Grigiškių komanda dar kartą stebuklingai išsigelbėjo (papildyta ketvirtfinalio apžvalga)

GEALAN-Sostinės C lygos pirmenybių atkrintamosiose ir toliau mažus stebuklus kuria "Grigiškių-plasta.lt" ekipa. Visuose etapuose fenomenaliai varžovų pranašumus naikinę grigiškiečiai buvo ties praraja ir sekmadienį.

Tačiau dar kartą pademonstravo pavydėtiną kovingumą, ir net iššvaistę 17 taškų pranašumą, sugebėjo po pratęsimo 96:93 palaužti "Ilgas ir co." vyrus bei išlyginti serijos rezultatą – 1-1.

Savo aikštėje žaidusi "Ilgas ir co." komanda iš karto šovė į priekį 16:4 ir buvo nusiteikusi užbaigti pradėtą darbą bei eliminuoti šio sezono išsišokėlius greičiausiu būdu – per du susitikimus.

Vis dėlto šilto ir šalto matę Grigiškių atstovai turėjo kitų planų, ir po prasto starto sugebėjo susireguliuoti taikiklius bei jau pirmo kėlinio pabaigoje praktiškai panaikino ženklų deficitą, o po pirmų dešimties minučių atsiliko vos 20:22.

Antrame kėlinyje vėl užstrigę svečiai nepelnė taškų tris minutes, ir taip leido iniciatyvą vėl stipriau kontroliuoti "Ilgas ir co." klubui (26:20), tačiau tada Andrius Baltinis pataikė tris tolimus metimus iš tiek pat galimų, ir keturių minučių atkarpą 19:6 laimėję svečiai perėmė iniciatyvą į savo rankas (39:32).

Svečiai iniciatyvą išlaikė iki pat trečio kėlinio pabaigos, kuomet pirmavo rekordiniu, net 17 taškų skirtumu (68:51), tačiau tada, kada galėjo įtvirtinti savo persvarą, svečiai kelių minučių atkarpą pralaimėjo 0:11 ir šeimininkai grįžo į kovą dėl pergalės (62:68).

Ketvirtame kėlinyje "Plasta.lt" ir toliau išlaikė distanciją, o likus žaisti dvi su puse minutės pirmavo saugiu, 9 taškų skirtumu (84:75). Likus žaisti minutę ekipas vis dar skyrė 7 taškai (84:77), tačiau tuomet gyvybiškai svarbų tolimą metimą pataikė Martynas Rakauskas, sumažinęs "Ilgas ir co". deficitą iki 4 (80:84).

Ssėkmingai apsigynę šeimininkai vėl atsisuko į nuostabiai žaidusį savo snaiperį, ir vėl neapsiriko – dar vienas tikslus tolimas metimas ir likus žaisti 28 sekundes  ekipas skyrė vos taškas (83:84).

Paskutinėmis kėlinio sekundėmis prie pat pergalės buvo ir vieni, ir kiti: M.Rakauskas išvedė "Ilgas ir co." į priekį pelnydamas dar du taškus (85:84), bet jau kitoje atakoje varžovo pražangą išprovokavęs Julius Alekna galėjo padovanoti pergalę svečiams – vis dėlto  Julius realizavo tik vieną baudos metimą, ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimą M.Rakauskas pradėjo dar vienu tritaškiu, o po Jono Montvilo dvitaškio šeimininkai vėl buvo arti to, kad seriją pabaigtų sekmadienio vakarą (90:85), tačiau charakterį pademonstravę Grigiškių atstovai sugebėjo atsitiesti ir perlaužti rungtynes sau naudinga linkme, bei likus žaisti 8 sekundes Aleksandras Karčmit taiklia bauda leido svečiams įgyti 3 taškų pranašumą (96:93), kurį paskutinėmis sekundėmis dar bandė panaikinti Lukas Jonkus, tačiau geriausias "Ilgas ir co." sezono snaiperis sekmadienio vakarą buvo tuščias – prametė ir dešimtą tolimą metimą iš tiek pat gilmų.

