Pargalė, kuri didelio džiaugsmo neteikia

Vakar GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje (SKL) įvyko vienos rungtynės. Išvakarėse nepalankiai susiklosčius aplinkybėms MRU (8/10) prarado visus šansus pakovoti bent dėl aštuntos pozicijos ir tai reiškė, kad ekipa nebeturi šansų patekti į atkrintamąsias. „Legionas“ (0/19) jau senai susitaikė su autsaiderio role, bet Gintaro Pavalkio klubas vis dar kovoja dėl garbės, dėl pirmo taško turnyrinėje A lygos lentelėje.

Mačas dėl garbės ir V. Poteliūno prognozė

Dviejų liūdesio (jei taip galima pavadinti) komandų akistatoje azarto buvo mažai. Kaip jau tapo įprasta „Legionas“ nedaug kuo nusileido savo priešininkui pirmajame ketvirtyje. Donato Okincic ir Dariaus Kiminio tandemas laikė „Legioną“ šalia potencialiai stipresnio varžovo. Luko Motiejūno trys tolimi metimai pirmojo ketvirčio Antroje pusėje suteikė Vytauto Poteliūno diriguojamam klubui 5 taškų pranašumą 22:17.

„Legionas“ ir toliau stengėsi spaustis gynyboje, atlaisvindami varžovo perimetro metikus. MRU pridėjo efektyvumo antrajame ketvirtyje, supurtė 4 tolimus metimus ir atitrūko užtikrinta dviženkle persvara – 47:28.

Antroje mačo dalyje ir toliau šeimininkai sėkmingai draskė varžovo gynybą, kai „Legiono“ vyrukai strigo organizuotume ir susikurtų progų realizacijoje. Per menkas individualus meistriškumas, kaip ir visą sezoną, taip iš šiose rungtynėse, neleido Gintaro Pavalkio kompanijai nuveikti kažko išskirtinio. MRU laimėjo 95:68, tačiau ši pergalė didelio džiaugsmo neteikė. Nors komandai dar liko dvejos rungtynės, situacijos tai nepakeis. Praėjusių metų A lygos finalininkė ir sidabro medalių savininkė šiemet nepateko net į atkrintamųjų zoną. 

MRU ekipą pergalės link traukė ne kas kitas, kaip ekipos viską pakeliui naikinanti mašina Rokas Jukonis (12 atk.kam. 5 rez.perd.) suvertęs varžovui 33 taškus. Lukas Motiejūnas per rungtynes išleido iš rankų net 17 tolimų metimų ir iš to surinko 17  taškų. Paulius Joneliūnas (18 atk.kam.) dominavo kovoje dėl kamuolių bei pridėjo 12 taškų, o Marius Bausys atsižymėjo su 11.

„Legiono“ stovykloje lyderio vaidmens ėmėsi dar nesenai ant B lygos parketo lakstęs Donatas Okincic, prišaudęs 20 taškų. Gelmis Ramaneckas nesugebėjo pagerinti prasto tritaškių pataikymo procento, bet pridėjo 13 taškų. Gediminas Augė įkrėtė 10, Nojus Bernatonis – 9.

MRU komandos ilgametis vadas, ekipos puoselėtojas ir sergėtojas Vytautas Poteliūnas susitaikė su realybe: „Sezonas mums kaip ir baigėsi, todėl galima tik reziumuoti. Mums taip kas antri metai. Tai geriau, tai blogiau. Šiemet turėjom daug bėdų su traumom, kai kur nusileidom keliais taškais ir turim tai, ką turim. Gyvenimas tęsiasi, žiūrim jau į kitus metus, pagrindas yra ir modeliuosim pasirodymą kitame sezone. Iki to dar labai daug laiko, gal įstos kokių perspektyvių studentų, gal paieškosim ko iš pašalies. Sunku kažką dabar pasakyti.“

Paklaustas, ką paprognozuotų A lygos atkrintamosioms V. Poteliūnas turėjo tvirtą nuomonę: „Manau, kad į ketvertą eis abu studentų klubai  - VU ir VGTU, toliau - „Ferimsta“ ir „Tegra“. „Ferimsta“ antroje sezono dalyje demonstruoja pakilimą, o dėl „Tegros“ kyla klaustukų. Komandos A lygoj šiemet dažnai banguoja ir daugumoj priklauso nuo žaidėjų susirinkimo į rungtynes. Kartais ir pas mane ateidavo vyrai atlošę jau kažkur. Tas irgi stipriai trukdo siekti rezultatų. Bet čia mėgėjų krepšinis, pinigais nepriviliosi, kontraktų nepasirašysi. Bet gali būti ir taip, kad išeis vietoj pastarųjų dviejų minėtų ir „Stekas-Rivilė“. Žaidžia jie dviem frontais, ką jie pasirinks prioritetu, nes dviem frontais maksimaliai gali nepatraukti.“