Kaune vykusiame "Dipolio" turnyre sąlygas diktavo Vilniaus ekipos

Sekmadienio popietę Kauno krepšinio mokyklos "Aisčiai" salėje vyko aštuntasis "Dipolio" taurės turnyras, kuriame varžosi stipriausios Plasta-Sostinės krepšinio lygos (SKL) ir Švyturio-Kauno krepšinio lygos (KKL) komandos. Šiemet dėl pateisinamų priežasčių renginyje negalėjo dalyvauti Sostinės B lygos čempionė "Rybvaldos" ekipa, tad buvo sužaistos trejos rungtynės ir visose jose pergalės šventė iš Vilniaus  atvykusios komandos.

Anksti ryte turnyrą pradėjo C lygų čempionų akistata, kurioje susigrūmė Kauno "Hidraulinės sistemos" ir Vilniaus "Gealan" komanda. Vos prieš savaitę sezoną baigę ir puikioje sportinėje formoje vis dar esantys vilniečiai jau pirmajame kėlinuke pasiuntė varžovus į nokdauną (35:19), o vėliau nė akimirkai neleido varžovams pagalvoti apie intrigos atkūrimą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 92:68.

Rungtynių nuotraukos

"Gealan": Ramūnas Viščinis (5 rez.perd., 5 per.kam., 30 naud.balų) 23, Tomas Lukoševičius 17, Eligijus Ročys 15.

"Hidraulinės sistemos": Marius Šumlinskas (13 atk.kam.) 19, Martynas Kudakas (7 rez.perd.) 12.

Iš karto po to į aikštę išbėgo abiejų miestų Savivaldybių administracijų darbuotojai. Nors daugelis šioje dvikovoje tikėjosi intrigos, tačiau vilniečiai vėl buvo nesvetingi ir sužaidus dešimt minučių jau triuškino varžovus (23:5).

Po šalto dušo atsigavę kauniečiai antrajame kėlinuke minimaliai apkarpė turėtą deficitą, tačiau ilgosios pertraukos metu jėgas atgavusi Vilniaus savivaldybė tėškė varžovams dar vieną antausį (25:12) bei likus žaisti dešimt minučių susikrovė įspūdingą 30 taškų persvarą (60:30).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o pasigirdus finaliniam švilpukui pergalę antrąją pergalę turnyre rezultatu 78:43 šventė Vilniaus atstovai.

"Vilniaus m. Savivaldybės administracija": Gintas Petrikas 31, Raimundas Jacunskas (25 atk.kam., 10 rez.perd., 5 blk., 46 naud.balai) 17, Eugenijus Gamperis 14.

"Kauno m. Savivaldybės administracija": Martynas Aranauskas 12, Vytautas Augonis (10 atk.kam.) 10.

Tikru turnyro desertu tapo A lygų čempionų akistata, kurioje susigrūmė Kauno "Kauno autobusai" ir Vilniaus "Oro navigacijos" ekipa. Krepšinio legendų perpildyta "navigatorių" komanda žaidė lyg ant sparnų bei visą dvikovos laiką diktavo varžovams rungtynių ritmą.

Nors pirmaujanti ekipa keitėsi net 14 (!) kartų, o dar 9 rezultatas buvo lygus, tačiau kauniečiai priekyje buvo tik kiek daugiau nei dvi minutes. Likusią susitikimo dalį iniciatyvą savo rankose laikė "Oro navigacijos" legendos, kurios žaidė komandinį krepšinį ir žymiai taikliau už varžovus atakavo krepšį.

Lūžis rungtynėse įvyko prieš pat didžiąją pertrauką, kuomet svečiai iš Vilniaus netikėtai spurtavo bei įgijo 8 taškų pranašumą (53:45). Tarsi to būtų negana antrąją susitikimo dalį "navigatoriai" pradėjo pelnydami dar 10 taškų be atsako ir pasiųsdami kauniečius į lengvą nokdauną (63:45).

Nors "Kauno autobusų" krepšininkai pakilo ant kojų, tačiau tai buvo viskas, ką jiems pavyko padaryti. Pavyzdinį žaidimą demonstravę Plasta-Sostinės krepšinio lygos atstovai išlaikė saugų atstumą ir dvikovos pabaigoje šventė pelnytą pergalę rezultatu 98:92.

"Oro navigacija": Jonas Elvikis (6 rez.perd.) ir Giedrius Giedra po 17, Rolandas Matulis (4/5 trit.) 16.

"Kauno autobusai": Mantas Lauraitis 21, Tomas Rakauskas 19.

Iki šiol stipriausiųjų mūšiuose vilniečiai buvo pasiekę vos vieną pergalę, tą dar 2010 metais padarė "Medea-VU" studentai. Beje, tame pačiame prieš šešerius metus Kaune vykusiame "Dipolio" turnyre, vilniečiai pirmą kartą įveikė savo kolegas iš laikinosios sostinės. Tuomet pergalė buvo iškovota rezultatu 3-1.

Įdomu tai, kad per aštuonis metus 2 pergales šventė Vilnius, 4 kartus turnyras pasibaigė lygiosiomis ir 2 pergales šventė Kauno atstovai.

Be to, šiemet vos antrą kartą buvo užfiksuota "sausa" pergalė, prieš tai 2013 metais tą pavyko padaryti KKL ekipoms, kurios laimėjo turnyrą net 4-0.

Per visą renginio istoriją buvo sužaisti 29 susitikimai, kuriuose 14 pergalių šventė sostinės komandos, o 15 kartų laimėjo Kauno  garbę gynusios ekipos.