Vilniaus universitetas - Spring A reguliaraus sezono laimėtojai (foto)

Vilniaus universitetas - Spring A reguliaraus sezono laimėtojai (foto) 5737

Praėjusią savaitę sostinės krepšinio aikštelėse sužaistos trejos Spring A pirmenybių varžybos, po kurių pirmuosius sveikinimo žodžius galima tarti Vilniaus universiteto krepšininkams, užsitikrinusiems pirmąją vietą reguliariame sezone.

Kad ir kaip bebūtų, šis mažas laimėjimas studentams medalių nepadovanos, todėl džiūgauti dar anksti. Primename, kad garantuotą kelialapį į pusfinalį laimės pirmąsias 3 vietas reguliariame sezone iškovojusios komandos, o dėl likusio bilieto papildomose rungtynėse kovos 4-5 pozicijas užimsiančios ekipos.

Pergalinga savaitė

Ketvirtadienio vakarą Radvilų gimnazijos sporto salėje susitiko dvi iki šiol be pralaimėjimų stipriausiame Pavasario čempionate žygiavusios komandos. Geros formos užtaisu šiuo metu galintys pasigirti Vilniaus universiteto (3/0) krepšininkai rungtynių pabaigoje atlaikė lemiamą VKC (2/1) ekipos šturmą ir džiaugėsi pergale (69:79) išvykoje.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Šiame susitikime VU treneris Rimantas Kaminskas pirmą kartą šiose Spring A pirmenybėse galėjo verstis abiejų brolių Pipirų pagalba, kurių jėga po krepšiais suteikė papildomų resursų svečiams. Broliai nenuvylė: kartu atkovojo 21 kamuolį (visa VU komanda - 41), iš kurių 7 - puolime.

Pirmajame kėlinyje namuose rungtyniavę Vilniaus krepšinio centro krepšininkai atrodė nepanašūs patys į save: Gintauto Reginos auklėtiniams nesklijavo žaidimas abiejose aikštelės pusėse, o po 10 minučių kovos jų priešininkai džiaugėsi jau 15 taškų pranašumu (9:24). Antrajame kėlinyje studentų puolimo mašina kiek prisilpo, tačiau aikštelės šeimininkams tuo pasinaudoti praktiškai nepavyko: sužaidus du kėlinius VKC krepšininkai vis dar turėjo darbo iki kaklo (27:40).

Antroji susitikimo pusė pateikė kiek kitokį vaizdą. Trečiajame kėlinyje 25 taškus surinkę G.Reginos auklėtiniai tinkamą puolimo toną išlaikė ir lemiamo ketvirčio pradžioje, o studentų persvara aptirpo iki 5 taškų (59:64). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes VKC puolėjas Robert Subotkevič greitos atakos metu pelnė 2 lengvus taškus, po kurių komandas teskyrė vienas taiklus metimas iž žaidimo (67:69).

Nepaisant visų varžovų pastangų, visas rungtynes pirmavę Vilniaus universiteto atstovai nebuvo linkę atiduoti pergalės. Lemiamas mačo akimirkas rezultatu 10:2 laimėję studentai iškovojo pergalę ir lieka vienintele komanda dar nepatyrusia pralaimėjimo skonio šiame Spring A čempionate.

Nors Rimanto Kaminsko vadovaujama Vilniaus universiteto komanda ir užsitikrino reguliaraus sezono laimėtojų vardą, tačiau ekipos strategas dar neskuba džiaugtis: "Nors ir laimėjome rungtynes dėl pirmosios vietos reguliariame sezone, bet tikros kovos prasidės pusfinalyje, o visos komandos yra panašaus meistriškumo"

"Į dvikovą prieš VKC kolektyvą ėjome rimtai nusiteikę: gerai gynėmės ir pirmą kėlinuką užtikrintai laimėjome, po to šiek tiek atsipalaidavome, galvodami, kad rungtynes jau laimėjome ir VKC išlygino žaidimą. Nepaisant to, mes visą laiką kontroliavome rungtynes ir jas laimėjome."

"Brolių Pipirų sugrįžimas į mūsų komandą be jokios abejonės sustiprino mus ir tai puikiai matosi mačo statistikoje. Tačiau noriu pasakyti, kad rungtynes laimi komanda!"

Vilniaus universitetui Tautvydas Pipiras (3PT - 4/12, 9 atk.kam. 6 išpr.praž. 30 EFF) pelnė 23 taškus, Mantas Dong - 13, Paulius Naraškevičius (4 per.kam.) - 12, Eimantas Kaminskas - 10.

VKC ekipai Robert Subotkevič (2PT - 7/14, 5 per.kam. 26 EFF) įmetė 20, Einaras Tubutis (3PT - 3/4, 6 kl.) - 15, Tauras Ulevičius (9 rez.perd.) ir Vladislav Šarapov - po 9.

VKC krepšininkai šiandien dvikovoje prieš LEU-"Šviesa" ekipą gali užsitikrinti antrąją vietą Spring A čempionato reguliariame sezone. Rungtynių pradžia pagrindinėje LEU salėje (Studentų g.39) - 19.15 val.

