Dominuojanti lygybė šešioliktfinalio serijose

GEALAN-Sostinės C lygos pirmenybių šešioliktfinalyje po šio savaitgalio kovų įsivyravo lygybė: visos savaitgalį susitikusios ekipos, kurios žaidė antrąsias serijos rungtynes, pasiekė revanšus, tad mūsų laukia lemiamų, trečių rungtynių maratonas. O tuo tarpu "2 Gen - Kaefer" ekipa sėkmingai startavo namuose, ir prieš Grigiškių atstovus išsiveržė į priekį 1-0.

Išliejo pyktį

Po nesėkmingai susiklosčiusių pirmųjų serijos rungtynių, kuomet "GetStyle-Lynx" namuose netikėtai krito nuo "BC Alfos" ekipos, „Lūšys“ su likimu nežaidė, ir atsakomose rungtynėse svečiuose sudorojo priešininkus 85:48, taip pasiekdami užtikrintą revanšą ir išlygindami serijos iki dviejų pergalių rezultatą – 1-1.

Visą dėmesį į gynybą sutelkusios „Lūšys“ pirmavo nuo pirmos iki paskutinės dvikovos minutės. Kone įpusėjus pirmam kėliniui svečiai "BC Alfos" krepšininkams buvo leidę pelnyti vos du taškus, ir pirmavo 8:2, o 8-tą ketvirčio minutę, ir 14:4.

Prasidėjus antram ketvirčiui šeimininkams pavyko sugrupuoti pajėgas puolime, ir priartėti iki penkių taškų (15:20), tačiau "Lynx" greitai atstatė dviženkę persvarą (26:15), o įpusėjus susitikimui pirmavo ir 37:24.

Antroje susitikimo dalyje šeimininkams pavyko kiek sulyginti žaidimą, nepaisant to, kad jie neturėjo jokios pagalvos nuo atsarginių žaidėjų suolo, ir 27-tą dvikovos minutę dar būti konkurencingiems kovoje dėl pergalės: 41:48.

Vis dėlto paskutines 13 dvikovos minučių žaidė tik viena komanda – "GetStyle-Lynx". Svečiai tiesiog dominavo visose aikštelės vietose, o "BC Alfa" svarbiausiu dvikovos metu atakavo vos 13% taiklumu (2/11 dvit., 1/9 trit.) bei pralamėjusi atkarpą 7:37 buvo negailestingai sutriuškinta namuose.

Po pergalės "Lynx" ekipos atstovas spaudai Juozas Skara kalbėjo trumpai, bet užtikrintai: "Suduva" irgi "Žalgirio" nenugalėtų du kartus iš eilės. Ketvirtadienį mesime visas kortas, kad serija užbaigtume triuškinamai"

"Getstyle-Lynx": Vytautas Milius (9 atk.kam.) ir Edgaras Turica (9 atk.kam., 5 rez.perd.) po 17, Justas Stankus 14, Rolandas Pocius (15 atk.kam., 29 naud.bal.) 13.

"BC Alfa": Jonas Rimavičius (12 atk.kam.) 18, Juozas Rimavičius 16.

Išliejo pyktį 2

Kone pagal identišką scenarijų vyko ir sekmadienio susitikimas tarp "LPK Libernos-Gervėčių krašto" ir "Ridiko" ekipų.

Pirmame  ture netikėtumą pateikusi LPK ekipa siekė antrą kartą įveikti serijos favoritus ir pateikti nemenką sensaciją, tačiau visą susitikimą pirmavę svečiai rungtynes baigė dar įspūdingesniu spurtu nei "Lynx" ir sutriuškinę varžovus 69:36 išlygino serijos rezultatą

Nuo pat susitikimo pradžios "Ridikas" pademonstravo, kad nėra nusiteikęs žaisti su likimu, ir sužaidus dvi su puse minutės pirmavo 9:2. Vis dėlto, nepaisant to, kad realizavo vos 18% metimų, šeimininkai pirmo kėlinio antroje pusėje sužaidė patikimiau, ir po pirmo ketvirčio atsiliko sąlyginai nedideliu, 6 taškų skirtumu (9:15).

Antrame kėlinyje šeimininkų žaidimas atsigavo. Nors tolimi metimai ir toliau nekrito (2/10), LPK krepšininkai antro ketvirio metu realizavo 58% dvitaškių (7/12) ir surinkę 20 taškų sugebėjo rezultatą išlyginti, prieš vos 2 dvitaškius iš 15 pataikiusius "Ridiko" vyrus. Įpusėjus susitikimui intriga buvo gyva – 29:29.

