"Vilniaus KM-2000" artėja svajonės link, "VSC-Elteros projektai" pasiekė planuotą pergalę

Trečiadienio vakarą GEALAN-Sostinės B lygoje buvo sužaistos dvejos iš trijų planuotų rungtynių. "Dussmann" ir "Vilniaus KM-99" dvikova neįvyko dėl nulaužto krepšinio lanko. Kitose rungtynėse svarbias pergales iškovojo "Vilniaus KM-2000" ir VSC ekipos, kurios priartėjo prie išsvajoto aštuntfinalio etapo.

Netikėta pergalė

Jaunieji Raimundo Kairio auklėtiniai žingsnis po žingsnio artėja atkrintamųjų varžybų link. Nors iki reguliariojo sezono pabaigos VKM-2000 (6-8) ekipai dar liko sužaisti keturis mačus, tačiau po netikėtos pergalės 73:68 prieš "Vilniaus miesto savivaldybę" (11-4), jaunieji krepšininkai gali vis drąsiau pagalvoti apie kovas kitame etape.

Į rungtynes aikštelės šeimininkai delegavo vos 7 žaidėjus, tačiau net ir su tokiomis pajėgomis vieni grupės lyderių tikėjosi patiesti varžovus. Tačiau dvikovos eiga klostėsi ne pagal favoritų scenarijų.

Jaunieji krepšininkai nuo dvikovos pradžios pademonstravo, kad aikštėje jie nesileis skriaudžiami. Drąsiai rungtyniaudami VKM krepšininkai įpusėjus dvikovai net gi pirmavo dviženkliu skirtumu.

Po pertraukos "geltonieji" bandė gelbėti situaciją, aktyvino gynybą, aktyviai ragino vieni kitus pradėti rungtyniauti kiečiau, tačiau bet kokios aikštelės šeimininkų pastangos perlaužti mačo eigą buvo bevaisės. R.Kairio auklėtiniai sunkiomis akimirkomis vis atrasdavo spragų varžovų gynyboje ir vėl susigrąžindavo saugesnį pranašumą.

Finalinis teisėjų švilpukas po 40 minučių kovos užfiksavo svečių pergalę 73:68, kurios jaunieji krepšininkai tikrai nusipelnė.

Nugalėtojams Mykolas Astrauskas ir Gediminas Mokšeckas atitinkamai plenė 22 ir 16 taškų.

Aikštelės šeimininkų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Artūras Pūkys ir Paulius Macijauskas, surinkę 20 ir 19 taškų.

Taškų badas

Antrąją pergalę iš eilės šventusi "VSC-Elteros projektų" (7-6) ekipa, kuri pakilo į penktąją turnyrinės lentelės vietą ir priartėjo prie patekimo į kitą varžybų etapą. Savoje aikštėje rungtyniavę Igno Pagalio treniruojami krepšininkai nepasigailėjo "Duonpelnys Basket" (3-12) ekipos ir džiaugėsi pergale rezultatu 67:43.

Rungtynes abi komandos pradėjo itin nerezultatyviai. Tačiau tokį žaidimo tempą iki mačo pabaigos išlaikė tik viena komanda. Manto Mudėno treniruojama "Duonpelnys Basket" ekipa pirmajame ketvirtyje surinko tik 9, o mačą baigė savo sąskaitoje turėdama viso labo 43 taškus.

Nors itin dideliu rezultatyvumu pirmoje mačo dalyje pasigirti negalėjo ir VSC ekipa, tačiau po pertraukos aikštelės šeimininkai suderino savo taikiklius ir puolime pradėjo rungtyniauti kur kas produktyviau.

Septintąją pergalę iškovoję VSC krepšininkai panaikino net teorinius šansus į kitą etapą patekti "Gesto-IDW" ekipai.

Po pralaimėjimo Mantas Mudėnas pernelyg neliudėjo: "Buvo geras mačas, pirmus du kėlinius vyko apylygė kova, tačiau po ilgosios pertraukos pavargome ir neatlaikėme greito tempo ir kieto fizinio krepšinio. Sveikiname varžovus su pergale ir linkime jiems sėkmės kitame etape."

Nugalėtojams net trys žaidėjai surinko po 11 taškų - Šarūnas Belevičius, Justas Urmanavičius, Žilvinas Bendoraitis.

Svečių ekipoje Mindaugas Nižauskas surinko 12 taškų.