Asseco-IT lygoje permainos lyderių tarpe

Praėjusią savaitę Asseco-IT lygoje buvo sužaista vienuolika susitikimų. Po jų antrajame etape liko vienintelė ekipa, kuri dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio - "Teo". Tuo tarpu iki tol pergalingai žygiavusi "Teltonikos" klubas suklupo mače su "Asseco Lietuva" ekipa. Apie viską plačiau - tradicinėje įdomiausių savaitės akcentų apžvalgoje.

"Asseco Lietuva" - pirma

Praėjusi savaitė itin sėkmingai susiklostė Jaroslav Klimaševskij treniruojamai "Asseco Lietuvos" (5-1) ekipai. Pirmoje savaitės dvikovoje svečiuose rungtyniavę "Asseco Lietuvos" krepšininkai ketvirtajame kėlinyje susitvarkė su "Insoft-IgeniousIT" (0-6) krepšininkų pasipriešinimų ir šventė pergalę 77:54.

Tuo tarpu antrajame savaitės susitikime, principinėje dvikovoje, turnyro lentelės lyderiai kone identišku rezultatu 76:55 įveikė be pagrindinių krepšininkų rungtyniavusią "Teltoniką" (3-1), kuriai tai buvo pirmasis pralaimėjimas antrajame etape.

Pirmose savaitės rungtynėse su "Insoft-IngeniousIT" krepšininkais, pirmojo diviziono lyderiai vargo tris kėlinius, po kurių komandas skyrė tik keturi taškai. Vis tik didesnę rotaciją naudoję svečiai, ketvirtajame kėlinyje įjungę aukštesnę pavarą, sugebėjo spurtuoti ir atitrūko nuo priešininkų. Paskutinę atkarpą laimėję net 25:6, J.Klimaševskij auklėtiniai rungtynių pabaigoje galėjo ramiai laukti finalinės sirenos.

"Asseco Lietuvos" klubo atstovo Tado Savičiaus mintys: "Ruošėmės atkakliai kovai, nes paskutiniu metu su šiais varžovais visada reikia kapotis iš paskutiniųjų. Po teisybei taip ir buvo pirmus tris kėlinius. Dar antrame kėlinyje Žilinskas pasiplovė (sako, kad koją pasisuko, bet jau trečią kartą taip padaro, tai nebetikim). Bet tada tai pamatę varžovai irgi koją išsuko savo įžaidėjui. Čia pamatėme savo šansą - oponentai nuleido galvas ir praktiškai iškart pasidavė. Niekas iš likusių žaidėjų ne itin gebėjo kamuolį persivaryti, tad rungtynių pabaiga buvo tik formalumas. Kažkiek gal gaila varžovų, nes penketuką jie turi visai stiprų, bet antrasis etapas jiems nesiklosto - per trumpas suolelis, ne visada visi susirenka į varžybas, tad to rezultatas - tarsi ryški autsaiderių etiketė, kas tikrai nėra tiesa."

"Smagu, kad bent trumpam įsitaisėm mums teisėtai priklausančioje turnyrinės lentelės viršūnėje. Jau šį ketvirtadienį laukia įdomi dvikova, tikėsimės, kad šios pozicijos lentelės viršūnėje, neatiduosime."

"Insoft-IgeniousIT" žaidėjas Nerijus Adomaitis stebuklų nebesitiki: "Stebuklų šiame sezone jau nebesitikime. Antrajame etape papuolėme į duobę iš kurios niekaip nepavyksta išsikapstyti. Taip sutinku, kad komandų lygis kur kas aukštesnis nei praėjusiais metais, tačiau ir antrajame etape yra net kelios komandos, kurios turėtų būti įveikiamos. Rungtynės su "Asseco" pradėjome su užsivedimu ir daugiau nei tris kėlinius sugebėjome neleisti varžovams išsiveržti į priekį. Tačiau per paskutiniąsias 10 minučių sugebėjome prarasti 19 taškų. Ir nemanau, kad tai įvyko dėl varžovų veiksmų aikštelėje, tiesiog patys daug klydome ir priėmėme neteisingus sprendimus. O prieš geras komandas taip žaisti negalima."

Šiame susitikime nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Vitalij Podgaiskij ir Arminas Lapinskas, pelnę po 21 tašką.

Aikštelės šeimininkų gretose Mantas Beniušis ir Vytenis Vainušis pelnė atitinkamai 19 ir 12 taškų.

Antroje savaitės dvikovoje buvo galima tikėtis intriguojančios ir atkaklios dvikovos. Vis tik "Teltonika" į rungtynes atvyko be pagrindinių savo žaidėjų - Manto Vanago ir Antano Šegždos, tad aikštelės šeimininkų padėtis buvo kur kas geresnė.

