Po pertraukos IT lygos taurė grįžta namo

Antroji balandžio mėnesio pusė – prasidedančios svarbiausios GEALAN-Sostinės krepšinio IT lygos (SKL) kovos, kuriose aiškinamasi, kuri komanda kels IT lygos taurę į viršų. Vis dėlto finalo ketvertas visoms ekipoms buvo kiek skirtingas – vienos komandos laukė du sunkūs mūšiai iš eilės, o kitų komandų rungtynių tvarkaraštis buvo kiek lengvesnis.

Pratęsimo ir didelio charakterio pareikalavusi kova

Pirmajame finalo ketverto mače į aikštę žengė „Danske Bank“ ir „Teltonika IT“ ekipos.

Pirmajame rungtynių kėlinyje kur kas geriau sekėsi „Danske Bank“ krepšininkams. Per  nepilnas 7 pirmojo kėlinio minutes „Danske Bank“ krepšininkai varžovams leido įmesti vos 3 taškus, o tuo tarpu patys įmetė net 15. Vis dėlto patyrę „Teltonika IT“ krepšininkai nepasimetė ir iki kėlinio pabaigos daugiau nei perpus sumažino savo atsilikimą (19:14).

Antrojo kėlinio pradžioje „Teltonika IT“ toliau artėjo. Jiems buvo pavykę sumažinti savo atsilikimą iki vieno taškelio 25:24, tačiau vėliau aikštelėje prasidėjo nerezultatyvus žaidimas. Per dvi su puse minutės nė vienai ekipai nepavyko surengti rezultatyvaus išpuolio, tad abejo ekipas toliau skyrė vienas taškas. Vis dėlto antroji kėlinio dalis geriau nusisekė „Teltonika IT“ krepšininkams, kuriems pavyko persverti rungtynių rezultatą savo naudai (30:35).

Po ilgosios pertraukos savo dominavimą toliau tęsė „Teltonika IT“ vyrai, kurie per pirmąsias dvi trečiojo kėlinio minutes šovė it kulka į priekį ir susikrovė dviženklį pranašumą (32:46). Trečiajame kėlinyje „Danske Bank“ vyrams ilgai nesisekė grįžti į rungtynes ir sumažinti savo deficitą. Vienu metu „Teltonikos IT“ pranašumas pasiekė 19 taškų 41:60, o tai galėjo pasirodyti, jog yra pernelyg didelis deficitas, kurį reikės sumažinti per likusią rungtynių dalį. Iki šio kėlinio pabaigos „Danske Bank“ sportininkams pavyko savo atsilikimą sušvelninti iki 14 taškų (46:60).

Ketvirtajame kėlinyje įspūdingą pasirodymą surengė „Danske Bank“ krepšininkai, kurie spurtavo 15:2 ir prie varžovų priartėjo per vieną taškelį (61:62). Vis tik „Danske Bank“ krepšininkams ilgą laiką nebuvo pavykę persverti rungtynių rezultato, kadangi abejos ekipos keitėsi taikliais metimais. Galiausiai „Danske Bank“ trumpam 69:68 išsiveržė į priekį, kas suteikė jiems pasitikėjimo savo jėgomis. Likus 2 minutėms iki rungtynių pabaigos – „Danske Bank“ turėjo 5 taškų pranašumą, kurį išsaugojus būtų pasiekta pergalė, tačiau šio pranašumo „Danske Bank“ nepavyko išsaugoti, o to padaryti neleido agresyvus „Teltonika IT“ žaidimas, kurio dėka buvo išplėštas pratęsimas (76:76).

Per papildomas penkias minutes vyko rezultatyvi kova ir abejos ekipos keitėsi taikliais metimais. Likus minutei iki pratęsimo pabaigos 85:86 pirmavo „Teltonika IT“, tačiau šaltus nervus parodė „Danske Bank“ gynėjas Daumantas Kraujalis, kuris pataikė dvitaškį ir išvedė savo komandą į priekį (87:86). Per likusią minutę „Teltonika IT“ vyrams nepavyko užpulti varžovų krepšio, o „Danske Bank“ pasinaudojo išprovokuotomis pražangomis, pateikė baudos metimus ir 89:86 įveikė patyrusius „Teltonika IT“ ir žengė į finalą.

