Sėkmės faktoriai ir fantastiški pasirodymai

GEALAN-Sostinės krepšinio IT lygoje (SKL) komandos užsitikrino paskutiniąsias pozicijas didžiosios taurės varžybose. Didžiajai daliai komandų nereikėjo trečiųjų, svarbiausiųjų rungtynių, tačiau vienoje poroje to prireikė ir abejos ekipos kovojo dėl paskutiniojo kelialapio į kovą dėl medalių. Mažojoje taurėje įvyko kova dėl paskutiniosios vietos finale.

DIDŽIOJI TAURĖ

Fantastiškas pasirodymas puolime

Paskutinieji savąją seriją pradėjo „Danske Bank“ ir „Telia“ krepšininkai.

Pirmosios kėlinio minutės žadėjo, jog kova bus taškas į tašką ir abejos ekipos kausis dėl galimos pirmosios pergalės šioje serijoje (8:6). Vis dėlto „Danske Bank“ sportininkai surengė spurtą 16:2, kuris leido išsiveržti pavojingu skirtumu į priekį 24:8, o negana to „Danske Bank“ iki kėlinio pabaigos bandė dar labiau atitrūkti nuo varžovų, tačiau (31:14).

Antrojo ketvirčio pradžioje atrodė, jog „Telia“ deficitas toliau didės, kadangi „Danske Bank“ pranašumas pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis jau siekė 19 taškų (36:17).  Vis dėlto „Telia“ krepšininkams buvo pavykę sumažinti šį pranašumą daugiau nei per pusę 38:28, bet „bankininkai“ nepasimetė ir susigrąžino savo turėtą solidų pranašumą (47:31).

Po ilgosios pertraukos aikštelėje vyravo ypač rezultatyvus krepšinis, kurio metu „Danske Bank“ pranašumas buvo pasiekęs aukštumas (58:36). Tačiau kaip antrajame ketvirtyje, taip ir dabar – „Telia“ vyrams pavyko sumažinti savo atotrūkį iki 13 taškų (69:56).

Ketvirtajame kėlinyje „Danske Bank“ krepšininkai kilo į lemiamą šturmą, kurio metu galutinai įtvirtino savo pozicijas šiose rungtynėse ir kėlinio viduryje „Telia“ deficitas pasiekė 24 taškus (87:63). Po šio nokdauno „Telia“ daugiau nebepakilo ir pripažino „Danske Bank“ krepšininkų pranašumą (99:69).

„Danske Bank“: Domantas Kraujalis 24 (9 rez. perd., 24 naud. bal.), Liudvikas Aukštikalnis 20 (7 atk. kam., 5 išpr. pr., 30 naud. bal.), Viktoras Asačiovas 18 (13 atk. kam., 6 rez. perd., 35 naud. bal.), Audrius Dailydė 17 (6 atk. kam., 24 naud. bal.), Povilas Troščenka 12 (8 atk. kam.).

„Telia“: Justinas Strelčiūnas 19 (7 atk. kam.), Vytenis Kunčiūnas 14 (6 atk. kam.), Dominykas Narkūnas 12 (11 atk. kam., 6 išpr. pr., 23 naud. bal.).

Didysis „Barclays“ trio

Antrosiose savaitės rungtynėse susitiko „Barclays“ ir „DXC“ (0:1).

Pirmosiomis kėlinio minutėmis rezultatyvumas buvo ne ypač didelis. Per pirmąsias 3 minutes abejos ekipos kartu pelnė 8 taškus (2:6). Vis dėlto tolimesnė kėlinio eiga buvo kur kas rezultatyvesnė. Taiklus Vilmanto Andrukonio tritaškis leido „DXC“ pirmauti 2:9, tačiau „Barclays“ surengė spurtą 14:2 ir išsiveržė į priekį (16:11). „Barclays“ vienu metu įgijo 8 taškų pranašumą 26:18, bet dar vieną taiklų tritaškį įsūdę „DXC“ krepšininkai sumažino savo deficitą iki 5 taškų (26:21).

Antrojo kėlinio pradžioje vėl buvo pataikyti keli taiklūs metimai, o vėliau vėl kelias minutes aikštelėje vyravo taškų sausra. Po šios taškų sausros geriau sektis pradėjo „Barclays“ krepšininkams. Likus porai minučių iki kėlinio pabaigos „Barclays“ susikrovė dviženklį pranašumą 42:31, kuris išliko iki pat kėlinio pabaigos (48:35).

Po ilgosios pertraukos „Barclays“ įjungė aukštesnį ir geresnį žaidimo režimą. Nors ir trečiasis kėlinys nebuvo toks rezultatyvus kaip pirmieji du, tačiau „DXC“ toliau nepavyko neutralizuoti „Barclays“ lyderio Luko Šukučio, kurio dėka „Barclays“ vyrai tolo nuo „DXC“. Kėlinio pabaigoje „Barclays“ pranašumas pasiekė neregėtas ribas, kurio pasiuntė „DXC“ į nokdauną (64:45).

