SUMMER A taurės starte - skambios favoritų pergalės

Pirmadienio vakarą startavo SUMMER čempionato elitinės grupės kovos. Tiesa pirmasis turas didesnės intrigos neatnešė - dvikovų favoritėmis laikytos komandos gana greitai pabėgo nuo varžovių ir šventė skambias pergales. Tiesa, verta pažymėti, kad nesėkmes patyrusios komandos žaidė nepilnomis sudėtimis, tad stipriausiųjų grupės kovose dar tikrai gali būti visko.

Pirmosiose vakaro rungtynėse ginklus surėmė "Adomidos" (1-0) ir "VKM 97" (0-1) kolektyvai, o pergalę rezultatu 107:90 šventė pirmoji ekipa.

Arti trigubo dublio buvusio Gyčio Brazausko vedama ekipa dar pirmoje dvikovos dalyje įgijo triuškinamą pranašumą (58:39), tad po didžiosios pertraukos abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus.

Įdomu tai, kad šioje rungtynėse buvo pataikyta net 30 tolimų metimų, o visi jie realizuoti gana aukštu 37,5% taiklumu. Be to, verta pažymėti, jog abu kolektyvai itin noriai dalinosi kamuoliu - "Adomida" atliko 27, o jų varžovai - 25 rezultatyvius perdavimus.

Beje, iš visų 15 aikštėje pasirodžiusių žaidėjų taškų nepelnė vienintelis Valius Sipčenko iš "VKM 97" ekipos.

"Adomida": Mantas Šerkšnas 27, G.Brazauskas (11 atk.kam., 9 rez.perd., 35 naud.balai) 26, Tomas Zdanavičius (5 rez.perd.) 16.

"VKM 97": Mantvydas Staniulis (5 rez.perd., 7 per.kam.) 22, Šarūnas Tamkevičius 19.

Iškart po šios dvikovos į aikštę žengė "KK Riešės" (1-0) ir "Getstyle" (0-1) kolektyvai. Nors pastaroji komanda prieš pat dvikovą sulaukė soliduas pastipinimo (Augusto Šuliausko), tačiau pergalė rezultatu 111:80 šventė LKL bronzos medalininko Margirio Normanto vedama "Riešės" ekipa.

Pakiliai dvikovą pradėjusi "Riešės" ekipa gana greitai įgijo dviženklį pranašumą (19:5). Tiesa,  "Getstyle" atstovai nenuleido rankų ir ilgą laiką alsavo varžovams į nugaras (26:32, 40:49), tačiau jėgų jiems užteko tik iki didžiosios pertraukos.

Trečiojo ketvirčio pradžioje "Riešės" jaunimas įjungė aukštesnę pavarą ir sužaidęs nepriekaištingą kelių minučių atkarpą  vėl mėgavosi triuškinama persvara (41:23).

Atitrūkę į priekį favoritai nebekartojo savo klaidų, išlaikė solidų pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

Įdomu tai, kad per visą dvikovos laiką nugalėtojų ekipa metė vos 1 (!) baudos metimą. Kita vertus, lengvų taškų "Riešės" vyrams nelabai ir reikėjo, nes jie aplenkė varžovus pagal visus įmanomus statistiniu rodiklius.

Nugalėtojų komandos treneris Ervinas Stenkevič davė trumpą komentarą: "Visų pirma sveikinu savo komandą pradėjus SUMMER A lygą pergale. Nesitikėjau, kad į pirmą dvikovą ateis tiek daug žmonių, todėl teko žaisti dviem penketais ir tas du pirmus kėlinukus nedavė rezultatų."

"Vis tik, vėliau pradėjom žaisti taip kaip šita komanda ir turi bei gana greitai nubėgom saugiu rezultatu ir vėliau jau neprisileidom varžovų."

"Riešė": M.Normantas (6 rez.perd.) 18, Kostas Jonuška ir Alvydas Žarskus po 15.

"Getstyle": Darius Kibildis (6 rez.perd.) 29, Rolandas Pocius (11 atk.kam.) 17.