"Rybvalda" - antroji B lygos finalo dalyvė

Antradienio vakarą paaiškėjo antroji Plasta-Sostinės B lygos finalo dalyvė. Ja, kiek netikėtai, tapo  "Rybvaldos" ekipa įveikusi favorite laikytą "LKA-karys.lt" komandą.

Pusfinalio seriją "Rybvaldos" pradėjo be trenerio ir pralaimėjo pirmąsias rungtynes. Tačiau sugrįžus treneriui Simui Pociūnui ekipa atsitiesė bei laimėjo antrąsias.

Lemiamoje akistatoje S.Pociūno auklėtiniai ne kartą buvo atsidūrę nepavydėtinoje padėtyje, tačiau pademonstravo tikrą kovotojų charakterį ir išplėšė bilietą į finalą įveikdami varžovus rezultatu 65:59.

Nors pirmasis rungtynių kėlinys vyko lygiai, itin aktyvi kariškių gynyba kiek išmušė svečius iš ritmo. Negalėdami lengvai pabėgti į greitą puolimą svečių krepšininkai krito į duobę ir antrajame kėlinyje leido Kęstučio Kairio auklėtiniams susikrauti dviženklį pranašumą (37:25).

Po pertraukos "Rybvaldos" komanda mėgino kelis kartus perlaužti mačo eigą ir pasivyti varžovus, tačiau kiekvieną kartą K.Kairys situaciją gelbėdavo minutės pertraukėlėmis, tad  po trijų kėlinių "LKA-karys.lt" vis dar turėjo 8 taškų pranašumą.

Vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė ketvirtajame kėlinyje. Svečiams pakeitus gynybos sistemą, kariškių puolimas visiškai sustojo. Tuo pasinaudoję "Rybvaldos" krepšininkai trisdešimt šeštą rungtynių minutę persvėrė rezultatą savo naudai (54:55).

Situacijos neišgelbėjo ir paskutinė K.Kairio paimta pertraukėlė. Pajautę artėjančią pergalę S.Pociūno auklėtiniai susitikimo pabaigoje neleido nė akimirkai pagalvoti apie pergalę aikštelės šeimininkams. Vos 7 praleisti taškai ir chaotiškas "LKA-karys.lt" puolimas leido į finalą patekti svečių komandos krepšininkams.

Nugalėtojų ekipos treneris Simas Pociūnas negailėjo gražių žodžių savo komandai: "Visų pirma dėkui varžovams už tikrai įdomią ir atkaklią kovą. Dėl vakarykščio mačo didžiausias nuopelnas atitenka mano komandai. Jie dar kartą parodė charakterį ir sukūrė mažą stebuklą. Esu dėkingas komandai, kad jie mane išgirdo didžiosios pertraukos metu ir padarę tinkamas išvadas grįžo į aikštelę. Galbūt dažniau juos teks vestis į rūbinę. Dabar lauksime šeštadienio. Neužsiimsim jokiomis prognozėmis, tiesiog ateisime ir kausimės, o rezultatą visi pamatys."

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Laimonas Alionis ir Mantas Jankūnas, pelnę atitinkamai 15 ir 13 taškų.

Aikštelės šeimininkų komandoje Darius Dūdėnas ir Karolis Bakanauskas surinko atitinkamai 17 ir 11 taškų.

Šeštadienį B lygos finale "Rybvaldos" krepšininkai susitiks su "ISM universiteto" ekipa.