„Ferimsta“ nelinkusi nuolaidžiauti

„Ferimsta“ nelinkusi nuolaidžiauti 6487

Antradienį GEALAN-Sostinės A lygoje „Ferimsta“ Tauro sporto mokykloje priėmė „Vilniaus kolegiją“. Iki šio mačo visuS iki tol žaistus susitikimus laimėjo tituluotoji Stasio Kurmino komanda, tad septintoji ekipų akistata nieko gero nežadėjo be pergalių žengusiems studentams.

Meistriškumo pamoka

Pirmoje 2018-2019 metų A lygos mače „Ferimsta“ vargais negalais susitvarkė su ambicingu lygos debiutantu. Nors „LKA-karys.lt“, galima sakyti, yra viena tų retų komandų, kuri pradeda sezoną kiek nepasiruošusi, vis tik didesnis varžovo individualus meistriškumas davė savo. Galima buvo nujausti, kad „Ferimstai“ akistata su „Vilniaus kolegija“ taps lengvesniu grobiu, nes viso prieš tai įvykusios šešerios akistatos baigdavosi užtikrinta Edvino Justos auklėtinių pergale.

Jau pirmosios dvikovos A lygoje parodė tendenciją, kad Vilniaus kolegijos studentams bus nelengva ir šiemet. Komanda studentų pirmenybėse dalyvauja kiek stipresne sudėtim, bet čia žvėris irgi su dantimis ir iltimis, silpnumo akimirkų niekas neatleidžia. Kamuolys apvalus, viskas sprendžiasi aikštelėje, bet vieno iš lyderių, Tauro Ulevičiaus, rungtynių praleidimas sumažino ekipos akcijas iki minimumo.

„Ferimsta“ susitikimą pradėjo galingai ir akcentuotai. Puikiai išnaudodami ūgio pranašumą tituluotasis A lygas grandas startavo atkarpa 13-4 ir taip leido suprasti, kas čia bosas.Nors komanda ir neturėjo kelių itin svarbių rotacijai žaidėjų, tačiau juos pavadavę ir daugiau minučių sugėrę kolegos parodė , kad nėra iš kelmo ištašyti.

Jau po pirmų dešimties minučių kolegija atsiliko 12 taškų (26:14), o sunkiai renkami taškai kėlė nerimą ekipos strategui Stanislovui Radziuliui. Ekipos lyderio trūkumas jautėsi ir antrajame ketvirtyje. „Ferimsta“ nė neketino atsipalaiduoti, o daugiau nei įprastai metimų gavę Vilniaus kolegijos krepšininkai strigo progų realizacijoje.

Per du kėlinukus studentai tesukrapštė 26 taškus, kai varžovas pripjaustė 46. Trečiojo ketvirčio pradžioje „Ferimsta“ išlaikė solidų atotrūkį ir kiek sustojo kėlinuko gale. Paskutines tris jo minutes šeimininkai nepelnė nė taško, kai studentai surengė sausą atkarpėlę 7:0.

Prieš lemiamas dešimt mačo minučių studentai turėjo „tik“ 13 taškų deficitą ir lyg galėjo bandyti kabintis. „Ferimsta“ nutarė netampyti šamo už ūsų, pradėjo ketvirtį trimis rezultatyviomis atakomis be atsako, iš kurių sukrito dvi skausmingos tolimos bombos. „Vilniaus kolegija“ ginklų nesudėjo, tačiau buvo aišku, kad pergalės A lygos sezone dar teks palaukti. „Ferimsta“ mačą baigė užtikrintai 84:66 ir įsirašė antrąjį tašką.

Po 18 taškų nugalėtojams prišaudė Ignas Repčys (3/4 trit.met.) ir Dominykas Palšis (4/5 trit.met.). Vadimas Volodko suvertė 14 punktų. Karolio Ražuko kišenėje 11 „akių“.

„Vilniaus kolegijos“ gretose aukščiau savo vidurkių sužaidė Martynas Rakauskas (17 tšk.) ir Žygimantas Gedžiūnas (14 tšk.). Ryčiui Meškauskui ir Edvinui Lebeckui pritrūko stabilumo, bet tai nesutrukdė būti tarp rezultatyviausių – po 9 taškus.

Trenerių mintys

Ferimstos“ ekipos vyriausiasis treneris Edvinas Justa išskyrė puikų komandinį krepšinį: „Sužaidėm komandiškai tikrai gerai, dalinomės kamuoliu, tik gaila kad vis nesurenkam pilnos sudėties. Tokios rungtynės yra pasiruošimo svarbiausioms kovoms dalis. Na, bet žaidžiam su tuo ką turim šiai dienai ir tikimės , kad ateity bus geriau. Vakar užteko mūsų didesnės patirties meistriškumo. Retai su kolegija turim didesnių problemų. Didysis krepšinis prasidės pavasarį, todėl tikslingai turim eit užsibrėžtu keliu.“

„Vilniaus kolegijos“ ilgametis treneris Stanislovas Radziulis pripažino paprastą tiesą: „Jie ryškiai stipresni: patirtis, meistriškumas, pavardės daug ką sako. Mums šis priešininkas šiai dienai per stiprus. Negana to dar neturėjom įžaidėjo, kuris išvyko į NKL klubo peržiūrą, tad užsikabinti rungtynėse progų neturėjom. Kai pasižiūri, nė vienas iš mūsų  nesužaidė, kad patrauktų komandą į priekį, arba vidutiniškai, arba patenkinamai. Net su baudų pataikymų problemos. Įkritę mes į kažkokią fizinės formos duobę. Tikėkimės greit išsikapstysim ir bus tų pergalių. Studentų pirmenybėse sekasi geriau, bet ten mes stipresni. Kita vertus, miesto pirmenybėse puiki vieta atsikleisti visiems žaidėjam, parodyti save, tad laukiam ir kokybinio komandos šuolio.“


‹ atgal
SKL © 2019

uždaryti

A lyga

B lyga

C lyga

IT lyga

 35+ čempionatas

Baltman taurė

Bankų taurė

Spring 15

Įmonių lyga

uždaryti