Praėjusios savaitės pradžioje Vilniaus universiteto krepšininkai išvykoje ketvirtajame kėlinyje įrodė savo pranašumą (66:89) prieš LEU-"Šviesa" (0/1) ekipą. Nors galutinis susitikimo rezultatas skelbė iš pažiūros lengvą R.Kaminsko auklėtinių pergalę, tačiau reali sitaucija aikštelėje buvo kitokia. Pirmoje susitikimo pusėje pirmaujanti komanda keitėsi 8 kartus, o prasidėjus ilgajai pertraukai svečiai buvo atitolę vos per žinsgnį (34:36).

Trečiasis kėlinys prasidėjo Vilniaus universiteto mini spurtu (36:46), tačiau LEU-"Šviesa" netrukus ir vėl išsiveržį į priekį (50:49). Tiesa, tai buvo paskutinis kartas šiame susitikime, kai aikštelės šeimininkai turėjo persvarą savo pusėje. Lemiamo ketvirčio metu dominavę Kaminsko auklėtiniai staigiai pabėgo į priekį ir iškovojo pergalę.

Įdomu, jog Sostinės krepšinio lygos (SKL) istorijoje abi šios komandos tarpusavyje jau spėjo sužaisti 18 susitikimų, 12 iš jų pajėgesni buvo Vilniaus universiteto atstovai.

Aikštelės šeimininkų šiame mače neišgelbėjo ir puikiai rungtynes sužaidęs Augustinas Venckus (3PT - 8/11, 26 EFF), kurio sąskaitoje - 30 pelnytų taškų. Tomas Zdanavičius (8 kl.) pridėjo 10, Rimantas Daunys - 8.

Nugalėtojams naudingiausias rungtynių žaidėjas Justinas Jogminas (2PT - 10/15, 13 atk.kam. 5 kl. 31 EFF) įmetė 23, Tautvydas Pipiras (3PT - 3/6, 5 rez.perd.) - 21, Laurynas Jasionis (3PT - 3/5) - 13, Mantas Dong - 12, Kipras Urbanavičius ir Kipras Davidonis (4 per.kam.) - po 10.

Laukia pastiprinimo

"Legiono" (1/2) krepšininkai šiame Spring A čempionate per tris jau sužaistas akistatas vidutiniškai per kiekvieną susitikimą pelno net po 99,3 taško, tačiau pirmąją pergalę jiems pavyko iškovoti tik trečiuoju bandymu. Praėjusią savaitę "Legionas" namuose įrodė savo pranašumą (102:90) prieš ISM universiteto (0/2) ekipą, palikdami B lygos čempionus be pergalių stipriausiame Pavasario čempionate.

Pirmąsias 10 rungtynių minučių geriau sužaidę aikštelės šeimininkai pirmavo 18:14. Palyginti ramiai prasidėjęs mačas, vėliau Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos salėje susirinkusiems žiūrovams padovanojo galingą puolimo bangą. Abi ekipos lengvai rinko taškus, o prasidėjus ilgajai pertraukai "Legiono" pranašumas praktiškai ištirpo (44:43).

Trečiajame kėlinyje likus žaisti pora minučių ekipas vis dar skyrė tik 1 taškas (65:64), tačiau netrukus aikštelės šeimininkai įjungė papildomą pavara ir susikrovė dviženklį pranašumą (78:68). Per likusį laiką studentams taip ir nepavyko sukurti intrigos ir pirmosios pergalės šiame Spring A čempionate jiems dar teks palaukti.

Nugalėtojų komandos marškinėlius šiame mače ir vėl vilkėjo tik 7 žaidėjai, tačiau ekipos vadovas Gintaras Pavalkis žadėjo, kad jau artimiausiu metu situacija pasikeis ir "Legionas" pasipildys galingu arsenalu: "Šiame susitkime mūsų komanda rungtyniavo be Igno Rylos, Pauliaus Leščinsko ir Igno Juškevičiaus pagalbos, tad akivaizdu, jog mes dar turime daug neišnaudotų resursų. Ši trijulė visai neseniai baigė kovas savo pagrindinėse lygose, todėl tikimės, kad jau artimiausiame mače išvysime juos vilkint "Legiono" komandos marškinėlius."

"Pavasario čempionato formatas "neįpareigoja" demonstruoti gerą žaidimą nuo pat pirmenybių pradžios, tačiau mes tikrai nesiruošiame užbaigti reguliarųjį sezoną penkti. Turėdami pilną sąstatą aikštelėje, galime galvoti tik apie aukščiausius tikslus - tai yra Spring A taurę mūsų rankose. Tik dėl to mes ir nusprendėme dalyvauti šiame čempionate!"

"Legiono" komandą link pergalės vedė 38 taškus įmetęs Alvydas Žarskus (2PT - 17/19, 38 EFF), Ričardas Prybylskis (3PT - 6/17, 6 rez.perd.) pridėjo 24, Rytis Meškauskas - 14, Julius Ščipokas (9 atk.kam. 9 rez.perd.) - 12, Arnas Aniulis - 10.

ISM universitetui Albertas Valiulis (2PT - 7/9, 3PT - 5/20, 10 atk.kam. 26 EFF) įmetė 30, Linas Beliūnas - 16, Artūras Šinkauskas - 13, Jurgis Čėsna - 11.