"Society" parbloškė be A.Macijausko žaidusią "Capital City" ekipą (foto)

GEALAN sostinės C lygos pirmenybėse brendo neeilinis įvykis: visi tikėjosi, kad trečiadienį  į krepšinio aikštelę  žengs legendinis Lietuvos krepšininkas Arvydas Macijauskas. Vis dėlto  "Capital City" registruoto tituluočiausio visų laikų C lygos naujoko debiutas neįvyko, o naujoji A.Macijausko ekipa patyrė nesėkmę prieš "Society" klubą.

Neįvyko

Visų lauktas Arvydas Macijauskas nepasirodė Viršuliškių vidurinės mokyklos salėje, taip nuvildamas C lygos gerbėjus su rungtynes atvykusiu įamžinti fotografu priešaky.

Rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Be savo ryškiausio papildymo rungtyniavusi "Capital City" (7-3) svečiuose nepasipriešino lyg "ant bangos" žaidusiai "Society" ekipai, tad aikštės šeimininkai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 75:58.

Nors turnyrinės lentelės atžvilgiu susitikimas nieko nelėmė, kova vyko tarsi tai būtų mažų mažiausiai pusfinalio mačas: kietos mikrodvikovos, daug kontaktinio krepšinio ir emocijų. Pirmo kėlinio antroje pusėje svečiuose žaidę "Capital City" pateisino favoritų vardą ir pirmavo 18:10, tačiau pranašumo išlaikyti nesugebėjo ir po pirmų 10-ties minučių turėjo per pusę mažesnį pranašumą (18:14).

Po pertraukėlės šeimininkai ir toliau buvo aktyvūs ir jau 12-tą minutę persvėrė rezultatą savo naudai (21:20), o iki pat antro ketvirčio pabaigos vyko permaininga kova ir pirmaujanti komanda keitėsi net 7 kartus, tačiau kėlinio pabaigą geriau sužaidę šeimininkai įpusėjus dvikovai turėjo 4 taškų pranašumą.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje pasikeitė: "Society" pratęsė sėkmingą spurtą iki 10:0 ir beveik pusę trečio kėlinio nepraleidę nei taško susikrovė dviženklį pranašumą (44:34), ir nors svečiai pasibaigus ketvirčiui sugebėjo priartėti iki metimo (48:51), lemiamo kėlinio metu visus 4 tolimus metimus realizavęs T.Martinkus užtikrino galingą šeimininkų žaidimą ir pergalingą finišą antrosios pergalės grupės varžybose link.

"Society": Gvidas Minkevičius 24, Tomas Martinkus (7/10 trit.) 23, Jonas Kupinas 8.

"Capital City": Žymantas Armonas 31, Linas Petruškevičius 13, Donatas Skutulas (10 atk.kam.) 10.

Nutrūko

Trijų "Kuršėnų" (4-6) pergalių serijai buvo lemta nutrūkti namuose, kuomet atvykęs "Kiementas" (8-2) įrodė savo pranašumą ir laimėjo susitikimą 84:76. "Kiementas" jau anksčiau buvo užsitikrinęs pirmą poziciją, tuo tarpu "Kuršėnai" irgi buvo ramūs dėl ketvirtosios vietos grupėje.

Nors "Kiementas" atsiliko tašku vos 16 dvikovos sekundžių viso mačo perspektyvoje, apylygiai vykusio pirmo kėlinio 7-tą minutęs ekipas dar skyrė tik 3 taškai (16:13), tačiau tuomet atkarpą 11:0 laimėję svečiai šovė į priekį ir po kone 7 minučių nepriekaištingo darbo gynyboje susikrovė solidžią persvarą (25:13).

Kovingieji Žemaičiai nepasidavė, kovėsi nepaisant to, kad dėl susidūrimo su varžovu dar pirmame kėlinyje neteko savo idėjinio vado Dariaus Eberson, ir trečio kėlinio viduryje ne tik sugebėjo pasivyti priešininkus, bet ir po M.Mockevičiaus dvitaškio išsiveržti į priekį (50:49), vis dėlto svečiai į šį akibrokštą atsakė žaibišku spurtu 11:0 ir greit susigražino dviženklį pranašumą (60:50), o ketvirto kėlinio viduryje jau pirmavo 76:60 ir rungtynių likimas tapo aiškus.

