„Deimos ir Gedo“ duetas atvedė „Steką-Rivilę“ į dar vieną pergalę

„Steko-Rivilės“ (3-1) bei ISM universiteto (2-1) flirtas GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje iki šiol tęsėsi trumpai. Vos per tris tarpusavio mačus dukart stipresni buvo Antano Viparto auklėtiniai, studentų saujoj viena pergalė. Naujas sezonas – nauja istorija. Pirmoji abiejų komandų akistata 2018/2019 metų čempionate kėlė nemažai intrigos.

Vieni apie kitus kalba pagarbiai

Nežinau, kaip jums, bet man ISM universiteto ir „Steko-Rivilės“ komandos yra labai panašios savo žaidimo braižu, strateginiu pastatymu ir bendru vaizdu.

Šioje sezono fazėje į statistinius rodiklius labai daug dėmesio kreipti nereiktų, tačiau krinta į akis didokas „Steko-Rivilės“  (vid. 17) žaidėjų klaidų skaičius, nors komanda ant popieriaus lyg ir daugiau mažiau patyrus. Tuo metu be ryškių žvaigždžių judanti ISM komanda turi kol kas net 86 taškų puolimo vidurkį, kas sako apie didelį kiekį pigių taškų rungtynėse, nors pataikymo procentai lyg ir nėra kažkuo ypatingai išsiskiriantys.

Mano mintis apie komandų panašumus kaip mat bandė paneigti ilgametis A lygos baubas Gytis Sušinskas, atstovaujantis „Steko-Rivilės“ legioną: „Realiai, manau, kad nesame panašūs, jie kaip ir pernai žaidžia gynybinį krepšinį, iš kurio susikuria daugiausiai progų ir baudžia varžovus. Mes esame daugiau puolimo komanda, bet pats žaidimas priklauso kaip gerai pagauname ritmą ir prisitaikom.

Pagrindinis veiksnys bus atsakyti į jų energiją savo agresyvumu ir bandyti užkurti gynybos variklį. Manau, kad, jeigu duosime sąlygas lygiai kovai, tai gale visko gali nutikti.

Visada besišypsančio „Gitano“ paklausiau, kaip jam pačiam sekas šiemet, kaip įsipaišo į Antano Viparto krepšinio modelį, ar turi kokį nusižiūrėjęs varžovų gretose laukiamą „matchupą“, o tas nė nemirktelėjęs išdrožė: „Asmeniškai šiek tiek buksuoju pastaruoju metu puolime, bet užtai dvigubai bandau kompensuoti gynyboje ir mėgautis tuo. Vidiniu iššūkių turiu tiek, kad išlikčiau sveikas, gerinčiau žaidimą ir galėčiau mėgautis šiuo žaidimu. Kadangi, kaip žinia, metai jau ne tie geriausi, tai norisi dar išspausti iš savęs kiek įmanoma daugiau. Šioje dvikovoje „face to face“ akistatai nieko neturiu nusižiūrėjęs, kovosiu pats su savimi.“

Didis ISM universiteto kavalerijos raitelis Rokas Balbierius sutiko su manimi: „Gerai pažįstama komanda, pasipildžiusi puikiais naujais žaidėjais kaip Laurynas Jacevičius ar buvęs komandos draugas Alvydas Žarskus.

Komanda žaidžia panašų krepšinį į mūsų, yra pakankamai jauna ir bėganti, vedama klasikinio mėgėjų krepšinio dueto „Deimos ir Gedo“, kuriuos stabdyti nebūna lengva užduotis. Patys sezoną pradėjome dviem pergalėmis prieš varžovus, kuriuos įveikti privalome, tad su Steku laukia kol kas sunkiausia kova šiemet.“

Paklaustas, kam norėtų aikštelėje išsukti čiurnas, Rokas nesutriko: „Taip pat asmeniškai laukiu akistatos su Dominyku Gružinsku, su kuriuo vasara kartu ruošėmės sezonui. Tuo tarpu mūsų komanda labai atsinaujinusi ir dar reikia nemažai laiko susižaisti, bet smagu, jog kol kas esam nepralaimėję. Antradieni laukia greitos varžybos Ekinstos sporto rūmuose (ar tiktai ten rūmai, Rokai?), kur gera gynyba gali lemti viską. Tačiau žinoma, jog laimės ta komanda, kuri daugiau kartų įmes.“

Kai vieni patraukė, pas kitus neatsirado lyderio

Dar neprasidėjus mačui, Rokas Balbieriui teko nusivilti, nes tarp registruotų „Steko-Rivilės“ žaidėjų nebuvo ilgai laukto Dominyko Gružinsko, ir kaip parodė ateitis, turbūt tai pridėjo ISM kovotojui sportinio pykčio.

