AMTT starte favoritai pateisino savo statusą

Vakar startavo A.Makulavičiaus taurės turnyras. Stipriausios aštuonios pirmojo rato GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos (SKL) komandos išsirikiavo  ketvirtfinalio batalijoms. Vienerios rungtynės – tik viena ekipa keliauja toliau. Vakar sužaisti du mačai ir į pusfinalius prasibrovė „Ferimstos“ bei „Steko-Rivilės“ komandos.

Pasinaudojo jėga po krepšiu

SKL baigėsi pirmasis varžybų ratas. Aštuonios komandos išsidėliojo kovai dėl trofėjaus ir, kas svarbiausia, bilieto į Londoną. Balandžio pabaigoje numatyta, kad šios taurės nugalėtoja važiuos į kasmetinį Pasaulio lietuvių čempionatą. Geresnę motyvaciją mėgėjų krepšinyje sunku ir įsivaizduoti.

Ketvirtąją vietą A lygoje kol kas užimantis „LKA-karys.lt“ susitiko su šeštąja komanda – „Ferimsta“. Dvikovos favoritu buvo laikomas būtent pastarasis klubas.

Dėl visiems suprantamų priežasčių „stogdengiai“ patyrė kelias netikėtas nesėkmes, bet tai realiai dar nieko nereiškia.

Mariaus Kugaudos auklėtiniai šiuo metu nėra geriausios sportinės ir žaidybinės formos. Komanda laukia sparčiai besveikstančio pagrindinio vidurio puolėjo, tad tikėtis jų sėkmės su A lygos čempionu galėjo tik ištikimiausi komandos aistruoliai.

Po apylygių pirmųjų startinio ketvirčio minučių, „Ferimsta“ pridėjo parako įpusėjus kėliniui. Šeimininkai turėjo aiškų pranašumą po krepšiu, iš šios persvaros kūrė žaidimą, kai kariškių rungtynėms deleguotas septynetas kentėjo klaidose ir prastoje metimų realizacijoje.

Po dešimties minučių aikštelės šeimininkai vedė devyniais taškais (24:15) ir uždavė gerą toną ateičiai.

Po dviejų minučių pertraukėlės žaidimas išsilygino. „Ferimstos“  puolimas stabtelėjo, tačiau „LKA-karys.lt“ neturėjo resursų perlaužti susitikimo eigos. Ilsėtis komandos išėjo šeimininkams pirmaujant dešimčia taškų (40:30).

Trečiasis kėlinukas dažnai krepšinyje tampa lemiamu. Per ilgąją pertrauką Marius Kugauda perrikiavo savo komandos gretas ir užtaisė pabūklus žūtbūtinei atakai.

Svečiai sužaidė geriausią puolimo ketvirtį, suvertė 24 taškus.

„Ferimsta“ paleido Tomą Gasparavičių bei Edviną Ruzgą ir tik aukštaūgių dėka išsaugojo prieš lemiamą ketvirtį 6 taškų pranašumą (60:54).

36-ąją susitikimo minutę kariškiai sumažino deficitą iki 4 punktų, tačiau Vadimo Volodko atsakymas tapo mirtinu. Galingo stoto vidurio puolėjas įkalė pakabintą kamuolį iš viršaus, susmeigė dukart iš artimesnės distancijos ir Edvino Justos vadovaujamas klubas sugrįžo į dviženklę persvarą (72:62).

„LKA-karys.lt“ šoviniai baigėsi. Svečiai nebesurado savyje resursų ir mačo pabaiga nebekėlė abejonių. „Ferimsta“ laimėjo 81:66 ir žengė į AMTT pusfinalį.

„Ferimstos“ klubo vėliavą nešė V.Volodko, kuris suvertė 25 taškus bei surinko 24 naudingumo balus. Kitas bokštas Ignas Juškevičius (18 tšk., 12 atk.kam., 32 bal.naud.) pasižymėjo galingu dubliu. Karolis Ražukas pridėjo 11, Eduard Rogačiov – 10 taškų.