Dėl susižeidimo nuo antro kėlinio susitikime nedalyvavęs "Kuršėnų" vadovas Darius Eberson pripažino varžovų pranašumą: "Nemačiau rungtynių nuo antro kėlinio, su alkūne kiaurai per dantis perėjo, kad liežuviu galėjau per lūpą pamakaluot skylę.. teko važiuot siūtis iš abejų pusių."

"Kiek pasakojo komanda: šiandien puolime kiek apsitvarkėme, tačiau gynyboje žaidėme neužtikrintai, nepadėjo nei keitimas iš zonos į asmeninę ir atvirkščiai, tad rungtynės buvo banguotos ir visuomet besivejančių vaidmeny."

"Varžovai buvo greitesni, tikslesni, laiku išmesdavo kamuolį, ar atiduodavo perdavimus. Pergalė pelnyta, pirmosios vietos grupėje verti, tad sėkmės tolimesniame etape, o mes stengsimės pasirodyti gerai atkrintamosiose."

"Kiementas": Andrius Putna 19, Šarūnas Putna 15, Audrius Drublionis 14, Darius Bušmič (14 atk.kam.) ir Tomas Galinis po 13.

"Kuršėnai": Aidas Norvaišas 21, Mindaugas Mockevičius (10atk.kam.) 14, Žilvinas Milaknis (10 aatk.kam.) 13, Vytenis Kviklys 11.

Optimali forma

II diviziono E grupės finišo tiesiojoje ketvirtą pergalę iš eilės iškovojo ir optimalią sportinę formą pasiekė "Hanse Trailer" (7-5) kolektyvas, trečiadienį namuose be didesnio vargo 97:64 pervažiavęs SKM-99-I (2-9) jaunimą. „Vežėjai“ užsitikrino trečią grupės vietą, tuo tarp SKM vyrukai grupės kovas baigs šeštoje pozicijoje.

Nors rungtynes dvikovos favoritai pradėjo spurtu 7:0, užtikrinto pranašumo greitai įgyti nepavyko: SKM visą pirmą kėlinį alsavo labiau patyrusiems varžovams į nugaras, ir tik ketvirčio pabaigoje "Hanse Trailer" sugebėjo įgyti dešimties taškų pranašumą (21:11), tačiau ir jis ilgai neišsilaikė: jau antro kėlinio viduryje svečiai priartėjo iki metimo (36:33).

Tačiau būtent nuo 16-tos susitikimo minutes viskas kardinaliai ir pasikeitė: šeimininkai įjungė aukštesnę pavarą, ir lyg iš natų sužaidę likusias 24-ias minutes laimėjo antrą mačo dalį net 66:33, taip nepalikdami jokių vilčių jauniesiems talentas šioje akistatoje.

Nugalėtojų  žaidimu ir demonstruoja statistika buvo patenkintas ir ekipos vadovas Almantas Bielevičius: "Puiki pergalė ir svarbi, nes užtikrino trečia vietą pogrupyje, taip pat geros nuotaikos pasibaigus reguliariajam sezonui. Gera bendra komandos forma, žaidžiam stabiliai, užtikrintai, jeigu praeitas rungtynes prieš VPK turėjom gynėjų pranašumą, tai šiandien priekinė linija sužaidė puikiai."

"Pataikymas geras, 28 perdavimai,  esam net 9 vietoj tarp visų C lygos komandų šioje kategorijoje."

"Dabar lauksim atkrintamų. Andrius (Andrius Kudarauskas aut.past) sužaidė fantastines rungtynes, nedaug trūko iki trigubo dublio. Tai pat labai gerai atrodė Martynas (Martynas Impolis aut.past.)  ir Darius (Darius Semėnas aut.past.). Šiaip sezonui besibaigiant manau, dabar turim geriausią komandos formą ir pasitaikius parankiam varžovui atkrintamosiose, galėtumėm peršokti dar vieną kitą etapą."

