Ketvirtfinalio mados tęsiasi - dar dvejose serijose lygybė (foto)

Kažin ar kada nors Plasta-Sostinės B lygos istorijoje yra buvę, jog visuose ketvirtfinaliuose prireiktų trečiųjų serijos rungtynių, o būtent taip atsitiko šį pavasarį. Tai paaiškėjo vakar, kuomet dar dvi poros nesugebėjo išsiaiškinti kelialapio į pusfinalį savininkų.

Savo aikštėje žaidę "Gesto" krepšininkai turėjo nemažai ambicijų dar kartą perrašyti klubo istoriją ir tam, kad patektų į kitą etapą jiems tereikėjo antrą kartą įveikti "Sadolin" ekipą. Visgi prie sienos priremti svečiai pademonstravo, jog moka žaisti net būdami sudėtingose situacijose ir iškovojo įtikinamą pergalę.

Rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Susitikimo pradžioje abi komandos žengė petys į petį, o pirmojo kėlinuko viduryje rezultatas buvo lygus 10:10. Tačiau likusią ketvirčio dalį "Sadolin" krepšininkai laimėjo 8:2 bei įgijo apčiuopiamą pranašumą (18:12).

Po trumpos pertraukėlės rungtynių vairą savo rankose jau laikė svečiai. Nors Algimanto Šato treniruojama "Gesto" komanda vienu metu buvo priartėjusi iki minimumo (28:29), tačiau iššūkių antradienio vakarą nebijoję "Sadolin" vyrai greit atsitiesė ir dvikovos pusiaukelėje jau turėjo saugesnę persvarą (33:28).

Antroje rungtynių dalyje aikštės šeimininkai dėjo titaniškas pastangas bandydami pakreipti įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau svečiai ne tik didvyriškai atsilaikė, bet ir trečiojo kėlinuko pabaigoje sugebėjo dar labiau padidinti atotrūkį (58:45).

Lemiamame ketvirtyje A.Šato auklėtiniai atrodė išsikvėpę, o tuo pasinaudoję jų varžovai dar labiau nutolo ir nuaidėjus finalinei sirenai pasiekė pelnytą revanšą. Galutinis rezultatas - 79:57 "Sadolin" ekipos naudai.

Nugalėtojų komandos treneris Algirdas Milonas pabrėžė ilgo atsarginių suolelio svarbą: "Pergalę pasiekti padėjo itin solidžiai sužaista antroji rungtynių dalis. Susitikimo pradžioje "Gesto" krepšininkai dar priešinosi, tačiau tuomet jie turėjo daugiau jėgų. Visgi vėliau varžovai prisirinko pražangų, o mes išnaudojome savo atsarginius krepšininkus, išlaikėme aukštą rungtynių tempą bei pasiekėme pergalę".

"Lyginant su pirmomis serijos rungtynėmis drastiškų pokyčių mūsų žaidime nebuvo, tiesiog turėjome du itin svarbius žmones gynėjų grandyje, papildomą vidurio puolėją, tad galėjome demonstruoti sau įprastą krepšinį. Nepaisant pergales, šioje serijoje - dar viskas prieš akis, tačiau labai džiaugiamės, jog sugrąžinome ją į savo aikštę ir lemiamas rungtynes galėsime žaisti sau įprastoje aplinkoje", - pasiekta pergale džiaugėsi "Sadolin" ekipos treneris A.Milonas.

Tuo tarpu "Gesto" strategas Algimantas Šatas nenuleido rankų: "Pusę rungtynių aikštėje vyko atkakli kova, tačiau trečiojo kėlinuko pabaigoje padarėme kelias grubias klaidas lygioje vietoje, atidavėme iniciatyvą į varžovų rankas ir vėliau patyrėme apmaudžią nesėkmę. Lemiamame ketvirtyje dar bandėme vytis varžovus, tačiau mums akivaizdžiai stigo jėgų. Varžovų komanda tikrai gerai sukomplektuota bei vakar žaidė tikrai gerai. Tačiau anksčiau laiko pasiduoti mes tikrai neketiname ir kitą pirmadienį bandysime kovoti tik dėl pergalės".

"Sadolin": Rokas Kasparavičius (6 rez.perd.) 19, Marius Vaškys (10 atk.kam.) 13, Žilvinas Rubliauskas (7 rez.perd.) 12.

"Gestas": Andrej Zenevič 18, Gediminas Žukas 13.

Prieš rungtynes teigę, jog žais kiečiau ir stengsis būti agresyvesni puolime "Orakulo" krepšininkai įvykdė savo pažadus bei dvikovoje svečiuose be didesnio vargo rezultatu 94:72 patiesė "Legiono" atstovus.

Svečių pranašumas išryškėjo dar susitikimo pradžioje, kuomet po laimėtos atkarpos 11:0 "Oraklo" vyrai įgijo dviženklį pranašumą (15:4). Nors aikštės šeimininkai nenuleido rankų, tačiau priartėti prie įsibėgėjusių varžovų bei bent trumpam atkurti rungtynėse intrigą jie neturėjo jokių galimybių.

Užtikrintai žaidę svečių krepšininkai tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose, pamažu didino savo persvarą, o trečiojo kėlinuko viduryje jau triuškino varžovus (86:59).

Tiesa, "Legiono" ekipai pavyko kiek priartėti, tačiau tai tapo menka paguoda skaudžią nesėkmę patyrusiai aikštės šeimininkų ekipai.

"Legiono" žaidžiantysis treneris Ričardas Prybylskis kalbėjo trumpai: "Vakar nuo pat pirmų minučių varžovai perėmė iniciatyvą, pataikė kelis tritaškius ir užsivedė. Tuo tarpu mums nesisekė atrasti savojo žaidimo tiek puolime, tiek gynyboje. Šįkart "Orakulo" krepšininkai tiesiog apibėgo mus ir matėsi, kad labiau norėjo laimėti nei mes. Reikia susikaupti lemiamam mačui, nes taip žaisti, kaip tą darėme šiandien - negalime".

"Orakulas": Tomas Gasparavičius (5/6 trit.) 27, Aurimas Sirvydis (6 rez.perd.) ir Rimvydas Sasnauskas po 16.

"Legionas": Paulius Leščinskas (8 kld.) 27, Mindaugas Ragauskas ir Ričardas Prybylskis po 13.