Finišo tiesioji: Spring D finalai beldžiasi į duris

Nors už lango lepinanti saulė jau pradėjo dovanoti kvietimus turiningai praleisti laiką gamtoje, pajėgiausioms šio sezono Spring D pirmenybių komandoms dar ne laikas galvoti apie gamtos teikiamus malonumus.

Po vakar pasibaigusių Didžiosios taurės ketvirtfinalių beliko keturios komandos siekiančios pagrindinio Spring D čempionato trofėjaus: VKSK-2, "Vilko brolija", "Visi kartu-2" ir "Citco". Vienintelė VKSK-2 ekipa savo klubo istorijoje yra pasipuošusi Spring D pirmenybių medaliais (2012 m. - bronza), o likusioms komandoms tai bus istorinis šansas papildyti savo trofėjų kolekciją.

Mažosios taurės varžybose situacija dar karštesnė. Vakar pergalėmis pusfinalyje džiaugėsi "Tinto" ir "Oaks Acorns" krepšininkai ir jau rytoj vakare Ekinstos sporto centre (19.15 val.) surems ginklus finale, kurio laimėtojai vasarą pasitiks lydimi pakilios nuotaikos.

DIDŽIOJI TAURĖ

Senbuvių pamokos

Pirmą kartą Sostinės krepšinio lygos (SKL) organizuojamų čempionatų skonį pajutę KK "Gladiator" krepšininkai kelionę Spring D čempionate užbaigė ketvirtfinalyje: savo namų tvirtovėje rungtyniavę "Gladiatoriai" turėjo pripažinti VKSK-2 ekipos pranašumą (57:77).

Pirmuosius du kėlinius pagirtinai kovoję aikštelės šeimininkai turėjo 5 taškų pranašumą (29:24) prieš ilgametę patirtį mėgėjų krepšinį sukaupusius Kupiškėnų sporto klubo atstovus, tačiau antroji rungtynių pusė lygos debiutantams virto baisiausiu košmaru. Trečiąjį susitikimo kėlinį rezultatu 6:25 pralaimėjusi KK "Gladiator" ekipa nebepajėgė atsitiesti ir pirmą kartą šiame Pavasario čempionate pajuto pralaimėjimo skonį.

VKSK-2 ekipos "galva" Giedrius Kubilius po susitikimo sutiko pasidalinti savo mintimis apie pergalę ketvirtfinalyje ir laukiančią sunkią akistatą pusfinalyje: "Dvikovą pradėjom be sportinio pykčio ir užsivedimo. Tad pradžioje priminėm savo komandos šešėlį. Varžovų zoninė gynyba išmušė mus iš vėžių ir pradžia nieko gero nežadėjo."

"Pirmą dvikovos pusę varžovai diktavo savo sąlygas ir buvo priekyje. Visgi per didžiąją pertrauką rimtai pasišnekėjom ir tai davė puikių vaisių. Pradėjom žaisti greitai, gynyboje puikiai padėdavom vienas kitam. Tad varžovai puolime blaškėsi lyg musė pakliuvusi į voratinklį. Pradėjo pyktis ir rinktis technines pražangas. Mes tuo tarpu sužaidę geriausią trečią kėlinuką šį sezoną susikrovėm saugų pranašumą. Ketvirtas kėlinukas tebuvo formalumas."

"Dabar laukia pusfinalio dvikova su "Vilko brolija". Varžovai šiemet jau nuskynė auksą kitoje lygoje, todėl jie turi daugiau patirties lemiamose dvikovose. Priešininkų komanda tikrai gerai sukomplektuota. Turi ne vieną ir ne du lyderius. Plius priekyje turi A lygoje šiemet rungtyniavusį
centrą. Tad žiūrint komandos sudėtį ant popieriaus ir patirtį manau jie yra favoritai. Bet jeigu sužaisim aukščiau savo galimybių pakovoti dėl pergalės šansų yra."

KK "Gladiator": Lukas Gudas (9 atk.kam.) - 13, Laimonas Rasalas - 12, Vytautas Malinauskas ir Edvinas Kundelis - po 10.

VKSK-2: Donaldas Kručas (1PT - 7/8, 14 atk.kam. 7 išpr.praž. 40 EFF) - 22, Justinas Mikšys (3PT - 4/11) ir Dainius Stanionis (3PT - 2/11, 1PT - 8/11, 9 išpr.praž. 5 kl.) - po 20.

Sustojo

Spring D Didžiosios taurės pusfinalyje VKSK-2 krepšininkų lauks akistata su "Vilko brolijos" komanda. Lietuvos miškų plėšrūnai ketvirtfinalyje išvykoje nepasigailėjo (51:85) "Užgesusių talentų" komandos. Pralaimėtojams itin trūko rungtynėse nedalyvavusių Povilo Vilko ir Gyčio Griniaus pagalbos aikštelėje, nes likę krepšininkai nesugebėjo kompensuoti jų netekties: atsarginiai komandos krepšininkai iš viso pelnė tik 3 taškus.