"Plasta.lt": Andrius Baltinis (9/20 trit., 8 atk.kam.) 28, Aleksandras Karčmit (7 atk.kam., 8 rez.perd.) 22, Julius Alekna (9 atk.kam.) 14, Ričardas Petrikas ir Andrius Kurecas po 11.

"Ilgas ir co.": Martynas Rakauskas (8/13 dvit., 6/13 trit.) 38, Tomas Pribušauskas (21 atk.kam.) 17, Martynas Čereška 13, Jonas Montvilas (8 atk.kam.) 10.

Ketvirtfinalio starto apžvalga

"TDSfinance.lt" – "VLI Timber"

Jau šiandien startuoja ir ketvirtfinalio etapas, kuriame paskutinį žingsnį dėl vietos finaliniame ketverte bandys žengti lygos vicečempionai, "TDSfinance.lt" (buv. "LHV Bankas") krepšininkai, bei pirmą kartą tarp stipriausių aštuonių lygos ekipų patekusi "VLI Timber" komanda.

Kelias. TDS ekipa atkrintamosiose žygiuoja užtikrintu ritmu, visus varžovus iš eilės eliminuodami serijose 2:0, o skaičiuojant ir reguliarųjį sezoną, jau pasiekė net 11 pergalių iš eilės, bei paskutinį kartą nesėkmės kartėlį patyrė kone prieš keturis mėnesius – sausio gale nusileidę "SkyGym" ekipai.

"VLI Timber" taip pat demonstruoją puikią formą: favoritų etikečių neslegiama ekipa tiek šešioliktfinalį, tiek ir aštuntfinalį įveikė „sausais“ rezultatais, eliminuodami atitinkamai KSP ir "Dugno" ekipas, nors serijų išvakarėse atrodė, kad serijos neturėtų būti tokios trumpos.

Istorija. TDS ekipos išskirtinai pristatinėti nereikia – lygos veteranų perpildyta komanda kiekvienais metais siekia pačių aukščiausių tikslų, ir pernai metais buvo visai greta savo svajonės – žaidė finale. Vis dėlto labai prastas rungtynių startas neleido į viršų kelti nugalėtojų taurės, ir teko tenkintis antrąja vieta.

"VLI Timber" ekipai patekimas tarp stipriausių aštuoneto yra geriausias pasirodymas klubo istorijoje, todėl jokio spaudimo šioje serijoje ekipa jausti neturėtų. Pernai metais pirmame etape kiek netikėtai pasitraukusi VLI komanda šį sezoną žengė net du žingsnius pirmyn, ir, kas svarbiausia, tai padarė įveikdami pajėgius priešininkus, o serija su "Dugno" komanda tapo tikra puošmena – abu susitikimai buvo labai lygūs ir atkaklūs, o nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis sekundėmis.

Tarpusavyje ekipos jau buvo susitikusios ir šiame sezone, grupės varžybose. Ir nors TDS ekipa laimėjo abu kartus, pirmame mače tai pavyko padaryti tik po labai sėkmingo ketvirto kėlinio, kuomet favoritai triumfavo 82:70, o atsakomosiose rungtynėse jau VLI „naktiniame“ priėmime, kuris prasideda 21:30, vicečempionai vos išnešė sveiką kailį laimėdami 50:46.

Prognozė. Sunku įsivaizduoti, kad TDS ekipos, kurios dauguma krepšininkų ne vienerius metus praleido elitinėje A lygoje, nebūtų finaluose. Vieni lygos favoritai potencialiai revanšo už pernai metų finalus turėtų siekti pusfinalyje, tačiau sakyti „op“, neperšokus griovio – pavojinga.

Vis dėlto net ir atsipalaidavę ir savo malonumui žaisiantys "VLI Timber" veikiausiai nesugebės pateikti staigmenos, ir į finalo ketvertą jau šią savaitę pateks TDS kolektyvas.