Paskutinį reguliariojo sezono savaitgalį – tritaškių rekordas

GEALAN-Sostinės C lygos reguliarusis sezonas visiškai priartėjo prie pabaigos. Šis savaitgalis buvo paskutinis, kuomet ekipos santykius aiškinos ne atkrintamosiose kovose, o labiausiai iš visų išsiskyrė "BC Dugno" ekipa ir jos snaiperis Karolis Daukšą, pataikęs net 11 tolimų metimų į "Virlufo" krepšį. Visos C lygos savaitgalio peripetijos – tradicinėje apžvalgoje.

Tritaškių šou

Be gynybos vykusiose rungtynėse tarp "BC Dugno" (7-3) ir "Vilrufo" (4-6) ekipų užtikrintą pergalę pasiekė namuose žaidęs "Dugnas", įveikęs priešininkus 109:82.

"BC Dugnas" šiose rungtynės triuškinamą pranašumą įgijo tik ketvirtame kėlinyje, o labiausiai šeimininkams padėjo tolimi metimai, kurių pavyko pataikyti net 20 bei pakartoti šio sezono C lygos rekordą.

Tiesa, jeigu "Dugnas" jau anksčiau buvo užsitikrinęs antrą D grupės vietą, tai "Vilrufui" pergalė būtų leidusi išvengti atrankos etapo ir kilstelėjusi juos į ketvirtą poziciją. Dabar patenkinta liko "SKM-Agotos gryčios" komanda, kuriai ši "Vilrufo" nesėkmė leido išsaugoti vietą pirmame ketverte.

Nuo pat susitikimo pradžios negausiai susirinkusios ekipos per daug nepersistengė gynyboje ir dažniausiai metimai buvo atliekami laisvi, o pražangos buvo labai retas reiškinys. Tokia tendencija išliko viso susitikimo metu, o sužaidus tris ketvirčius ekipas skyrė vos 3 taškai – 70:67 pirmavo "BC Dugnas."

Tačiau vaizdas kardinaliai pasikeitė vos tik prasidėjus lemiamai susitikimo daliai: nepaisant to, kad praktiškai šešiems žaidėjams reikėjo atlaikyti visą krūvį, šeimininkai kėlinį pradėjo galingu spurtu 13:0 ir 34-tą minutę jau pirmavo 89:74. 13 tolimų metimų iki ketvirto kėlinio pataikę šeimininkai paskutinių 10-ties minučių metu pridėjo dar 7 tolimus metimus, taip pakartodami sezono rekordą ir priblokšdami šios dienos priešininkus.

Net 11 tolimų metimų pataikęs Karolis Daukša ne tik pelnė 39 taškus ir atvedė savo komandą į puikią pergalę, bet ir pasiekė šio sezono C lygos rekordą: iki sekmadienio rungtynių nei vienas krepšininkas nebuvo pataikęs tiek daug tritaškių vieno susitikimo metu.

Nors "BC Dugno" vadovas Nerius Rutkauskas susitikimą galėjo stebėti tik prie kompiuterio ekrano, jis liko labai patenkintas ekipos pasirodymu: "Pats varžybose dalyvaut negalėjau, tik stebėjau tiesiogiai rezultatą. Mes nesam tokia komanda, kuri nieko nelemiančias varžybas žaistų atsainiai ir be noro laimėt."

"Tikėjau, kad komanda stengsis ir kad bandys laimėt, bet tokio rezultato nei pats nesitikėjau. Visiem buvo labai gera diena, visi sužaidė tiesiog puikiai. Taip išeina, kad varžovai patys kalti, kad leido taip įsibėgėt mūsiškiams, nors jiems tai buvo svarbios varžybos ir į jas turėjo kabintis dantimis."

"Vėlgi, sunku komentuoti, nemačius gyvai pačių varžybų, tiesiog džiugu, kad parodėm kovotojų charakterį."

Tuo tarpu "Vilrufo" atstovas spaudai Laurynas Ralys pripažino, kad jo ekipai koją pakišo nuovargis: "Tris kelinius žaidėm apylygiai, o ketvirtame - subyrėjom galutinai.

"Manau, kad tai dėl nuovargio, nes keliems žaidėjams, tai buvo antros varžybos šiandien.. galėjom išvengt atrankinio etapo i atkrintamąsias, tai teks pažaist daugiau. Tikiuosi rinksimės į varžybas geriau nei iki šiol ir tokiu prastu varžybų nepasikartos."

