A lygos prognozė – VU vargs, bet tiesiausiu keliu pateks į ketvertą

A lygos prognozė – VU vargs, bet tiesiausiu keliu pateks į ketvertą 6779

GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos (SKL) atkrintamosios prasideda. Pirmieji į kovos lauką stoja „Vilniaus universitetas“ bei „ISM universitetas“, kurios per keturias dienas sužais du mačus. Šiemet studentų komandos jau tris kartus susitiko akis į akį ir visus tris kartus pranašesni buvo Rimanto Kaminsko auklėtiniai. 

„Vilniaus universitetas“ – „ISM universitetas“. Prognozė 2:0

Reguliaraus A lygos čempionato nugalėtoja VU drąsiai vadinu šios poros favorite, tačiau ne viskas taip čia gali būti paprasta, kaip gali atrodyti. R.Kaminsko kolektyvas suaugo ir pribrendo pergalėms.

Prie ekipos prisijungę broliai Pipirai užkamšė ekipos silpnąsias vietas, ir jokia staigmena , kad sezono metu būtent šis klubas išlaikė didžiausią  pastovumą, kas atsispindi rezultatuose.

Pagrindinis pranašumas prie ISM yra elementarus – meistriškumas. Abu klubai pasižymi jaunatviška energija, aktyvia gynyba, energija abiejose aikštelės pusėse, veržlumu, mėgsta tolimus metimus. Tik visus šiuos dalykus VU daro kiek geriau, kiek daugiau ar kiek aukštesniu procentu. O tai yra meistriškumas.

Statistiškai abu klubai pagal dažną rodiklį pasiekė panašius skaičius. Abi ekipos turi beveik identišką pelnomų taškų vidurkį, gynyboj VU persvara per 8 punktus. ISM pirmauja lygoje pagal atkovotus kamuolius, kai VU pagal šį rodiklį antra.

Abi ekipos lyderiauja ir pagal padarytas pražangas, kas mano galva yra vienas svarbiausių rodiklių, jei kalbėsim apie patikimą gynybą. Vien legalių pražangų iki bonuso galima padaryti 16, o abiejų klubų vidurkis siekia 18 pražangų per rungtynes, o tai kone idealus skaičius rungtynėms.

„ISM universiteto“ vienas iš trūkumų šioje serijose mažesnė žaidėjų rotacija. Jei komandoje nesužaidžia, kuris iš lyderių, ekipa susiduria su problemom puolime. Visą šitą M.Pavlovski bando kompensuoti agresyvia gynyba, spaudimu po visą aikštę ir neretai tai duoda vaisių. ISM turi šansų tik vienu atveju – ekipos atsidavimas gynyboje, išmušimas varžovo iš komforto zonos, iš derinių gali abi ekipas įstatyti į 50/50 rungtynes, o esant apylygiam rezultatui mačo gale viską lemia mažos detalės, o kartais ir sėkmė.

Taškų lenktynėse ISM neturi jokių šansų, tad raktas į pergalę mano galva yra tik vienas – pasiaukojanti gynyba, darant kuo mažiau klaidų judėjime.

„Vilniaus universitetas“ turi daugiau talento puolime, nemažai ilgų rankų gynyboje, apšaudyta atsargini suolelį ir sunku būtų „ISM universitetui“ paprognozuoti bent vieną pergalę serijoje. Abiejų klubų puolimas remiasi perimetro žaidėjų kūryba, kur priekinei linijai tenka statistų vaidmuo.

„Vilniaus universitetas“ turi daugiau opcijų, didesnį ginklų arsenalą, tad „ISM universitetui“ neprarasti koncentracijos bus sudėtinga. Manau, kad ISM draskysis lyg sužeistas žvėris, nes visiškai neturi ko prarasti.

Vis tik labiau tikėtina, kad VU surengs rungtynėse sėkmingų atkarpų, ISM paradus momentinį budrumą. Per daug jau talento R.Kaminsko rankose. Spėju, kad mačai tikrai nesibaigs didelėmis, dviženklėmis persvaromis ir atstumai tarp komandų laikysis apie 10-15 taškų. Prognozuoju, kad VU susitvarkys per dvi rungtynes ir laimės seriją sausai 2-0.

Marius Pavlovski (ISM universitetas): džiaugėsi pasiektu komandos tikslu ir tikisi, kad pavyks įkasti: „Džiaugiamės pasiekę atkrintamąsias ir ketvirtfinalyje nesiruošiam būti statistais.

Manau, kad mus visi prieš seriją mus nurašys, bet aš tikiu savo komanda. Manau, kad galime žaisti su bet kuo. Į aikštę eisim drąsiai ir bandysim parodyti savo tikrąjį veidą. Bus labai svarbu kaip mes nusitieksim rungtynėm, kokį parodysim norą, o neįveikimų komandų nėra.“

Rimantas Kaminskas (VU): „Šiame etape viskas prasideda iš naujo. Atkrintamosios turi visai kitą specifiką ir viskas prasideda iš naujo. Iš mūsų pusės galiu pasakyti, kad mes esame pasiruošę, grįžę po traumų tai bandysim parodyti savo geriausią krepšinį.

Nesvarbu, kas buvo reguliariajame sezone, reikia eit  ant parketo ir viską įrodyti iš naujo. Esame stiprūs komandiniame krepšinyje ir bandysim visa tai realizuoti aikštėje.

Iš varžovo pusės neturim ko bijoti, tik turim būti budrūs, nes ši komanda visada pasižymėjo stipriu charakteriu ir su emocine banga ne vieną pergalę paėmę. Svarbu tai, kad varžovą mes puikiai pažystam, laukiam geros kovos , o kaip viskas bus pamatysim jau netrukus.“


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti