A lygos pirmojo rato apžvalga

Ketvirtadienio vakarą GEALAN-Sostinės A lygos reguliarusis sezonas pasiekė pusiaukelę, kurioje aštuonios stipriausios komandos gavo kelialapius į A.Makulavičiaus taurės turnyrą, o likusios trys - peno pamastymui apie antrąją sezono dalį.

Pasinaudodama proga oficiali čempionato svetainė sostineskl.lt apžvalgia komandų pasirodymą pirmoje sezono dalyje ir pateikia savo prognozes apie tai, kas komandų laukia antrojoje.

* - skliausteliuose 2017-2018 m. sezone A lygoje užimta vieta.

REITINGO VIETA REZULTATAS KOMANDA
1. (5) 8-2

„Stekas-Rivilė“

Jeigu spalio mėnesį būtų surengtos lažybos dėl to, kas įpusėjus reguliariajam sezonui bus pirmoje rikiuotės vietoje, nemanau, kad kas nors būtų statęs už „Steko-Rivilės“ kolektyvą.

Visgi, pirmas ratas baigėsi, o mes matome oranžiniu ant balto parašytą faktą, jog Antano Viparto treniruojama ekipa užima pirmąją poziciją.

Ar tai staigmena? Taip. Tačiau didele sensacija to tikrai negalima pavadinti. Lyg geras vynas šis kolektyvas brendo pamažu ir panašu, jog pavasarį bus pats metas, kuomet gėrimą bus galima ragauti.

Prognozuoti šiai komandai titulą gal kiek per drąsu, tačiau vieta finalo ketverte tikrai nieko neturėtų stebinti, o atsidūrus ten iki vienos ar kitos spalvos medalio liktų vos vienas žingsnis.

2. (8) 7-3

„Vilniaus universitetas“

Didžiausias reitingo šuolis priklauso lyg iš naujo gimusiai „Vilniaus universiteto“ komandai.

Pastaruosius keturis sezonus tarp turnyro autsaiderių draugiją rasdavusi ekipa šiemet subrendo, susigrąžino savo „auksinius“ berniukus ir pirmajame rate parodė, jog yra nusiteikusi labai rimtai.

Jei ne netikėtas pralaimėjimas pirmojo rato pabaigoje „Sporto namų“ komandai studentai reguliariojo sezono pusiaukelę būtų pasiekę pirmi, tačiau ir antroji pozicija tikrai nėra bloga.

Juolab, kad įvertinus žaidimo stabilumą ir „ant popieriaus“ esančią sudėtį nepanašu, jog Rimanto Kaminsko auklėtiniai turėtų prarasti formą.

Tad panašu, jog 2014-ųjų metų A lygos čempionai po penkerių metų pertraukos pagaliau vėl yra vieni iš favoritų laimėti titulą.

3. (3) 7-3  

„Tegra“

Pasižiūrėjus į skaičius galima sakyti, kad „Tegros“ pasirodymas pirmajame rate buvo kone idealus: pergalių ir pralaimėjimų balansas geras, trečioji vieta rikiuotėje įkvepia, o nuo lyderių atsiliekama vos vienu tašku.

Tačiau pasižiūrėkime į viską iš arčiau. Lengvos pergalės pasiektos tik prieš autsaiderius ir antra sudėtimi žaidusią „Ferimstos“ komandą, prieš lyderius pralaimėta gana dideliais skirtumais, o likusios pergalės pasiektos po gana atkaklios kovos.

Žinoma, jau ne kartą rašėme apie didžiulę konkurenciją šio sezono A lygoje, tačiau jei Giedriaus Pečiulionio auklėtiniai nori išlaikyti esamas pozicijas, o pavasarį kovoti dėl medalių, išvadas reikėtų daryti jau dabar.

4. (N) 6-4

 

„LKA-karys.lt“

Stipriausios miesto lygos debiutantai negaišo laiko apšilimui ir nuo pat sezono pradžios įsitvirtino viršutinėje turnyro rikiuotės dalyje.

Tiesa, salės remontas sutrikdė treniruočių procesą, tad nuo gruodžio mėnesio kariškių žaidimo kreivė smigo žemyn ir A lygos naujokai pirmąjį ratą baigė trimis pralaimėjimais iš eilės.

Tačiau salė jau suremontuota, visa švyti kvepia, tad Mariaus Kugaudos treniruojama ekipa yra toliau pasiruošusi stebinti Vilniaus krepšinio mėgėjus.

Potencialo debiutantai tikrai turi, bėda ta, kad jie dabar jau visiems puikiai pažįstami, o nuo raudonosios zonos, kuri neleidžia varžytis atkrintamosiose jie atitrūkę vos dvejomis pergalėmis.

Komandos laukia nemažai iššūkių, tačiau būtent jų kariškiai savo gyvenime dažniausiai labiausiai ir laukia.

5. (1)
6-4

SK „Ferimsta“

Iki šiol nė viena A lygos komanda nebuvo apgynusi čempionės titulo, o būtent tai yra užsibrėžusi padaryti „stogdengių“ ekipa.

Nors pirmoje sezono dalyje Edvino Justos auklėtinių žaidimas nėra įkvepiantis, greičiau verčiantis kraipyti galvą, tačiau po Naujų metų į rikiuotę grįžtantis Ignas Juškevičius turėtų įnešti pokyčių ir atskleisti tikrąjį klubo potencialą.

Būtų keista, jei viena stabiliausių pastarųjų sezonų komandų pavasarį nežaistų finalo ketverte.

Tačiau nieko stebėtino, jei ten patenkti nepavyktų, nes norinčiųjų ten patekti - visas būrys, o žaidimas pirmoje sezono dalyje nėra toks užtikrintas, koks turėtų būti.

