Legendos atgyja

Krepšinio savaitės pradžia Plasta-Sostinės C lygoje pateikė mums dvejas skirtingo žanro rungtynes. Praėjusių metų TOP32 dalyvė "Saveksta" pakeitė ne tik pavadinimą į "Tirola", tačiau ir nemažai komandos narių. Nauji vėjai buvo permainingi, tačiau to pakako tam, kad namuose įveiktų ambicinguosius "VLI-Timber". Kitoje dvikovoje JBR dominavo Taikos progimnazijoje akistatoje su "VU Fizikais".

Verti vienas kito

Praėjusiame C lygos čempionate tiek "Tirola", tiek "VLI-Timber" pasiekė 1/16 etapą. Tarpsezonyje abu klubai stengėsi sustiprėti, komandose atsirado naujų veidų, o ar tai duos apčiuopiamą rezultato pagerėjimą, pamatysime, aišku, vėliau. Taigi, jau pirmoje naujojo 2014-2015 Plasta-Sostinės C lygos sezono dvikovoje E grupėje susigrūmė vienas kito verti varžovai. Įdomu ir intriguoja? Ooo, taip.

Susitikimo pradžia praėjo po svečiuose žaidusių "VLI-Timber" vėliava. E.Bartaševičiaus individualiomis pastangomis pirmojo kėlinuko viduryje svečiai atitrūko per devynis taškus ir pasiuntė "Tirolą" į lengvą nokdauną. Tačiau tam, kad atsitiestų ekipai neprireikė net minutinės pertraukėlės. O kam, kai komandoje žaidžia toks patyręs krepšinio vilkas, metimų nuo baudos metimo linijos rekordininkas, komentatorių komentatorius - Žilvinas Aleksandravičius. Po pastarojo kelių taiklių metimų bei dviejų tolimų komandos draugų šūvių, deficitas ištirpo iki minimumo. Tačiau "VLI-Timber" lyderiai surengė atsakomąją tritaškių salvę ir pirmosios dešimt minučių pasibaigė svečių persvara per aštuonis taškus. Antrajame ketvirtyje tęsėsi įnirtinga kova. "Tirola" vijosi priešininką kone visą kėlinuką, kai jo pabaigoje D.Oliferas pelnė pirmuosius savo taškus rungtynėse ir taip išlygino jėgų santykį - 38:38.

Po didžiosios pertraukos ekipos kibo viena kitai į atlapus, tikėdamos suduoti stipresnį smūgį. Kiekvienas spurtas galėjo tapti lemiamu ir stipriai lemti rungtynių eigą. Tačiau to neįvyko. Klubai žengė koja kojon ir susitikimo kulminacija nusikėlė į lemiamą ketvirtį. Antrąją paskutinio ketvirčio minutę Kubo (J.Kubertavičiaus) tritaškis išlygino rezultatą. Šeimininkai pelnė dar septynis taškus be atsako ir atitrūko nuo varžovo per kelis metimus. "VLI-Timber" dar bandė patraukti ekipos varikliai L.Šebelskis bei E.Bartaševičius, tačiau pastangos jau nebebuvo tokios efektyvios kaip susitikimo pradžioje. Taigi, "Tirola" išsaugojo trapų pranašumą iki pat susitikimo pabaigos ir šventė pirmąją pergalę rezultatu 67:60.

Nugalėtojams Žilvinas Aleksandravičius "prišaudė" 23 taškus. Julius Kubertavičius varė į neviltį svečius savo taikliais tolimais metimais ir iš viso pridėjo 15 punktų.

"VLI-Timber" bendruomenei Lukas Šebelskis surinko 15, Edgaras Bartaševičius - 14 "akučių".

