AMTT ketvirtfinalyje apsieita be staigmenų

Trečiadienį sužaisti likę du AMTT ketvirtfinalio susitikimai. Studentų akistatoje Vilniaus universitetas gana užtikrintai susitvarkė su ISM. Legendų  mūšyje „Tegra“ įrodė pranašumą prieš MRU.

Kai mačą nulemia kelios detalės

GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje (SKL) „Tegra“ šiai dienai yra iškovojusi penkias pergales paeiliui, į kurių tarpą įeina ir taškas prieš AMTT varžovą MRU.

Itin maža Mykolo Riomerio universiteto komandos rotacija, kiekvieną mačą kelia daug klaustukų, tačiau „patriotų“ pasirodymas negali palikti abejingų. Nesvarbu, kas tą dieną prieš juos stoja į kovos lauką, rungtynės visada būna atkaklios iki pat pabaigos.

Šios poros AMTT ketvirtfinalio favoritu buvo laikoma „Tegros“ komanda. Tik klausimas buvo, kaip pastaroji ekipa atakuos iš tolimesnių distancijų, nes MRU komandos suspausta gynyba tokiems veiksmams palieka daug erdvių.

Jau pirmajame ketvirtyje „Tegros“ smagiosios rankelės pataikė penkis tolimus metimus iš vienuolikos bandymų. Nuo pirmųjų minučių Giedriaus Pečiulionio vadovaujama komanda paėmė iniciatyvą į savo rankas  ir  slydo puolime lyg per ledą.

MRU suko savo žaidimo karuselę, sumaniai naudojosi varžovo spragomis gynyboje ir tik tritaškių badas neleido žengti koja kojom su įsisiautėjusiu varžovu. Po pirmo ketvirčio šeimininkai pirmavo 27:21.

Iki pat ilgosios pertraukos aikštėje vyravo puolamojo stiliaus krepšinis. MRU visa griaunantis centras  Ignas Ryla per antrą ketvirtį surinko net 13 iš komandos 25 taškų, artino savo klubą prie grėsmingo varžovo ir po pirmos rungtynių pusės ekipas jau teskyrė trys taškeliai (49:46). Pirmoji mačo dalis neatsakė į jokius klausimus.

Ilgajai pertraukai abu klubai turėjo savas užduotis. „Tegra“ svarstė, kaip supančioti neparankų varžovo aukštaūgį, kai Vytauto Poteliūno auklėtiniai krapštė galvą, kaip susitvarkyti su priešininko tolimais metimais.

Steponas Markus trečiąjį ketvirtį pradėjo tolimu metimu, tačiau šis metimas ir liko vieninteliu sėkmingu bandymu. Sunku pasakyti, ar tai daugiau sėkmė, ar pakitusios MRU gynybos pasekmė, tačiau ši tendencija leido V.Poteliūno kariaunai aplenkti varžovą per vieną metimą.

Trečiajame ketvirtyje „Tegra“ ilgai laikė I.Rylą be taškų, tačiau, einant kėlinukui į pabaigą, taškų darymo mašina ir vėl uždominavo. Penki iš eilės pastarojo taškai - MRU žengė žingsnį į priekį- 66:64.

Be keitimų arę ekipos lyderiai atidarė ketvirtą kėlinuką dviem metimais be atsako ir svečiai truktelėjo į priekį per šešis taškus. „Tegra“ nepasimetė ir turėjo kuo atsakyti.

Prisiminusi tolimus metimus, daugkartinė A lygos prizininkė neleido varžovui atitrūkti, greit pavijo ir po eilinio Giedriaus Marčiukaičio tolimo šūvio susigražino dviejų taškų pranašumą.

Iki mačo pabaigos buvo likusios kone trys minutės, o nugalėtoją nulėmė detalės. „Tegra“ mačo galą sužaidė patikimiau, pasinaudojo Vitalijaus Lukšos  patirtimi, kai MRU pasėdusi baterija kokybės nebeišgavo. Galutinis rungtynių rezultatas 88:82 „Tegros“ naudai ir į AMTT pusfinalį keliauja būtent šis klubas.

Nugalėtojai rungtynėse prišaudė net 14 tolimų metimų ir tai padarė 38 procentų taiklumu. Kitas svarus argumentas – atkovoti kamuoliai puolime. Jų G.Pečiulionio auklėtiniai sugriebė 11, o iš antrųjų šansų surinko net 17 taškų.

Net keturi „Tegros“ žaidėjai pasiekė 20 taškų ribą arba buvo arti jos: Vaidas Bendikas ( 21tšk., 6 atk.kam., 5 rez.perd.), Giedrius Marčiukaitis ( 20tšk., 7 atk.kam., 4/7 trit.met.), Vitalij Lukša (19tšk., 17 atk.kam., 7 rez.perd., 35 naud.bal.), Steponas Markus (17 tšk., 6 atk.kam.).

MRU ekipos dominatoriai Ignas Ryla (34 tšk., 10 atk.kam., 5 rez.perd., 41 naud.bal.) ir Rokas Jukonis (20 tšk., 9 atk.kam., 14 rez.perd., 35 naud.bal) sužaidė fenomenaliai. Marius Bausys pridėjo 12, Lukas Motiejūnas – 8 taškus.

Paskendo klaidų liūne

Paskutiniame AMTT ketvirtfinalyje viskas susiklostė daug paprasčiau. ISM universitetas per rungtynes su Vilniaus universitetu padarė net 23 klaidas, iš korių oponentas susirinko net 19 taškų.

Paskutinėse A lygos rungtynėse vienas VU lyderių Paulius Leščinskas atrodė lyg savo paties šešėlis, tad akistata su ISM universitetu tapo puiki proga reabilituotis.

Jau pirmajame ketvirtyje komandos variklis  suvertė 11 taškų ir uždavė gerą toną. Mariaus Pavlovskio ekipa neatlaikė varžovo diktuojamos kokybės puolime ir po dešimties minučių krimtosi dėl nemenko deficito (25:16).

VU spaudimas nemažėjo ir toliau. Iki pat ilgosios pertraukos Rimanto Kaminsko auklėtiniai smaugė savo varžovą, priversdami juos klysti ir kentėti taškų badą. Žingsnis po žingsnio šeimininkai augino persvarą ir antrajai mačo daliai susikūrė neblogą atstumą – 43:28.

Antroje mačo dalyje Vilniaus universitetas išlaikė diktuojamą tempą ir iniciatyvą. Rimantas Kaminskas panaudojo visus savo žaidėjus ir leido pasireikšti mažiau minučių A lygoje gaunantiems žaidėjams.

Maloniai nustebino abu ekipos Kiprai – Davidonis bei Urbonavičius, gerokai viršiję sau įprastus vidurkius. ISM universitetas nesurado savyje lyderio, neatsirado žmogaus kuris patrauktų paskui save visą vežimą. Dviženklis atstumas svyravo palei 20 taškų ribą ir į tolesnį AMTT etapą iškopė VU, kuris susitiks su grėsmingąja „Tegra“.

Vilniaus universitetui po 18 taškų pribarstė Paulius Leščinskas (3/5 trit.met.) bei Kipras Davidonis. Kipras Urbanavičius (6/11 dvit.met.) pridėjo 10, Vytautas Saulis – 8 punktus.

ISM ekipoje taškais prapliupo Lukas Buitkus (14 tšk.).  Kristupas Surgėlas (13 tšk., 10 atk.kam.) padovanojo dublį. Ekipos rezultatyviausias žaidėjas Karolis Bielskis (7 atk.kam., 5 rez.perd.) tenkinosi vos 10 „akių“.