"Hanse Trailer": Andrius Kudarauskas (10 atk.kam., 8 rez.perd.) 19, Martynas Impolis ir Darius Semėnas po 18, Almantas Bielevičius (15 atk.kam.) 15, Aurelijus Zinkevičius 13.

SKM: Erikas Kulikovskis 18, Nikita Arkušin (10 atk.kam.) 15, Margiris Mačiūnas 13, Artur Biriulin 12.

Sustojo

Sėkmingai (5-1) pirmame F grupės rate rungtyniavę Edvino Justos treniruojami "Š.Marčiulionio KA-Krown" (6-5) jaunieji krepšininkai rikiavosi pačiame grupės viršuje, bet susidūrę su dideliu varžybų krūviu pastaruoju metu krito į nemenką duobę: patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės, šį kartą skaudžiai, 52:75 nusileidę iš grupės dugno nepakilsiantiems "Monfereno" (2-9) vyrams.

Tiesa, net ir paskutiniame ture patyrę dar vieną nesėkmę prieš tą patį "Monfereną", jaunieji "marčiulioniukai" vis tiek išsaugos bent ketvirtą vietą, nes turi teigiamą tarpusavio rungtynių taškų balansą su visomis komandomis, kurios potencialiai gali grupės kovas baigti surinkusios 6 pergales.

Po lygios pirmos rungtynių minutės (5:5) fizinės jėgos dėka namuose žaidęs "Monferenas" pradėjo tiesiog dominuoti po krepšiais: kovą po krepšiu fiziškai stipresni vyrai laimėjo net 63:29, susikurdami net 21 galimybę kartoti savo atakas, ir net padarę 24 klaidas be didesnio vargo pradėjo didinti savo pranašumą ir be duobių nužingsniavo į retą, bet užtikrintą pergalę grupėje.

Po pergalės patenkintas ekipos pasirodymu buvo "Monfereno" vadovas Irmantas Čiginskas: "Labai buvo reikalinga pergalė visai komandai. Buvom visi nusiteikę kovai ir tai darėm visas 40 min. Pavyko beveik viską išpildyti ko norėjo treneris iš mūsų ir todėl sužaidėm taip kaip galim."

"Taip pat buvom pažadėję iškovoti pergalę dviems mūsų komandos Mantams (treneriui ir Baigiui, kuris dabar gydosi traumą), gal būt tai dar pridėjo visai komandai papildomos motyvacijos. Ačiū visai komandai už kovą ir žinau, kad tai nepaskutinė pergalė šį sezoną."

"Monferenas": Vitold Voitukovič (10 atk.kam.) ir Domantas Peteraitis po 24, Lukas Kundelis 11.

"ŠMKA-Krown": Ignas Goliančik ir Arnas Vadopalas po 14, Martynas Noreika 8.

Be variantų

Dar vieną, eilinį pažeminimą patyrė "Krepšinio mėgėjai" (0-11), dar antradienio akistatoje namuose neturėję jokių šansų akistatoje su "Grigiškių-plasta.lt" (7-4) ekipa, ir beviltiškai pralaimėję akistatą rezultatu 38:87. Grigiškių atstovams taškas buvo reikalingas, nes jis užtikrino trečią H grupėje ir vietą akrintamųjų kovose.

Rungtynių likimas iš esmės buvo aiškus jau po pirmų 3-jų minučių, kurias svečiai laimėjo 13:0. Po pirmo kėlinio ekipas jau skyrė praraja (30:7), o skirtumas proporcingai augo su lyg kiekviena dvikovos minute, kol paskutinėmis dvikovos sekundėmis pasiekė ir milžinišką, net 53 taškų ribą. "Krepšinio mėgėjai" pelnė paskutinius 4 mačo taškus, tačiau vargu, ar juos tai galėjo nors kiek paguosti.

"Grigiškių-plasta.lt": Saulius Švetkauskas (11 atk.kam.) 20, Julius Alekna 16, Vadimas Cechanovskis 15, Andrius Kurecas (14 atk.kam.) ir Aleksandras Karčmit po 11.

"Krepšinio mėgėjai": Paulius Losunovas 13, Aurimas Nausutis 10.