Nors per pirmuosius tris kėlinius Mykolo Mankevčiaus ekipa neleido pernelyg toli atitolti "Asseco Lietuvos" žaidėjams, tačiau didelių šansų pakovoti dėl pergalės svečiai neturėjo. Vienintelis Vytenis Petkus kėlė didesnę grėsmę varžovų krepšiui, o jo vieno pastangų buvo per mažai. Ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai, surengę spurtą, atitolo saugia 15 taškų persvara ir ramiai užbaigė rungtynes.

Apie prietarus po rungtynių kalbėjo T.Savičius: "Na, ką čia galima pasakyti apie tokį prietaringą varžovą. Specialiai neatsiuntė savo pajėgiausių žaidėjų, specialiai. Visiems jau žinomas faktas, kad tą sezoną, kai juos kartą įveikiame (o įveikiame beveik kiekvieną sezoną), jie tampa čempionais. Kadangi pirmajame rate pergalę iš mūsų atėmė, dabar lyderiai net nesiteikė ateiti. Nors tie, kur atėjo, dar dėl vaizdo rodė nagus, bet tikrai nepersistengė. Savo ruožtu, pas mus sužaidė šį sezoną dar nematytas L.Žilinskas (žaidė toks su tokiu pat vardu ir pavarde ir anksčiau, bet tas nebuvo nei taiklus, nei geras), susirinko "centriukai", ko pasekoje iškovota ne tokia jau ir sunki pergalė, leidusi dar labiau priartėti prie garantuotų TOP4 šioje grupėje. Kaip ten bebūtų, smagu laimėti prieš, kad ir ne stipriausios sudėties čempionus."

"Teltonikos" trenerio Mykolo Mankevičiaus komentaras: "Smagu, kad "Asseco" vakar susirinko, rimtai pažiūrėjo į rungtynes. Tuo tarpu mes atsivežėm bene trečią sudėtį. Nepaisant to, šaunuoliai vyrai kietai gynėsi, aktyviai judėjo. Puolimas vyko kiek sunkiau, Vytenis tempė komandą, bet nepaisant to, vis tiek koviniu atstumu buvom iki ketvirto kėlinio vidurio. Tada "Asseco" ėjo va bank ir Vyteni trigubino, šis dalino kamuolius komandos draugams, deja – laisvi metimai nesukrito.. Iš kitos pusės – Savičius visas varžybas kartoja, kad norint "Teltonikai" laimėt IT lygą, reikia bent kartą pralošt "Assecams" reguliariajam sezone. Tą ir padarėme."

Nugalėtojų gretose kone geriausias sezono rungtynes sužaidė Laurynas Žilinskas, pelnęs 26 taškus. Vytautas Ubartas pridėjo 15 taškų.

"Teltonikos" ekipoje V.Petkus ir Donatas Šermukšnis pelnė atitinkamai 21 ir 17 taškų.

It supynėse

Nuo +37 iki -18. Tokia svyruojanti buvo "Western Union" (2-2) savaitė. Pirmoje savaitės dvikovoje net 86:49 sutriuškinę "Oro navigacijos" (3-3) krepšininkus, antroje jau patys neturėjo jokių vilčių žaisdami su "Danske Bank" (4-1) ekipa, kuri laimėjo dvikovą rezultatu 80:62.

Mače su "navigatoriais" visa intriga išsisklaidė dar pirmoje susitikimo dalyje. Itin galingai startavę aikštelės šeimininkai jau pirmajame ketvirtyje įgijo dviženklį pranašumą, kuri antroje atkarpoje padidino iki nepadoraus 36 taškų skirtumo. Antroji mačo dalis tebuvo formalumas.

"Western Union" gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Mindaugas Kraujalis ir Petras Linkevičius, pelnę atitinkamai 22 ir 18 taškų.

"Oro navigacijos" komandoje Donatas Liubkevičius ir Remigijus Deveika surinko atitinkamai 21 ir 19 taškų.

Visiškai kitokiu scenarijumi dvikova klostėsi su bankininkais. Pirmajame kėlinyje abi komandos žaidė identiškai - į kiekvieną vienos ar kitos ekipos dvitaškį ar tritaškį, varžovai atsakydavo tuo pačiu. Atrodė, kad tokia atkakli kova tęsis visas rungtynes. Vis tik po pertraukos "Wester Union" puolimas visiškai sustojo. Trečiajame kėlinyje vos penkis taškus surinkusi ekipa po 30 sužaistų minučių turėjo jau 23 taškų deficitą.

Ketvirtajame kėlinyje "Danske Bank" tiesiog išlaikė turimą pranašumą ir po finalinio teisėjo švilpuko galėjo džiaugtis ketvirtąją pergalę antrajame etape ir pasiektu revanšu prieš "Western Union".

