"TDSfinance.lt" nukarūnavo čempionus ir finale susikaus su "Getstyle-Lynx"

Nenuspėjamas ir nepaprastai įdomus GEALAN-Sostinės C lygos čempionatas turės naujus čempionus. Tai paaiškėjo po pusfinalio susitikimų antradienio vakarą, kuomet savo, kaip favorito vardą patvirtino "Getstyle-Lynx", susitvarkę su traumų išretinta "Infoera", o "TDSfinance.lt" veteranai, pasiekę saldų revanšą už pernai finalus ir įveikę dabartinius čempionus, "Gealan" krepšininkus.

Užstrigęs lyderis

Legendinis Dainius Novickas sužaidė prasčiausias rungtynes C lygos sezone, o įprastinio lyderio indėlio nesulaukę lygos čempionai, "Gealan" krepšininkai pusfinalio dramą "TDSfinance.lt" ekipai pralaimėjo skaudžiai - 57:64 ir rytoj tenkinsis tik kova dėl trečiosios pozicijos, o revanšą už nesėmę praėjusių metų finale pasiekę TDS veteranai sieks pirmosios karūnos C lygos istorijoje susitikdami su "Getstyle-Lynx" dvyliktuku.

Nuo pat susitikimo pradžios nepaprastai ryžtingai revanšui nusiteikę TDS vyrai po dviejų iš eilės Beno Steponėno tolimų metimų šovė į priekį 6:0, o Tomo Purlio dvitaškis sužaidus dvi minutes privertė minutės pertraukėlės prašyti favoritus – čempionai gavo smūgį 0:8.

Po minutės pertraukėlės Dainius Novickas atidarė savo ir "Gealan" taškų sąskaitą (2:8), tačiau pirmo kėlinio viduryje tas pats T.Purlys prasiveržimu pirmą kartą leido TDS ekipai įgyti jau ir dviženklį pranašumą (12:2).

Vis dėlto per pirmas penkias pusfinalio minutes 1 metimą iš 7 pataikę ir 4 klaidas padarę čempionai sukruto, ir antrą ketvirčio pusę sužaidė tai, kaip moka: surinko 12 taškų, praleido viso labo 4, ir po pirmų dešimties minučių užvirė itin arši kova: TDS pirmavo vos 16:14.

Antrame ketvirtyje iniciatyvą į savo rankas vėl susigrąžino TDS dinozaurai: Tomo Mackonio vedini vicečempionai kėlinį laimėjo 17:12, leisdami „iš žaidimo“ "Gealan" pataikyti vos 4 kartus iš 21 bandymo (1/11 trit.).

Įpusėjus susitikimui TDS ekipa pirmavo 33:26, o T.Mackonis jau buvo surinkęs 13 taškų. Vis dėlto didžiausią teigiamą indėlį TDS kolektyvui darė ne rezultatyvusis gynėjas, o veteranas T.Purlys: būtent jam esant aikštelėje pernai metų vicečempionai pelnė net 18 taškų daugiau už priešininkus, ir susikūrė apčiuopiamą pranašumą.

"Gealan" lyderis D.Novickas įpusėjus susitikimui savo sąskaitoje turėjo 12 taškų, 9 išprovokuotas pražangas ir 6 atkovotus kamuolius, tačiau ryškiausia C lygos žvaigždė jau buvo praradusi 5 kamuolius, o varžovų krepšį tiksliai atakavo vos 3 kartus iš 12 (3/7 dvit., 0/5 trit.)

Po ilgosios pertraukos čempionų žaidimas pasikeitė: "Gealan" pradėjo dažniau dalintis kamuoliu ir prisiminė pernai metų finalų MVP Toma Lukoševičių: būtent galingojo aukštaūgio pastangų dėka "Gealan" trečią kėlinį pradėjo galingu spurtu 7:0, ir per porą minučių visiškai likvidavo turėtą deficitą (33:33).

