Intriguojantis C lygos savaitgalis

Pratęsimas, pergalė 20:0 ir netikėti rezultatai - visa tai įvyko šio savaitgalio Plasta-Sostinės C lygos susitikimuose. Viso buvo sužaistos 5 rungtynės, turėjusios didelės svarbos turnyrinėje komandų rikiuotėje.

Netikėtai?

"Monferanas" (1-3) sezoną pradėjo 3 pralaimėjimais iš eilės ir atrodė, kad ši ekipa liks E grupės apačioje. Tikriausiai taip ir bus, bet prieš tai ši ekipa įteikė gražią dovanėlę "Vilrufui" (3-2) sekmadienį 58:41 įveikęs "United" (2-2) ekipą.

Po šio rezultato reali viltis patekti į pirmą divizioną atsirado "Vilrufui" - jiems reikia sulaukti "Miražo" (3-1) pergalės prieš "United" ir tikėtis, kad bendro taškų santykio (+34) užteks, kad taptų viena geriausių trečią vietą užėmusių ekipų. Tuo tarpu po sekmadieniį patirto pralaimėjimo "jungtinė komanda" savo likimą lems paskutiniame ture: pergalės atveju - jie užima antrą vietą, pralaimėjimo - lieka ketvirta.

Pirmo kėlinio šeštą minutę rezultatas buvo lygus (10:10), tačiau 18 minučių atkarpą užtikrintai sužaidę "Monferano" krepšininkai laimėjo ją net 25:6, ir įgiję solidų pranašumą (35:16) be didesnio vargo jį išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Nugalėtojams taškus pelnė visi 10 aikštelėje pasirodžiusių žaidėjų, iš kurių rezultatyviausias buvo I.Čiginskas - 12 taškų, 11 pridėjo M.Baigys.

Nei vienas krepšininkas nesurinko dviženklio taškų skaičiaus "United" ekipos gretose, o naudingiausiai rungtyniavo M.Budginas (9 tšk. ir 9 atk.kam.).

Kitas lygis

Dviem pralaimėjimais sezoną pradėję "KK Aedilio" (2-3)  krepšininkai anksti prarado galimybę patekti į pirmą divizioną, tačiau pradėję rungtyniauti su treneriu (G.Kazlausku) pradėjo demonstruoti kur kas brandesnį žaidimą. Sekmadienį namuose priėmę "Stiklopaslapties.lt" (5-0) ekipą grupės nugalėtojams užkūrė tikrą pirtį ir pergalę varžovams atidavė tik po pratęsimo.

Užtikrintai ir pasitikinčiai savimi mačą pradėję "KK Aedilio" krepšininkai aktyviai gynėsi, protingai puolė ir negausiai susirinkusius svečius pasiuntė į rimtą duobę, dvigubai pirmaudami po pirmojo kėlinio (20:10).

Antrame kėlinyje žaidimas išsilygino, bet rungtynių favoritai priartėti arčiau nei iki 5 taškų taip ir nesugebėjo, o sužaidus 20 minučių švieslentėje degė  skaičiai  40:33.

Po didžiosios pertraukos šeimininkai sugebėjo įjungti dar aukštesnę pavarą ir 26 minutę įgijo didžiausią rungtynėse 20 taškų persvarą  (59:39). Vis dėlto ketvirtame kėlinyje, daugiausia T.Narkun ir A.Čepkausko pastangomis "stikliai" pradėjo nenumaldomai artėti, o likus žaisti 1 min ir 49 sekundes T.Narkun tolimas metimas sumažino atsilikimą iki 4 taškų (70:74). Maža to, likus 1 minutei ir 10 sekundžių A.Čepkauskas svečius priartino iki metimo (74:72).

Likus 11 sekundžių pergalę "KK Aediliui" baudų metimais galėjo įtvirtinti I.Kazlauskas, bet prametė abu kartus, o identiškoje situacijoje atsidūręs I.Vaičys buvo tikslus (74:74), o likusių 2 sekundžių šeimininkams neužteko - E.Urkio sudėtingas dvitaškis buvo blokuotas.

