(Ne)tikėtos rokiruotės Asseco-IT lygoje

Praėjusią savaitę Asseco-IT lygoje buvo sužaista neįprastai mažai rungtynių - tik septynerios. Tačiau užteko ir tokio kiekio susitikimų, kad juose būtų užfiksuoti netikėti rezultatai ar prireiktų pratęsimų. Apie viską plačiau - tradicinėje apžvalgoje.

Staigmena

Bene didžiausia savaitės staigmena buvo užfiksuota susitikime, kuriame grumėsi antrojo diviziono ekipos - "Fima" (3-1) ir "Blue Bridge" (2-2). Karčią piliulę teko nuryti vieniems antrojo diviziono favoritams. Iki tol be pralaimėjimų žygiavusi ir triuškinusi visus savo oponentus, "Fimos" ekipa buvo priversta pripažinti Antano Daukanto kolektyvo pranašumą 44:52.

Jau rungtynių pradžioje "mėlynieji" parodė, kad rungtynių favoritai lengvo vakaro gali nesitikėti. Užtikrinta mačo pradžia ir 7 taškų pranašumas - taip startavo "Blue Bridge" ekipa. Kiek vėliau aikštelės šeimininkai sugebėjo atsitiesti, tačiau po dviejų kėlinių jie vis tiek tebuvo besivejančių vaidmenyje.

Didžiąją rungtynių dalį be savo lyderio Roko Kasparavičiaus rungtyniavusi "Fimos" ekipa varžovams primesti savojo žaidimo nesugebėjo ir po ilgosios pertraukos. Patikimą gynybą demonstravusi A.Daukanto ekipa per trečiąjį ketvirtį išlaikė turimą pranašumą, o rungtynes baigė spurtu 7:1 ir šventė labai netikėtą pergalę.

Šis pralaimėjimas "Fimos" ekipai gali pakišti koją kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas. Iki tol itin galingai atrodžiusi ekipa kluptelėjo ten, kur jai nederėjo.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Ramūnas Zimgantas, pelnęs 14 taškų.

"Fimos" ekipoje Nerijus Sadauskas ir Andrius Mateika pelnė atitinkamai 12 ir 11 taškų.

(Ne)tikėtos pergalės

Kiek netikėtai dvejomis pergalėmis savaitė baigėsi "Oro navigacijos" (2-3) ekipai. Iki tol be pergalių žygiavusi komanda šią savaitę patiesė ne tik "Insoft IngeniousIT" (0-6) rezultatu 81:63, ko buvo galima tikėtis, bet ir pateikė staigmeną susitikime su "Barclays" (2-3) ekipa. Šį mačą trečiadienio vakarą "navigatoriai" laimėjo paskutinėmis akimirkomis.

Pirmoje savaitės dvikovoje "Oro navigacija" gana nesunkiai susitvarkė su grupės autsaidere "Insoft-IgeniousIT" ekipa. Galingai startavę svečiai jau per pirmąsias dešimt minučių įgijo apčiuopiamą 15 taškų pranašumą. Nors antrajame kėlinyje aikštelės šeimininkai padėtį kiek stabilizavo ir turimą deficitą sugebėjo sumažinti iki 8 taškų, didelės grėsmės svečių pergalei tai nekėlė. Po krepšiu karaliavęs "navigatorių" duetas Giedrius Giedra ir Remigijus Deveika esant būtinybei visada rasdavo būdą, kaip pelnyti taškus ir atitolinti savo komandą nuo varžovų.

Nugalėtojų gretose minėtasis tandemas pelnė atitinkamai 27 ir 15 taškų.

Aikštelės šeimininkų komandoje daugiausia taškų surinko Mantas Beniušis ir Vytenis Vainušis. Jie pelnė atitinkamai 25 ir 16 taškų.

Antroje savaitės dvikovoje "Oro navigacija" surėmė ginklus su pakilime buvusia "Barclays" komanda. Praėjusiame ture nušlavę "bankininkus", Karolio Griškaus auklėtiniai tikėjosi lengvos kovos ir šiame susitikime, tačiau realybė buvo kitokia.

