Atkakli „MRU“ kova ir „LKA-karys.lt“ triumfas

Gūdžiai šiltą spalio 15-ąją sprogo naujojo 2018-2019 m. „GEALAN-SKL“ sezono A lygos užkarda. Pirmose sezono rungtynėse susitiko visos spalvos A lygos medalių kandusi, bei viena grėsmingiausių naujojo sezono ekipų MRU ir lygos debiutantė, pastarojo B lygos čempionato nugalėtoja „LKA-karys.lt“ komanda. Titulai, statusai – visa tai jau praeitis. Naujojo A lygos sezono pradžia žada mums įspūdingų akimirkų iki pat pavasario vidurio.

Stiprūs komandos branduoliai

Prieš mačą buvo pagauta proga pakalbinti abiejų komandų trenerius apie pasirengimą turnyrui, nuotaikas ir dar šį bei tą. MRU studentai praėjusiais metais finale, galima sakyti, apmaudžiai pralaimėjo finalo rungtynes ir liko su sidabriniais apdovanojimais. Dantų iš jų nesusidėsi, tačiau rezultatas atspindi pastarojo meto ekipos didybę ir stabilumą.

Ekipos treneris Vytautas Poteliūnas prasitarė, kad komanda sezoną pradeda minimaliai pasiruošusi. Kelios rimtos treniruotės pakėlė tonusą, tačiau žaidybinės praktikos studentai neparagavo. Ekipos stiprybė – jos branduolyje. Sunku suskaičiuoti kiek metų Mykolo Romerio universiteto spalvas gynė, Rokas Jukonis, Karolis Murauskas ar tas pats Modestas Gilys. Juos, kaip ir visą komandą V.Poteliūnas pavadino tikrais komandos patriotais, ir ištarė tai ne vieną kartą.

Trenerio nuomone, komanda sezoną pasitinka ramiai ir iš lėto, neišsišokant ankščiau laiko. Branduolys likęs, sistema likus, salė ta pati, nors suolo galingesnio ir trūksta, tačiau dvasia dar didingesnė. Šį sezoną komanda neturi praktiškai nė vieno naujoko, kuris stipriai galėtų daryti įtaką komandos žaidimui, tačiau anot trenerio, tokia komandos vizija, eurų nemokės niekam, ne tos vertybės.

Tuo metu antrasis „LKA-karys.lt“ ekipos treneris Kęstutis Kairys buvo atsargesnis su prognozėmis bei vizijomis. Praėjusiais metais kariškių klubas dominavo sostinės krepšinio B lygoje ir tokiu būdu  išsikovojo teisę debiutuoti A lygoje.

Anot ilgamečio „LKA-karys.lt“ trenerio, didžio krepšinio entuziasto, labai svarbu bus tai, kaip komanda pradės čempionatą. K.Kairio nuomone gera arba bloga nuotaika sezono pradžioje komandos kryptį gali apsukti viena arba kita linkme.

Reikia paminėti, kad iš B lygos komandos liko visas ekipos smogiamasi pagrindas, tačiau dar prisidėjo ir tokios žymios mėgėjų krepšinio pavardės kaip Karolis Bakanauskas, Šarūnas Jurgutis ar Molėtų „Ežerūno“ senbuvis Eimantas Narušis. Komandos komplektacija kalba pati už save, tačiau anot antrojo ekipos trenerio, klubas eina į nežinią, šiek tiek prisibijodami naujų greičių ir lygio, tačiau su tvirta valia ir charakteriu.

B lygos komandos jau žino, kad šio varžovo fizinis pasiruošimas yra viena iš vizitinių kortelių, tačiau kiek to pakaks A lygoje, parodys ateitis. „LKA-karys.lt“ viską išsiaiškina mūšyje, ne žodžiais, o darbais grįstu keliu. Ir negali netikėti K.Kairio atsidavimu ir vizija, juk tai tas pats žmogus, kuris paklojo pamatus šio klubo istoriniam žingsniui, tai tas pats žmogus, kuris tiesioginės legendinės  Kauno „Žalgirio“ ir Maskvos „CSKA“ transliacijos klausėsi slapčia Palangoje, po vienu iš daugiabučių pravertų langų.

Atkakli kova ir „LKA-karys.lt“ triumfas

Pirmuosius taškus naujajame A lygos čempionate pelnė MRU komandos centro puolėjas Paulius Joneliūnas, ir sezono šou prasidėjo.  Ekipos rimtai kibo vienai kitai į atlapus negalėdamos nei savęs nei varžovo.

