Kariškiai išgyveno chaose, VU ir VGTU pasimėgavo puolime

Kariškiai išgyveno chaose, VU ir VGTU pasimėgavo puolime 6557

Trečiadienį (12-05) Sostinės krepšinio A lygoje sužaistos trejos rungtynės. Antrąją pergalę paeiliui iškovojo VGTU komanda, nesunkiai susidorojusi su „Legiono“ iššūkiu. „Vilniaus universitetas“ po ilgosios pertraukos nepaliko vilčių „Vilniaus kolegijai“. Atkakliausias vakaras tarp „LKA-karys.lt“ bei „Sporto namų“ baigėsi kariškių pergale.

Per kančias į žvaigždes

Praėjusią savaitę „Sporto namų“ klubas iškovojo pirmąją pergalę sezone patiesusi ne ką kitą, o daugkartinę lygos prizininkę „Tegrą“. Vakar tekęs išbandymas vėl buvo ne iš lengvųjų, tačiau pakilusi nuotaika leido tikėtis gerų rungtynių ir įdomaus scenarijaus.

„LKA-karys.lt“ po paskutinių A lygos rungtynių su VU turėjo net dviejų savaičių pertrauką, tad buvo įdomu pamatyti, koks grįš ant parketo ambicingasis A lygos naujokas.

Ekinstos sporto salėje įvykęs mačas nebuvo pats gražiausias, bet azarto noro ir sportinio pykčio netrūko. Susitikimo pradžia paėjo pagal besisvečiavusių karių triūbą. Atkarpa 6-0 startavę kariškiai paėmė iniciatyvą į savo rankas ir drausmingai laikėsi trenerio M.Kugaudos sukurto plano.

Komandai negalėjo padėti bokštas Raimundas Ambrulaitis, bet suspausta gynyba leido tvarkytis gynybinius reikalus baudos aikštelėje, priversdami varžovus dažnai svaidyti tolimus metimus.

„Sporto namams“ nepakrito. Pirmajame ketvirtyje šeimininkai realizavo vos vieną tolimą metimą iš 8 bandymų ir po 10 minučių atsilikinėjo 15:22. „Sporto namams“ stipriai trūko pagrindinio įžaidėjo E.Dubausko, kuris vidutiniškai aikštelėje praleidžia po 30 minučių ir valdo visą komandos puolimą.

Iki pat ilgosios pertraukos šeimininkai vargo puolime, sunkiai rasdami kelių varžovo krepšio link. Nors kariškiai kokybe lyg ir neblizgėjo, tačiau sistemingas darbas prieš ilgąją pertrauką sukrovė saugią persvarą 34:24.

„Sporto namų“ komanda ne ta, kuri nesurastų vaistų varžovo pasiūlytiems veiksmams. Jau trečiajame ketvirtyje šeimininkai išėjo su naujomis idėjomis, o jas įgyvendinti sekėsi ne taip ir prastai.

Rolandas Matulis per kėlinuką suvertė 13 taškų ir užvedė klubą pakilimui. Prieš lemiamą kėlinuką ekipas jau skyrė vienženklis taškų skaičius 44:47.

Ketvirtojo ketvirčio pradžią kariškiai startavo dvejomis atakomis be atsako, tačiau „Sporto namai“ laikėsi šali, artėjo ir iki mačo pabaigos likus apie 5 minutės sumažinimo deficitą iki minimumo.

Tai buvo tas momentas, kai galėjo įvykti lūžis į vieną ar į kitą pusę. Deja, „Sporto namų“ puolimo ginklas užsikirto aklinai, emocijos kaip įprasta paėmė viršų, o viena kita efektyvi svečių ataka padidino skirtumą iki 2-3 metimų, kurį ir išlaikė iki pat finalinio švilpuko. Taigi, „LKA-karys.lt“ išvargo tašką 63:58 ir puikuojasi pačioje A lygos lentelės viršūnėje.

Nugalėtojams po kelių praleistų rungtynių ant parketo sugrįžęs Edvinas Ruzgas susmeigė 12 taškų. Giedrius Kulbis (11 tšk., 6 rez.perd.) sumaniai vadovavo komandos puolimui , kai jo kolega Tomas Žvaliauskas (10 tšk., 8 atk.kam.) sužaidė aukščiau savo vidurkių.