"BC Dugnas": Karolis Daukša 39 (11/20 trit., 8 rez.perd.), Tomas Gineitis 19 (12 rez.perd.), Mantas Leonavičius 18, Giedrius Pacevičius 14, Dainius Rudokas 10 (8 atk.kam., 9 rez.perd.)

"Vilrufas": Laurynas Ralys (12 atk.kam.) 23, Simas Liepinaitis (8 atk.kam., 16 rez.perd) ir Vladimiras Popovas (10 atk.kam.) po 18.

Atsilaikė

Labai svarbų tašką kovoje dėl kuo aukštesnės reitingo pozicijos pasiekė "LiveActive" (7-3) kariauna, sekmadienį namuose po permainingos kovos iki pat mačo pabaigos 78:74 palaužusi "SKM-KPMG" jaunuosius talentus.

Trečia pergalė iš eilės leido "LiveActive" grupės kovas užbaigti antroje pozicijoje, o tuo tarpu antrą nesėkmę paeiliui patyrę Karolio Čyžiaus auklėtiniai F grupėje liks tik šešti. Tiesa, su penkiomis pergalėmis SKM jaunimas vis tiek pateks tarp 24 geriausių II diviziono komandų ir tęs kovą atkrintamosiose.

Susitikimą geriau pradėję svečiai (6:2) persvaros išsaugoti nesugebėjo ir jau pirmo kėlinio pabaigoje Gintaro Žuko ekipa pabėgo į priekį 23:14, įgydami, kaip paaiškėjo vėliau, solidžiausią pranašumą rungtynėse. Po spurto 8:0 SKM jau antro kėlinio viduryje rezultatą išlygino (29:29), o net 14 kartų besikeičianti pirmaujanti komanda sufleravo, kad kova vyks iki pat pabaigos.

Taip ir buvo: nors šeimininkai ir pirmavo didžiąją mačo dalį (30 min.) likus žaisti pusantros minutės P.Kazlovas smeigė tolimą metimą ir ekipas skyrė vos taškas – 75:74 minimaliai pirmavo šeimininkai.

Jau sykį šiame sezone pratęsimą savo komandai tolimu metimu išplėšęs E.Anilionis vėl pasižymėjo: šį kartą po netikslaus komandos lyderio tolimo metimo Edgaras sugriebė kamuolį po krepšiu ir išprovokavęs pražangą viena tikslia bauda padvigubino savo komandos pranašumą (76:74).

Jaunimo atsakomoji ataka užstrigo, ir žingsnių taisyklę pažeidęs M.Dabulis sukomplikavo SKM padėtį, tačiau "LiveActive" persvaros įtvirtinti neskubėjo: L.Šveistys taip pat realizavo tik vieną bauda (77:74), o tas pats M.Dabulis tolimu metimu galėjo rezultatą išlyginti, tačiau buvo netikslius, ir dar vieną baudą pataikęs G.Kievinas įtvirtino savo komandos pergalę.

Po pergalingų rungtynių "LiveActive" vadovas Gintaras Žukas džiaugėsi užimti antra vieta grupėje: "SKM komanda tobulėja kiekvienose varžybose. Tikrai buvo sunku sugaudyti greitus staigius mažylius. Tiesa pasakius aikštėje ir už jos ribų vyko tikras chaosas. Varžovui tėvai šaukė sau, teisėjai švilpė sau, mūsiškiai erzinosi tiek puolime , tiek gynyboje."

"Rezultatas toks koks yra. Šaunuoliai kovojome dėl antros vietos, ją turim, dabar svarbu sulaukti palankaus varžovo ir keliauti į atkrintamąsias!"

"LiveActive": Laurynas Šveistys 31, Gytautas Kievinas 16, Vytenis Kunčiūnas 11.

SKM: Paulius Kazlovas 18, Eimantas Drungilas 17, Kajus Steponavičius (13 atk.kam.) 15.

Čempioniškai

Pakelta galva B grupės kovas baigė lygos čempionai, "Gealan" (7-3) krepšininkai, po spurto 16:0 namuose 83:71 susitvarkę su "Vilniaus KM-99-II" (8-2) kolektyvu bei pasiekė revanšą už nesėkmę pirmame rate. Tiesa, VKM jaunimas jau anksčiau buvo užsitikrinęs pirmą poziciją, o čempionai – antrąją.