Tačiau, kas vyko po pertraukos, būtų galima pavadinti „anti-krepšiniu“, ypač šnekant apie LPK ekipos pasirodymą. Neatlaikę pasiūlytos kietesnės kovos, šeimininkai atrodę visiškai pasimetę ir sukritę, ir antrą mačo dalį pralaimėjo net.. 7:40.

Iškalbingiausias faktas – taiklumas: LPK ekipa realizavo 8,8% metimų (2/14 dvit., 1/20 trit.) ir buvo tiesiog sumindyti šios dienos priešininkų.

Po pergalingo revanšo kalbintas "Ridiko" ekipos vadovas Regimantas Šeštokas sakė: "Manau, kad jeigu į lemiamas rungtynes susirinksim visi ir žaisim taip kaip 3-4 kėlinį, tai išeisim į kitą etapą tikrai."

"Jeigu atsipalaiduosime, galim ir nukentėt. Be proto prastas pataikymas vakar buvo, tai tik geros gynybos dėka sutvarkėm reikalus. Be proto kieti lankai, po metimo kamuolys atšoka net iki tritaškio linijos, neįprasta, o visą kovą vainikuoja trys „fanfarai“ mūsų žaidėjams po akių, kur vakar „Gerviečiai“ įstatė."

"Laukiam lemiamų rungtynių."

Tuo tarpu Saulius Keina, LPK ekipos vadovas, konstatavo: "Pralaimėjome, nes vyrai visiškai nebuvo nusiteikę kietai kovai, gavom kontakto ir visi kritom kaip lapai,  neatsikovoti kamuoliai po savuoju krepšiu?!?  Niekada nelaimėsi, o "Ridikas" šaunuoliai, jie norėjo laimėti ir tai įvykdė."

"Manau, pasidarysime viduje išvadas kiekvienas ir bus kitas kartas, kurio mes nepraleisim."

"Ridikas": Tomas Narkun (14 atk.kam.) ir Andrius Bėrontas po 18, Ignas Vaičys 17.

LPK: Darjuš Vladimirov 13, Saulius Keina 7.

Be prošvaisčių

Taip pat ne mažiau įtikiname pergale seriją pradėjo ir "2Gen - Kaefer" klubas. Roko Mažeikos auklėtiniai namuose nepaliko jokių prošvaisčių "Grigiškių–plastos.lt" vyrams ir sutriuškinę juos rezultatu 100:67 žengė tvirtą žingsnį aštuntfinalio link.

Aikštės šeimininkai dominavo viso susitikimo metu ir tik antrą mačo minutę svečiai dar galėjo pasidžiaugti lygiu rezultatu (4:4). Netrukę dviejų minučių atkarpą 11:0 laimėti "2Gen" krepšininkai atitrūko 15:4 ir atgal nebesižvalgė: viso susitikimo metu tik didino pranašumą bei pasiekė lengvą ir užtikrintą pergalę serijos starte.

Jau po pirmo kėlinio šeimininkai pirmavo daugiau nei dvigubai (32:15), po įpusėjus dvikovai, - ir 59:32. "2Gen" viską darė greičiau, tiksliau, ir patikimiau.

Savo salėje rungtyniavę favoritai pirmoje mačo dalyje realizavo pusę metimų (24/48, prieš varžovų 11/35), geriau kovojo dėl kamuolių (30 prieš 20) ir kur kas rečiau klydo (6 klaidos prieš 12 varžovų)

Antroji mačo dalis tapo tik formalumu: šeimininkai mėgavosi krepšiniu ir sugebėjo dar padidinti savo pranašumą, bei iškovoti lengvą pirmą pergalę.

Nugalėtojų vadovas Rokas Mažeika į euforiją nepuolė, ir su nerimu laukė ketvirtadienio akistatos Grigiškėse: "Vakar buvo geros varžybos, pagaliau pralaužėme ledus ir laimėjome. Prieš tai per kelias lygas jau buvome spėję pamiršti, ką reiškia gerai žaisti."

"Visgi, broko buvo, šiek tiek ir atsipalaidavimo, trečią kėlinį, pavyzdžiui, pralaimėjome. Tačiau šioje serijoje jaudinausi ne dėl to, kaip žaisime namie, o juolab - jei varžovai nesusirinks. Manau, kad turėsime tikrai daug problemų ketvirtadienį, kai pas juos ateis visi lyderiai ir žaisime jų mažoje salėje."

