ŠMKA komandų akistatoje - vyresnių "marčiulioniukų" pergalė

Antradienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje finišavo 2014-ųjų metų kovos, o jas pabaigė dvi jaunimo komandos: Edvino Justos treniruojama "Š.Marčiulionio KA I" (2-6) ekipa ir metais jaunesnius krepšininkus vienijanti "Š.Marčiulionio KA-Electrolux" (1-7) komanda. Kovos būta atkaklios, o šįkart nugalėjo, jei galima taip sakyti, patirtis.

Susitikimo pradžioje kova vyko taškas į tašką, visgi antrajame ketvirtyje pirmieji iniciatyvą perėmė... Donato Sabaliausko treniruojami "jaunėliai", kurie pasinaudojo visa eile varžovų klaidų bei įgijo devynių taškų pranašumą (37:28).

Prireikė šiek tiek laiko, kol E.Justos treniruojama komanda pakilo ant kojų. Tačiau "ŠMKA I" auklėtiniai tą padarė dar iki didžiosios pertraukos, kuomet rezultatas tapo lygus (39:39).

Antroje rungtynių dalyje D.Sabaliausko treniruojamai "ŠMKA-Electrolux" ekipai dar buvo pavykę atitrūkti (47:40), tačiau tuomet vyresnieji "marčiulioniukai" atsakė spurtu 10:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai. Perėmusi iniciatyvą E.Justos komanda nebesidairė atgal.

Nors "jaunėliai" lemiamame kėlinuke dar buvo priartėję iki dviejų taškų (62:64), tačiau dar vieną spurtą surengusi "ŠMKA I" ekipa nutolo ir netrukus sudėliojo visus taškus ant "i". Galutinis rezultatas - 85:70 E.Justos auklėtinių naudai.

"Š.Marčiulionio KA I": Gustas Černiauskas (20 atk.kam., 46 naud.balai) 25, Martynas Lazdauskas 24, Arminas Nemeika 13.

"Š.Marčiulionio KA-Electrolux": Laurynas Misevičius 13, Tadas Vaičiūnas 10.

Viena pagrindinių "ŠMKA I" komandos pergalės priežasčių tapo bene trigubai mažesnis klaidų skaičius (7-22) ir nežymiai laimėta kova dėl atšokusių kamuolių (42-38). Įdomu tai, kad D.Sabaliauskas visiems į rungtynes atvykusiems krepšininkams davė beveik po lygiai žaidimo laiko, tuo tarpu E.Justos komandoje labiausiai pasireikšti gavo startinio penketuko nariai.