Lemiamame kėlinyje rezultatyvumas grįžo į žiūrovų akis, tačiau pernelyg didelė susikrauta „Barclays“ persvara lėmė tai, jog ši serija keliauja į trečiąsias rungtynes (81:68).

„Barclays“: L. Šukutis 32 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 28 naud. bal.), Edvardas Doroškevič (9 atk. kam., 23 naud. bal.) ir Paulius Peseckas (5 atk. kam., 5 rez. perd., 22 naud. bal.) po 15.

„DXC“: V. Andrukonis 17, Miglius Dambrauskas 16 (11 atk. kam.), Tomas Kutra 15, Rimantas Ivoška 14 (9 atk. kam., 7 išpr. pr.).

Per plauką

Antrąsias serijos rungtynes po vienos dienos pertraukos sužaidė „Danske Bank“ ir „Telia“ krepšininkai (1:0).

Šios rungtynės buvo kur kas labiau įtemptos nei pirmosios serijos rungtynes. Pirmajame kėlinyje nė vienai ekipai nepavyko susikrauti solidesnio pranašumo, kuris galėtų atspindėti komandą, kuri švęs pergalę šiose rungtynėse. Vis dėlto besikeisdami taikliais metimais abejų ekipų krepšininkai nieko neišsprendė, tačiau po pirmųjų 10 minučių nedidelę persvarą turėjo „Danske Bank“ (19:17).

Antrasis ketvirtis buvo nerezultatyvesnis, tačiau šiame kėlinyje po truputį pradėjo aiškėti, kuri komanda galbūt šaus į priekį ir bandys įsitvirtinti pozicijas šiose rungtynėse. Kėlinio pradžioje „Danske Bank“ turėjo susikrovę 8 taškų pranašumą (26:18). Šis pranašumas laikėsi didžiąją kėlinio dalį, o galiausiai ir išliko iki pat kėlinio pabaigos (34:27).

Po ilgosios pertraukos pradžiai niekas nesikeitė, o kaip tik ėjo blogyn iš „Telia“ perspektyvos. „Danske Bank“ nuo pat pirmųjų kėlinio minučių šovė į priekį ir susikrovė dviženklį pranašumą 40:29, o vėliau šį pranašumą „Danske Bank“ sportininkams pavyko toliau didinti. Vis dėlto „Telia“ krepšininkai nenuleido ir iš turėto 15 taškų deficito sumažino savo atsilikimą iki minimalaus (47:45). Sumažinę šį pranašumą „Telia“ krepšininkai toliau kovojo ir ketino pratęsti šią seriją iki trečiųjų rungtynių.

Vis dėlto ketvirtasis kėlinys sakė kai ką kito. Šiame kėlinyje rezultatyvumas vėl buvo kiek mažesnis, o eilinį kartą „Danske Bank“ pabėgo į priekį ir susigrąžino saviškį pranašumą, kurį turėjo antrajame kėlinyje (59:50). Vėliau „Danske Bank“ pranašumas pasiekė dviženklį, o daugiausiai, ką galėjo padaryti „Telia“ krepšininkams – jiems pavyko sumažinti savo deficitą iki 5 taškų, kuriais ir pralaimėjo šią seriją (70:65).

„Danske Bank“ žaidėjo D. Kraujalio komentaras: „Pasiekėme savo minimalų tikslą – tai finalo ketvertas. „Danske Bankui“ tai buvo pašėlusi savaitė, nes po serijos su „Telia“ turėjome finalo ketvertą bankų lygoje, tad susitelkti vien ties serija su „Telia“ negalėjome, tai atsispindi ir rezultatuose tarp pirmųjų ir antrųjų rungtynių.

Žinoma, po pirmos pergalės buvo sunku susikaupti 100 proc. ir „Telia“ davė labai geros kovos, varžovai tikri šaunuoliai dėl savo kovingumo. Labai dėkoju „Telia“ komandai, kad jie mums gerai įkrėtė į kailį reguliariojo sezono metu, kad neatsipalaiduotume lemiamose kovose ir vertintume absoliučiai visus varžovus.

Finalo ketverte kaip ir pridera kovos keturios geriausią reitingą turinčios komandos, tad netikėtumų kaip ir nėra. Bus labai sunki dvikova su „Teltonikos“ vyrukais, kuriuos įvardinčiau viso čempionato favoritais, tačiau tai nereiškia, kad negalime pateikti staigmenos ir įveikti jų kaip ir sezono metu – tuo Finalo ketvertas ir yra įdomus, nes laimėti gali bet kas.“

„Danske Bank“: V. Asačiovas 20 (17 atk. kam., 7 išpr. pr., 23 naud. bal.), D. Kraujalis 15, P. Troščenka 13 (15 atk. kam., 24 naud. bal.).

„Telia“: Vitalij Ancevskij 20 (7 atk. kam.), Ričardas Pilitauskas 16, J. Strelčiūnas 12 (6 atk. kam.).

Trečiose rungtynėse – sėkmės faktoriai

Lemiamose serijos rungtynėse susitiko „DXC“ ir „Barclays“ ekipos (1:1).