Aikštelės šeimininkams šiame susitikime pavyko išlaikyti intrigą tik pirmoje rungtynių pusėje: prasidėjus ilgajai pertraukai jų deficitas siekė vos 3 taškus (35:38). Vėliau Taikos progimnazijos sporto salėje prasidėjo totalus "Vilko brolijos" dominavimas. Svečiai "Užgesusiems talentams" per antrąją susitikimo dalį leido pelnyti vos 16 taškų, o patys jų surinko 47 ir šventė užtikrintą pergalę.

"Užgesusių talentų" lyderis Edgaras Ivanovas po sezono pabaigą nulėmusio mačo kalbėjo trumpai: "Eilinį kartą susirinkome ne stipriausios sudeties: trūko dviejų pagrindinių žaidėjų."

"2 kelinius žaidėm taškas į tašką, vėliau pritrūkom jėgų, neapsigynėme bei nepataikėme savo metimų."

"Užgesę talentai": Edgaras Ivanovas (3PT - 3/10, 5 per.kam.) - 19, Adolfas Žygas ir Saulius Babinskas - po 11.

"Vilko brolija": Elonas Pokanevič (3PT - 3/5) ir Lukas Lemežis (1PT - 7/8, 6 išpr.praž.) - po 17, Arūnas Rakauskas - 14, Karolis Andrejevas (6 kl.) - 10.

Naujas podiumas

Po pastarąją savaitę įvykusių Spring D pirmenybių Didžiosios taurės ketvirtfinalių tapo aišku, kad lyginant su praeitu sezonu, šiemet ant apdovanojimų pakylos matysime naujus veidus. Pernai bronzos medaliais džiaugęsi KK "Alkani" krepšininkai šiemet pasirodė esą sotesni: ketvirtfinalyje išvykoje rezultatu 70:61 nusileido "Visi kartu-2" ekipai.

Šiemet visus 5 žaistus susitikimus gausiausiame SKL Pavasario čempionate laimėjęs jaunimas praktiškai visų rungtynių metu diktavo savo sąlygas priešininkams. Sužaidus tris kėlinius Tomo Keršio auklėtiniai pirmavo 16 taškų skirtumu (56:40) ir nepaleido pergalės iš savo rankų.

Panašu, jog šiemet puikią formą D lygoje demonstravę "Visi kartu-2" krepšininkai yra rimtai nusiteikę šį sezoną užbaigti iškovodami trofėjų, iki kurio jiems betrūksta vienos pergalės. Pusfinalyje Tomo Keršio įgula grumsis prieš "Citco" ekipą.

"Visi kartu-2": Pijus Navardauskas (2PT - 8/13) - 16, Titas Mikalopas - 12, Tomas Kokanauskas - 9.

KK "Alkani": Rolandas Bajoras - 11, Kristijonas Klečkauskas - 10.

Amerikietiški kalneliai

Paskutine šio sezono Spring D čempionato Didžiosios taurės pusfinalio dalyve tapo "Citco" komanda, vakar namuose po dramatiškos ir permainingos kovos palaužusi (58:57) DXC ekipos pasipriešinimą.

Tragiškai susitikimą pradėję svečiai pirmuosius savo taškus pelnė tik sužaidus 6 minutes, o tuo pasinaudoję priešininkai dar pirmajame kėlinyje įgijo dviženklį pranašumą (15:5). Antrasis mačo kėlinys piešė jau visai kitokį vaizdą: aukštesnę pavarą įjungę DXC krepšininkai lengvai rinko taškus, o "Citco" kolektyvas per paskutines 4 ketvirčio minutes surinko vos tašką ir atidavė rungtynių kontrolę į varžovų rankas (24:30).

Trečiajame susitikimo kėlinyje DXC ekipai buvo pavykę susikrauti 9 taškų persvarą (32:41), tačiau pagrindinio mačo reikalai sprendėsi rungtynių pabaigoje. Likus žaisti mažiau nei minutę rezultatas buvo lygus, o prie baudų metimo linijos stojęs "Citco" komandos įžaidėjas Darius Amsiejus pataikė vieną metimą iš 2 bandymų (58:57). Lemiamos DXC atakos metu svarbiausias metimas buvo patikėtas komandos lyderiui Simonui Rambynui, tačiau jo šūvis tikslo nepasiekė.

"Citco": Vytautas Saulevičius (3PT - 5/14, 14 atk.kam. 10 išpr.praž. 5 per.kam. 35 EFF) - 26, Mantas Leišis (6 išpr.praž.) - 14.

DXC: Simonas Rambynas (2PT - 7/19, 3PT - 3/6, 12 atk.kam. 6 išpr.praž.) - 23, Vilius Balčikonis (3PT - 4/7, 6 rez.perd. 5 per.kam.) - 13, Rimantas Ivoška - 12.