Tikslai suformuoti

"Tirolos" ekipos galva Tomas Burtilius tiki  atsinaujinusia komanda ir sako, kad tikslas vienas - prasibrauti tarp stipriausiųjų: "Lyginant su praeitu sezonu, pasikeitė apie pusė komandos. Vietoj kelių komandą palikusių senbuvių prisijungė tikrai pajėgių žaidėjų, kartu su naujo rėmėjo atėjimu, pasikeitė ir komandos pavadinimas. Jau ir praeitais metais kilom pakankamai aukštai, todėl šiais metais komandos tikslai tokie patys - patekti į aukštesnį C lygos divizioną, o ten jau bus matyt. Jeigu ten pateksim - formuluosim naujus tikslus".

"Kalbant apie vakarykštes varžybas, tai jos, turbūt, buvo vienos iš svarbiausių pirmame etape, nes kiekviena pergalė yra labai svarbi, siekiant patekti į aukštesnįjį divizioną. O ir priešininkų komanda pasitaikė labai pajėgi, jau pasitikrinusi savo jėgas Rudens taurėje ir spėjusi susižaisti. Rungtynes pradėjome susikaustę, paleidom priešininkus į priekį 3:14, todėl ilgą laiką teko vytis. Komandos treneris Mantas Finažonkovas puikiai suvaldė komandą, surikiavo gynybą ir viskas stojo į savo vietas. Viską iliustruoja šie skaičiai: per pirmąjį ketvirtį praleidome 25 taškus, o per likusius 3 kėlinius - tik 35. Tad ženkliai pagerinta gynyba ir tapo pagrindiniu pergalės faktoriumi. Džiaugiamės iškovotu labai svarbiu tašku, o komandai VLI Timber linkime sėkmės tolimesnėse kovose", - diplomatiškai, taktiškai ir konstruktyviai viską isdėstė T.Burtilius.

Duoda garo

Antroje vakaro akistatoje susitiko legendiniai JBR ir, kaip visada ambicingi, "VU Fizikai". Pastarieji dar nespėjo atiskvošėti po išvakarėse patirto pralaimėjimo, o jau turėjo stoti į kovą su patyrusių krepšinio vilku. Tad nenuostabu, kad mačo pabaigoje ekipa neišlaikė tempo ir gero pataikymo. Susitikimo pradžioje juodai baltai raudoni primetė sau parankų žaidimo stilių ir atitrūko aštuoniais taškais. Tačiau veržliai sužaidę svečiai perėmė iniciatyvą ir dar pirmajame ketvirtyje nors ir minimaliai, bet persvėrė rezultatą savo naudai. Antrojo ketvirčio pradžioje ekipos laikėsi arti viena kitos, tačiau jam įpusėjus išryškėjo JBR ramybė ir lankstesnis riešas. Po dvidešimties minučių kovos aikštelės šeimininkai vedė aštuoniais punktais.

Po didžiosios pertraukos prabilo ir JBR ekipos gyva legenda Paulius Kapšys. Po jo kelių iš eilės taškų skirtumas perlipo dviženklę ribą. Nuo to momento "VU Fizikai" nesukūrė nieko stebuklingo. Tikslą pasiekdavo tik pavieniai metimai, gynybą braškėjo, o tai lėmė deficito augimą.  Paskutiniame ketvirtyje Andriaus Montvydo vedami "jot-b-erai" padidino persvarą iki dvidešimties taškų ir rungtynės praktiškai buvo baigtos. Galutinis susitikimo rezultatas - 96:62 legendinio klubo naudai. Jam tai jau antrasis taškas iš tiek pat galimų. Studentai lieka be pergalių. Po paskutinių praėjusio sezono rungtynių "VU Fizikų" ekipos žaidėjas Adomas Lukšys vylėsi, kad naujame sezone ekipai turėtų tikrai pasisekti geriau. Anot jo, ekipa turi potencialo, o trūko tik stratego, kuris sustatytų žaidėjus į schemas. Na, kaip matome, pradžia - ne kokia. Žiūrėsim, kas bus toliau.

"JBR" klubui nemirtingieji Andrius Montvydas ir Paulius Kapšys surinko po 20 taškų.

"VU Fizikams" Artūras Karpetian pelnė 15, Simas Gražulis - 11 "akių".