Nugalėtojų ekipos atstovas Liudviko Aukštikalnis džiaugėsi pergale: "Susirinkom į varžybas maksimaliai susikaupę, nes norėjome atsilyginti už per praeitą etapą patirtą pralaimėjimą ir ne itin sportiškai traumuotą mūsų komandos draugą. Pačiam pirmą kartą teko žaisti prieš WU, tad paliko neblogą įspūdį. Priekinė linija nėra stipri, tačiau ji gerai atakuoja iš toli, priversdama ištraukti mūsų aukštaūgius iš po krepšio, kur atsiranda laisvės mažiems žaidėjams. Rungtynės buvo atkaklios pirmąją pusę, WU labai gerai pataikė savo metimus, tačiau antroje pusėje pasijautė jų nuovargis, metimai nebekrito, tad turėjome progą atsiplėšti, kuo ir pasinaudojome. Tad ketvirtas kėlinukas liko tik formalumas. Džiaugiuosi, kad turime ilgą atsarginių žaidėjų suolelį ir gerai iš toli atakuojančių žaidėjų. Reiktų tik stengtis daugiau žaisti per priekinę liniją, kad sugebėtume tai padaryti kuomet tolimi metimai nekrenta."

Nugalėtojų komandoje Dangiras Čėsinas pelnė 19 taškų. Tomas Martinkus pridėjo 13 taškų.

"Western Union" gretose Audrius Radišauskas surinko 18 taškų.

Atgimimas

Toliau visus stebina "TIA Technology" (3-2) komanda, kuri prieš tai nutraukė net 11 pralaimėjimų seriją, o dabar štampuoja pergalę po pergalės. Praėjusią savaitę Šarūnės Valinskaitės auklėtiniai kiek netikėtai 52:47 patiesė "Blue Bridge" (3-3) ekipą, bei 58:54 įveikė IBM (1-4) komandos pasipriešinimą.

Aštuonių minučių taškų badas ir pralaimėta atkarpa 0:11 neleido "Blue Bridge" sėkmingai užbaigti rungtynes. Namuose žaidę Antano Daukanto auklėtiniai tarsi sustojo trečiojo kėlinio viduryje ir nieko negalėjo padaryti iki pat ketvirtojo kėlinio vidurio. Nors tuo metu "Tia Technology" pernelyg rezultatyviu žaidimu neišsiskyrė, tačiau "sausai" laimėtos atkarpos pakako pasiekti antrąją pergalę iš eilės.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Paulius Zdanavičius, pelnęs 16 taškų.

Pralaimėjusių gretose Mindaugas Maraulas ir Ramūnas Zigmnatas surinko po 13 taškų.

Pajutę pergalių skonį, "TIA Technology" komandos krepšininkai nesiruošė sustoti ir mače su IBM. Kaip ir pirmoje savaitės dvikovoje, Š.Valinskaitės auklėtiniai, kur kas sėkmingiau sužaidę paskutinę susitikimo atkarpą, sugebėjo įgyti aštuonių taškų pranašumą, kurį išsaugojo iki mačo pabaigos.

"TIA Technology" komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Tomas Laurynas ir Regimantas Šeipūnas, pelnę po 12 taškų.

"IBM" gretose nesulaikomai rungtyniavo Kazimieras Girdenis, pelnęs net 29 taškus.

Lengvos pergalės

Įtikinamas pergales iškovojo "Oro navigacijos" (3-3) ir "Adform" (4-1) ekipos. Pirmieji sugebėjo reabilituotis po skaudaus pralaimėjimo savaitės pradžioje ir šį kartą nepasigailėjo be Mindaugo Šeduikio rungtyniavusios "Visma Lietuvos" (2-4) ekipos, įveikdami ją 60:42. Tuo tarpu "Adform" krepšininkai be gailesčio net 80:52 sutriuškino "BTT Group" (2-2) komandą.

Rungtynėse su "Visma Lietuva", "navigatoriai" viso susitikimo metu ramiai kontroliavo jų eiga. Per pirmuosius tris kėlinius jie nei karto neleido varžovams pelnyti dviženklio taškų skaičiaus ir po 30 žaidimo minučių buvo įgiję net 28 taškų pranašumą. Kai jau viskas buvo aišku, aikštelės šeimininkai kiek atsipalaidavo ir leido svečiams sumažinti skirtumą iki padoraus rezultato.

"Oro navigacijos" gretose Remigijus Deveika ir Donatas Liubkevičius pelnė atitinkamai 15 ir 13 taškų.

"Visma Lietuva" komandoje Ignas Lukošius surinko 16 taškų.

"Adform" savo priešininkams buvo dar labiau negailestingi. Net ir tada, kai skirtumas nekėlė jokių abejonių, aikštelės šeimininkai nei kiek neatsipalaidavo ir savo skirtumą didino net paskutiniajame ketvirtyje. Taip tik dar kartą įrodydami, kad vienintelis jų tikslas - patekti į atkrintamąsias varžybas.