Vis dėlto TDS ekipai padėtį pavyko stabilizuoti, ir nors trečias kėlinys priklausė čempionams (24:13), perimti iniciatyvos iki galo "Gealan" taip ir nesugebėjo, tad prieš lemiamą, ketvirtą kėlinį ekipas skyrė tik 4 taškai ("Gealan" pirmavo 50:46).

Vis dėlto lemiamame kėlinyje viskas ir dar kartą apsivertė aukštyn kojomis: TDS žaibiškai skirtumą ne tik panaikino (50:50), bet ir išsiveržė į priekį (53:50), o Tomas Mackonis vienas (3/3 trit.) pelnė daugiau taškų (11), nei visa "Gealan" ekipa (7).

Būtent pagrindinio šio sezono finalinio ketverto pretendento į MVP prizą dvitaškis likus žaisti pusantros minutės padidino TDS persvarą iki 5 taškų (62:57) bei nulėmė finalo likimą: Mantas Vanagas dar kelis kartus desperatiškai bandė laimę iš toli, tačiau visas rungtynes pro šalį šaudę "Gealan" nieko nepakeitė ir mačo pabaigoje, ir triumfo šokį šoko saldų revanšą pasiekusi "TDSfinance.lt" ekipa.

"Gealan" ekipos siela Juozas Žimkus po mačo teigė, kad finalas įvyko šiandien, o jo ekipa – perdegė: "Perdegėm. Favoritu etikete nuskandino. Nežaidėm savo žaidimo ir nepataikėm."

"Momentais sužaisdavom gerai, sugrįždavo „chebra“ į žaidimą, bet noras laimėt, matyt, buvo didesnis priešininkų pusėje. Gaila, kad finalas įvyko šiandien,  rytoj,  tikėkimės, siurprizų nebus ir čempionai, kaip ir turėtu būti aiškūs."

Nugalėtojų gretose svarbiausius metimus pataikė net 28 taškus surinkęs Tomas Mackonis (5/7 trit., 10 atk.kam., 29 naud.bal.), pirmus 6 susitikimo taškus pelnęs Benas Steponėnas viso savo sąskaitą papildė 9 taškais (6 atk.kam., 5 rez.perd., 16 naud.bal.), 7 prie pergalės pridėjo Paulius Martinonis. Nors Tomo Purlio statistika nebuvo įspūdinga (6tšk. 2 atk.kam., 2 rez.perd., 3 per.kam. per 23 min.), būtent patyrusiam įžaidėjui vadovaujant TDS ekipa demonstravo geriausią krepšinį, ir surinko net 16 taškų daugiau, nei priešininkai.

"Gealan" gretose išsiskyrė Tomas Lukoševičius, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių (28 naud.bal.), Dainius Novickas pridėjo 12 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 11 išprovokuotų pražangų, tačiau nepaisant šio trigubo dublio, pataikė vos 3 metimus iš 17, padarė 10 klaidų ir surinko vos 7 naudingumo balus.

Įrodė pranašumą

Antras pusfinalis buvo kur kas ramesnis: treniruotėje geriausią sezoną žaidžiantį Julių Pinkevičių dėl traumos praradusi "Infoeros" ekipa darė viską, kad intriga būtų gyva, bet pajėgiausios sudėties susirinkusi "GetStyle- Lynx" išlaikė visus egzaminus ir galiausiai, užtikrintu rezultatu 70:52 žengė į finalą.

Mačo favoritai pirmavo nuo pirmos iki paskutinės susitikimo minutės, o rungtynes pradėjo pelnydami pirmus šešis taškus. Sunkiai puolime atrodę "Infoeros" vyrai niekaip nerado žmogaus, kuris galėtu truktelti komandą į priekį, tad sužaidus 7 minutes „Lūšys“ jau pirmavo ir dviženkliu skirtumu – 15:4.

Vis dėlto Manto Bielinsko kariauna, net ir skausmingai nukraujavusi, pasiduoti neketino, ir juodo darbo gynyboje dėka ties antro ketvirčio viduriu priartėjo iki taško (20:21) ir net turėjo kelias progas persverti rezultatą savo naudai, tačiau patikimai gynyboje žaidę "Lynx" įpusėjus dvikovai susikrovė apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (31:23).

