MRU patirtis ištraukė svarbų tašką

Iki vakarykščio mačo su MRU „Vilniaus kolegija“ (1/12) buvo iškovojusi vos vieną pergalę. Stanislovo Radziulio komanda realiai dar neprarado šanso kovoti dėl vietos atkrintamosiose, tačiau tam reikalinga bent jau stabili sudėtis kiekvienose rungtynėse, nes vieno ar kito itin svarbaus žaidėjo netektis skaudžiai atsiliepia komandos galimybėms. Tuo metu MRU (7/5) klubas per pastarąsias ketverias rungtynes A lygoje iškovojo vos vieną pergalę, tad akistata su potencialiai silpnesniu priešininku buvo puiki proga įkvėpti gaivaus oro.

Lemiamas faktorius - patirtis

Pirmajame rate MRU su „Vilniaus kolegija“ susitvarkė užtikrintai, per dvidešimt taškų. Abu klubai atsakomajai dvikovai delegavo nepilnas sudėtis. Kolegijai negalėjo padėti rezultatyviausias visos A  lygos žaidėjas Tauras Ulevičius, kai Mykolo Riomerio universitetui negalėjo atstovauti tokie svarbūs nedidelės rotacijos žaidėjai kaip Modestas Gilys ir Justinas Gečas.

Rungtynės prasidėjo įtemptai. Komandos žaidė taškas į tašką, išnaudodamos savo privalumus - MRU arčiau krepšio, „Vilniaus kolegija“ rėmėsi mažiukų sugebėjimais ir Martyno Rakausko auksine ranka.

Pirmajame ketvirtyje „Vilniaus kolegija“ pataikė vos du tolimus metimus iš 10 ir atsiliko nuo varžovo -20:22.  Įpusėjus antrajam kėlinukui Stanislovo Radziulio auklėtiniai pagavo bangą, pasinaudojo varžovo žaidimo kokybės smigimu žemyn ir išsiveržė į priekį. VIKO pagaliau prabilo tritaškiais ( 5 per kėlinį) ir tai leido komandai prieš ilgąją pertrauką grožėtis skaičiais švieslentėje – 38:45.

Visi žinom, kad nors MRU rotacija ir nedidelė, retai šis klubas antroje mačo dalyje pavargsta, o kartais atvirkščiai, net prideda. Vytautas Poteliūnas priminė per ilgąją pertrauką stipriąsias komandos savybes, ištraukė Igno Rylos kortą ir šis nepavedė. Ekipos lyderis per trečiąjį ketvirtį įkrėtė varžovui net 13 taškų. MRU revoliucijos nesukėlė, tačiau prieš lemiamas 10 minučių ekipas jau teskyrė vienas taškas – 58:59.

Lemiamą ketvirtį MRU pradėjo I.Rylos ir Roko Jukonio efektyviais veiksmais, pervėrė svarstykles į savo pusę ir kėlė kovinę dvasią.

VIKO visiškai užstrigo puolime. Pavieniai M.Rakausko ir Artūro Grygelio epizodai palaikė dirbtinį kvėpavimo aparatą, rezultatas laikėsi apylygis, o nugalėti galėjo ir vieni ir kiti.

Iki mačo pabaigos likus trim minutėm rezultatas dar buvo lygus 68:68, kai VIKO išsisėmė, o MRU pridėjo. Nuo to momento kolegija nebepelnė nė taško, kai jų priešininkas susmeigė 11. Galutinis rungtynių rezultatas MRU naudai 79:68.

Mykolo Riomerio universiteto komandos gretose ir vėl žibėjo A lygos žvaigždės Ignas Ryla (28 tšk., 11 atk.kam.) ir Rokas Jukonis (21 tšk., 9 atk.kam., 9 rez.perd.). Mantas Kazlauskas (16 tšk.) sukalė vinis į varžovo karstą, surinkęs paskutinius ekipos 7 taškus. Lukas Motiejūnas susipyko su taiklumu ir pridėjo 6 punktus.

„Vilniaus kolegijoje“ tarpe dominuojančia jėga tapo Martynas Rakauskas (27 tšk., 11 atk.kam) ir buvo labai nepalankus priešininkas lėtesniems varžovo aukštaūgiams. Artūras Grygelis (14 tšk., 10 atk.kam.) pasirodė pagirtinai. Edvinas Lebeckas (10 atk.kam.) prametė visus 8 tolimus metimus, o visus 12 taškų susirinko ir artimesnių distancijų. Matas Sabaliauskas pridėjo 10 „akučių“.

Trenerių komentarai

MRU ekipos nenuilstantis krepšinio guru Vytautas Poteliūnas buvo pakilios nuotaikos: „Sunkios rungtynės, bet ištraukėm. Šioje vietoje sužaidė patirtis tokiuose momentuose. Daug tokių rungtynių turėjom ir žinom, kaip žaist lemiamus epizodus.

Rungtynių metu turėjom problemų, kadangi mūsų rotacija buvo labai maža, neturėjom snaiperių, bandėm grūst iš arčiau, bet varžovo agresija kėlė nemažai rūpesčių.

Likus kelioms minutėms geriau apsigynėm, protingiau užpuolėm ir gerai, kad tą tašką pasiėmėm. Vėl laukia pertraukėlė, čia į gera, atsigaus gal keli žaidėjai ir laukia rimtos kovos su galingais varžovais.“

„Vilniaus kolegijos“ strategas Stanislovas Radziulis mano, kad koją pakišo jaunatviškas maksimalizmas: „Visas rungtynes gerai kovojom, buvom arti pergalės, bet rungtynių gale tiesiog sužaidėm neprotingai. Pradėjom šaudyt iš toli, nors buvom lyg sutarę eiti prasiveržimais. Juolab, kad varžovas jau turėjo 4 komandines pražangas. O MRU pasinaudojo patirtimi, tiek metų kartu žaidžia ir turim tokį rezultatą.

Realiai šansas buvo, 11 taškų neatspindi visos rungtynių eigos. Gaila, kad neturėjom įžaidėjo, dar neaišku kaip čia viskas būtų pasibaigę. Dėl vietos atkrintamosiose nekovojam kaip ir jau, tai semiamės patirtį.“