„Danske Bank“: Viktoras Asačiovas 32 (12 atk. kam., 6 išpr. pr., 38 naud. bal.), D. Kraujalis 15 (7 rez. perd.), Karolis Daujotas 14 (7 atk. kam., 6 išpr. pr.), Povilas Troščenka 12.

„Teltonika IT“: Vytenis Petkus 20 (7 atk. kam.), Ridas Pulkauninkas 17 (10 išpr. pr.), Gediminas Idzelis 15 (8 išpr. pr.).

Įspūdingas puolimas

Antrajame pusfinalyje susitiko „Paysera-BTT Cloud“ ir „DXC“ komandos.

Pirmajame rungtynių kėlinyje vyko permainingas žaidimas, tačiau didžiąją kėlinio dalį iniciatyvą savo rankose laikė „DXC“ krepšininkai, kurie vienu metu turėjo 5 taškų pranašumą (4:9). Vis dėlto šis pranašumas ilgai nesilaikė ir antrojoje kėlinio dalyje perėmė rungtynių varžias „Paysera-BTT Cloud“ sportininkai, kurie buvo susikrovę analogišką 5 taškų persvarą (20:15). Galiausiai „DXC“ krepšininkai atsigavo ir sumažino savo deficitą iki minimalaus (25:24).

Antrajame kėlinyje savo pozicijas dar labiau bandė įtvirtinti „Paysera-BTT Cloud“ ekipos vyrai. Praėjus 4 antrojo kėlinio minutėms „DXC“ deficitas jau siekė 13 taškų (40:27). Tačiau „DXC“ vyrams tai buvo ne motais – iki kėlinio pabaigos jiems pavyko per pusę sumažinti savo atotrūkį ir likti kovoje dėl patekimo į didįjį IT lygos finalą (47:41).

Trečiajame kėlinyje klostėsi antrojo kėlinio scenarijus – „Paysera-BTT Cloud“ ekipa kėlinio pradžioje vėl atitolo nuo „DXC“ krepšininkų (55:41). Vis dėlto „DXC“ krepšininkai eilinį kartą nepasidavė ir sugrįžo į rungtynes. Šįkart taip arti nepavyko priartėti, tačiau prieš ketvirtąjį kėlinį „DXC“ komandai savo atsilikimą pavyko sumažinti iki vienženklio (66:57).

Ketvirtajame kėlinyje „Paysera-BTT Cloud“ ekipa surengė įspūdingus pasirodymus tiek puolime, tiek gynyboje. Ketvirtasis kėlinys tikriausiai buvo vienas geriausių „Paysera-BTT Cloud“ komandos istorijoje. Šio kėlinio dėka „Paysera-BTT Cloud“ krepšininkams pavyko kiek atsidūsti, iškovoti pergalę ir galiausiai patekti į didįjį finalą (100:65).

„Paysera-BTT Cloud“: Gytis Sušinskas 26 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Dominykas Palšis 23 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 31 naud. bal.), Audrius Karvelis 19, Linas Beliūnas (6 atk. kam., 4 rez. perd., 21 naud. bal.) ir Ervin Rizgelis po 12.

„DXC“: Rimantas Ivoška 19 (6 atk. kam.), Miglius Dambrauskas 14, Tadas Gaurilčikas 11.

Mažasis finalas

Mažajame finale susitiko „Teltonika IT“ ir „DXC“ ekipos.

Šiose rungtynėse savo pranašumus įrodinėjo „Teltonika IT“ krepšininkai. Vis dėlto didžioji pirmojo kėlinio dalis buvo apylygė, abejos ekipos keitėsi taikliais metimais ir gerais gynybiniais epizodais. Tačiau antrojoje pirmojo kėlinio pusėje geriau pasirodė „Teltonika IT“ krepšininkai, kurie akimirksniu išsiugdė dviženklį pranašumą ir į antrąjį kėlinį ėjo kiek ramesni (25:15).