Kas jau tapo tradicija, toli gražu ne pajėgiausios sudėties žaidusi "Gealan" rezultatyvių rungtynių pirmoje pusėje didžiąją laiko dalį pirmavo, tačiau apčiuopiamo pranašumo įgyti nesugebėjo ir įpusėjus susitikimui turėjo kuklią keturių taškų persvarą (43:39).

Pailsėjęs jaunimas greitai deficitą pavertė į persvarą, bei išsiveržė į priekį (45:43), o įpusėjus trečiam kėliniui pasiekė ir didžiausią susitikime, 6 taškų atotrūkį (58:52). Vis dėlto išlaikyti pranašumo mažiau patyrusiems krepšininkams nesisekė, ir "Gealan" greitai skirtumą likvidavo (58:58), tačiau po trijų kėlinių VKM 2 taškais daugiau už oponentus vis tiek turėjo (66:64).

Tačiau ketvirtas kėlinys jaunimui susiklostė tiesiog katastrofiškai: daugiau nei 7 minutes taškų nepelnę Stepono Milašiaus auklėtiniai pralaimėjo atkarpą net 0:16, o kartu neteko šanso kabintis į pergalę: likus žaisti 3 minutes taškų badą nutraukęs M.Gružio tritaškis dar sumažino skirtumą iki 9 (69:78), tačiau per likusį laiką svečiai sukrapštė vos 2 taškus ir pelnyta pergale džiaugėsi čempionai.

"Gealan": Darius Kavaliauskas 26, Ramūnas Viščinis 20, Mantas Vanagas (14 atk.kam.) 15, Paulius Jonušas 10.

VKM: Domantas Pikūnas 22, Dominykas Bučas (12 atk.kam.) 19, Justinas Polikša 13.

Be šansų

Dėl tiesioginio kelialapio į atkrintamąsias kovoję "Ilgas ir co",. (3-7) krepšininkai liko nieko nepešę. Paskutiniame ture namuose net 55:88 patirta nesėkmė prieš "LHV Banko" (8-1) komandą privertė antrus metus iš eilės Simono Kičo kariauną tenkintis patekimu į I divizioną, tačiau vėl likimu už pirmo grupės ketverto ribų.

Viso mačo metu besivėjančių vaidmenyje buvę šeimininkai jau po pirmų 10-ties minučių atsiliko daugiau nei dvigubai (15:32) ir visos dvikovos metu arčiau nei per 15 taškų nei karto taip ir nepriartėjo.

"LHV bankas" skaudžiausiai smogė "Ilgas ir co." ekipos pagrindiniu ginklu – tolimais metimais. Vien per pirmą ketvirtį 5 tritaškius iš 8 realizavę svečiai toliašaudės artilerijos pagalba susikrovė savo kraitį.

Įpusėjus mačui ekipas jau skyrė praraja (48:23), o vicečempionai buvo realizavę jau 8 tritaškius, ir nors antroje susitikimo dalyje snaiperiai nurimo (2/12), naujų ginklų radę svečiai ir toliau terorizavo nieko priešpastatyti negalėjusius šeimininkus ir pasiekė lengvą pergalę.

"LHV bankas": Benas Steponėnas (15 atk.kam., 40 naud.bal.) ir Paulius Martinonis po 23, Tadas Markilevičius (12 atk.kam.) 15, Mantas Radvilas 13, Aleksandras Papšys (13 atk.kam.) 10.

"Ilgas ir co": Lukas Jonkus 24, Martynas Čereška 11, Tomas Pribušauskas (12 atk.kam.) 8.

2 prieš 10

Broliai Juozas ir Paulius Rimavičiai dviese surinko net 56 taškus, ir praktiškai vieni du nukalė sunkią "BC Alfos" (9-3) pergalę svečiuose prieš dešimt žaidėjų turėjusią "Vilniaus KM-2000-II" (5-7) ekipą.

Galutinis permainingų rungtynių rezultatas – 70:68. "BC Alfa" labiausiai intriguojančios F grupės kovas baigė pirmi, tuo tarpu VKM ekipa liko penkta.

Be jokios žvalgybas galingai rungtynes pradėjusi VKM ekipa jau 6-tą mačo minutę pirmavo solidžiu 13-kos taškų skirtumu (20:7), tačiau kontroliuoti mačo jaunimui visą laiką nesisekė: nors VKM pranašumą išlaikė iki pat trečio kėlinio vidurio, "BC Alfos" vyrai neleido jiems pabėgti ir nuolat alsavo į nugaras, kol trečio kėlinio viduryje pagaliau pervėrė rungtynių svarstykles savo naudai (52:47).