"Taip kad, smagu pirmauti serijoje, tačiau dar daug darbo reikės įdėti, kad ją pabaigti."

"2Gen - Kaefer": Tadas Krivickas 18, Simonas Mažionis (10 atk.kam.) 14, Einaras Beržonskis (12 atk.kam.) 13, Daumantas Kraujalis 10.

"Grigiškės-plasta.lt":  Julius Alekna 18, Andrius Kurecas (9 atk.kam.) 17, Saulius Švetkauskas (12 atk.kam.) 12, Vadimas Cechanovskis 10.

1-1

Savaitgalį startavo, bet, kaip ir buvo prognozuota, nesibaigė serija tarp "SKM-Agotos gryčios" ir "Ilgas ir co." ekipų.

Penktadienio savo aikštėje žaistoje dvikovoje SKM atstovų komanda primetė savo žaidimo sąlygas priešininkams, ir pavyzdingai sužaidusi gynyboje laimėjo susitikimą 67:60, tačiau jau sekmadienį viskas vyko pagal "Ilgas ir co." scenarijų: puikiai tritaškius pataikę šeimininkai laimėjo įtikinamai 87:64 ir išlygino serijos rezultatą.

Penktadienio akistata vyko labai lygiai ir permainingai, bei nei vienai ekipai nepavyko atitrūkti visos dvikovos metu. Nors priekyje dažniau buvo namuose žaidusi SKM ekipa, likus žaisti keturias minutes Lukas Jonkus jau septintuoju savo tolimu metimu į priekį išvedė "Ilgas ir co." kolektyvą (57:55).

Tačiau tada, kada to reikėjo labiausiai, puikią atkarpą sužaidė šeimininkai, per dvi minutes nepraleidę nei taško, patys SKM atstovai surinko 9, ir likus žaisti dvi minutes nutolo apčiuopiamu skirtumu – 62:55, ir per likusį susitikimo laiką tvirtai išlaikė pranašumą bei pasiekė pirmą pergalę serijoje.

SKM: Ovidijus Trukšinas 14, Ignas Stanislovaitis, Nerijus Urbelionis ir Tomas Urbelionis po 12, Vidas Svetikas (9 atk.kam.) 11.

"Ilgas ir co.": Lukas Jonkus (8/17 trit.) 24, Tomas Drevinskas 11, Tomas Pribušauskas (12 atk.kam.) 8.

Sekmadienį vaizdas jau buvo visiškai kitoks: namuose žaidę Ilgas ir co. vyrai buvo kaip reikiant užsivedę, ir rungtynes iš karto pradėjo iškalbingu spurtu – 12:0.

Nors antro kėlinio pradžioje SKM dar rodė gyvybės ženklus ir sugebėjo priartėti iki 15:18, savo mėgstamu ginklu, tolimais metimais puikiai naudojęsi šeimininkai greit susigrąžino solidų pranašumą (35:16, 18 min.) ir dominuodami pagal visas statistikos kategorijas pasiekė daugiau nei įtikinamą revanšą.

"Ilgas ir co.":  Lukas Jonkus (5/7 trit.) 25, Martynas Rakauskas 18, Jonas Montvilas 10.

SKM: Vidas Svetikas 15, Tomas Urbelionis 14, Nerijus Urbelionis 11, Edvinas Lenkauskas 10.

Po savaitgalio akistatų "Ilgas ir co." ekipos vadovas Simonas Kičas buvo optimistiškai nusiteikęs: "Kaip ir tikėjomės, gavom stiprų varžovą. Labai džiugu, kad pavyko išlyginti serijos rezultatą. Pirmose rungtynėse sunkiai klostėsi žaidimas, o pabaigoje padarėm nemažai klaidų gynyboje, ko pasekoje varžovus paleidom."

"Antrose varžybose sužaidėm labai užtikrintai. Labai gerai pataikėm iš visų distancijų, neblogai gynėmės, kontroliavom žaidimą beveik visa rungtynių laiką."

"Lemiamoje akistatoje tikimės tik pergalės. Žinom, kad galim nugalėti, tik reikia sužaisti neblogiau nei paskutiniame susitikime."

Tuo tarpu SKM ekipos vadovas Ignas Stanislovaitis žadėjo atkaklią lemiamą kovą: "Bus labai atkakli kova. Būtinai turime pataikyti laisvi savo metimus ir apsiginti nuo jų tolimųjų metimų."

"Sieksime revanšuotis su kaupu. Žinome kaip žaist prieš juos, tik reikia įgyvendint planą."