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje per daug nesikeitė: kur kas ilgesnį atsarginių žaidėjų suolą turėjusios „Lūšys“ išlaikė iniciatyvą savo rankose, ir nors "Infoera" stengėsi nenusileisti ir kovojo iš paskutiniųjų, favoritai savo vardą pateisino ir diktavo rungtynių ritmą, bei likus žaisti dešimt minučių dar kiek padidino savo atotrūkį – 49:39.

Ketvirtame kėlinyje "Infoeros" jėgos ir toliau seko, ir nors "Lynx" visų rungtynių metu taip ir neprisitaikė atakuodami iš toli (3/21., 0/6 - ketvirtame kėlinyje), užtikrintai po krepšiais kovoję ir kur kas didesnę rotaciją naudoję favoritai paskutinį ketvirtį sužaidė užtikrintai, laimėdami 21:13, bei tvirtai žengė ten, kur niekada nėra buvę – į C lygos finalą.

Po pergalės "GetStyle-Lynx" ekipos atstovas spaudai Juozas Skara džiaugėsi komandos pasiekimu ir vylėsi nesustoti: "Rungtynių starte pamatėme, kad neatvyko pagrindinis Infoeros pergalių kalvis, tačiau vis tiek antram pagal rezultatyvumą jų žaidėjui leidome metyti laisvus metimus."

"Kaip matėme kitame pusfinalyje, TDA ekipa pataikė net 11 tritaškių, tad pagrindinė užduotis bus apsiginti 1x1. Jei tai įgyvendinsim, manau bus galima pasvajoti ir apie pergalę."

Po nesėkmingai susiklosčiusio pusfinalio situaciją pakomentavo ir "Infoeros" vadovas Mantas Bielinskas: "Pagaliau ilgasis C lygos sezonas pasiekė finišo tiesiąją, jau atkrintamųjų metu pajautėme pokyčius savo komandoje. Deja, nepavyko pusfinaliui dedikuoti stipriausios sudėties, labiausiai trūko puikų krepšinį demonstravusio Juliaus Pinkevičiaus, bet sezono metu sugebėdavo prisitaikyti prie to, kad nėra vieno ar kito svarbaus žaidėjo."

"Deja, pusfinalyje žaidžiamos tik vienos varžybos ir ištaisyti savo klaidų, bei prisitaikyti prie varžovo nėra galimybių."

"Vakar buvome paruošę rungtynių planą tačiau jo neišpildėme, labiausiai todėl, kad nepataikėme tritaškių, jautėsi, kad Ekinstos lankai šiandien bus sunkiai pramušami, todėl tapo sunkiau žaisti po krepšiu kur priešininkai ir akcentavo savo gynybą."

"Taip pat matėsi ir "Lynx" komandos įdirbis stabdant mūsų komandos puolimą, matosi, kad buvo tinkamai pasiruošta. Nepaisant to žaidėme apylygiai, kol trečio kėlinio pabaigoje nepadarėme vaikiškų klaidų, kurios padėjo priešininkams susikrauti solidžią persvarą ir išlaikyti ją iki galo."

"Esu šiek tiek nustebęs, kad "Gealan" nežais didžiajame finale, vakar jų priešininkai sužaidė puikiai. Dabar "Gealan" – kaip  sužeistas žvėris, o tokie yra labai pavojingi, vertinant visas aplinkybes mums mažajame finale bus velniškai sunku."

"Turime minčių kaip reikia žaisti, žiūrėsime kaip seksis jas išpildyti."

Nugalėtojų gretose puikias rungtynes sužaidė Nerijus Jonaitis, surinkęs 16 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių (22 naud.bal.), 10 taškų pridėjo Edgaras Turica (5/10 dvit., 0/5 trit.), 8 - Vytautas Milius.

"Infoeros" nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 16 taškų surinkęs Dominykas Rakauskas, 11 pridėjo Justas Aršauskas (8 atk.kam.), 9 - Artūras Varna, 8 taškus pelnė ir 9 kamuolius atkovojo Lukas Liubavičius.