"A Komandai" - Iššūkio taurė

Plasta-Sostinės C lygos ekipos, kurios nepateko į atkrintamąsias kova, varžėsi Iššūkio taurėje. 12 Komandų vienerių rungtynių serijoje aiškinosi, kam atiteks šis trofėjus, o paskutinėse rungtynėse triumfavo visame etape pakiliai žaidusi "A Komanda".

Nuotraukų albumas

Abiejų ekipų kelias iki finalo buvo skirtingas: "A Komanda" didelio pasipriešinimo nesulaukė aštuntfinalyje (84:49 susidorota su "Krepšinio Mėgėjais"), ir ketvirtfinalyje (94:77 įveikta "VKM - 2000" jaunimo ekipa). Tiesa, pusfinalis buvo sudėtingesnis, bet "Patikima Praktika" buvo palaužta geros gynybos dėka (64:53). "Monferanas" vargo labiau, ir tiesiai į ketvirtfinalį patekusi ekipa jau pirmame etape susidūrė su rimtu "SKM Safety Style" iššūkiu, bei įveikė jaunimą kukliai - 90:80, o pusfinalio dvikova su kita jaunimo ekipa taip pat klostėsi sudėtingai, bet pergalę pavyko pasiekti panašiu stiliumi - "VKM -98-II" įveikta 79:70.

Finalo dvikovoje tarp "A Komandos" ir "Monferano" ekipų intriga laikėsi vos pirmą kėlinį, po kurio "A Komanda" pirmavo 18:12. Nors "Monferanas" ir pelnė pirmuosius antro kėlinio taškus, šeimininkai į juos atsakė atkarpa 13:0 ir įpusėjus ketvirčiui pirmavo užtikrintai - 31:14. Nors svečiai susiėmė, ir kėlinio pabaigoje kiek priartėjo (21:34), po didžiosios pertraukos dar aukštesnę pavarą įjungę šeimininkai atitrūko negrįžtamai ir po pergalės 63:48  iškovojo pirmą trofėjų ekipos istorijoje.

Po laimėjimo pakilios nuotaikos neslėpė "A Komandos" ekipos vadovas P.Likša: "Visoje Iššūkio taurės serijoje demonstravome kovingumą ir charakterį. Nuo pirmųjų minučių varžovams neleisdavome patikėti pergale ir užtikrintai užbaigdavome rungtynes. Vakarykštės rungtynės nebuvo išimtis.

Akivaizdu, kad komdandą labai sustiprino prisijungęs Ignas, kuris ne tik žaidžia labai naudingai, bet ir padeda kitiems komandos draugams žaisti geriau. Žinoma, kažkiek trūko, kol susiderinome komandos žaidimą, bet su kiekvienomis rungtynėmis įgydavome vis daugiau tarpusavio supratimo. Galima sakyti, kad vakarykštės rungtynės mums buvo geriausios šiame sezone. Greitis, kamuolio, žaidėjų judėjimas, gynyba: buvo tokie, kokių iš savęs ir tikimės. Žinoma, pataikymo procentas galėjo būti ir didesnis, bet savo energija kompensavome netaiklius metimus.

Vakar nuo pat susitikimo pradžios pasistengėme perimti iniciatyvą ir tai mums gerai pasisekė. Žinojome, kad tai yra lemiamos sezono rungtynės, todėl visi buvome užsidegę, negailėjome jėgų. Naujasis treneris labai sėkmingai darė keitimus, todėl žaidimas buvo tolygus visas rungtynes. Tiesa, porą kartų varžovai sugebėjo sumažinti skirtumą iki vienženklio, bet iniciatyvą visas rungtynes išlaikėme ir pelnytai kėlėme taurę į viršų!"

Tai yra pirmas aukščiausios prabos trofėjus "A Komandai", todėl mums jis labai svarbus. Daug kartų buvome antri ar treti, tačiau laimėti finalo per 12 komandos gyvavimo metų taip ir nėra pavykę. Su šiuo laimėjimu sveikinu visus žaidėjus, trenerius, veteranus, gerbėjus bei gausią "A Komandos" bendruomenę!"

Nugalėtojams Ignas Cibulskas surinko dvigubą dublį (17 tšk., 17 atk.kam.), o Domas Savickis pridėjo 14 taškų.

"Monferano" gretose pasižymėjo Vitold Voitukovič (12 tšk.) ir Justinas Ašmontas (10 tšk.)