E.Rogačiovo ir T.Grybausko duetas paleido vėjais „Steko-Rivilės“ pastangas

Praėjusių metų A lygos čempionate „Ferimsta“ (4/1) ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse patyrė šaltą dušą kovodama su „Steko-Rivilės“ (5/2) ekipa. Tačiau jau kitose dvejose rungtynėse pasiekė dvi užtikrintas pergales bei, kaip žinia, tapo A lygos čempionais. Vienintelėse rungtynėse  vakar susitiko būtent šie du klubai. Tik intrigos rungtynėse buvo mažiau nei prieš jas.

Neleisti pajausti žaidimo ritmo....

Prieš rungtynes „Steko-Rivilės“ naujokas Dominykas Gružinskas pasidalijo mintimis: „Ferimsta“ kiekvienais metais taikosi į medalius, dėl to kiekvienos varžybos su jais būna įdomios ir svarbios. Mūsų komandai šiais metais šiek tiek nesiseka su traumomis, bet ir be kai kurių žaidėjų, vis tiek situacija turnyrinėje lentelėje nėra bloga ir forma pačios kaip komandos gerėja.

Pagrindiniai uždaviniai žaidžiant prieš „Ferimstą“ tikriausiai būtų - neleisti jiems pajausti žaidimo ritmo, atkirsti metikus ir duoti gerą fizinę kovą. Pergalę, manau, iškovos komanda, kurios  sudėtis šiai dienai bus pilnesnė, pajėgesnė bei įgyvendins iškeltus tikslus. Nemanau, kad galim dabar save laikyti „final 4“ komanda, nes kai kurios komandos su kuriomis žaidėme neparodė savo tikro potencialo, bet rezultatas lentelėje nuteikia pozityviai.

Gaila, kad dėl susiklosčiusiu aplinkybių negaliu dalyvauti visose varžybose, bet iš to kiek žaidžiau, A lyga yra tikrai pajėgi ir čia susirinkę begalė gerų žaidėjų. Asmeniškai A lygoje žaidėjai žymiai geriau skaito situacijas, priima greitesnius sprendimus ir yra fiziškai stipresni negu B lygoje. „Steko“ kolektyvas nebuvo man svetimas ir čia nesunkiai pritapau. Esu labai patenkintas savo sprendimu. Šiais metais tikiuosi, kad pavyks ir B ir A lygoje pakovoti dėl aukščiausių apdovanojimų.“

Naikinantis gyvastį taiklumas

Prieš mačą su „Ferimsta“ „Stekas-Rivilė“ iškovojo penkias pergales paeiliui ir tai padarė taip užtikrintai, kad sunku blaiviai vertinti ir tikrąsias galimybes. Jei „Legiono“ sudorojimas per 100 taškų labai nenustebino, tačiau „Tegros“ suvystymas 30 punktų, jau kėlė klausimą, ar A lygoje šiai dienai Antano Viparto auklėtiniai pasiekė optimalią formą, ar čia kiti kol kas stipriai šliaužioja puse kojos.

„Ferimsta“ sezoną pradėjo neforsuodami ir prieš šių klubų mačą tikrai maniau, kad bus kova taškas į tašką, o skirtumas tarp nugalėjusios ir pralaimėjusios komandos neviršys 8 taškų. Klydau.

Ir viso šio reikalo „kaltininkas“ – pati „Ferimsta“, žaidusi savo arenoje. Jau per pirmąsias 10 minučių Eduardas Rogačiovas per varžovų barzdas prišaudė 13 taškų ir kėlė ekipos kovinę dvasią.

Pirmajame ketvirtyje visa šeimininkų komanda prametė vos 7 metimus, o puolimo efektyvumas virto 32 taškais. „Stekas-Rivilė“ kabinosi, tačiau tokios fenomenalios kokybės nepasiekė iš prieš antrą kėlinuką žiojėjo 7 taškų deficito skylė (32:25).

Prieš kiekvieną varžovo veiksmą puolime yra vaistų gynyboj, tačiau, kur buvo svečių pastangos šioje vietoje sunku pasakyti. Gal 5 pergalės kiek užkėlė ekipai nosį.

Per rungtynes surinktos tik 12 komandinių pražangų aiškiai nusako ekipos kovingumo laipsnį.  Iki pat ilgosios pertraukos „Ferimsta“ niekino „Steko- Rivilės“ gynybą taip kaip norėjo.

Per antrąjį ketvirtį šeimininkai atseikėjo dar 31 tašką ir surengė geriausią pirmos rungtynių dalies pasirodymą šiame A lygos čempionate.

Po ilgosios pertraukos švieslentėje degė „stogdengiams“ palankūs skaičiai 63:40. Mačas tikrai nepriminė dviejų A lygos viršūnėlės komandų dvikovos.

Antroje rungtynių dalyje „Stekas-Rivilė“ kiek atkuto, o gal ir šeimininkai jau labai stipriai nepersistengė.

„Ferimstos“ žaidimo kokybė išliko panaši, komanda rungtynėse metė net 58 procentų taiklumu, tiek dvitaškius, tiek tritaškius!

