VU pirmieji įšoko į ketvertą, VGTU dėjo žingsnį link jo

Vakar GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje (SKL) paaiškėjo pirmoji finalinio ketverto dalyvė. Ja tapo „Vilniaus universiteto“ ekipa, po atkaklios kovos palaužusi „ISM universiteto“ pasipriešinimą. Ketvirtfinalio seriją pergalingai pradėjo VGTU, įstūmusi „LKA-karys.lt“ ant bedugnės krašto.

Kovojo iki galo

Pirmoje ketvirtfinalio akistatoje VU parodė raumenį ir pervažiavo per ISM pastangas. Tąkart M. Pavlovski kalbėjo, kad jo komanda neparodė tikrojo veido, atrodė išblyškę ir sutrikę. Vakar vakare ISM studentai nebeturėjo ko prarasti, sezonas buvo pakibęs ant plauko ir komanda parodė didelį norą išgyventi.

Pirmajame rungtynių ketvirtyje dominavo puolamojo stiliaus žaidimas, tačiau nei vienam iš klubų nepavyko atitrūkti daugiau nei per du metimus. Minimaliai priekyje kulniavo besisvečiavę „Vilniaus universiteto“ studentai, kai ketvirčio pabaigoje Karolio Bielskio tritaškis išlygino santykį 27:27.

Antrajame kėlinuke abiejų komandų puolimas užstrigo. Ekipos pradėjo daugiau pastangų skirti gynybai, o ir atakuojantys veiksmai ne visada išeidavo pagal planą. Ekipos ir toliau žygiavo greta ir pirmoji susitikimo pusė neatsakė į jokius klausimus. „ISM universitetas“ priekyje - 41:40.

Po ilgosios pertraukos Tautvydas Pipiras vedė svečius į priekį ir per 10 minučių sukrėtė varžovams per nosis 13 taškų. ISM batalionas įsmeigė per ketvirtį net penkis tolimus metimus, du Kęstutis Rimas, tris – Rapolas Raižys, tačiau iniciatyva priklausė per kelis žingsnius VU.

Prieš lemiamas 10 minučių svečiai pirmavo 67:62 ir pakilo baigiamiesiems darbams. Domantas Pipiras užsiautė po varžovu krepšiu, išnaudojo ISM gynybos spragas ir įkalė į krepšį 13 taškų, net keturis sykius sudrebindamas krepšinio stovo konstrukciją.

ISM puolimo lyderiai Karolis Bielskis bei Rokas Balbierius buvo pristabdyti ir šeimininkai niekaip negalėjo surasti lyderio, kuris paskui save patrauktų visą vežimą. ISM kovojo kone 37 minutes, kai paleido svečius dviženkle persvara ir galutinai nuleido ausis. „Vilniaus universitetas“ iškovojo pergalę 91:76 ir tiesiausiu keliu šoko į finalinio ketverto karietą.

„Vilniaus universitetas“ iš baudos aikštelės prieigų pribarstė net 48 taškus, kai jų oponentas vos 24. ISM bandė gelbėtis tolimais metimais. Tikslą pasiekė net 11 tolimų metimų iš 33 bandymų, tačiau to vis tik buvo maža.

VU klubą karo taku efektyviai vedė broliai Pipirai. Domantas (21 tšk., 14 atk.kam.) surinko 38 naudingumo balus, kai Tautvydo (20 tšk., 13 atk.kam.) taupyklėje – 33. Mantas Dong (20 tšk) fantastiškai pavadavo formą praradusį Simoną Lekį (0 tšk.). Paulius Leščinskas pridėjo 11 taškų.

ISM lyderystės ėmėsi Karolis Bielskis ir  Rokas Balbierius, atitinkamai suvertę 18 ir 15 taškų. Rapolas Raižys pasižymėjo su 13, Kęstutis Rimas - su 11 taškų.

Aukščiau bambos neiššoko

„Vilniaus universiteto“ protas Rimantas Kaminskas tikėjosi užbaigti seriją varžovų teritorijoje: „Važiavome į svečius tik pergalės, nes norėjosi greičiau uždaryti seriją. Pirmos rungtynės gavosi kaip meškos paslauga ir išėjom į aikštelė nors ir kovingi, bet ne pilnai atsidavę gynyboj. Leidom varžovams įsimėtyti ir jie tuo pasinaudojo. Na,  per pertrauką pasitarėm, akcentavom gynybą prieš jų lyderius ir iniciatyva pakrypo į mūsų pusę.

Puolime norėtųsi išskirti Domantą Pipirą, kuris kaip tikras lyderis traukė mus į priekį ir sužaidė berods geriausias sezono rungtynes. Istorija ketvirtfinalyje baigta, laukia pusfinalis ir esame tuo patenkinti. Velykinės šventės praeis gera nuotaika ir lauksim savo varžovo. Kas jis bebūtų, riešutas laukia ženkliai pajėgesnis.“

„ISM universiteto“ perspektyvusis jaunasis strategas Marius Pavlovski pripažino varžovo potencialą: „Neturėjome rungtynėse dėl traumos Kristupo Surgėlo ir tai mums buvo skaudi netektis. Pakeitėm šiek tiek rotacijas, sumažinom bei pagreitinom penketą ir puikia laikėmės pirmoje rungtynių pusėje. Sumetėm savo metimus, neblogas pataikymo procentas laikė mus rungtynėse, tačiau su VU išlaikyti tokį lygį 40 min yra sunku. Ketvirtajame kėlinuke jie pasinaudojo mūsų viena kita klaidelė ir nubaudė. Išsisėmė, nebesuradom jėgų ir paleidom.

