MRU, „Ferimstos“ ir „ISM universiteto“ pergalių fone – ryški I.Juškevičiaus žvaigždė

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A čempionato komandoms ketvirtadienio vakaras buvo aktyvus – vyko net trys mačai.

Pirmajame iš jų jau eilinę pergalę šventė „Ferimsta“ (4/0), kuri svečiuose 80:67 (21:11, 22:28, 21:10, 16:18) įveikė „LEU-Šviesą“ (1/3).

„Ferimsta“ jau yra įgavusi nemažą pasitikėjimą ir link pergalės žygiavo užtikrintai. „LEU-Šviesa“ varžovus tik kaip katinus tampė už ūsų ir erzino, tačiau nė sekundei „Ferimsta“ oponentų į priekį nepaleido.

Didžiuliu pranašumu svečiams tapo atkovoti kamuolių – jų „Ferimsta“ sugriebė 66, o „LEU-Šviesa“ – 41.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė geriausiųjų ketvirtukas, už kurių nugarų lyg už mūro sienos stovėjo visa komanda.

20 taškų pelnė Mantvydas Staniulis, atkovojęs ir 8 kamuolius, 14 taškų pridėjo Ignas Repčys, 12 – Lukas Bankieta.

Tuo tarpu ar galite patikėti, ką po krepšiais išdarinėjo Ignas Juškevičius. Nežinome, ar jį įkvėpė Panevėžyje šou rengiantis jo bendrapavardis, tačiau toks žaidimas gali kelti tik susižavėjimą. I.Juškevičius pelnė 11 taškų bei atkovojo net 23 kamuolius.

„LEU-Šviesai“ 25 taškus pridėjo Augustinas Venckus, 17 – Rokas Jankūnas 17 (11 atk. kam.), 8 – Paulius Kamarauskas.

„Ferimsta“ per visą ilgametę istoriją įveikė „LEU-Šviesą“ jau aštuntą kartą per dešimt mačų.

MRU pergalė septyni prieš septynis kovoje

Galingą sudėtį turinti „Sporto namų“ (1/4) ekipa vis neranda kelio į sėkmę ir svečiuose šįkart 78:87 (23:31, 15:21, 17:12, 23:23) nusileido MRU (3/1) krepšininkams.

Čia vėl vyko senų ir gerai pažįstamų varžovų kova, kur MRU iškovojo vos ketvirtą pergalę per 21 mačą. „Sporto namus“ jie įveikė po pusantrų metų pertraukos.

Jėgų ar suoliuko ilgio trūkumu galėjo skųstis abi komandos, tad jėgos tarp jų buvo lygios – abi turėjo po septynis narius.

„Sporto namai“ buvimu priekyje džiaugtis galėjo vos kelias pirmas mačo minutes. Agresyviai nusiteikusi MRU iniciatyvą perėmė taip greit, kad varžovai net nespėjo sureaguoti ir penkių taškų jų persvarą pakeitė 20 taškų deficitas – 29:49. MRU tolimais metimais tiesiog suvarpė varžovus lyg kulkomis.

Svečiams pavyko išsikapstyti iš sudėtingos situacijos, o kaip kitaip, kai „Sporto namuose“ žaidžia vyrai su tokia patirtimi. Išnaudoję varžovų klaidas jie vis rinko taškus ir skubėjo į greitas atakas.

Jono Elvikio tolimi šūviai tapo atsakymu MRU ir skirtumas likus 2 minutėms siekė tik 3 taškus (72:75), o likus minutei – vos du (78:80). Tačiau daugiau „Sporto namų“ svarbūs metimai tikslo nepasiekė, o galimybių rinkti lengvus taškus baudų metimais MRU nešvaistė.

MRU ekipai po 22 taškus pridėjo Rokas Jukonis ir Justinas Gečas (8 atk. kam.), 21 – Lukas Motiejūnas, 13 – Paulius Joneliūnas (8 atk. kam.).

Nors taiklumas ir nežibėjo (4/11 dvit., 0/3 trit., 1/2 baud.), be keitimų žaidęs Ignas Ryla buvo universalus – pelnė 9 taškus, atkovojo 13 kamuolių bei atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

„Sporto namams“ 22 taškus pridėjo Giedrius Giedra, taip pat atkovojęs 10 kamuolių, 13 taškų surinko J.Elvikis (6 atk. kam., 7 rez. perd.), 11 – Žydrūnas Stankus.

Netoli trigubo dublio (13 tšk., 9 atk. kam., 11 rez. perd.) buvo Paulius Naraškevičius.

MRU treneris Vytautas Poteliūnas po mačo džiaugėsi, jog pavyko atsilaikyti prieš varžovų patirtį.

„Rungtynės buvo lygių komandų, antrame kėlinyje buvome atitrūkę greitų atakų dėka. Vėliau jų patirtis lėmė tai, kad žaidimas išsilygino, jie mus privijo, mes suklydome, bet mums pasisekė pataikyti keletą svarbių metimų, atsilaikyti prieš jų tritaškius ir išplėšti pergalę. Džiaugiamės, esame tuo patenkinti. „Sporto namai“ yra gerai sukomplektuoti, turi Matulį, buvusius LKL žaidėjus, tik kol kas neranda kelio į pergalę. Tiesa, mums susižaidimo irgi dar trūksta, jį šlifuojame mačuose, nes ne visda pavyksta susirinkti į treniruotes“, – sakė V.Poteliūnas.

„Vilniaus KM-2000“ neatlaikė šturmo

Vieno mačo emocijų neatlaikė ir statistikos programos. „ISM universitetas“ (3/1) 92:67 svečiuose eilinį pralaimėjimą patirti privertė „Vilniaus KM-2000“ (1/4) ekipą.

Statistiką pateikiame jums, nors, deja, rungtynių eigos, dėl jau minėtų aplinkybių, pateikti negalėsime.

„ISM universitetui“ 20 taškų pridėjo Jurgis Čėsna, 13 – Marius Nenartavičius, 12 – Mykolas Radionovas, po 10 – Tomas Tradišauskas ir Karolis Bielskis, 9 – Eigirdas Keblikas (10 rez. perd.).

Pralaimėjusiai komandai 18 taškų surinko Rokas Rutkauskas, 13 – Donatas Okincicas, 12 – Mantas Stankevičius.

„Vilniaus KM-2000“ treniruojantis Raimundas Kairys pasidžiaugė, kad jo auklėtiniai tobulėja ir tikisi, kad pergalės ateis ateityje.

„Buvo geros rungtynės, aišku, kabinomės į pergalę, bet klaidos neleido jos pasiekti. Varžovai tuo pasinaudojo, paleidome rungtynes ir teko jas užbaigti. Gaila, kad per anksti jas paleidome, nors pradžioje kovėmės gerai, laikėmės plano. Varžovų noras, greitis irgi jautėsi. Maču esame patenkinti, svarbiausia – gerėja mūsų žaidimas, ko šioje lygoje ir siekiame. O pergalės, tikimės, ateis“, – kalbėjo treneris.