„Legionas“ atsigavo, bet taškas eina į VU sąskaitą

„Legionas“ atsigavo, bet taškas eina į VU sąskaitą 6545

Po išvakarėse patirto fiasko, „Legionas“ (0/4) atstatyti garbę turėjo šansą jau sekančią dieną akistatoje su „Vilniaus universiteto“ (5/2) klubu. Stebuklų tikėtis buvo sunku, tačiau  kaip parodė netolima ateitis, lygos autsaideris irgi turi ragus.

Du kėliniai šlovės

Antradienio vakarą „Legionas“  100 taškų nusileido „Steko-Rivilės“ gvardijai ir buvo didelis klaustukas, kaip tai paveiks komandos atmosferą. Jau sekančią dieną įvykęs mačas gretai atsakė į visus klausimus. Raimundo Kairio auklėtiniai parodė charakterį ir pirmoje rungtynių dalyje niekuo nenusileido grėsmingam varžovui.

Pagaliau į rotaciją grįžęs „Legiono“ smogikas Tomas Malimenkovas per pirmąsias dešimt minučių kėlė daug vargo VU gynybai. Daugiausia jo pastangomis svečiai laimėjo kėlinuką 19:13, o studentai turbūt visiškai nelaukė tokios priešininko akiplėšiškumo.

Dviejų minučių pertraukėlės Vilniaus universitetui dar nepakako tam, kad perkrauti smegenis ir įjungti kovinį režimą. Kėlinuko pradžioje „Legionas“ ėmė dominuoti aikštėje, kai savo persvarą padidino iki 14 taškų. Vis antroji antrojo ketvirčio dalis priklausė šeimininkams ir komandos išėjo ilsėtis „Legionui“ pirmaujant 41:36.

Per ilgąją pertrauką VU ekipos treneris Rimantas Kaminskas tikrai turėjo ką pasakyti atsipalaidavusiosiomis smegenimis į rungtynes atėjusiems auklėtiniams. Ir rezultatų ilgai laukti nereikėjo. Agresyvi gynyba ir spaudimas išmušė svečius iš įprasto ritmo, suvaržę jų laisves.

VU greitai išlygino ir persvėrė rezultatą savo naudai, rinko lengvus geros gynybos išspaustus taškus. Rezultatas šeimininkų naudai grėsmingai didėjo, kai „Legiono“ ginklai visai užsikirto. VU laimėjo ketvirtį net 26:7 ir tapo rungtynių kontrolieriais.

Paskutinės dešimt minučių kardinalių pokyčių nepateikė. „Legionas“ spardėsi kiek galėjo, tačiau įsisukusi VU puolimo mašina nebesustojo. Vilniaus universitetas laimėjo 91:71 ir įsirašė jau penktąją pergalę A lygos čempionate.

Nugalėtojų gretose nerungtyniavo vienas naudingiausių komandos žaidėjų Povilas Leščinskas, bet jį puikiai pavadavo kiti jo kolegos. Šansą pasirodyti starto penkete nuostabiai išnaudojo Kipras Urbanavičius (18 tšk.), viršijęs savo pelnomų taškų vidurkį net kelkis kart. Domantas Pipiras (13 tšk., 9 atk.kam.) buvo netoli dvigubo dublio, kai jos bendrakeleivis Rokas Liekis (12 tšk.) sužaidė rezultatyviausią sezono mačą.

„Legiono“ pulke vakar jau pamatėme šiokią tokią rotaciją ir jų tarpe siautėjo Tomo Malimenkovo ( 21tšk., 12 atk.kam.) kometa.  Simonas Paulius Jankūnas (17 tšk., 9 atk.kam.) pasirodė solidžiai, kai Dariaus Valkavičiaus 14 punktų maloniai stebino.

Suaktyvėjo po pertraukos ir to pakako

VU komandos bataliono generolas Rimantas Kaminskas buvo gerai nusiteikęs: „Džiaugiamės dar viena pergale, iškovotu tašku, kas yra labai svarbu. Nors pirmąją mačo dalį šiek tiek pramiegojom, gal neįvertinom varžovo, turbūt pagalvojom, kad čia atsiraitoti rankovių nereikės, kad taškas jau kišenėj, tačiau nuo trečio kėlinio išsijudinom gynyboj, paspaudėm ir rezultatas atėjo savaime.

Džiaugiuosi, kad stipriai sumažinom klaidų skaičių. Tai tiek tos istorijos. Jei kalbėt apie ateitį tai kiek neramina artėjantys atsiskaitymai, sesija, tai pora mėnesių neaišku kaip mes atrodysim. Patirtis sako, kad būna visko. Bet visada tikimės, kad tas laikotarpis praeis su minimaliais nesklandumais ir rezultatams tai stipriai neatsilieps.“