„Naresta“ bei „TDSfinance.lt“ tiesia rankas link svajonės

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) tęsiasi atkrintamosios - ketvirtfinalio etape startavo dar dvi serijos, o jose pranašumą įgijo favoritai: „Naresta“ bei „TDSfinance.lt“. Abiejose mačuose viskas išsisprendė gan ramiai, kalbant apie galutinius rezultatus. Visgi, viename susitikime kraują kaitino techninių pražangų lietus, kurio sulaukėme Jėzuitų gimnazijos sporto salėje. „VLI Timber“ bei „Kiementas“ atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Serijose žiba rezultatai 0:1 ne jų naudai, tačiau situacija panaši, kaip ir „Žalgirio“ - „Final-4“ svajonė vis dar išlieka gyva!

Naresta - Kiementas: 88:71 (1/4 finalo etapo serijos rezultatas 1:0)

Dviejų patyrusių komandų rungtynių serija vakar startavo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, o jau penktadienį veiksmas kelsis į mažutėlę Giedraičių vidurinės mokyklos sporto salę. Šioje salėje vykusius tokios svarbos mačus, ko gero, galima suskaičiuoti ant rankų pirštų - „Kiementas“ šiemet nužygiavo itin toli. Visgi, jų oponentai savo mėgėjų krepšinio karjerose yra matę tiek šilto bei šalto, jog galėtų paskolinti dar bent trims kolektyvams. „Naresta“ žinojo, ko susirinko bei iškart parodė, kas yra aikštelės šeimininkai ir šios serijos favoritai. Pirmasis kėlinys vyko pagal jų užsakytą muziką - šeimininkams iškart pavyko subrandinti gan solidų 8-ių taškų pranašumą.

Tuomet Darius Bušmič bei broliai Putnos pažėrė visą eilę savo taiklių metimų bei „Kiemento“ deficitas išgaravo antrojo kėlinio viduryje. Visgi, prieš ilgąją pertrauką „Narestos“ startinis penketas vėl ėmėsi darbo bei atstatė pranašumą (45:35 po dvidešimties minučių). Trečiajame kėlinyje solo pasirodymą puolime surengė Otas Majeras, o jam puikiai talkino kiti ekipos vedliai - Marius Tenikaitis, Arūnas Pranevičius bei Deividas Aukštuolis. Po trečio kėlinio ekipas skyrė jau 21-o taško praraja - viskas buvo aišku, o šeimininkų startinis sunkusis kraštas Andrius Filipovas, sužaidęs vos 14-a minučių, per jas surinko net 17-a naudingumo balų bei galėjo atsipūsti. 1:0, šįkart intrigos nesulaukėme - serija keliasi į mažąją „Kiemento“ salę, o ten penktadienį viskas prasidės iš naujo.

„Naresta“: Otas Majeras ir Marius Tenikaitis po 22, Deividas Aukštuolis 21

„Kiementas“: Andrius Putna 16, Šarūnas Putna 12, Laurynas Putna 11, Justinas Sakalauskas 10

Deividas Aukštuolis („Naresta“):

„Na, nebuvo labai sunku, bet kadangi čia yra TOP-8 etapas, tai atsipalaiduoti tikrai negalima. Dabar laukia išvyka į jų garsiąją salę, apie kurią visi šneka, kaip ten sunku.

Sunkios kovos ir tikimės. O kaip bus, pamatysime.“

VLI Timber - TDSfinance.lt: 66:89 (1/4 finalo etapo serijos rezultatas 0:1)

Kas buvo praėjusiais metais, tas išliks atmintyje - naujas puslapis šių klubų kaktomušoje atverstas ir jis bus rašomas toliau. Lygiai už savaitės numatytas antroji, ne ką mažiau svarbi, „VLI Timber“ bei „TDSfinance.lt“ ketvirtfinalio veiksmo dalis. Pirmoji prasidėjo, tęsėsi ir baigėsi su fejerverkais, kuriuos taikliais metimais į krepšį leido svečiai. Tomas Mackonis (7/10 trit.) iš toli šaudė, kaip išprotėjęs, o jo pavyzdžiu užsikrėtė ir kiti „finansininkai“. Vakaro MVP, Beno Steponėno, Tomo Markevičiaus, Aurimo Kvietkausko bei Pauliaus Martinonio metimai paskelbė neįtikėtiną rezultatą po pirmojo kėlinio: 11:32, „VLI Timber“ nokdaune.

Iš šios duobės kapstytis prieš tokį pajėgų oponentą nebuvo lengva. Noro netrūko ir jis tryško per kraštus, o fejerverkai tęsėsi techninių pražangų kontekste - šeimininkai gavo tris, svečiai susilaukė vienos tokios nuobaudos. Visgi, kalbant apie rezultatą - likusius tris kėlinius pirmojo mačo nugalėtojas klausimų praktiškai nekėlė. „TDSfinance.lt“ artėja prie finalinio ketverto ir tęsia savo sėkmingą istoriją mūšiuose prieš „VLI Timber“ vyrukus. Serija dar nebaigta, tad už savaitės veiksmas vyks toje pačioje vietoje bei tuo pačiu laiku. Klausimas lieka vienas - ar susiklostys toks pats ar bent jau panašus rungtynių scenarijus?

„VLI Timber“: Liudvikas Aukštikalnis 21, Daumantas Kraujalis 14, Rimgaudas Kukta 12, Einaras Beržonskis 10

„TDSfinance.lt“: Tomas Mackonis 32, Benas Steponėnas 21, Tomas Markevičius 17

Domantas Gudonis („VLI Timber“):

„Panašu, kad pirmame kėlinyje buvome išėję pažiūrėti Eurolygos. Vėliau, sugrįžus, teisėjai nusprendė eiti pažiūrėti Eurolygos ir, nuolat apie rezultatą besikalbėdami su sekretoriatu, savo klaidas taisė techninėmis pražangomis į abi puses. Prie viso to prisidėjo labai geras varžovų pataikymas pirmoje pusėje ir mūsų tragiškas nepataikymas.

Šiaip rungtynės labai priminė pirmąsias rungtynes su „Gealan“, kuomet varžovai viską mums sumetė, o mes niekuo negalėjome atsakyti. Todėl, kitose rungtynėse tikimės rimtai kibti į atlapus.“