Rungtynių pradžia buvo ne ypač rezultatyvi. Per pirmąsias penkias pirmojo kėlinio minutes abejos ekipos kartu įmetė vos 8 taškus (2:6). Antrojoje kėlinio pusėje „DXC“ sportininkai didino savo atotrūkį nuo varžovų 11:4, tačiau savąjį spurtą surengė „Barclays“ krepšininkai, kurio metu pavyko išlyginti rungtynių rezultatą (11:11).

Antrajame rezultatyvus krepšinis grįžo į aikštelę. Šiame kėlinyje toliau vyravo labai įdomus krepšinis, įtemptas, intriga vyravo viso ketvirčio metu. Abejos ekipos keitėsi taikliais metimais ir nė viena ekipa nepirmavo didesniais skirtumais. Vis tik kėlinio pabaigoje, prieš ilgąją pertrauką „Barclays“ krepšininkai pirmavo minimaliu rezultatu (29:32).

Trečiojo kėlinio pradžioje abejos ekipos vėl keitėsi taikliais metimais, tačiau šio ketvirčio viduryje „DXC“ krepšininkai po truputį pradėjo perimti šių rungtynių iniciatyvą. Praėjus pusei kėlinio „DXC“ ne tik išlygino rungtynių rezultatą, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (45:39). „DXC“ krepšininkai ketino atitolti dar labiau nuo „Barclays“ 50:42, tačiau „Barclays“ vyrams pavyko savo atotrūkį sumažinti per pus (52:48).

Pirmojoje lemiamo kėlinio pusėje „DXC“ parodė, jog būtent jie nori keliauti į finalo ketvertą, kadangi jiems pavyko šauti dviženkliu skirtumu į priekį (61:50). Šis pranašumas buvo pražūtingas. „Barclays“ kad ir kaip bandė mažinti savo atotrūkį, tačiau geriausiu atveju jiems pavyko sumažinti savo atotrūkį iki 4 taškų, o tai buvo tik paskutinėmis atakomis, tad „DXC“ keliauja į finalo ketvertą, o „Barclays“ keliauja į pavasario atostogas (71:67).

„DXC“: Tomas Gaurilčikas 30 (8 atk. kam., 31 naud. bal.), T. Kutra 16 (7 atk. kam.), R. Ivoška 10.

„Barclays“: L. Šukutis (12 atk. kam., 7 išpr. pr.) ir P. Peseckas (6 išpr. pr.) po 19, Mantautas Sabas 12, E. Doroškevič 10 (6 atk. kam.).

MAŽOJI TAURĖ

Antroji finalininkė, kuriai nesutrukdė 3 techninės pražangos

Vienintelėse mažosios taurės rungtynėse į aikštelę žengė „IBM-Fima“ ir „Adform“ ekipos.

Pirmoji rungtynių dalis kiek geriau nusisekė „Adform“ krepšininkams, kurie pirmajame kėlinyje demonstravo savo didelius raumenis ir kėlinio viduryje pirmavo 3:10, tačiau „IBM-Fima“ bandė mažinti šį varžovų pranašumą. Galiausiai jiems to padaryti nepavyko ir po pirmųjų 10 minučių 11:17 pirmavo „Adform“ sportininkai.

Antrojo kėlinio metu „Adform bandė bėgti į priekį ir didinti savo atotrūkį nuo varžovų. Vis dėlto jiems to padaryti nepavyko, kadangi „IBM-Fima“ krepšininkai parodė savo norą patekti į finalą. Iki kėlinuko pabaigos „IBM-Fima“ sumažino varžovų pranašumą iki vos 3 taškų.

Trečiajame ketvirtyje vyko įdomi kova, kurios metu „Adform“ vėl turėjo didesnį pranašumą. Vienu metu „Adform“ pranašumas pasiekė dviženklį 31:41, tačiau eilinį kartą „IBM-Fima“ sportininkai neketino nuleisti rankų ir kovojo iki pat kėlinio pabaigos. „IBM-Fima“ vyrams pavyko šį pranašumą nukirpti per pusę ir į ketvirtąjį kėlinį keliauti atsilikinėjant 5 taškeliais (38:43).

Lemiamame kėlinyje „IBM-Fima“ toliau rodė savo begalinį norą patekti į mažosios taurės finalą, o negana to – šiose rungtynėse „IBM-Fima“ vyrai susirinko net 3 technines pražangas, kas rodo, jog emocijos liejosi pro kraštus. „IBM-Fima“ viso ketvirčio metu surengė spurtą 18:9, kurio dėka pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rungtynių rezultatą ir keliauti į mažosios taurės finalą, kuriame jų laukia „1ClickFactory“ krepšininkai (56:52).

„IBM-Fima“: Nerijus Sadauskas 15 (6 atk. kam.), Simonas Šidlauskas 14 (8 išpr. pr.), Donatas Gruodis 12.

„Adform“: Darius Petrauskis 15 (10 atk. kam.).