Pratęsimą sėkmingiau pradėjo "Stiklopaslaptis.lt"- laimėdami atkarpą 5:0 (79:74), tačiau šį kartą jau "KK Aedilis" pademonstravo charakterį: atsidūrę besivejančių vaidmenyje S.Jesino 4 taškų dėka priartėjo iki minimumo (78:79), o vieną baudos metimą pataikęs A.Gricius rezultatą išlygino (79:79).

Likus žaisti 18 sekundžių J.Norvaišas pataikė tik vieną baudos metimą ir paliko "KK Aediliui" šansą laimėti, tačiau pergalingu galėjęs tapti E.Urkio dvitaškis tikslo nepasiekė, o jau pasibaigus rungtynių laikui du baudos metimus realizavęs A.Čepkauskas įtvirtino sunkią "Stiklopaslapties" pergalę rezultatu 82:79.

Nugalėtojams 23 taškus surinko T.Narkun (17 atk.kam.), po 18 T.Norvaišas (18 atk,kam.) ir I.Vaičys.

"KK Aediliui" 19 taškų pelnė S.Jesinas (11 atk.kam.), 16 - I.Kazlauskas, 15 - E.Urkis.

T.Žukovas ("Stiklopaslaptis.lt") po rungtynių pasakojo: "Šiandien taip buvom nusprendę, kad daugiau rungtyniaus tie, kas paprastai mažiau žaidžia (pvz. aš). Žaidėm atsipalaidavę, o aš aikštelėje nelabai gaudžiausi (šypsosi) Viskas pasikeitė, kai pradėjome gintis asmeniškai. didelės motyvacijos rungtynėms nebuvo - svarbu buvo sužaisti be traumų, o kad jau pavyko užsikabinti ir atsirado šansas laimėti - griebėmės jo. Šiek tiek gaila varžovų, kurie tris rungtynes pralošė paskutiniuose kėlinukuose, taip gali atsirasti ir psichologinė našta. Manau, kad jie antrame divizione pasirodys geriau ir atkrintamosiose kaip reikiant atsigriebs."

Kabinasi

"Žali" (2-2) neturėjo vilčių su grupės lyderiais, kuriems pralaimėjo bendru 36 taškų skirtumu, bet galingas žaidimas prieš likusias komandas atveria realius šansus pakovoti dėl vietos pirmame divizione.

Šį kartą "Žali" pasinaudojo dėkinga padėtimi dvikovoje prieš antras rungtynes sekmadienį žaidusius Š.Marčiulionio "KA-2000" (1-3) ir nukovė priešininkus 69:49. Laimėdami paskutines grupės rungtynes prieš "SKM 99-I" (0-4) ekipą didesniu nei 24 taškų skirtumu "Žali" labai realiai pretenduotų į pirmą divizioną.

Svečiai geriau pradėjo susitikimą ir pirmavo 8:2, tačiau šios persvaros išlaikyti nepavyko - šeimininkai atsakė spurtu 12:0, persvėrė rezultatą (14:8) ir atgal nebesižvalgė - pirmavo iki pat rungtynių sirenos.

Į pergalę "Žalius" atvedė L.Gudačio (19 tšk., 15 atk.kam.), T.Ratkevičiaus (24 tšk.) ir D.Danieliaus (14 tšk., 16 atk.kam.) trio.

Tuo tarpu "Š.Marčiulionio KA-2000" ekipai vienintelis J.Vieversys pelnė dviženklį taškų skaičių, jų surinkęs 14 (4/11 trit.).

Nugalėtojų vadovas M.Narmontas džiaugėsi kiek lengvesne, nei tikėtasi dvikova: "Iš tiesų laukėme sunkesnės kovos prieš jaunuosius priešininkus, nes kitoms grupės komandoms, jie niekuo nenusileisdavo, tad smagu, kad laimėjome. Prieš krepšinio mokyklas visada sunku žaisti, nes jie visas rungtynes spaudžia, turi ilgą atsarginių žaidėjų suoliuką. Pavyko sužaisti drausmingai, kas ir lėmė pergalę. Daugiau atkovojome kamuolių ir atakavome iš arčiau - išnaudojome savo pranašumus. Sėkmingai gynėmės, nes praleidome tik 49 taškus (geriausias sezono rezultatas). Priešininkai šiais metais dar nustebins ne vieną varžovą, o mes laukiame kitų rungtynių, kurios bus paskutinės grupėje ir jas labai norisi laimėti ir žinoti, kas keliaus į pirmą divizioną".