„LKA-karys.lt“ ekipoje puolimo vežimą tempė E.Ruzgas, kurio taupyklėje 24 taškai. Giedrius Kulbis sumaniai dirigavo ekipos puolimui (14 tšk., 7 rez.perd.), bet padarė net 5 klaidas. Praėjusiais metais mažą rolę B lygoje turėjęs Ignas Jackūnas pateisino trenerio lūkesčius, suvertęs 13 „akių“. Tomas Gasparavičius pridėjo 9.

Palaužė po pertraukos

„Ferimstos“ varžovas AMTT pusfinalyje paaiškėjo po „Steko-Rivilės“ bei „Sporto namų“ susidūrimo.

Šis mačas neturėjo vieno šeimininko, nes abu klubai namų rungtynes žaidžia toje pačioje Ekinstos sporto centro aikštėje.

„Stekas-Rivilė“  baigė pirmąjį ratą pirmoje SKL A lygos vietoje ir jiems atiteko sąlyginai silpnesnė aštuntoji komanda, kuri pastarosiose dvejose rungtynėse iškovojo dvi skambias pergales. Tad šioje poroje buvo galima laukti įdomios kovos.

Susitikimo pradžioje „Stekas-Rivilė“ šovė į priekį atkarpą 12:2 ir parodė didelį norą keliauti į Londoną. „Sporto namai“ neblizgėjo atakuojant iš distancijos, tad jau po dešimties minučių komandas skyrė 12 punktų (25:12). Kai atrodė, kad mačas gali baigtis be intrigos, svečiai pražydo kokybe.

Sutapimas tai ar ne, bet 13-ąją mačo minutę atsisėdus ant suolo šeimininkų aukštaūgiui Vaidotui Jatulevičiui, „Stekas-Rivilė“ įkrito į gilią duobę. „Sporto namai“ truktelėjo spurtu 16-2, išlygino rezultatą ir tik Deimanto Pavlovskio individualus reidas išsaugojo antrajai mačo daliai trapią A.Viparto auklėtinių persvarą - 36:34.

Trečiajame ketvirtyje svarstyklės vėl pakrypo į priešingą pusę. 24-ąją mačo minutę „Sporto namų“ naujokas Mindaugas Šeduikis smeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (41:41).

Tačiau kaip tik tuo metu „Stekas-Rivilė“ atgimė iš naujo.

Komanda suaktyvėjo gynyboje, perėmė kelis kamuolius iš eilės, o visa tai pavirto lengva duona puolime. Per likusias šešias minutes Ramūno Stundžios klubas sukrapštė vos 3 taškus ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo nemenką deficitą (56:44).

Paskutiniame ketvirtyje dominavo jau tik vienas klubas. Ir tai buvo A.Viparto auklėtiniai. Puolimo viesulas išvaikė „Sporto namų“ ambicijas 31 tašku, o atsakyti į tokį pareiškimą reikia daug talento.

Deja, ir šį kartą R.Skaisgirio auklėtiniams trūko rotacijos, o kai kam ir šiaip geresnės sveikatos. „Stekas-Rivilė“ laimėjo užtikrintai 87:63 ir pusfinalyje susitiks „Ferimsta“.

Nugalėtojams D.Pavlovskis surinko 20 taškų ir tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju. Laurynas Jacevičius patikimai šaudė iš toli (4/6 trit.met), pridėjęs 14 punktų. Donatas Janavičius ir Vaidotas Jatulevičius prikapojo po 10.

„Sporto namų“ rungtynių herojai Mindaugas Šeduikis (5 rez.perd.) ir Giedrius Giedra (11 atk.kam.) priskaldė po 14 taškų. Edvino Dubausko pasirodymas išėjo labai dviprasmiškas (11 tšk., 8 kl.).