„Ferimstai“ problemų nesukėlė ir ISM universitetas

Ketvirtadienį (12-13) GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje (SKL) įvyko vienerios rungtynės, kurių metu ISM universitetas (3-5) priėmė galingą priešininką ir A lygos čempioną – „Ferimstą“ (6-1). Nors studentai ir tikėjosi sėkmės, tačiau labiau patyręs priešininkas didesnių šansų ISM nesuteikė.

Buvo laukta atkaklaus mačo

„Ferimstos“ ekipos žaidėjas Dainius Kurminas nelabai žinojo prieš ką teks kautis: „Nuotaikos komandoj puikios, tik sunku su rotacija, nes traumos ir darbai neleidžia susirinkti pilnos sudėties.

Nieko specialaus neruošėm, varžovas irgi, manau, iš esmės pasikeitęs nuo praeitų metų, nes pasikeitė treneris. Ciparis, manau, daug darbo buvo įdėjęs, kad komanda nukeliautų iki finalinio ketverto. Sudėties nežiūrėjau, todėl apie žaidėjus neturiu ką pasakyti. Laukia nelengva kova šiandien.“

ISM universiteto vijurkas Rokas Balbierius lenkėsi tituluotam varžovui, bet tikėjosi geros kovos: „Sunku ką pasakyt - rungtynės prieš čempionus ir vieną geriausių mėgėjų krepšinio komandų apskritai. „Ferimsta“ turi puikius ir gerai pažįstamus žaidėjus kone kiekvienoje pozicijoje, kurie jau daugybę metų žaidžia kartu ir tai daro aukščiausiame lygyje.

Žinoma, kad komandos lyderis yra Spriufkė ir jį pristabdyti yra be galo svarbu, tačiau tokioje komandoje gali iššauti visi ir puikus pavyzdys yra Vyšnia, sužaidęs kosmines rungtynes šį sezoną. Tokiose varžybose labai svarbi koncentracija ir nusiteikimas. Tikriausiai, kaip ir kiekvienais metais, ISM komanda yra „underdogai“ ir turi bausti varžovus užsivedimu ir noru laimėti. Laukia smagus mačas prieš čempionus.“

Čempioniškos pamokos

DSKS Žalgirio sporto salėje įvykęs susitikimas paliko dvejopą prieskonį. Susitikimo pradžią lyg ir žadėjo atkaklią kovą iki pat paskutinių minučių.

ISM universitetas išlaikė aukštą tempą ir efektyviai atsakinėjo į varžovo puolimo atakas. Nė vienam iš klubų nepavyko rimčiau atitrūkti ir ketvirtis baigėsi lygiai 23:23.

Situacija pasikeitė antrajame kėlinuke. ISM universitetas sumažino tempą, stabtelėjo ir per 10 minučių tesukrapštė 13 taškų. „Ferimstos“ garvežys išlaikė pagreitį ir įgijo dviženklė persvarą 50:36.

Po ilgosios pertraukos aikštelėje ir toliau dominavo svečių klubas. Edvino Justos auklėtiniai puolime žaidė nuostabiai, aukštu efektyvumo procentu ir išnaudojo visas studentų spragas.

Skirtumas augo ir paskutinis ketvirtis tebuvo formalumas, nes komandas jau skyrė 25 taškai (49:74). Ir čia, kaip vadovėlyje, vieni kiek atsipalaiduoja, kiti - eina va bank. „Ferimsta“ kiek atleido vadžias, įklimpo į ISM spaudimą, pradėjo klyst ir atotrūkis tarp komandų kiek sumenko, tačiau didesnių problemų „Ferimstai“ tai nesukėlė. E.Justos vadovaujamas klubas laimėjo 90:82 bei užsiropštė į pirmąją turnyrinės lentelės vietą.

„Ferimstos“ puolimas negalėjo palikti abejingų. Ekipa rungtynėse dvitaškius metė net 79 procentų taiklumu, tritaškius – 42. Eduard Rogačiov dar kartą priminė apie save, prišaudęs 21 tašką. Dar keturi ekipos žaidėjau surinko po dviženklį taškų skaičių - Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas - 14, Karolis Ražukas – 13, Gediminas Žygelis -12, Tomas Grybauskas – 11.

ISM universiteto lyderis Karolis Bielskis iš aikštės išėjo su 16 punktų. Neprastai jam talkino Arnas Arlauskas (15 tšk.), Rokas Balbierius (14 tšk.) ir Kristupas Surgėlas (14 tšk.).

Būtų išspardęs

ISM universiteto treneris Marius Pavlovski buvo susierzinęs: „Realiai gerai žaidėm tik pirmo kėlinuko 5 minutes ir paskutinio tris. Jei ne tos trys paskutinės minutės, kuriomis aš esu labai patenkintas, tai būčiau rūbinėj visiems išspardęs užpakalius.

Nebuvom tokie agresyvūs, mažiau rodėm noro, agresijos. Buvom pasyvūs, leidom lipti per galvas. Aišku, vėlgi, pas mus tos pačios bėdos. Trūksta aukštų žmonių, lyderiai ne visada patempia aukštu procentu, bet kai trūksta noro ir agresijos yra pikčiausia.

Dar kartą įsitikinom, kad galim su visais žaist. Svarbu patekt į atkrintamąsias, o ten jau nelabai svarbu su kuo teks susitikt. Su visais galima žaist.“

Tuo metu „Ferimstos“ treneris Edvinas Justa buvo paprastas: „Sužaidėm tikrai gerai ir jokių problemų rungtynėse neturėjom. Stipriai pirmavom ir paskutinio ketvirčio visiškai nesureikšminu.

Pažiūrėkim, realiai mums trūko 5 rotacijos žaidėjų. Vyrai kovojo tikrai gerai. Bet čia taip pas visus – darbai, traumos, rūpesčiai. Pavasarį, kai susirinks visi, pasimatys dar kiti pajėgumai. Pas mus reikalai su lazaretu po truputį gerėja, po Naujų jau prisijungs keli žaidėjai - tai bus dar geriau. Bent jau to tikiuosi.“