Reikia drąsiai pripažinti, kad VU šiemet yra kone stipriausia komanda A lygoje. Mano galva jie bus čempionai, nes sudėtis ypatingai subalansuota ir patirties turi, puolimo variantų užtektų dviem komandom, atsarginių suolas ne ką nusileidžia startui. Žodžiu šiemet jei yra didelė jėga.

Mes čempionatą baigėm. Tikslą kaip ir įgyvendinom, patekom į atkrintamąsias, tik kad užšokom ant per didelio dramblio. Jei sezone būtume vienu kitu taškeliu turėję daugiau, tarkim tektų žaisti su kokiu VGTU, tikrai šansų būtų buvę daugiau. Yra toks kartėlis dėl to, bent po mūšio, pagaliais nemojuojam. Dėkoju vyram už sezoną, kuris visiems mums suteikė patirties, ir aš kaip treneris pasisėmiau patirties ir tikiu, kad kitą sezoną pratęsim bendradarbiavimą ir sugrįšim stipresni.“

E. Rastenis išsaugojo „nesustabdomojo“ etiketę

VGTU sporto centre ketvirtfinalio batalijas pradėjo trečioji pora – VGTU bei „LKA-karys.lt“. Vakar dienos prognozės antraštę pavadinau – „LKA-karys.lt“ agresyvumas pristabdys VGTU. Su tuo kaip ir pataikiau, bet kad kariškių puolimas vos ne vos sukurs tik 61 tašką, nepatikėjau.

Mačas buvo toks lygus, kad visi komandiniai statistiniai rodikliai abiejų klubų buvo praktiškai vienodi. Gynybinio plano rungtynėse abi ekipos atakavo vos kiek daugiau nei 33 proc. taiklumu, atkovojo praktiškai po tiek pat kamuolių ir tik kariškių klaidų skaičius buvo kiek didesnis (9-15).

Susitikimo pradžioje kariškių dėmesys varžovų lyderiui neleido Evaldui Rasteniui įsijausti. „Nesustabdomasis“ pelnė per pirmas 10 minučių pelnė tik 5 taškus, tačiau jo komandos draugai patraukė klubą pagal save ir VGTU šovė į priekį 19:13. Kariškiai itin klimpo priešininkų teritorijoje, niekaip negalėjo susidraugauti su varžovo krepšio lanku. Per du kėlinius M. Kugaudos komanda įmetė vos 22 taškus. Tik patikima ir agresyvi kariškių gynyba neleido studentams uždominuoti, tad prieš 15 minučių pamąstymo pertraukėlę svečių deficitas nesiekė nė 10 taškų – 30:22.

25-ąją mačo minutę po E. Rastenio tritaškio GTTU vis dar vedė 8 taškais, kai Eimanto Narušio ir Raimundo Ambrulaičio (nelaukta staigmenėlė) du tolimi metimai pakėlė „LKA-karys.lt“ klubą ant bangos. Neilgai trukus Tomas Gasparavičius dar kartą šovė iš toli ir svečiai minimaliai išsiveržė į priekį. Prieš lemiamą kėlinuką kariškių persvara buvo minimali ir visi bandymai kiek atitrūkti būdavo užgesinti.

Igno Bilinsko ir E. Rastenio dvi tolimos bombos vėl persvėrė svarstykles studentų pusėn. „LKA-karys.lt“ praleido momentą atitrūkti, o persirikiavęs VGTU puolimas pateikė savų argumentų. Komandos žengė greta iki pat mačo pabaigos. Likus žaisti apie 2 minutes rezultatas dar buvo lygus, kai du VGTU metimai be atsako pakylėjo klubą į priekį 4 punktais ir paliko varžovams išsigelbėjimui vos 50 sekundžių.

Nervingoje rungtynių pabaigoje kariškiai sugebėjo sumažinti atsilikimą iki minimumo. Po greitos svečių pražangos Aurimas Ruškys pataikė vos vieną baudą iš dviejų ir M. Kugaudos kompanija turėjo minus 2 bei 22 sekundes situaciją ištaisyti. Edvinas Ruzgas metė iš toli ir svečių nusivylimui nepataikė. VGTU užvirtino pranašumą baudomis ir laimėjo ypatingai sunkų mačą 66:61. Serija keliasi į „LKA-karys.lt“ teritoriją. Šioje vietoje komentarai nereikalingi. Abu klubai tikisi laimėti, todėl atsakomoji dvikova turėtų virsti nuostabaus trilerio tęsiniu.

Nugalėtojų gretose siautėjo komandos dievukas E. Rastenis, kuris priskaldė 25 taškus. I. Bilinskas aptikimai saugojo krepšio prieigas ir pridėjo 12t taškų, Mantas Vavilovas strigo su pataikymu, bet sukrapštė 8 taškus.

„LKA-karys.lt“ grupuotėje išsiskyrė ekipos lyderis E.Ruzgas (16 tšk.). Eimantas Narušis ir Aurimas Pocius pasižymėjo su 12 taškų.