VSC po pratęsimo įveikė VKM

Trečiadienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje sulaukėme įdomaus mačo. Tiesa, įdomus jis tapo tik pačioje pabaigoje. Tačiau laukti buvo verta. "VSC-Elteros projektai" savoje aikštėje po pratęsimo nugalėjo Vilniaus KM-97 vaikinus - 77:69

Neeilinis mačas gavosi todėl, kad aikštės šeimininkai pirmavo viso susitikimo metu, jų varžovų laikas pirmaujant yra lygus 0. Negana to, trečio ketvirčio viduryje skirtumas tarp komandų buvo pasiekęs 23 taškų ribą. O kas po to? Po to sekė svečių atkarpa 31:11, kuri ir grąžino rungtynėms intrigą.

Likus 40 sekundžių iki pagrindinio laiko pabaigos VSC dar pirmavo 65:59. Tačiau Jono Zako tritaškis, išprovokuota bauda ir taiklus vienas metimas sumažino atsilikimą iki 2. Netrukus VSC galėjo padidinti savo persvarą iki 4 taškų, tačiau dvi Mato Mankevičaus baudos skriejo pro šalį. Po minutės pertraukėlės išėjęs VKM jaunimas surengė dar vieną sėkmingą ataką ir išlygino rezultatą 65:65. Toks jis ir liko iki ketvirto kėlinuko sirenos.

Pratęsimo metu krepšinio mokyklos jaunimas visiškai sustojo. Savo 4 pelnytus taškus jaunieji krepšininkai surinko per 20 sekundžių. Daugiau taip nieko ir nepavyko padaryti. VSC skėlė 12 taškų ir išnešė sveiką kailį.

Į ketvirtą pergalę A grupėje VSC vedė Šarūnas Žala, pelnęs 25 taškus ir atkovojęs 13 kamuolių. Povilas Troščenka surinko 12 taškų.

Vilniaus Km-97 gretose M.Staniulis pelnė 22, J.Zakas - 18.

"VSC-Elteros projektų" komandos vadovas Ignas Kalesnykas: "Iškart noriu atsiprašyti varžovų dėl slidžios sporto salės kampo. Bet žmonės sėdėję kampe, visada uždarydavo langus, kiek prašėm palikti juos atidarytus, kad prasivėdintų salė nuo prieš mus buvusių nuomininkų. Visada žvelgiam į savo darbą profesionaliai ir stengiamės, kad ne tik varžovai, bet ir mūsų komandą galvotų tik apie krepšinį, o ne pašalinius dalykus. Šį kartą oras lauke padarė savo ir salėje susidarė kondensatas. Teisėjai nenutraukė rungtynių, todėl didelės bėdos reiškiasi nebuvo, ir varžovams, ir mums buvo ta pati bėda.

Kalbant apie rungtynes, eilinį kartą iššvaistėm 20 taškų persvarą. Tik šį kartą ne po didžiosios pertraukos, o ketvirtame kėlinyje. Pergale, aišku, džiaugiamės, ypač nugalėję lentelės kaimynus ir šiai dienai būdami trečioje vietoje. Po savaitgalio komandos atidarymo pasikeitė žaidimas, galbūt pradėjom labiau vieni kitus suprast, bet dar vis tiek kažko trūksta. Aišku, malonu nugalėti dar kartą kai kuriuos žaidėjus, kurie varžėsi prieš mus C lygos finale, bet tikiu, kad atsakomajam mače tikrai nebus toks rezultatas. Abi komandos propaguoja aktyvią gynybą, tai pasimatė pirmoje pusėje, kaip viena komanda buvo įmetus gal 35, kita 20 taškų. Ačiū varžovams už rungtynes ir iki susitikimo atsakomajam mače".