Šventinis trečiadienis - "Danske Bank" įsirašė pirmąją pergalę B lygoje

Trečiadienio vakaras GEALAN-Sostinės B lygoje bent jau vienai ekipai tikrai buvo džiuginantis. "Danske Bank" ekipa nutraukė 6 pralaimėjimų seriją ir įsirašė pirmąją pergalę šiame sezone į savo sąskaitą. Tuo tarpu "Dailės akademijos" ir "Vilniaus KM-2000" komandos buvo priverstos pripažinti varžovų pranašumą.

37:7

IT ir Bankų lygoje pergales skinanti "Danske Bank " (1-6) ekipa galiausiai "atsidarė" ir B lygoje. Savo aikštėje žaidę bankininkai, po įspūdingai sužaisto trečiojo kėlinio, sugebėjo palaužti Algimanto Šato treniruojamą "Gesto-IDW" (2-6) komandą ir šventė pergalę 98:91.

Šiame mače bankininkai nuo pat rungtynių pradžios pademonstravo, kad lengvai pergalės neatiduos ir svečiams mes rimtą kovą. Tuo "Gesto-IDW" krepšininkai  greitai įsitikino, kai po pirmojo ketvirčio turėjo 5 taškų deficitą.

Tačiau visomis geriausiomis spalvomis "Danske Bank" ekipa nušvito po pertraukos trečiajame kėlinyje. Į aikštelę sugrįžę bankininkai tarsi koks uraganas pervažiavo per svečių komandą. 10 minučių atkarpą aikštelės šeimininkai laimėjo net 37:7. Po šios atkarpos rungtynių nugalėtojas tapo aiškus, nors ketvirtajame kėlinyje svečiai ir sugebėjo sumažinti skirtumą iki padoraus 7 taškų deficito.

"Danske Bank" atstovas Liudvikas Aukštikalnis itin džiaugėsi ekipos pergale: "Nors rungtynių pabaiga nebuvo tokia kokios norėjome, tačiau labai džiaugiamės, jog „Danske Bank“ komanda pirmą kartą istorijoje iškovojo pergalę B lygoje. Nesitikėjome, jog taip ilgai teks jos laukti, bet pagaliau „atsidarėme“ ir tai būtinai atšvęsime su komanda. Rungtynes pradėjome sunkiai, daug klydome, puolime neišnaudojom savo greičio, o varžovai pataikė daugumą metimų. Nors mūsų komandai nelabai kaip sekėsi, tačiau pačiam pavyko įmesti 22 taškus per pirmą rungtynių dalį, tad varžovai neatitrūko toli. Trečiame kėlinyje taškų gaminimą perėmė Dangiras, surengė puikų pasirodymą, sumetęs 7/11 tritaškių, padedant ir kitiems puolime bei aktyviai ginantis sugebėjom spurtuoti 20:0 ir jaustis ramiai prieš ketvirtą kėlinį. Deja jame viskas vyko kitaip nei tikėjomės, buvome per daug pavargę, vėl pradėjome klysti, nesugebėjome užsivesti viduje ir išbarstėm visą turėtą rezervą. Nors Paulius Imbrasas pelnė tik 2 taškus šiose rungtynėse, bet jie buvo įmesti būtent tada kai reikėjo, kai varžovai priartėjo 2 taškais. Paskutinės minutės baudų metimų trilerį atlaikėme, atsikovojome svarbius kamuolius ir išvargom savo pirmąją pergalę. Vis dar jaučiame, kad trūksta žaidėjų B lygoje, o kolegų komandiruotės, traumos ir per didelis užimtumas čia visai negelbsti, tai išsprendus galime tikėtis antrame rate daugiau pergalių ir kovos dėl kito etapo."

"Gesto-IDW" ekipos žaidėjas ir atstovas spaudai Justinas Navlickas kalbėjo trumpai: "Neturiu ką ir pasakyti. Pralaimėjome komandai, kuri iki šiol žygiavo be pergalių. Nesu toks geras analitikas, kaip treneris M.Lapėnas, tad smulkiau pralaimėjimo detalių neanalizuosiu. Pralaimėjom, bet privalom judėti toliau."