Antrajame kėlinyje „Teltonika IT“ dar labiau įsibėgėjo ir tolo nuo varžovų. „DXC“ krepšininkai neatrado jokių priešnuodžių „Teltonika IT“ puolimui. Per antrąjį kėlinį „Teltonika IT“ įmetė net 30 taškų, kuomet patys praleido vos 15 (55:30).

Po ilgosios pertraukos „DXC“ vis dar neatrado jokių būtų, kurie padėtų pralaužtų „Teltonika IT“ gynybinę sieną. Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose toliau „Teltonika IT“ rodė, jog ji tądien yra stipresnė komanda. Šios rungtynės „DXC“ nenusisekė nuo pat pirmųjų minučių, tačiau patekimas į finalo ketvertą yra aukščiausia pozicija per pastaruosius trejus metus (100:58).

„Teltonika IT“: Antanas Šegžda 23 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Agnius Savičiūnas 21 (7 rez. perd.), G. Idzelis 15 (9 atk. kam., 24 naud. bal.), Mantas Vanagas 14 (10 atk. kam., 22 naud. bal.), Lukas Černiauskas 12 (7 atk. kam., 5 išpr. pr., 21 naud. bal.).

„DXC“: R. Ivoška 15 (12 atk. kam.), T. Gaurilčikas 14.

Didysis finalas

FINALŲ FOTOGALERIJA

Didžiajame IT lygos finale ginklus surėmė „Danske Bank“ ir „Paysera-BTT Cloud“ komandos.

Pirmasis rungtynių kėlinys – labai permainingas. Šį kėlinį geriau pradėjo „Paysera-BTT Cloud“ vyrai, kurie praėjus 3 minutėms pirmavo 4 taškais (3:7). Vis dėlto per minutę „Danske Bank“ krepšininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Nors ir dalį kėlinio rezultatas buvo lygus, tačiau didesnę kėlinio dalį pirmavo „Danske Bank“ krepšininkai, kurių pranašumas išliko iki pat kėlinio pabaigos (18:14).

Antrojo kėlinio pradžioje rungtynių rezultatą persvėrė „Paysera-BTT Cloud“ krepšininkai. Nors ir „Paysera-BTT Cloud“ pranašumas nebuvo didelis, tačiau jie galėjo jaustis truputį komfortabiliau. Vis dėlto kėlinio pabaigoje „Danske Bank“ sportininkai susigrąžino savo turėtą pranašumą. Pasibaigus kėliniui – ilgosios pertraukos sirena skelbė, jog IT lygos finale 33:28 pirmauja „Danske Bank“.

Po ilgosios pertraukos komandos atgavo jėgas ir grįžo į aikštelę. Daugiau jėgų atgavo „Danske Bank“ krepšininkai, kurie surezgė spurtą 12:1 iš nutolo iš varžovų radaro (45:29). Dviženklis pranašumas vyravo pirmojoje kėlinio pusėje, o vėliau „Paysera-BTT Cloud“ vyrai nusprendė nepasiduoti ir toliau kovojo dėl pergalės. Iki kėlinio pabaigos „Paysera-BTT Cloud“ išlygino kėlinio rezultatą, o tai reiškia, jog „Paysera-BTT Cloud“ nieko nei prarado, nei gavo (55:50).

Lemiamo kėlinio pradžioje atrodė, jog „Danske Bank“ atitols ir įtvirtins savo pozicijas aikštelėje, kadangi „Paysera-BTT Cloud“ deficitas buvo priartėjęs iki dviženklio (61:52). Vis dėlto „Paysera-BTT Cloud“ krepšininkai nenuleido rankų bei nagais, dantimis kovojo dėl kiekvieno aikštelės centimetro.

Antrąją kėlinio pusę geriau sužaidę „Paysera-BTT Cloud“ turėjo galimybę dukart švęsti pergalę. Pirmasis kartas buvo tuomet, kai Giedrius Noreika pataikė dvitaškį ir likus 10 sekundžių „Paysera-BTT Cloud“ pirmavo dvejais taškais 67:69, tačiau Audrius Dailydė tarė ne ir dvitaškiu metimu išlygino rungtynių rezultatą (69:69). Iškart po šios atakos Martynas Dabulis galėjo išplėšti „Paysera-BTT Cloud“ komandos pergalę, tačiau savo šansu nepasinaudoję „Paysera-BTT Cloud“ krepšininkai buvo priversti žaisti papildomas 5 minutes (69:69).