MAŽOJI TAURĖ

ATGIMIMAS

Vos vieną pergalę šiame D lygos sezone iškovoję "Oaks Acorns" krepšininkai Pavasario čempionate išgyvena tikrą renesansą: pavasarį naujais žaidėjais pasipildę "Ąžuoliukai" vakar Spring D Mažosios taurės pusfinalyje namuose palaužė (70:67) "Ad Modum" ekipos pasipriešinimą  ir iškovojo bilietą į finalą.

Pirmoje rungtynių pusėje dominavę aikštelės šeimininkai artėjant antrojo kėlinio pabaigai turėjo 17 taškų pranašumą (45:28), tačiau lengvo gyvenimo jis nepadovanojo. Trečiajame ketvirtyje vos tašką savo priešininkams "atidavę" "Oaks Acorns" prieš lemiamas 10 minučių pirmavo 58:46.

Palyginti lengvos rungtynių eigos užliūliuoti aikštelės šeimininkai kiek per anksti pradėjo galvoti apie finalą ir vos nenusvilo nagų. Likus žaisti mažiau nei minutę "Ad Modum" kvėpavo varžovams į nugaras (69:67), tačiau lemiama komandos ataka sėkmės neatnešė ir pergale džiaugėsi "Oaks Acorns".

Nugalėtojų komandos krepšininkas Mindaugas Žukauskas nepagailėjo gražių žodžių priešininkams ir gyrė savo ekipos draugus, kurie net ir alinami temperatūros nedvejodami žengė į aikštelę: "Labai esame laimingi, kad patekome į finalą ir kovosime dėl aukščiausių apdovanojimų. Varžovas pusfinalyje pasitaikė tikrai stiprus: "Ad Modum" įdomi ir visai neblogai sukomplektuota komanda, turinti ir metikų, ir po krepšiu gerai kovojančių žaidėjų. Vakar mūsų komandai pavyko praktiškai visiškai neutralizuoti jų pagrindinius žaidėjus. Planas buvo duoti mesti kitiems, tik ne jų lyderiams."

"Džiugina, kad ir šiose rungtynėse padarėme pakankamai ne daug klaidų, vadinasi, komandoje atsiranda tarpusavio supratimas. Norėčiau pagirti Mykolą (Mankevičių - aut.past.) ir padėkoti, kad vakar su 38 laipsnių temperatūra atvyko į rungtynes ir padėjo mums patekti į finalą. Džiugu, kad kai tuputį pavargo M. Vanagas komandą patraukė Svajūnas (Sinkevičius - aut.past.) ir Irmantas (Daleckis - aut.past.)."

"Ketvirtadienį laukia pagrindinė kova dėl pirmosios vietos. Varžovas tikrai labai stiprus, todėl reikės visų didelio indėlio ir pilno atsidavimo rungtynėms, kad pasiekti pergalę. KOVOSIME IKI GALO!!! Pirmyn "OAKS"!!!"

"Oaks Acorns": Mantas Vanagas (2PT - 7/13, 3PT - 3/22, 1PT - 8/10, 14 atk.kam. 9 išpr.praž. 6 kl.) - 31, Svajūnas Sinkevičius - 15, Irmantas Daleckis - 12.

"Ad Modum": Deividas Bražėnas - 15, Paulius Škulevičius (6 rez.perd.) - 12.

Trys uraganai

"Tinto" krepšininkai šiame Spring D čempionate anaiptol nedžiugino savo varžybų lankomumu, tačiau tai jiems nesutrukdė prasibrauti į Mažosios taurės finalą. Vakar puikų puolimą demonstravusi "Tinto" komanda namuose nugalėjo (92:81) SKM-99-1 jaunimą ir jau rezga planus, kaip dvikovoje dėl aukso įveikti "Oaks Acorns" ekipą.

Praktiškai visas rungtynes priekyje buvę aikštelės šeimininkai pamažu didino savo pranašumą ir prieš lemiamas 10 minučių pirmavo 18 taškų skirtumu (69:51). Nors paskutiniame kėlinyje jaunimui ir pavyko įmesti 30 taškų, tačiau šio mačo likimas sprendėsi gerokai anksčiau.

"Tinto": Ignas Cibulskas (2PT - 11/26, 1PT - 9/13, 14 atk.kam. 11 išpr.praž. 9 kl. 5 rez.perd. 34 EFF) - 34, Justinas Navickas (3PT - 6/9, 27 EFF) - 25, Martynas Rimkus (15 atk.kam. 6 rez.perd. 5 per.kam. 5 kl. 27 EFF).

SKM-99-1: Erikas Kulikovskis - 21, Rokas Barškėtis (3PT - 3/5) - 11, Lukas Klimavičius (6 kl.) - 10.