Nugalėtojus į pirmąją pergalę vedė Dangiras Čėsinas ir Liudvikas Aukštikalnis, pelnę atitinkamai 32 ir 24 taškus.

Svečių gretose nesulaikomai rungtyniavo Gediminas Žukas, surinkęs 30 taškų.

Nieko naujo

Turnyro lentelės dugne skendinčios "Dailės akademijos" (0-8) komandos fronte nieko naujo. Arūno Grigo treniruojami krepšininkai 8 kartą šiame sezone buvo priversti aikštelę palikti nuleistomis galvomis. Šį kartą dailininkai neprilygo namuose rungtyniavusiai "Dussmann" (3-4) ekipa - dvikovos rezultatas 67:61.

Šiame susitikime "Dailės akademijos" atstovai su varžovais lygiai kovojo pirmąsias 17 minučių, po kurių ekipas skyrė tik vienas taškas. Tačiau iki pertraukos aikštelės šeimininkai sugebėjo įgyti kiek saugesnį 5 taškų pranašumą. Kaip paaiškėjo dvikovos eigoje, šis taškų skirtumas tapo lemiamu veiksniu visoje dvikovoje.

Po pertraukos svečiams niekaip nepavyko panaikinti turimo deficito, nors jis ir neatrodė itin gąsdinantis. Lyg to būtų maža, ketvirtajame kėlinyje "Dussmann" ekipa nusprendė išsklaidyti bet kokią įtampą ir savo pranašumą padidino iki 13 taškų, kurio užteko išlaikyti trečiajai sezono pergalei.

Šį kartą "Dailės akademijos" treneris Arūnas Grigas auklėtiniams priekaištų dėl nusiteikimo neturėjo: "Šį kartą nusiteikimas buvo geras, dėl pastangų niekam neturiu priekaištų. Pagrindinė mūsų pralaimėjimo priežastis - varžovų jėga po krepšiais ir maža aikštelė. Smarkiai pralaimėjom kovą dėl atšokusių kamuolių ir dėl mažos aikštelės negalėjome išplėsti savo žaidimo, "ištraukti" varžovų iš po krepšio, kas buvo jų pagrindinė jėga."

Aikštelės šeimininkus į pergalė vedė Janas Jurgo ir Vytautas Badaras, pelnę atitinkamai 23 ir 16 taškų.

Dailininkų gretose rezultatyviausiai rungtynisvo Algirdas Markauskas, surinkęs 17 taškų.

Atsitiesė

Nesėkmę savaitės pradžioje patyrusi "LKA-karys.lt" (7-1) komanda greitai sugrįžo į pergalių kelią. Nors šį kartą Kęstutis Kairys ir vėl tegalėjo remtis 6 žaidėjais, tačiau visi svarbiausi ekipos nariai šį kartą padėjo savo ekipai atsitiesti po nesėkmės praėjusiame ture. Svečiuose rungtyniavę kariškiai šventė pergalė 102:83 prieš "Vilniaus KM-2000" (3-5) ir susigrąžino 2 turnyrinės lentelės vietą.

Rungtynių pradžioje ekipos visą dėmesį skyrė puolimui. Aikštėje vyko kova, kas įmes daugiau taškų. Šioje dvikovoje pranašesni pasirodė esantys labiau patyrę "LKA-karys.lt" krepšininkai, kurie per pirmąsias 10 minučių įgijo trapų 4 taškų pranašumą.

Pagavę žaidimo ritmą K.Kairio auklėtiniai aukštą žaidimo spartą išlaikė viso susitikimo metu, tuo tarpu jaunimui lemiamoje mačo dalyje pritrūko energijos, tad ketvirtajame kėlinyje svečiai susikrovė lemiamą pranašumą.

Svečius į pergalę vedė dar vienas puikias rungtynes sužaidęs Edvinas Ruzgas, kurio sąskaitoje 37 taškai. Rimvydas Sasnauskas prie pergalės pridėjo 28 taškus.

VKM ekipos gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 19 taškų surinkęs Simonas Jarumbauskas. Mykolas Astraukas ir Gediminas Mokšeckas pridėjo po 16 taškų.