Po apylygių pirmų penkių minučių „mažiukų“ patempti aikštelės šeimininkai truktelėjo keliais taškais į priekį ir po pirmo ketvirčio „LKA-karys.lt“ lyderiavo 20:16. Pripažintų priešininkų Edvino Ruzgo bei Pauliaus Joneliūno sąskaitose jau žėrėjo po aštuonis taškus.

Antrajame ketvirtyje ir toliau savo apkasus geriau tvirtino „LKA karys.lt“. Viena, kita ataka be atsako išaugino atstumą per kelis metimus, atstumas ėmė artėti iki simbolinio dešimtuko, ir tik Modesto Gylio bei Roko Jukonio apčiuopiamos pastangos neleido MRU studentams įklimpti į dar didesnę bėdą. Po dviejų kėlinių kariškiai priekyje 37:31.

Po didžiosios pertraukos ant karo akademijos parketo dominavo jau tik viena ekipa. Š.Jurgutis inicijavo „LKA- karys.lt“ spurtą 9-0 ir privertė varžovų trenerį V.Poteliūną paprašyti minutinės pertraukėlės. Bet ką tu čia žmogus prigalvosi, kai tu remiesi vos 5-6 žaidėjais, o pakilę nuo suolo nepelno nė taško.

Pirmuosius taškus trečiajame ketvirtyje studentai sukrapštė prabėgus net keturioms minutėms, kai skirtumas tarp ekipų siekė jau per 15 taškų. Momentu, rodės, kad žaidimas išsilygino, tačiau ketvirčiui baigiantys keli sėkmingi kariškių antskrydžiai sudavė lemtingą smūgį.

Prieš lemiamą kėlinį „LKA-karys.lt“ pirmavo 59:41. Paskutinėms dešimčiai minučių V.Poteliūnas ant parketo sugrąžino smogiamąjį penketą, tačiau skirtumas nekito, laikėsi ties dvidešimties taškų riba. Per likusias penkias minutes aikštelėje apšilo kojas mažiau pasireikšti gavę žaidėjai. Galutinis rungtynių rezultatas 72:49 byloja apie skambų „LKA-karys.lt“ debiutą A lygoje, su kuo ir sveikinam.

Į istorinį triumfą kariškius atvedė nepalaužiamas snaiperis Edvinas Ruzgas, „susmaigstęs“ 17 taškų. Šarūnas Jurgutis svariai prisidėjo tritaškiais (3/6) ir prisidėjo 11 punktų. Raimundo Ambrulaičio sąskaitoj galingas dvigubas dublis(10 tšk., 17 atk.kam.).

MRU ekipos garbę narsiausiai gynė Paulius Joneliūnas ir Rokas Jukonis, „suvertę“ atitinkamai 18 ir 15 taškų. Modestui Gyliui nelabai „pakrito“, tad jo taupyklėj tik 8.

Po rungtynių MRU komandos vyr. treneris V.Poteliūnas pernelyg nesikrimto: „Žinojome, kad turime problemų su žaidėjų sveikatom, todėl pernelyg labai dėl pralaimėjimo neliūdim. Keli žaidėjai žaidė su traumomis, o vieno lyderių Igno Rylos dėl ligos iš vis neturėjome. Du kėlinius dar šiek tiek laikėmės, o po to nuovargis padarė savo. Lygiaverčių keitimų neatsirado ir pernelyg kabintis dėl rezultato nebesistengėm. Pasakiau vyram, kad nenusimintų, tai tik pradžia, svarbiausia iškopti į aštuntuką ir sezono eigoj įsitvirtinti kuo geresnėje pozicijoje prieš atkrintamasias“.

„LKA-karys.lt“ generolas Marius Kugauda mintis dėliojo taktiškai: „Šios pergalės labai nesureikšminu, ateity MRU tikrai bus stipresnė komanda. Aišku, pirmasis taškas labai svarbus. Komandų A lygoje tik vienuolika, o tam, kad patektumėme į atkrintamąsias, reikia aplenkti bent tris. Manau, kad pagrindinė pergalės priežastis tapo mūsų intensyvumas gynyboje, aš esu griežtas jos šalininkas ir stengiuosi, kad šioje vietoje komanda atsiduotų maksimaliai. Ne viskas mums pavyko šimtu procentų, bet tai tegu lieka komandos rūbinėje. Į kiekvienas rungtynes eisim tik kautis ir tai yra uždavinys numeris vienas.