Visų rungtynių metų aikštėje vyko lygi ir bekompromisė kova. Rezultatas mačo metu net 13 kartu buvo lygus, tad visai nenuostabu, kad viskas sprendėsi paskutinėmis rungtynių akimirkomis.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, rezultatas buvo lygus - 64:64. Per likusį laiką komandos keitėsi netaikliais metimais, klaidomis, tad likus žaisti 15 sekundžių rezultatas vis dar buvo toks pat. Vis tik paskutinės savo atakos metu "navigatoriai" rado tinkamą žmogų - Donato Liubkevičiaus dvitaškis metimas likus žaisti 8 sekundes buvo tikslus. Nors "Barclays" treneris dar spėjo paprašyti minutės pertraukėlės, atsakomoji jų ataka buvo nesėkminga ir svečiai džiaugėsi antrąja pergale per savaitę rezultatu 66:64.

"Barclays" komandos narys Romualdas Balukonis apie rungtynes su "Oro navigacijos" ekipa: "Varžybos buvo ganėtinai kokybiškos ir gražios, mums pakankamai gerai sekėsi pataikyti ir stabdyti priešininkų milžinus, grumiantis su jais baudos aikštelėje. Daugiau kamuolių perėmėme ir pelnėme taškų greitų atakų metu, tačiau varžovai tai kompensavo taškais antru bandymu. Varžovai netikėtai taikliai atakavo iš toli, o mums pritrūko tu poros pramestų metimų iš po krepšio. Kadangi varžybų nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis, turėjome progą parepetuoti kelis scenarijus, kas gali būti naudinga atkrintamosiose. Po šio pralaimėjimo, mums lieka labai mažai šansų pakilti į 4 stipriausių komandų gretas grupėje (žinoma dar visko gali nutikti), tad lieka nusiteikti kovoms atkrintamosiose."

Nugalėtojų komandoje rungtynių didvyris D.Liubkevičius pelnė 17 taškų. Giedrius Giedra pridėjo 16 taškų.

"Barclays" ekipoje Lukas Šukutis surinko 19 taškų.

Kyla į viršų

Žaidžiant normaliomis sąlygomis "Asseco Lietuvos" (4-1) pergalę prieš "Western Union" (2-1) laikyti staigmena gal ir nederėtų. Tačiau taip, kaip susitikimas klostėsi pirmadienio vakarą bei galutinis jo rezultatas verčia sakyti, kad įvyko nemažas stebuklas.

Vos penkiese į rungtynes susirinkęs" "Asseco Lietuva" kolektyvas rungtyniavo ne tik be savo lyderio Lauryno Žilinsko, bet trečiojo kėlinio viduryje turėjo ir 12 taškų deficitą. Tačiau net ir tokiomis sąlygomis svečiai nepasidavė ir po 40 minučių kovos džiaugėsi svarbia pergale 81:75.

Neįprastai kukliai susirinkę į mačą "Asseco Lietuva" kolektyvas susitikimo pradžioje nieko nenusileido kur kas jaunesniems varžovams. Vis tik jaunatvė ir greitis aikštelės šeimininkams padėjo atitrūkti antrajame kėlinyje, o trečiajame "geltonieji" net gi buvo įgiję 12 taškų pranašumą. Tačiau tada viskas apsivertė aukštyn kojom.

"Wester Union" ekipa nuo 29 iki 32 rungtynių minutės nepelnė nei taško, o pati svečių ekipa leido be atsako įmesti net 14. Po tokio spurto priekyje jau buvo "Asseco Lietuva". Tokia rungtynių tėkmė išmušė iš vėžių mažiau patyrusius varžovus, o savo šanso sulaukę patyrę žaidėjai jo nebepaleido. Užtikrintai mačo pabaigą sužaidę tituluoti Asseco-IT lygos senbuviai šventė pergalę.