6. (2) 6-4

MRU

Nors sezoną studentai pradėjo gana įspūdingai (5-1), tačiau vėliau prarado savo pagrindinį vidurio puolėją Paulių Joneliūną, pralaimėjo net trejas rungtynes iš eilės ir smigo į labai gilią duobę.

Vis tik, pirmojo rato pabaigoje pasiektas revanšas prieš „Ferimstos“ komandą tarsi įrodo, jog V.Poteliūno auklėtiniai gali demonstruoti gerą žaidimą net ir neturėdami penkto numerio.

7. (4) 5-5


„ISM universitetas“

Pagrindinio trenerio pasitraukimas ir kardinaliai pakitusi komandos sudėtis galėjo turėti kritinių pasėkmių praėjusio sezono finalo ketverto dalyviams, tačiau, galima sakyti, jog Mariaus Pavlovskio auklėtiniai baloje, kol kas, nesušlapo.

Taip, pralaimėjimas pirmojo rato finiše galėjo užkirsti komandai kelią į A.Makulavičiaus taurės turnyrą, tačiau studentai nesuklupo ir reguliariojo sezono pusiaukelę pasiekė būdami septintoje pozicijoje.

Tiesa, antroje sezono dalyje „ISM universiteto“ komandos lauks kur kas rimtesni iššūkiai - pozicijas susigrąžinti norės VGTU ekipa, „Sporto namai“ važiuos aukštesne pavara, o MRU atstovai taip pat kabinsis į nuvažiuojantį atkrintamųjų traukinį.

Konkurencija nežmoniška ir vienintelė paguoda ta, jog nuo vasario vidurio prie kolektyvo pilna jėga turėtų prisijungti rudenį keletą rungtynių LKL pirmenybėse sužaidęs Ignas Lukošius.

Tad šiai dienai „ISM universiteto“ situacija nėra įkvepianti, tačiau tikrai ne beviltiška.

8. (6) 5-5  

„Sporto namai“

Vos aštuntąją vietą užėmusi „Sporto namų“ ekipa tradiciškai žiemą pateikia daugiau klausimų nei atsakymų.

Rugsėjį iškovoję SKL „Rudens taurę“ Rolando Skaisgirio auklėtiniai tarsi parodė, kad jau išalko ir 2019 metų pavasarį vėl kovos dėl medalių.

Tačiau po itin prastos sezono pradžios (1-5) veteranų ambicijos vis dažniau sulaukdavo pašaipų iš kolegų pusės.

Vis tik, pats įdomumas buvo priešakyje: pasistiprinę keliais jaunais krepšininkais „Sporto namų“ atstovai pirmąjį ratą baigė keturiomis pergalėmis iš eilės ir „ant menčių“ paguldydami turnyro rikiuotės viršuje esančias „Ferimstos“ ir „Vilniaus universiteto“ komandas.

Laukia įdomus pavasaris? Mes tuo net neabejojame!

9. (7) 4-6

VGTU

Pirmąją rimtą staigmeną sutinkame devintoje pozicijoje, kurioje atsidūrė... VGTU komanda.

Gintaro Šerkšno treniruojami studentai daugelį stebina tuomet, kai nepatenka į finalo ketvertą, tačiau įpusėjus 2018-2019 m. sezonui jie net nepatenka į atkrintamąsias varžybas ir šiemet nekovos A.Makulavičiaus taurėje.

Viena vertus, studentų sudėtis tikrai neprasta ir šį rezultatą galima laikyti staigmena, kita vertus - šio sezono A lyga yra itin vienodo pajėgumo, o vietą rikiuotėje gali lemti vos vienas taškas ar vienerios prasčiau sužaistos rungtynės su lentelės kaimynais.

Taip kad, nuplaukęs bilietas į A.Makulavičiaus taurės turnyrą turėtų tapti šaltu dušu studentams prieš itin intriguojančią antrąją sezono dalį.

10. (9) 1-9

„Vilniaus kolegija“

Dar vienas kolektyvas lyginant su praėjusiu sezonu rikiuotėje praradęs poziciją yra Stanislovo Radziulio treniruojama „Vilniaus kolegijos“ ekipa.

Pasak paties studentų trenerio pagrindinė klubo bėda - prastas rinkimasis į rungtynes ir didelė žaidėjų, sezono viduryje pereinančių į kitas ekipas, rotacija.

Gal ir taip, tačiau kuomet savo sudėtyje turi Edviną Lebecką, Martyną Rakauską, Taurą Ulevičių, tuos pačius Rytį Meškauską ir Matą Sabaliauską kovoti privalai su visais.

O kol kas - kraityje tik viena pergalė ir ta pasiekta atkakliame mūšyje prieš „Legiono“ komandą.

11. (11)
 0-10

„Legionas“ 

Turbūt niekas nenustebo ant paskutinio rikiuotės laiptelio pamatę „Legiono“ koletyvą. Prasčiausia A lygos komanda per pirmąją sezono dalį neiškovojo nė vienos pergalės ir pasižymėjo rekordiniu pralaimėjimu 100 taškų skirtumu. Pasirodymas, švelniai tariant, itin prastas.

Kita vertus, krepšinio entuziazmu degantis klubo vadovas Gintaras Pavalkis nenuleidžia rankų ir prieš kiekvienas rungtynes ieško komandai pastiprinimo.

Tai, ką „legionieriai“ savo sudėtyje turi prieš antrąjį ratą tikrai neatrodo blogai, tad jeigu dabartinis kolektyvas išliks nepakitęs iki pavasario, per kitas 10 rungtynių G.Pavalkio kariauna tikrai gali nugvelbti iš varžovų vieną kitą tašką.