Nugalėtojų komandoje Gytis Sušinskas pelnė net 34 taškus. Deivydas Šabaras pridėjo 16 taškų.

"BTT Group" ekipoje Ervin Rizgelis ir Donatas Zaveckas surinko atitnkamai 18 ir 15 taškų.

Pirmoji pergalė

Pirmąją pergalę antrajame etape pasiekė IBM (1-4) ekipa. Dvikovoje, kurioje abi komandos iki tol nebuvo iškovojusios pergalių, Šarūnės Valinskaitės treniruojama IBM gana lengvai 67:54 įveikė "1ClickFactory" (0-6), kurie lieka vienintele ekipa be pergalės antrajame divizione.

Svečiuose žaidusi IBM ekipa jau rungtynių pradžioje spurtavo ir per pirmąsias 10 minučių įgijo dviženklį pranašumą. Nors antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai kiek stabilizavo padėtį, tačiau prisivyti varžovų nesugebėjo. Po ilgosios pertraukos svečiai dar kartą truktelėjo į priekį ir pabėgo negrįžtamai. Nors paskutiniajame ketvirtyje "1ClickFactory" sugebėjo sumažinti skirtumą iki 13 taškų, didesnės grėsmės IBM ekipos pergalei tai nekėlė.

Nugalėtojų gretose Kazimieras Girdenis ir Paulius Latonas pelnė atitinkamai 16 ir 14 taškų.

Aikštelės šeimininkų komandoje Richardas Paulavičius surinko 21 tašką. Vytautas Saikalis pridėjo 17 taškų.

Lemiamas tritaškis

Likus žaisti apie dvi minutes "Teo" (4-0) ekipa dar pirmavo 7 taškais, tačiau jai prireikė stebuklingos mačo pabaigos, kad išvengtų pratęsimo ir liktų vienintele nepralaimėjusia ekipa antrajame etape. Pergalė rezultatu 81:78 prieš "Affecto Lietuva-Nevdą" (3-2) buvo sunkiausia "Teo" pergalė šiame etape.

Trečiojo kėlinio viduryje "raudonieji" pirmavo 16 taškų pranašumu ir atrodė, kad mačo nugalėtojas yra aiškus. Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, kai komandas skyrė 7 taškai, net ir tuomet atrodė, kad susitikimo baigtis yra aiški. Tačiau aikštelės šeimininkai "Affecto Lietuvos Nevdos" krepšininkai nepasidavė iki paskutinių minučių ir beveik sukūrė stebuklą.

Likus žaisti kiek mažiau nei 30 sekundžių, po taiklių Andriaus Samo ir Manto Bielinsko metimų, aikštelės šeimininkai buvo išlyginę rezultatą. Tačiau jau kitoje atakoje, patyręs Darius Balžekas smeigė tritaškį, ir padėjo savo ekipai išvengti pratęsimo. Nors savo atsakui Jovaro Večkio auklėtiniai turėjo dar 10 sekundžių, lemiama aikštelės šeimininkų ataka buvo nesėkminga.

"Teo" ekipos gretose rezultatyviausia rungtyniavo D.Balžekas, pelnęs 26 taškus. Mindaugas Vilutis pridėjo 15 taškų.

Aikštelės šeimininkų gretose Andrius Samas ir Donatas Ratkevčius surinko atitinkamai 23 ir 18 taškų.

Pratęsimas

Šiokią tokią staigmeną pateikė "Barclays-2" (1-3) komanda. Iki tol be pergalių žengę Karolio Griškaus auklėtiniai, po pratęsimo itin nerezultatyvioje kovoje 49:48 palaužė "Fimos" (4-2) ekipos pasipriešinimą.

Aikštelės šeimininkai "Barclays-2" krepšininkai pasiekti pergalę galėjo ir per pagrindinį mačo laiką, tačiau svečių ekipos krepšininkas Gaudvinas Šniaukštas likus žaisti 16 sekundžių dvitaškiu metimu rezultatą išlygino, o atsakomoji K.Griškaus ekipos ataka buvo nesėkminga.

Pratęsimo metu sėkmė jau šypsojosi "Barclays-2" komandai. Likus žaisti 8 sekundės, aikštelės šeimininkai turėjo kamuolį savo rankose ir vieno taško deficitą. Šį kartą K.Griškaus auklėtiniai sugebėjo suregzti rezultatyvią ataką. Sulig finaline sirena Sauliaus Janušo mestas dvitaškis metimas pasiekė tikslą ir "mėlynieji" šventė netikėtą pergalę.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo 17 taškų surinkęs Vytautas Sipavičius.

"Fimos" ekipoje G.Šniaukštas ir Simonas Šidlauskas surinko atitinkamai 23 ir 14 taškų.