A lygos reguliarusis sezonas priartėjo prie finišo tiesiosios

GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje (SKL) prasidėjo paskutinė reguliaraus sezono savaitė, kurios pabaigoje ekipos išsirikiuos į startines pozicijas ketvirtfinalių batalijoms. Vakar VGTU įveikė „ISM universitetą“ ir finišavo grupėje antroje pozicijoje. ISM nebepakils iš aštuntosios.  „LKA-karys.lt“ nokautavo į krizę puolusią  „Tegrą“. Abi ekipos dar nežino savo galutinės vietos turnyrinėje lentelėje, tad lauks kolegų mačų baigčių.

Vėlyvas prabudimas sėkmės neatnešė

Taip dažniausiai jau nutinka, kad visi susitikimai  kur susitinka akis į akį dvi studentų ekipos, būna pilni kovos dvasios, apylygūs ir azartiški. Pirmajame rate VGTU įrodė pranašumą prieš ISM per dešimt taškų, o paskutinės reguliaraus čempionato rungtynės buvo svarbesnės Mariaus Pavlovski kompanijai. Net ir pralaimėjimo atveju VGTU greičiausi būtų užėmęs antrąją vietą, kai ISM, sėkmės atveju, tikėjosi aplenkti turnyrinėje lentelėje  „LKA-karys.lt“ klubą bei taip išvengti grėsmingos akistatos su VU.

Rungtynių pradžioje komandos kapojosi taškas į tašką ir tik pirmojo ketvirčio gale po 4 iš eilės Manto Vavilovo taškų VGTU atitrūko per du metimus – 24:20.

ISM kabinosi į gerkles ant bangos žygiuojančiai komandai, neleido varžovui įsijausti, tačiau ketvirčio viduryje žaidimas kiek išsiderino. Viena kita klaida, viena kita netaikli ataka ir technikų persvara paaugo iki dviženklės persvaros - 46:35.

11 taškų deficitas šiuolaikiniam krepšinį nieko nereiškia. Tą puikiai suprato abiejų klubų žaidėjai, tačiau labiau per ilgąją pertrauką labiau skaudėjo ISM studentams, tad antrąją rungtynių dalį namuose žaidę Mariaus Pavlovski auklėtiniai kibo į darbą su tikslu perlaužti rungtynių eigą. Šeimininkai sugrįžo į efektyvų puolimą, smogė priešininkui iš įvairiausių situacijų, sėkmingai tvarkėsi su varžovų lyderiais ir prieš lemiamas dešimt minučių priartėjo 58:63.

Rokas Balbierius smeigė du taškus ir priartino ISM prie varžovo iki vieno metimo, tačiau tai nė kiek nesutrikdė Gintaro Šerkšno muštruojamų krepšininkų. Taupant Evaldą Rastenį VGTU patraukė kiti žaidėjai ir svečiai įgijo 3-4 metimų persvarą. Besibaigiant ketvirčiui Lukas Buitkus vėl priartino ISM iki trijų taškų, VGTU studentai prametė ir šeimininkai turėjo realų šansą išeiti į pratęsimą. Po minutės pertraukėlės surengę žaibišką ataką ISM prametė iš toli, o Evaldas Rastenis dviem baudos metimais užbaigė įtempto siužeto trilerį – 81:76.

VGTU reguliariajame sezone užėmė antrąją  vietą ir laukia savo varžovo atkrintamosiose. Labai tikėtina, kad juo taps „LKA-karys.lt“ klubas. Tuo metu ISM užėmė aštuntąją vietą ir ketvirtfinalyje surems pečius su visa griaunančia šio sezono jėga – Vilniaus universitetu.

VGTU stovykloje ant parketo išbėgo visi 12 žaidėjų ir visi 12 pelnė bent po tašką. Rezultatyviausiųjų dvejetas – Mantas Vavilovas (14 tšk.), Evaldas Rastenis (12 tšk.), nesužaidė savo geriausių rungtynių, tačiau vakar to pakako. Nustebino Džiugas Maslenikas (10 tšk.) gerokai viršijęs savo vidutiniškai pelnomų taškų vidurkį. Rokas Petkevičius ir Andrius Juknevičius sumetė po 9 taškus.

ISM gretose žibėjo Kristupo Surgėlo raumuo (20 tšk., 12 atk.kam.), kuris surinko puikų dublį. Į dviženklę taškų zoną dar pateko Rapolas Raižys (14 tšk.), Karolis Bielskis (13 tšk.) bei Rokas Balbierius (12 tšk.).