"Asseco Lietuvos" komandos žaidėjo Tado Savičiaus komentaras: "Į rungtynės susirinkome pilni sportinio pykčio. Rungtynės? Pirmadienį? Naktį? Ne, ačiū. Bet teko ateiti ir sužaisti. Labai jau norėjosi pamokyti varžovus už tokį rungtynių laiką. Ne mums, seniams, tokiu metu lakstyti aikštėje. Na, bet ką padarysi, užmigdėm vaikus ir pirmyn į aikštelę. Susirinkome visas 6-as (tiesa, vieno slapto ginklo taip ir neišleidome į aikštelę, pasilikome siurprizų ateičiai), nes pora kojas išsisukinėjo, kiti - apsirgo. Bet pasirodo, kad aikštelėje penkių pakanka, kai norisi laimėti. Ypač kai iš to penketo centimetrais ženkliais lenkėme varžovus, kurių, reikia pasakyti, irgi ne minia atėjo. Be patys kalti, kad savo metu nesusirenka. Pačios varžybos buvo įdomios ir, kaip ir dera tokiam vėlyvam metui, su laiminga pabaiga. Tris kėlinius teko vytis oponentus, kurie nerodė visiškai jokios pagarbos mūsų aukštiems žmonėms ir niekuo nenusileido kovodami dėl kamuolių. O dar ir tritaškiai visai jiems pakrito. Bet viskas stojo į teisingas vėžes ketvirtajame kėlinyje - pradėjome sėkmingai išnaudoti centimetrų perteklių po krepšiu, pora klaidų pavertėme taškais, o galiausiai mūsų aukščiausias žmogus (J.Kupinas) įsūdė daug nulėmusį tritaškį. Po tokio moralinio sužlugdymo, varžovai nebeatsigavo ir pamojavo balta vėliavėle. Tad belieka tik pasidžiaugti, kad įveikėme dar vieną tikrai stiprią komandą ir įsirašėme tokį malonų taškelį."

Tuo tarpu "Western Union" narys Paulius Mikolaitis komandos ateities perspektyvas piešė niūriomis spalvomis: "Graudu. Kito žodžio apibūdinti šias varžybas nėra. Visu pirma jau trūksta pirštu ant rankų, kad suskaičiuotumėm visas šio sezono varžybas, kuriose pasibaigus trečiajam kėliniui turime dviženklį pranašumą, o lemiamą ketvirčio galą vėl žaidžiame “nuo lygiųjų”. Absoliučiai nesugebame išlaikyti persvaros. Turėjome “susikrovę” bent 10 taškų “viršaus” ir labai draugiškai, klaidelė po klaidelės atidavėm rungtynes tiesiai priešininkams į rankas. Psichologiškai labai gniuždantis pralaimėjimas – žaidėme prieš penkis žaidėjus, kurių metų vidurkis turbūt kokių 40 metų, trys iš jų vos svirduliuoja po aikštelę, o vienas bėgioja “dėl vaizdo”, kad sudarytų penketuką. Baisu. Neįsivaizduoju kokios tolimesnės komandos perspektyvos, dar žinant, jog Mindaugo (Kraujalio) laukia operacija, Gražvydo (Girniukaičio) nėra visą šią savaitę, Gedimino (Girniaus) nebus visą kitą, Dainius (Pilypas) gydosi alkūnės sausgyslių uždegimą, manęs Lietuvoje nebus visą kovo mėnesį."

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo net 27 taškus pelnęs Vitalij Podgaiskij. 20 taškų pridėjo Arminas Lapinskas.

"Western Union" gretose Petras Linkevičius ir Audrius Radišauskas atitinkamai pelnė 22 ir 17 taškų.

Pratęsimas

Pagrindinio rungtynių laiko nugalėtojui išaiškinti neužteko mače, kuriame grūmėsi "Teltonikos" (3-0) ir CSC (2-2) ekipos. Rungtynėse prireikė pratęsimo, kuriame sėkmė šypsojosi aikštelės šeimininkams. "Teltonikos"ekipa po pergalės 84:82 lieka vienintele ekipa pirmajame divizione, kuri dar nepatyrė pralaimėjimo.