Per papildomas 5 minutes geriau sekėsi „Paysera-BTT Cloud“ ekipai, kuri didžiąją pratęsimo dalį pirmavo. Vis dėlto lemiamą žodį tarė „Danske Bank“ ir Marius Lekutis. Paskutiniosios atakos metu M. Lekutis įsūdė tolimą bombą ir savo komandai išplėšė IT lygos didžiąją taurė ir aukso medalius (77:75)!

„Danske Bank“ žaidėjo Liudviko Aukštikalnio komentaras apie finalines rungtynes: „Labai didžiuojuosi komanda, neabejojau komandos žaidėjų meistriškumu, tačiau turime nemažai naujokų, net 3 startiniame penkete, žaidėjų kaita sezono metu buvo labai didelė, tad natūralu, kad mes buksuodavome su susižaidimu, tiek puolime, tiek gynyboje. Šis finalinis ketvertas įrodė, kad mes pagaliau pasiekėme tą lygi, kur galime kovoti su panašaus meistriškumo varžovais, sugebame žaisti kaip komanda, bei palaikyti ir padrąsinti vienas kitą.

Žiūrint į 45 žaidimo minutes, manau tai ir lėmė mūsų pergalę. Mes turime savo lyderius, varžovai juos žinojo ir daug dėmesio skyrė jiems, tačiau jie nežinojo, kad kiti mūsų žaidėjai ne šiaip sau leidžia laiką aikštėje finalo metu. Bankų finale mūsų lyderiams pritrūko indėlio iš kitų žaidėjų, o šiandien jie sužibėjo gražiausiomis spalvomis, Audrius Dailydė išplėšė pratesimą, o  mūsų legendinis komandos žaidėjas, komandos siela Marius Letukis – pergalę paskutinę sekundę.

Žinoma, pramesti varžovų metimai mums labai pagelbėjo, tai turbūt įrodo, jog mes esame geriau pasiruošę psichologiškai. Gal varžovai nesitikėjo, tokio pasipriešinimo ir kibaus bei agresyvaus žaidimo iš mūsų ir tai juos išmušė iš vėžių, nes tokio lygio žaidėjai kaip G. Sušinskas ir D. Palšis nestokoja meistriškumo mesti baudas 100 proc. Be to, sėkmė šypsosi geriausiems.

Džiaugiuosi, kad šiemet turėjome labai įdomu finalinį ketvertą. Paskutinės finalo rungtynės, kurios baigėsi mažesniu nei 10 taškų skirtumu buvo 2012 m., legendiniais Teltonika vs Atea-HP laikais. Tikiuosi ateinančiais sezonais vėl neturėsime komandos išsišokėlės ir mėgausimės atkakliais finaliniais ketvertais.

Ką ši pergalė reiškia mums? Paysera praeitais metais mums neleido pasiekti IT lygos rekordo – 3 titulų iš eilės, tad šis trofėjus yra nauja pradžia siekiant šio tikslo, tikiu, kad mes galime tai padaryti. Tad komandai palinkėsiu pailsėti, išsigydyti traumas, skirti laiko šeimai, sapnuoti Mariaus metimą ir pasitikti naują sezoną su dar didesne energija ir motyvacija siekiant aukščiausių tikslų.“

„Danske Bank“: L. Aukštikalnis 30 (11 atk. kam., 35 naud. bal.), V. Asačiovas 14 (11 atk. kam., 6 išpr. pr, 21 naud. bal.), D. Kraujalis 12, Povilas Troščenka 11 (7 atk. kam.).

„Paysera-BTT Cloud“: D. Palšis 28 (10 atk. kam., 6 išpr. pr., 25 naud. bal.), G. Sušinskas 22 (9 išpr. pr., 7 rez. perd.), L. Beliūnas 10.