Nors jaunimui ketvirtame kėlinyje vėl pavyko dalinai atstatyti turėtas pozicijas (64:59), daugiau nei keturias minutes taškų nepelnę šeimininkai įkrito į gilią duobę ir prasidėjus prieš paskutiniai dvikovos minutei jau atsiliko 64:67.

Lemtingai susitikime tapo baudų metimai: likus žaisti minutę po 28-tojo J.Rimavičiaus taško svečiai įgijo 3-jų taškų pranašumą (69:66), ir iki pat paskutinių sekundžių nei vienai ekipai nebepavyko pelnyti taškų, kol likus žaisti vos 6 sekundes dvi baudas pataikęs V.Valentinas sumažino šeimininkų deficitą iki minimumo (68:69).

Prie baudų metimo linijos stojęs K.Matulevičius realizavo pirmą metimą, ir nors antras skriejo pro šalį, laiko buvo per mažai, kad VKM spėtų suregzti ataką, tad pergalės šokį šoko "BC Alfos" komanda.

"BC Alfa": Paulius Rimavičius (16 atk.kam.) ir Juozas Rimavičius po 28, Arnas Ulevičius 6.

VKM: Kasparas Mikalajūnas (13 atk.kam.) ir Redas Valiukas po 18, Martynas Boboriko 11.

2:0

Akivaizdžias išvadas po pirmojo pralaimėjimo padariusi "Š.Marčiulionio KA-Krown" (6-6) ekipa sugebėjo lygiau kovoti dėl atšokusių kamuolių su "Monferenu" (3-9) nei šios savaitės pirmoje tarpusavio akistatoje, vis dėlto Edvino Justos kariaunos pergalei to neužteko.

Penktadienį vykusioje antroje tarpusavio akistatoje pergalę vėl iškovojo "Monferenas", pergalinga nata baigęs grupės kovas ir laimėjęs mačą rezultatu 58:50.

Nors susitikimas baigės sąlyginai nedideliu, tik 8 taškų skirtumu, šis skaičius neatspindi įvykių aikštelėje: geriau rungtynes pradėję šeimininkai antro kėlinio pradžioje dar pirmavo 16:10, tačiau vėliau įkrito į gilią duobę ir fiziškai stirpesnius priešininkus paleido į priekį bei leido jiems susikurti saugų atstumą (33:25 20 min., 46:35, 29-tą min.)

Kadangi 8-11 taškų skirtumas šiuolaikiniame krepšinyje nėra neįveikiama riba, "Monferenas" galingą smūgį smogė ketvirto kėlinio pradžioje, kuomet laimėjęs atkarpą 11:0 sugebėjo daugiau nei  7 minutes išlaikyti savo krepšį „sausą“ ir likus žaisti mažiau nei 4  minutes pirmavo 56:35 ir klausimų, kas taps nugalėtojų, nebebuvo.

Vis dėlto kovingieji „Marčiulioniukai“ sugebėjo rungtynes baigti spurtu 15:2, kuris didelio džiaugsmo neatnešė, bet bent jau leido sumažinti skirtumą iki padorios 8 taškų ribos.

"Monferenas": Paulius Karūnas 12, Vitold Voitukovič (10 atk.kam.) 11, Andrius Pirtinas 10.

ŠMKA: Adas Šimonis 12, Ignas Zalieckas (11 atk.kam.) ir Augustinas Vainauskas po 10.

Per kėlinį

Kiek nelaukti permainingai ir atkakliai susiklostė penktadienio dvikova tarp "Patikimos praktikos" (1-9) ekipos ir "A komandos" (7-3) krepšininkų.

Savo aikštėje žaidę I grupės autsaideriai panašu, norėjo kaip reikiant pagadinti kortas dėl geresnės reitingo pozicijos kovojusiems oponentams, ir nusileido pajėgesniems priešininkams tik ketvirtame kėlinyje. Galutinis rezultatas 75:62 svečių ekipos naudai.

Pirmuose trijuose kėliniuose vyko lygių varžovų dvikova ir susitikimo favoritams, "A komandai", niekaip nepavyko įgyti jokio pranašumo. Pirmas kėlinys baigėsi minimalia svečių persvara (19:18), antrą kėlinį jau laimėjo šeimininkai (17:15), o prieš lemiamą ketvirtį "Patikima praktika" buvo minimaliai priekyje (52:51).