ISM pulko vadas Marius Pavlovski žinojo, kad norint pakilt turnyrinėj lentelėj, būtina pergalė prieš VGTU: „Labai norėjosi užimti aukštesnę vietą nei aštuntą ir tam buvo gera proga. Tačiau mūsų žaidimas mane kiek nuliūdino. 70-80 procentų rungtynių nežaidėm kaip galim, aikštelėj buvo kažkoks balaganas, ginčai, nesusikalbėjimas. Paskutiniame ketvirty išlindo charakteris ir tuo esu labai patenkintas. Apskritai, nusileidom varžovui daug kur, sprendimų priėmimo greityje, vėluodavom gynyboj, tad sakau, tai buvo toli mūsų gerų rungtynių. Laukia akistata su VU ir kaip sakau ir sakysiu – viskas įmanoma.“

Susitvarkė po pertraukos

Kiek vėliau reguliarųjį A lygos sezoną pabaigė kitos dvi A lygos komandos. „LKA-karys.lt“ namuose priėmė „negaluojančią“ „Tegrą“ ir nepaliko jai jokių šansų 78:59. Giedriaus Pečiulionio (nebe)treniruojama komanda ir vėl į mačą susirinko vos šešiese, be eilės savo kertinių žaidėjų ir tai nieko gero nežadėjo Audriaus Virbicko klubui. Panašu, kad komandai toliau nebepadės ir ilgametis LKL žaidėjas G. Pečiulionis. Trenerio vidinės ambicijos prasilenkė su komandos dvasia ir galimybėmis. Taip jau kartais nutinka.

Nepaisant to „Tegra“ mačą pradėjo pakiliai ir turėjo iniciatyvą pirmajame rungtynių ketvirtyje. Sublizgėjo komandos atsarginiai Julius Kilsh bei Domantas Bimba, kurie surinko liūto dalį taškų bei suteikė svečiams progą pirmauti 23:19. Itin nesėkmingai mačo pradžia susiklostė vienam iš svarbiausių rotacijos žaidėjų Steponui Markui, kuriam dėl čiurnos traumos rungtynės baigėsi jau po kelių minučių.

„LKA-karys.lt“ rungtynėms delegavo visus 12 žaidėjų, trūko tik nepakeičiamo snaiperio Edvino Ruzgo, tačiau pirmoje mačo dalyje šeimininkai strigo susikurtų progų realizacijoje, o ir gynyba nebuvo geležinė. Iki pat ilgosios pertraukos kariškiai kankinosi ir suteikė „Tegrai“ progą laikyti susitikimo vadžias savo rankose. Po dviejų kėlinių svečiai priekyje – 38:33.

Marius Kugauda per ilgąją pertrauką perstatė savo karių išsidėstymą ir užvedė vyrus į lemtingą spurtą. Šeimininkų perimetro žaidėjai pridėjo anglių į garo mašiną, sprogo puolime ir greitai svarstyklės pakrypo į „LKA-karys.lt“ pusę. „Tegra“ per trečiąjį kėlinuką sukrapštė vos 9 taškus ir leido varžovui pabėgti 9 taškais.

A. Virbicko valdomos ekipos jėgos seko, pamainos nebuvo tad natūralu, kad prarasta iniciatyva nesugrįžo. Nebuvo iš ko. Kariškiai diržo nebeatleido, padidino savo atotrūkį iki dviženklio skaičiaus ir grupėje finišavo pergalingai. „Tegra“ patęsė savo slogų pasirodymą ir prieš lemiamas kovas nerimo atsirado dar daugiau. Realūs varžovai atkrintamosiose paaiškės sužaidus paskutinius reguliariais sezono mačus. Kaip jau minėjau, labai tikėtina, kad „LKA-karys.lt“ susigrums su VGTU, na o „Tegrai“ gali tekti iš karto toks riešutukas, kaip „Ferimsta“.

Nugalėtojams Almantas Liepuonis suraitė 14 taškų. Po 10 pridėjo Aurimas Pocius ir Eimantas Narušis. Po 9 – Lukas Karalius ir Tomas Gasparavičius.

„Tegros“ arklį į vagą traukė Vaidas Bendikas (19 tšk.) ir Domantas Bimba (18 tšk.). Julius Kilsh pasižymėjo su 9, Giedrius Marčiukaitis su 6 punktais.