime pasiekti daug, o kai po vieną bandome kalnus nuversti, prasideda klaidos, kurios numuša ūpą. Kai komanda subyra, vėl pagauti tinkamą bangą būna pakankamai sudėtinga. O būtent tai mums vakar ir atsitiko. Mūsų tikslas patekti į kitą etapą, tad dabar nereikia žiūrėti į kitus rezultatus, o į tai ką patys darome. Gerai, kad krepšininkai išlaiko gerą atmosferą ir po rungtynių kavinėje kartu susėda bei viską aptaria. Šiandien buvo pernelyg daug gyvenimiškų trukdžių - užstrigę kamštyje žmonės, darbo problemos aikštelėje ir visa tai atsispindėjo komandos žaidime. Kai išmoksime problemas palikti už aikštės ribų tada viskas natūraliai susitvarkys."

Nugalėtojų ekipoje Tomas Šumskis ir Marius Repečka pelnė atitinkamai 16 ir 15 taškų.

"Teltonikos" gretose  Mantas Vanagas pelnė 18 taškų. Vytenis Petkus pridėjo 13 taškų.