Susitikimo pradžia nebuvo itin kokybiška, komandos dažnai šaudė pro šalį ir tik Gedimino Poviliausko pastangos leido namuose žaidusiai „Steko-Rivilės“ kompanijai po pirmo ketvirčio pirmauti 6 taškais (18-12).

Iki pat ilgosios pertraukos tęsėsi panašus tampymąsis, kur karaliavo daugiau gynyba, o puolime bangos taip niekas ir nepagavo. Šeimininkai išlaikė pranašumą ir ilsėtis išėjo degant rezultato 37:31.

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui Rokas Balbierius baudos metimu išlygino ekipų taškų santykį, vėlia Rapolas Raižys tritaškiu išvedė į priekį studentus per vieną tolimą metimą ir buvo galima tikėtis svečių spurto.

Patyrusi „Steko-Rivilės“ kompanija turėjo savų planų. Įstrigdinę ISM puolimą ties 50 taškų riba, per kelias minutes Antano Viparto kovotojai atsikirto spurtu 9-0 ir atstatę status quo.

Prieš lemiamas 10 minučių ISM turėjo 7 taškų deficitą (51:58), bet tai lyg ir nieko dar nereiškė. Tačiau šeimininkai jau kėlinio pradžioje sudavė lemtingą smūgį. Deimantas Pavlovskis ėmėsi darbų puolime ir išaugino savo klubo pranašumo iki dviženklės persvaros. ISM nebesurado kuo atsakyti ir į rungtynes nebegrįžo.

Taip „Stekas -Rivilė“ laimėjo užtikrintai 85:68. ISM universitetas patyrė pirmąjį pralaimėjimą, iš toli pataikė vos 13 procentų metimų, kas ir buvo viena iš didesnių nesėkmės priežasčių.

Nugalėtojų ekipoje blizgėjo Deimanto Pavlovskio (19 tšk.) ir Gedimino Poviliausko (19 tšk., 10 atk.kam.) duetas. Donatas Janavičius sužaidė geriausias sezono rungtynes, pridėjęs 14 „akių“. Vaidotas Jatulevičius suvertė 13.

ISM universiteto gyvybę palaikė rezultatyviausias rungtynes per visą savo gyvenimą A lygioje sužaidęs Rokas Balbierius (19 tšk.). Kristupas Surgėlas ir  Rapolas Raižys žaidė naudingai ir surinko atitinkamai 14 ir 13 taškų. Karolis Bielskis buvo pristabdytas, tesurinkęs 9, o tai yra tik pusė jo įprasto vidurkio.

Vis dar procese

„Steko-Rivilės“ pilkasis kardinolas Antanas Vipartas turėjo pastabų savo žaidėjams: „Mus labai išmušė išvėžių jau pirmą minutę gauta Alvydo Žarskaus trauma. Taip pat varžybose neturėjom tikro įžaidėjo. Priedo, į aikštę krepšininkai išėjo žaisti po labai prasto apšilimo ir nebuvo susikaupę 3 kėlinius. Kartoju kiekvieną kartą ir kartosiu: negalim per kėlinį prasižengti tik po 2 kartus. O taip padarėm net du kėlinius.

Taip pat apskritai nemokam laiku prasižengti, o gal ir nenorim. Šitas klausimas ateityje bus
sprendžiamas pirmoje vietoje, nes pridalinam po 10 pigių taškų. Bandom apšaudyti mažiau žaidžiančius, gal dėl to tas žaidimas banguoja. Nepatiko man mūsų pasirodymas, nors rezultatas ir tenkina.

Tačiau vis tiek noriu padėkoti vyrukams už iškovotą pergalę, o Alvydui, Domui, Laimiui ir Luniui kuo greičiau pasveikti. Taip pat smagu kad pagaliau pradeda gerai žaisti tie, iš kurių tokio žaidimo laukiam jau seniai.“

ISM universiteto vadas Marius Pavlovski dėl pralaimėjimo pernelyg nesikrimto: „Nugalėjo stipresni. Tris kėlinius kovėmės lygiai, tačiau varžovo sudėtis iš ties galinga, pas mus neatsirado lyderio kuris patraukų.

Pas juos atvirkščiai, jei vieną uždarom, atsiranda kitas. Negana to pas mus buvo nemažai nesusikalbėjimo gynyboje, padovanojom, kokius 12 pigių taškų, o tai tokiose rungtynėse yra labai daug.

Paskutiniame ketvirtyje priėmėm ir nelogiškų sprendimų, kartais pritrūksta krepšinio IQ, bet tai yra proceso dalis. Komanda tikrai sužaidė kovingai, už tai jiems jokių priekaištų neturiu. Be pralaimėjimų nebus pergalių. Turime dar daug ką atidirbti, medžiaga pas mus tikrai gera, trūksta kokybės sprendimuose. Proceso reikalas.