Vis dėlto, kada to reikėjo labiausiai, "A komanda" sugebėjo susikaupti ir perlaužti susitikimo eigą sau naudinga linkme. Geležinę gynybą paskutinių 10-ties minučių metu pademonstravę svečiai praleido vos 10 taškų, o patys pelnę 24 susikrovė užtikrintą pranašumą ir pasiekė taip reikalingą 7-tą pergalę grupės varžybose, kuri nors ir neleis pakilti į antrą vietą, bet bendrame reitinge bus labai naudinga.

Po sudėtingos pergalės "A komandos" vadovas Povilas Likša negalėjo atsakyti, kodėl komanda taip ilgai buksavo: "Sunku pasakyti, kodėl pirmus tris kėlinius buksavo mūsų žaidimas. Galbūt norėjom laimėti sudėtingesniu būdu. Svarbu,  kad laiku grįžom ir dabar pergalingai žygiuojam į atkrintamąsias."

"A komanda": Rokas Eimutis (12 atk.kam.) 21, Domas Savickis 15, Povilas Likša 12, Paulius Grinius 10.

"Patikima praktika": Martynas Alenskas ir Audrius Dailydė 13, Edgaras Tkačenka 11, Edgar Kolendo (11 atk.kam.) 10.

Nedalino

Puikią formą demonstruojantis Antonij Krasko sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, o JBR (7-3) ekipa nesunkiai 71:55 susitvarkė su "Vichy vandens parku" (3-7) ir pasiekė tašką, kuris leido užsitikrinti antrą grupės vietą.

Tuo tarpu "Vichy" ekipai ši nesėkmė reiškė nepatekimą į atkrintamąsias ir kovą iššūkio taurės varžybose.

Tomo Žukovo ekipa kiek geriau pradėjo susitikimą ir pirmavo 9:5, tačiau persvaros išsaugoti nesugebėjo ir leido varžovams pakreipti rungtynių eigą sau naudinga linkme, laimėjus atkarpą 7:0 ir persvėrus rezultatą savo naudai (12:9).

Nors šeimininkai daugiau niekada nebepirmavo, iki pat trečio kėlinio vidurio laikėsi per kovinį atstumą ir bet kuriuo momentu kėsinosi perimti iniciatyvą, tačiau įvyko priešingai: trečio kėlinio viduryje pirmaudami tašku (35:34) JBR surengė galingą spurtą, ir likusį susitikimo laiką laimėję 36:21 sutvarkė visus reikalus ir pasiekė pergalę.

JBR: Antonij Krasko 27, Tomas Verseckas 12, Andrius Montvydas (11 atk.kam.) 10.

"Vichy vandens parkas":  Lukas Radžiūnas 17, Vytautas Gediminas 14, Justinas Musteikis (11 atk.kam.) 13.

Formalumas

Pirmą poziciją D grupėje jau anksčiau užsitikrinusi "Getstyle-Lynx" (8-2) ekipa penktadienį 62:53 susitvarkė su "Santos.lt" (5-5) kolektyvu ir pakiliomis nuotaikomis pradės atkrintamąsias iš pačios geriausios pozicijos.

Tuo tarpu "Santos.lt" ekipa nepasinaudojo galimybe pergalės atveju pakilti iki trečiosios vietos, ir grupės kovas lygos debiutantai baigė ketvirti.

Deja, bet intrigos šioje akistatoje nebuvo: nors šeimininkai ir pelnė pirmąjį tašką ir pirmavo futbolo rezultatu 1:0, kitus taškus "Santos.lt" komanda pelnė tik įpusėjus pirmam kėliniui, kai jau atsiliko 1:8, o dar neįpusėjus susitikimui ekipas skyrė jau dvigubas skirtumas (42:21, 19 min.) ir likusi susitikimo dalis tapo tik formalumu.

Tiesa, "Santa.lt" rankų nenuleido ir po galingos atkarpos 14:0 iš karto po ilgosios pertraukos sugebėjo priartėti iki 35:42, arčiau nei iki 5 taškų „Lūšys“ šeimininkų neprisileido ir pasiekė dar vieną pergalę grupėje.

"Getstyle-Lynx": Rolandas Pocius 15, Paulius Kamarauskas (10 atk.kam.) 12, Vytautas Milius (14 atk.kam.) 11.

"Santa.lt": Raimundas Venskaitis 12, Paulius Jasinskas 10, Ignas Karnas 8 ... Vaidas Vaičiulis (12 atk.kam., 8 bl.) 2.