Rungtynes kur kas geriau pradėjo Mykolo Mankevičiaus treniruojama "Teltonikos" komanda. Jau pirmosiomis minutėmis aikštelės šeimininkai įgijo dešimties taškų pranašumą ir atrodė, kad šiame susitikime intrigos neišvysime. Tačiau antrojo kėlinio pabaigoje svečiai, vedami Simono Rambyno, sugebėjo turimą deficitą beveik panaikinti.

Antroje rungtynių dalyje iniciatyvą priklausė jau CSC krepšininkams. Po 30 minučių kovos jau svečiai turėjo 7 pranašumą. Mače likus žaisti 90 sekundžių, Tomo Kutros auklėtiniai vis dar buvo priekyje 6 taškais ir atrodė, kad pergalės iš savo rankų nebepaleis. Tačiau čempionišką charakterį pademonstravę "Teltonikos" žaidėjai sugebėjo išsigelbėti ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo metu atkakli kova tęsėsi toliau. Likus žaisti 10 sekundžių, po netaiklaus CSC ekipos žaidėjo Viliaus Balčikonio metimo, rezultatas buvo lygus. Aikštelės šeimininkams priklausė paskutinė ataka, kurioje Antanas Šegžda taikliu dvitaškiu metimu išplėšė komandai pergalę.

"Teltonikos" ekipos treneris M.Mankevičius išskyrė patirties svarbą: "Neturėjome kelių pagrindinių krepšininkų. Jei pirmam etape užtekdavo kelių svarbių žaidėjų, kad varžovus įveiktumėm lengvą ranka, tai dabar to neužtenka. Pradėjome gerai, paskui prasidėjo keitimai, pasodinau lyderius ir tuomet prasidėjo pats įdomumas. Mes pradėjom nepataikyti, jų lyderis Simonas Rambynas puikiai sužaidė ir pamažu ne tik pavijo mus, bet ir išsiveržė į priekį. Laimei ketvirtajame kėlinuke vėl pradėjome kietai gintis bei išlyginome rezultatą. O pratęsime mes veikiausia daugiau jėgų buvom išsaugoję. Galime sakyti - patirtis nugalėjo. Belieka pagirti vyrus už kovingumą."

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Gediminas Izdelis ir A.Šegžda, pelnę atitinkamai 37 ir 29 taškus.

CSC ekipoje S.Rambynas surinko 32 taškus. V.Balčikonis pridėjo 18 taškų.

Triuškino varžovus

Lengvas pergalės praėjusią savaitę iškovojo "Adform" (3-1) ir "TIA Technology" (1-2) ekipos. Pirmieji savo varžovus IBM (1-3) sutriuškino 84:42, o antrieji nepaliko jokių vilčių "1ClickFactory" (0-5) krepšininkams ir šventė pergalę 83:37.

Verta paminėti, kad "TIA Technology" ekipai tai buvo pirmoji pergalė šiame sezone. Šios dvi ekipos žaidė tarpusavyje ir pirmajame rate, tačiau tada pergale džiaugėsi "1ClickFactory" komanda. Šį kartą kur kas stipresni pasirodė esantys aikštelės šeimininkai.

"Tia Technology" gretose Dmitrij Abolichin pelnė 20 taškų. Vytautas Vaičiulis pridėjo 14 taškų.

"1ClickFactory" komandoje Ignas Stočkus surinko 27 taškus.

Pergalė šventusi "Adform" ekipa atrodo atsigavo po skaudaus pralaimėjimo praėjusiame ture. Savo priešininkus sutriuškinę net 42 taškais, "Adform" krepšininkai panašu greitai pamiršo pralaimėjimą ir vėl pasirengę šturmuoti pirmąsias dvi vietas grupėje,

Nugalėtojų ekipoje Matas Tvarijonas ir Marco Novelli pelnė atitinkamai 26 ir 21 tašką.

IBM gretose Kazimieras Girdenis pelnė 14 taškų.