Pirmas ratas baigtas finalo deja vu

Ketvirtadienį GEALAN-Sostinės krepšinio A lygoje (SKL) baigėsi pirmasis varžybų ratas. Paskutinėse dvejose rungtynėse, MRU (6/4) susidorojo su „Ferimsta“ (6/4), kai „ISM universitetas“ (5/5) lengvai pradėjo metus, nušluodamas nuo kelio „Legioną“ (0/10).

Tikėjosi užsidegimo

Praėjusiais metais MRU ir „Ferimsta“ susitiko A lygos finale ir abi buvo vertos titulo.

Pirmoje šių metų dvikovoje buvo galima tikėtis „Ferimstos“ sėkmės, o pastarosios ekipos žaidėjas Karolis Ražukas manė, kad komanda pademonstruos tikrai aukščiausią žaidimo klasę: „Šiandien susitiksime su MRU komanda sustiprėję, kadangi po traumos sugrįžta Ignas Juškevičius, kuris neabejotinai yra vienas kertinių „Ferimstos“ žaidėjų, bei vienas geriausių aukštaūgių visoje lygoje. Kol nebuvo Igno, komandoje buvo jaučiamas jėgos po krepšiu stygius, todėl džiaugiamės sulaukę tokio pastiprinimo.

MRU komanda turi stiprių žaidėjų po krepšiu, taip pat ir iš toli gerai atakuojančių gynėjų, kas daro šią komandą pavojingą. Stengsimės MRU lyderius pasiimti iš arti nuo pirmų minučių, tverti aukštaūgius kovojant dėl kiekvieno kamuolio bei neleisti gynėjams atakuoti iš toli laisviems. Po paskutinių pralaimėtų varžybų stosime į kovą labiau susikaupę ir užsidegę, todėl kova bus tikrai rimta.

Paklaustas, kaip komanda tikisi stabdyti rezultatyviausią visos A lygos žaidėją Roką Jukonį, Karolis turėjo savų argumentų: „Jukonis - labai stiprus žaidėjas individualiai, turintis gausų puolimo arsenalą, tačiau tikrai galima jį sustabdyti, tiesiog reikia akcentuoti gynybą prieš jį. Dengsimės pasikeisdami, tai Rogačiovas arba aš, taip siekdami jį nuvarginti.

Kokybiška pradžia – laiminga pabaiga

Ignas Ryla dviem taikliais dvitaškiais atidarė rungtynes ir užvedė komandą į teisingą kelią. MRU paėmė iniciatyvą į savo rankas, neprastai tvarkėsi gynyboje ir jau po pirmo ketvirčio pirmavo dviženkle persvara (23:12).

„Ferimstos“ galvos skausmas (I.Ryla) vien per pirmas dešimt minučių buvo surinkęs 12 taškų ir reikėjo kažką keisti. Susispaudimas gynyboje nedavė vaisių. Mykolo Riomerio universiteto snaiperiai įsūdė per antrą ketvirtį 6 tolimus metimus, komanda atitrūko per 20 taškų.

„Ferimsta“ įsivažiavo puolime, tačiau bedvasė gynyba į antrąją mačo dalį pasiuntė nemenką deficitą (52:35).

Ilgoji pertrauka pravertė į nokdauną pasiųstiems svečiams. Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas sublizgėjo priešo teritorijoje, per ketvirtį prišaudė 11 „akių“ ir Edvino Justos vadovaujamas kolektyvas grįžo į panaikinamo atstumo zoną (71:60). Trys tritaškiai metimai per pirmas lemiamo ketvirčio minutes priartino „Ferimstą“ prie varžovo per du metimus ir rungtynės tapo nebenuspėjamos.

37-ąją mačo minutę Tomas Grybauskas tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimalios ribos ir iki rungtynių perlaužimo trūko Marytės plauko. Rokas Jukonis dar spėjo atsakyti dvitaškiu, bet iš kito momento užsidirbo penktąją pražangą.

MRU patriotams pavyko atsilaikyti gynyboje ir 5 taškai be atsako leido lengviau atsivėpti.

Iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei minutei „Ferimsta“ tritaškiu priartėjo per du metimus, tačiau jau sekančioje atakoje Tito Kručo nelauktas tolimas metimas uždarė rungtynes.

MRU laimėjo svarbų tašką 91:83. Vytauto Poteliūno auklėtiniai per mačą įsūdė net 14 tolimų metimų iš 33 bandymų (42 proc.).

„Ferimsta“ iš baudos aikštelės ribų suvertė net 48 taškus, tačiau pavedė prasta gynyba ir patyrė jau antrąją nesėkmę paeiliui.

Naudingiausiu MRU tarpe tapo be keitimų ant parketo aręs Ignas Ryla ( 23tšk., 7 atk.kam., 6 rez.perd.), surinkęs 27 naudos balus. Lygos MVP Rokas Jukonis bei komandos snaiperis Justinas Gečas (6/12 trit.met.) priraitė 18 punktų. Modestas Gilys pridėjo 14.

„Ferimstos“ taškų darymo agregatas T.K.Vyšniauskas surinko net 26 taškus. Pagaliau ant A lygos parketo sugrįžęs Ignas Juškevičius (20tšk., 14 atk.kam.) priminė apie save, pasižymėjęs galingu dubliu. Tomas Grybauskas pasirodė su 19 punktų.

MRU komandos treneris Vytautas Poteliūnas prieš rungtynes turėjo nerimo: „Bijojom šiek tiek šių rungtynių, nes turėjom labai mažą rotaciją. Vienas išvyko, kitas traumuotas, tai ant suolo turėjom vos du gynėjus.

Kažkaip netikėtai pirmoje rungtynių dalyje stipriai atitrūkom, sužaidėm labai susikoncentravę ir kokybiškai. Aišku, antroje mačo dalyje šiek tiek privargom, varžovas pradėjo pataikyt iš toli ir jau buvo visai šalia. Bet gerai, kad vakar mūsų pataikymo procentas buvo aukštumoj, tas mus ir išgelbėjo. Vyrukai nuo suolo, neišsigando atsakomybės , įnešė svarų indėlį ir belieka tik tuo pasidžiaugti.“

Vieni vartai

Antrose vakaro rungtynėse „ISM universitetas“ be didesnio vargo sukramtė „Legioną“ 95:47. Jau pirmajame ketvirtyje Mariaus Pavlovskio auklėtiniai užsmaugė priešininkus savam stiliuj bei atitrūko per 10 taškų (24:14).

Šeimininkų lyderis Karolis Bielskis jau per primas dešimt minučių surinko 12 taškų, kai  visa „Legiono“ komanda vos 14.

Sekančiame ketvirtyje žaidimas vyko pagal ISM planą. Rokas Balbierius perėmė lyderio rolę, komanda tolo nebepavejamai.

„Legionas“ nerado savo veido puolime, ekipa skendo netaikliuose tolimuose metimuose, sunkiai rinko taškus ir po dviejų kėlinių jau atsiliko per 20 taškų (46:24).

Antroje mačo dalyje stebuklų neįvyko. ISM kibi gynyba suteikė progas greitoms kontratakoms ir lengviems taškam. Tokiu būdu ekipa surinko net 41 tašką.

„Legiono“ komanda mačui delegavo pilną sąrašą žaidėjų, tačiau kokybės iš to nebuvo. Ekipa tritaškius metė tik 8 procentų taiklumu ir jokių šansų rungtynėse neturėjo. Pirmą ratą Gintaro Pavalkio komanda baigė be pergalės skonio.

Nugalėtojų gretose Rokas Balbierius (26 tšk., 10 atk.kam. 13 rez.perd.) išsprogo visu gražumu, surinkęs trigubą dublį. Karolis Bielskis puolimui davė 23, Kristupas Surgėlas – 17 taškų.

Tarp „Legiono“ karių vienintelis Tomas Malimenkovas pasižymėjo dviženkliu taškų skaičiumi – 15. Tautvydas Rėkašius ir Ramūnas Bosakas tesurinko po 7 „akutes“.