„Sporto namų“ žemė laikėsi ant dviejų karališkųjų vėžlių Rolando Matulio (22 tšk., 11 atk.kam.) bei Giedriaus Giedros (16 tšk., 7atk.kam.). Jonas Elvikis pasižymėjo su 10 taškų. Ekipai stipriai trūko atsarginio suolo ir jo indelio. Nuo suolo kilę žaidėjai surinko vos 2 punktus, kai jų varžovas 29.

Įsivėlė į serbišką chaosą

Kariškių generolas Marius Kugauda susiraukė lyg citriną suvalgęs: „Chaotiškos ir serbiško stiliaus rungtynės. Įsivėlėm į patyrusio varžovo emocijas, išsibalansavom ir neparodėm to žaidimo, kokybės kokį galim. Kontroliavom, aišku, mačą, tų duobių buvo mažai, tačiau atitrūkti didesne persvara trukdė pašaliniai dalykai. Nors technines rinkosi priešininkas, tačiau iš patirties žinau, kad ir kitai komandai tai kenkia. Iš esmės esu patenkintas gynyba, atidirbom neblogai, praleidom nedaug taškų. Ne į naudą išėjo ir ta dviejų savaičių pertrauka, be treniruočių. Reziumuojant, reikia ir tokių rungtynių, kuriose svarbu išgyvent.“

Dominuojantys pasirodymai

Antrąją pergalę paeiliui A lygoje iškovojo VGTU ekipa savo salėje lengvai sutvarkiusi reiklaus su „Legionu“ 101:69. Aikštelės šeimininkai nuo pirmųjų minučių neturėjo problemų puolime ir jau po pirmų 10 minučių vedė dviženkle persvara (30:20).

„Legiono“ jaunimas žaidė pagal sugebėjimus, iki ilgosios pertraukos dar spardėsi, bet trečiajame ketvirtyje nebeatlaikė potencialiai stipresnio priešininko spaudimo. VGTU nutolo per 20 taškų ir gintaras Šerkšnas leido pasireikšti mažiau žaidžiantiems krepšininkams.

Technikų gretose rezultatyviausiu žaidėju tapo Mantas Vavilovas, prišaudęs 17 taškų. Mindaugas Gružys pridėjo 14, Vytautas Kirlys – 12 punktų. Andrius Juknevičius per 14 minučių sugebėjo surinkt 11.

„Legionui“ po 16 taškų priraitė Gelmis Ramaneckas ir Mantas Čebatorius. Arnas Jankūnas apsižymėjo su 14, Žygimantas Kulda su 11 punktų.

Studentų derbyje tarp Vilniaus universiteto ir Vilniaus kolegijos intrigos buvo daugiau. Pastarųjų salėje įvykęs susitikimas lygiai klostėsi kone 20 minučių. Pirmajame ketvirtyje VU klubas momentu įgijo 7 taškų pranašumą ir buvo bepabėgąs. Vilniaus kolegija atsakė atkarpa 10-2 ir vėl viskas prasidėjo iš naujo. Iki pat ilgosios pertraukos vyko apylygis, momentinis žaidimas, šeimininkai laikė trapų pranašumą ir į ilgąją pertrauką pasiuntė VU ekipai 3 taškų deficitą (44:41). Apmąstymams.

Svečiai prisiminė seną tiesą, kad viskas aikštelėje prasideda nuo gynybos. Per trečiąjį kėlinuką VU praleido vos 8 taškus ir vežimas pajudėjo. Kolegija nerado priešnuodžių į suaktyvėjusį oponento žaidimą, krepšinis tapo mažiau organizuotas. Prieš lemiamą ketvirtį VU pirmavo 9 taškais, bet sustoti nebeketino. Svečių puolimo banga nušlavė priešininką 91:63.

„Vilniaus universiteto“ vienas lyderiu Domantas Pipiras (18 tšk., 16 atk.kam.) žaidė be keitimų ir surinko galingą dublį. Dominykas Bučas pražydo puolime su 12 punktų. Mantas Dong, Eimantas Kaminskas bei Žilvinas Kubilius pridėjo po 10.

„Vilniaus kolegijoje“ lyderio vaidmens ėmėsi Edvinas Lebeckas, surinkęs 22 taškus ir atkovotų kamuolių. Martynas Rakauskas pasižymėjo su 16, Rytis Meškauskas su 12 punktų.