"Š.Marčiulionio KA-2000" treneris E.Justa nuogąstavo dėl nepalankaus tvarkaraščio ir žemos temperatūros salėje: "Sekmadienį tai buvo antros varžybos, labai kertasi tvarkaraštis su MKL, vaikai yra labai pavargę: dvi dienos ir trys rungtynės. Be to, salėje temperatūra buvo mažiau nei 10 laipsnių. Varžybos turėjo net nevykti prie tokios temperatūros".

Kabinasi 2

Tarsi amerikietiški kalneliai - taip  galima vadinti "BC Dugno" (2-2) žaidimą grupės rungtynėse. Pralaimėjimai patirti vidutiniškai 30,5 taško skirtumo, pergalės iškovotos 23,5 taško skirtumu. Šį kartą buvo "geroji" diena, ir "BC Dugnas" nepaliko jokių vilčių "JBR" (2-2), sutriuškinęs priešininkus 85:52.

Nors svečiai taip niekada ir nepirmavo, atkakli kova vyko pirmas 16 minučių (29:27), tačiau tuomet penkių minučių spurtą 13:0 surengę "BD Dugno" krepšininkai įgijo 13 tašku persvarą (42:29) kurią didino viso susitikimo metu, kol dvikovos pabaigoje ji pasiekė triuškinamą ribą.

Nugalėtojų gretose nesulaikomas buvo L.Baškys - 30 taškų, 16 atkovotų kamuolių.

Dvigubais dubliais JBR gretose pasižymėjo A.Montvydas (17 tšk., 11 atk.kam.) ir E.Matusevičius (10 tšk., 12 atk.kam).

Tokia didelė pergalė "BC Dugnui" suteikia šansą išsikapstyti į pirmą divizioną - dabar reikia kuo didesniu skirtumu įveikti "Mamutus", ir tikėtis patekti kaip viena geriausių trečią vietą užėmusių ekipų.

Tuo tarpu JBR šansai - praktiškai nuliniai. Reikia ne tik laukti netikėto "Dugno" pralaimėjimo, bet ir patiems laimėti paskutines rungtynes 63 taškų skirtumu, o tai atrodo sunkiai įmanoma.

Po rungtynių "BC Dugno" ekipos vadovas N.Rutkauskas džiaugėsi ekipos žaidimu: "Džiaugiamės, kad pavyko sužaisti gražias rungtynes, kai žaidžiam komandiškai, atliekam derinius ir rezultatas visai kitas. Padėjo ir namų aikštelė, ir ištikimiausias sirgalius, todėl pralaimėti tikrai negalėjome sau leisti. Po antro kėlinio net pradėjome skaičiuoti, kokia čia persvara mums būtų reikalinga, norint turėti vilčių užimti grupėje antrą vietą. Varžovai, atsilikdami dideliu skirtumu patys atsipalaidavo ir suteikė mums daugiau galimybių siekti tikslo, deja, pritrūko kelių taškelių. Ačiū komandai ir varžovams, už gerai praleistą sekmadienio vakarą".

0:20

Antrą kartą šiame sezone buvo "iškovota" pergalė be kovos. Šį kartą "2Gen - Kaefer" (3-2) ekipai įskaitytas techninis laimėjimas 20:0 prieš pakankamo žaidėjų skaičių nesurinkusią "Elektros idėjų" (0-6) komandą.

Dabar "2Gen - Kaefer" krepšininkai laukia kito savaitgalio, kai lemiamas rungtynes žais su "VU Fizikais" (3-2). Situacija labai aiški - norint patekti į stipriausiųjų divizioną kaip vienai iš keturių geriausių trečiąją vietą užėmusių ekipų abiem komandoms reikalinga pergalė ir kuo didesniu skirtumu.