Po trijų kėlinukų ekipas jau skyrė 26 taškai ir paskutinės dešimt minučių tebuvo formalumas. Šeimininkai nebeturėjo ko įrodinėti, atleido vadžias, leido kiek priešininkui priartėti, tačiau vis tiek šventė užtikrintą tašką 102:85.

„Stogdengius“ į priekį vedė toliašaudė artilerija Eduardo Rogačiovo (31 tšk., 5/5 trit.met.) ir Tomo Grybausko  (31 tšk., 7/9 trit.met.) vaidmenyse. Pastarasis sužaidė geriausią karjeros mačą A lygoje per pastaruosius 5 metus. Karolis Ražukas (17 tšk., 8 atk.kam.) pasižymėjo kovingumu,  kai Tautvydui Kazimierui Vyšniauskui ( 9 tšk., 1/7 trit.met.) sunku buvo prisitaikyti iš toli.

„Steko-Rivilės“ ekipos lyderis Deimantas Pavlovskis vienintelis komandoje surinko 4 pražangas. Misteris stabilumas suleido sau įprastą 21 tašką. Gediminas Poviliauskas (17 tšk., 7 atk.kam)  buvo arti dvigubo dublio, greitaeigis skuteris Dominykas Gružinskas (16 tšk., 11 rez.perd.) jį pasiekė ir sužaidė geriausią mačą per trumpą A lygos savo istoriją.

Reikia dar paaugti

„Steko-Rivilės“ ekipos treneris A. Vipartas grįžo prie komandos vairo po kelių savaičių pertraukos: „Svarsčiau, gal man nereikėjo eiti į šitas rungtynes. Nes be manęs komanda, pažiūrėjau, lipo visiems per galvas be klausimų. O jei surimtėjant, tai galiu pasakyti, kad šansų vakar mes neturėjom. „Ferimsta“ pataikė stulbinamu procentu. Pradžioj leidom patys pajust metimus, o po to jau gavom ir per rankas ne vieną. Per pertraukėles bandžiau keisti susitarimus, tik niekas nepavyko, kažkaip viską atvirkščiai vis darom.

Kitas klausimas pati gynyba ir užsidegimas. Aišku, būtų pravertęs per tris pozicijas žaidžiantis Vaidotas Jatulevičius, bet pamirštant tai, mes truputį neturėjom savigarbos.

Pažiūrėkim į surinktas asmenines pražangas, o jos parodo komandos nusiteikimą, kovingumą. Galėjom ne kartą stabdyti jų puolimą, prisiverst išsimest iš „auto“, bijom, nebandom, ar reikia išmokti dar to.

„Ferimsta“ mus stipriai lenkė savo krepšinio IQ, žaisdami praktiškai be derinių susirasdavo „mismačus“,  taip gerai mus išnarpliodavo, kad vienareikšmiškai sakau, jog tai ir šiemet vieną tų pagrindinių komandų, kuri kausis dėl čempiono titulo.

Reziumuojant, gavom sukrėtimą ir jis turi būti naudingas, kad neužmigtumėme ant laurų. Turim dar daug ką patobulint, norint kautis su pajėgiausiomis A lygos komandomis.“

Šiam pasauly visko būna, šiam pasauly bus dar visko

Nors „Ferimstos“ galva Edvinas Justa nedalyvavo pačiose rungtynėse, tačiau iš statistikos skaičių irgi turėjo ką papasakoti: „Pataikymas. Kai toks pataikymas, turbūt, niekas nebūtų prieš mus atsilaikę.  Neturėjo kelių priekinės linijos žaidėjų, tai ta žemesnė rotacija šį kartą išėjo į naudą.

Perimetro žaidėjai atsiskleidė geru procentu ir niekas jų negalėjo sustabdyt. Rogačiovas su Grybausku sužaidė fantastiškai ir ant tos bangos nuėjom. Turim dabar tų problemėlių su rotacija. Žiūrint į lentelę visai gražiai mes čia išsisukom iš šios padėties, o po švenčių grįš, panašu, pagrindinis mūsų centras, prisijungs įžaidėjas ir būsim geresnėje situacijoje“.

Paprašytas prisiminti pavasario ketvirtfinalio seriją bei įvertinti „Steko-Rivilės“ galimybes E.Justa kraipė galvą: „Praėjusį sezoną iškovojom čempionų titulą, bet galėjom krist ir ketvirtfinalyje. Pirmose dvejose rungtynėse neturėjom visų stipriausių žaidėjų, rungtynių varžovas nesutiko nukelt. Pirmąsias rungtynes pralaimėjom ir galėjo visaip čia baigtis.

Dabartiniai „Steko-Rivilės“ rezultatai rodo, kad komanda yra neblogai pasiruošus sezonui, žaidžia ir regionuose ir visai gerai jiems ten sekasi. Bet aš nedarau kol kas jokių išvadų, nes kaip rodo A lygos istorija, sezono pradžia visiškai nieko nereiškia.

Būna, kad eilė komandų balansuodavo arti nepatekimo į atkrintamąsias, o finiše kartais tampdavo ir čempionais. Tie svyravimai mėgėjų krepšinyje yra būdingi. Manau, kad užaugus VU, ta pati „Tegra“, kitos studentų komandos dar parodys savo galią, nenurašau ir „Sporto namų“. Taip kad čia bus dar visko.“